Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Polska Agencja Kosmiczna
Id do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
adibeat

Do陰czy: 09 Lip 2006
Sk康: Ozork闚

PostWys豉ny: Pon Maj 05, 2008 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po kr鏒kiej przerwie. 瞠by nie by這: pami皻am ca造 czas o stowarzyszeniu. Nied逝go spotkam si z asystentem pewnego Pos豉 i porusz ten temat (zahaczaj帷 o Starost z mojej mie軼iny).
mam pytanie:
czy regulamin stowarzyszenia Wam odpowiada?

beaker

Do陰czy: 30 Lip 2006

PostWys豉ny: Pon Maj 05, 2008 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Jak dla mnie, regulamin jest bardzo dobry.
Pozdrawiam Bartosz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
adibeat

PostWys豉ny: Pi Maj 23, 2008 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w weekend naszykuje papiery, po weekendzie wszystko drukn.
osoby zainteresowane za這瞠niem stowarzyszenia i podania swojego autografu pod pmys貫m proszone sa o wys豉nie na PW adresu na kt鏎y dokumenty do podpisania maj doj嗆.
dzia豉 to bedzie tak:
maj帷 adresy cz這nk闚 za這zycieli wy郵 do pierwszego z listy list (takie mas這 ma郵ane Very Happy) w kt鏎ym znajdowac si b璠zie:
1. dwa orygina造 do podpisu
2. kopie (liczba adekwatna do ilo軼i os鏏, kt鏎e zg這sz si jako ch皻ne
3. koperty z naklejonymi znaczkami i wypisanymi adresami, tak by nikogo nie naci庵a na koszty.
pierwsza osoba podpisuje papiery, bierze sobie kopi i reszt przesy豉 do nastepnego ogniwa. ostatnie ogniwo odsy豉 dwa orygina造 na m鎩 adres.

pozdrawiam
Adibeat

PS
pogoda nie dopisuje ostatnio Sad

adibeat

PostWys豉ny: Pi Cze 13, 2008 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

na pocz徠ek:
przepraszam za okres nieobecno軼i, na這zy造 si na to r騜norakie sprawy
a na koniec:

apeluje: potrzebuj jeszcze dw鏂h os鏏 do za這瞠nia Stowarzyszenia, cho im wi璚ej tym lepiej Wink

ksard

Do陰czy: 07 Lis 2003

PostWys豉ny: Wto Cze 15, 2010 12:34 pm    Temat postu: Polskie Towarzystwo Rakietowe Odpowiedz z cytatem

Witam po d逝窺zej nieobecno軼i na tym forum

Przypad mi w udziale zaszczytny obowi您ek poinformowania w imieniu Zarz康u G堯wnego o powstaniu Polskiego Towarzystwa Rakietowego (PTR).

PTR zosta這 zarejestrowane dnia 18 maja 2010 roku w XII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru S康owego Sadu Rejonowego w Bia造mstoku.

Przygotowania do zawi您ania stowarzyszenia trwa造 od listopada 2009 roku. Zaanga穎wanych w pracach by這 wiele os鏏 - g這wnie z forum NIEBOLOTY, ale r闚nie ze 鈔odowisk modelarzy rakietowych i akademickich.
20 lutego 2010 w Instytucie Lotnictwa w Warszawie spotka豉 si grupa inicjatywna na Zje寮zie Za這篡cielskim, na kt鏎ym to powo豉no Zarz康 oraz Komisje i przyj皻o statut.

O tym wszystkim mo瞠cie przeczyta na stronie Stowarzyszenia: www.rakiety.org.pl

Prezesem zosta wybrany Piotr Sewastianik [PIOTR]
1 z-ca prezesa: Krzysztof 圭igalski [KSard]
2 z-ca prezesa: Piotr Sornowski
3 z-ca prezesa: Robert Magiera [robercik]
sekretarz: Zbigniew Kapelan
skarbnik: Grzegorz Goryczka
cz這nek zarz康u: Andrzej Chwastek [Jaskiniowiec]
cz這nek zarz康u: Ireneusz Arbuzi雟ki [milimetr65]
cz這nek zarz康u: Marcin Mazur

Komisja Rewizyjna:
Przewodnicz帷y: Rafa Kuli [Bullet]
z-ca Przewodnicz帷ego: Marek Fedko
Sekretarz: Adam Okni雟ki

S康 Kole瞠雟ki
Przewodnicz帷y: Marek Nadera [Kermit]
z-ca Przewodnicz帷ego: Andrzej Magiera [and瞠j]
Sekretarz: Marek Malinowski

Polskie Towarzystwo Rakietowe (PTR) postawi這 sobie za cel sta si og鏊nopolsk organizacj zrzeszaj帷 pasjonat闚 modelarstwa rakietowego, mi這郾ik闚 rakiet eksperymentalnych oraz ludzi dzia豉j帷ych na rzecz promocji techniki rakietowej i astronautyki.

PTR ma ambicj stworzy konkretny kosmiczny hardware - rodzin rakiet sonduj帷ych, mog帷ych w niedalekiej przysz這軼i umo磧iwi rutynowy dost瘼 do wy窺zych warstw atmosfery a tak瞠 do przestrzeni kosmicznej.

Widzimy r闚nie potrzeb propagowania tematyki zwi您anej z technik rakietow w formie modelarstwa (Rakiet Du瞠j Mocy - tzw. RDM) i mamy nadziej udowodni, i rakiety b璠 kojarzy si z nauk i bezpiecze雟twem.

Oczekujemy przychylnego przyj璚ia, dobrej wsp馧pracy oraz wsparcia ze strony 鈔odowisk rz康owych i naukowych. Pierwsze przes豉nki ju s - gen. Miros豉w Hermaszewski wyrazi ch耩 zostania cz這nkiem honorowym PTR, podobnie jak wsp馧tw鏎ca polskich rakiet meteorologicznych Pan Jacek Walczewski.

Jak wida, nasze marzenia powoli staj si rzeczywisto軼i. Teraz mo瞠my wyj嗆 z "podziemia" i rozpocz望 w pe軟i legaln dzia豉lno嗆. Co to oznacza, nie musz m闚i. Reszta zale篡 ju tylko od nas samych, od naszego zaanga穎wania w prac i pomys這wo軼i. A pomys堯w nam nie brakuje, wi璚 widz du瞠 szanse dla PTR-u. Smile

Zach璚am do wst瘼owania w nasze szeregi.

pozdrawiam

V- Prezes PTR - Krzysztof . [KSard] Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Wto Cze 15, 2010 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo gratuluje ! Jednak w Polsce te mo積a . Du穎 sukces闚 篡cz!
Powr鏒 do g鏎y
A_O
Go嗆

PostWys豉ny: Wto Cze 15, 2010 10:53 pm    Temat postu: Re: Polskie Towarzystwo Rakietowe Odpowiedz z cytatem

ksard napisa:
Teraz mo瞠my wyj嗆 z "podziemia" i rozpocz望 w pe軟i legaln dzia豉lno嗆.

S dwa aspekty dzia豉lno軼i stowarzyszenie:

1. Formalno - prawny.

Czyli zak豉dam stowarzyszenie piro i mog produkowa piro bez koncesji, nawet pojedy鎍ze eksperymentalne szuki Question . Niestety to nie takie proste. Moim zdaniem gdyby kto chcia tu kogo przymkn望 za SR szczeg鏊nie te wi瘯sze, dawno to ju by zrobi a nie robi bo w ko鎍u to hobby jest spo貫cznie u篡tecznie i korzysta ono z pewnej formy "cichej ochrony". I s逝sznie.

2. Materialny czyli kasa a tak naprawd jej brak i czasu na to hobby. Szczeg鏊nie przy wi瘯szych projektach. I bardziej tu o czas chodzi ni kas bo systemem gospodarczym mo積a sporo zdzia豉.

Mam nadziej, 瞠 nikt tu nie wyczyta w tym co pisz 瘸dnej zgry幢iwo軼i.
Wasza praca to w 100 % hobby, gdybym teoretycznie m鏬 czego Wam pozazdro軼i (zazdro嗆 to buduj帷a emocja w odr騜nieniu od zawi軼i) to sukcesu materialnego a cud闚 tu nie b璠zie. A je郵i nawet on b璠zie to mog na niego liczy Wasze wnuki.

Korzy嗆 ze Stowarzyszenia to teoretycznie u豉twiona mo磧iwo嗆 znalezienia sponsora ale to raczej teoria.

Od czasu do czasu napiszcie co zrobili軼ie albo dajcie linka.

砰cz sukces闚 A
Powr鏒 do g鏎y
mahalas

Do陰czy: 04 Lis 2007

PostWys豉ny: Sro Cze 16, 2010 3:06 am    Temat postu: Re: Polskie Towarzystwo Rakietowe Odpowiedz z cytatem

A_O napisa:

Korzy嗆 ze Stowarzyszenia to teoretycznie u豉twiona mo磧iwo嗆 znalezienia sponsora ale to raczej teoria.

Ja tam to widze w bardziej rozowych barwach. Byl kiedys taki projekt, zeby amatorsko strzelic cos na 10km. Nie wiem jakie byly wyniki , ale wiazalo sie to miedzy innymi z problemem gdzie to testowac Question

Rozumiem ,ze teraz mozna przynajmniej poprosic oficjalnie o dostep do jakiegos poligonu. Nazwisko Hermaszewski tez powinno niejedne drzwi otworzyc Cool

Gratuluje i pozdrawiam mahalas
Powr鏒 do g鏎y
A_O
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Cze 16, 2010 10:53 pm    Temat postu: Re: Polskie Towarzystwo Rakietowe Odpowiedz z cytatem

mahalas napisa:
...Rozumiem ,ze teraz mozna przynajmniej poprosic oficjalnie o dostep do jakiegos poligonu.

I tak problem nr 1 to silnik a nie kwity. Wcze郾iej ch這paki i tak mogli uzyska zgod na lot. Warunek - powtarzalny SR i w nim le篡 problem. Z tym metalowym jest du穎 mniej pracy ale stwarza wi瘯sze zagro瞠nia. A robercika i zesp馧 kr璚 takie od 3 kg paliwa w g鏎 ............ koszta i ogrom pracy nawet na tym metalowym SR.

Jeszcze bym pozazdro軼i jakiej nowo軼i w tym SR. Mo瞠 kompozytowy korpus, mo瞠 proste paliwo na AA prosto z wora o czym marzy ksard, a mo瞠 SR na PCZ z Mg, kt鏎y ma maks. g瘰to嗆 豉dowania = 1.

Mam sw鎩 w豉sny projekt solo. Mieszanka intelektualnej zabawy z du膨 ilo軼i pracy (niestety jest jej nieco zbyt wiele). Trwa to ju ponad rok i zobacz czy podo豉m. Projekt ma jedn wielk zalet. Raczej zwr鏂 mi si koszta cho za prac nikt mi nie zap豉ci ale skoro to hobby to nie musz na to liczy. Jak odwal 95 % pracy to napisz o co chodzi :-0.

Mi這 mie marzenia, nawet na lot rakiety na 10 km a jak wiecie napisa貫m tu kiedy, 瞠 pr璠z疀 moje wnuki gimnazjum sko鎍z albo zaczn (ju nie pami皻am) ni doczekam si tego lotu. Wnuk闚 nie mam ale . ............ c鏎k ju jest m篹atk wi璚 teoretycznie na wnuki mam wi瘯sze szanse :-0. No dobra, w genach mam to, jestem nieco zgredem i nadmiarem optyzmizmu nigdy nie grzeszy貫m :-0.

Dla mnie Stowarzyszenie nic nie daje, to tylko biurokratyczna struktura, kt鏎a b璠zie ma陰 kul u nogi, kt鏎 kilka os鏏 sobie j samodzielnie za這篡這. Mia這 to by sens ( i to chyba bo nie jestem tego pewien) ale po locie np. na 5 km. A mo瞠 on ju by .............. nie wiem.

A.
Powr鏒 do g鏎y
v-21

Do陰czy: 24 Lip 2002
Sk康: Kaszuby

PostWys豉ny: Czw Cze 17, 2010 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sa inne drogi ... chocby rektywacja LOK w sekcji modelarstwa rakietowego... struktury strzeleckie pozosta造 i maja sie ca趾iem nie zle...strzelnice poligony itp... w gdansku by taki klub -budowali i puszcali modele co prawda z SR fabrycznymi ale zawsze cos Rolling Eyes budowanie w豉snych SR to spraw koncesji... badan w IPO certyfikacji ADR [ trzeba przeciez zawiezc ten silnik na poligon Rolling Eyes ]

To wszysko jest mozliwe o ile

bedzie robi to ktos za kase - organizowa za豉twia kwity i propwadzi zajecia modelarskie

beda to robic pasjonacii za darmo ale h. z tego wyjdzie bo jak za dcarmo to wszyscy w pewnym momencie stweirdza ze rodzina ze komornik ze praca a hobby zaczeka tyle ze jak siue pracuje dla zespo逝 to nie ma czekania

Powodznia Cool

A_O
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Cze 17, 2010 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisa:
budowanie w豉snych SR to spraw koncesji... badan w IPO certyfikacji ADR [ trzeba przeciez zawiezc ten silnik na poligon Rolling Eyes ]

Z takim podej軼iem do 篡cia rozwalasz ka盥 firm, im wi瘯sza tym nieco d逝瞠j czasu Ci to zajmie :-0

Koncesja jest na produkcj. I tu jest pewien problem prawny jaki pojawi sie gdy do嗆 dawno temu dla firmy piro pomaga貫m uzyska koncesj. IPO aby wyda koncesj musi mie wczesniej wyroby aby je podda badaniom ale jak te wyroby zrobi je郵i nie ma si koncesji Question . Musiano wi璚 formalnie z豉ma prawo. A s dwa takie "豉mania". Pierwsze gdy skutkiem 豉mania prawa kto p豉cze (haracz, wymuszenia, dragi, bro itp). Drugi spos鏏 gdy nikt nie p豉cze: przechodzenie przez ulic na czerwonym 鈍ietle, jazda 100 km/h gdy znak pokazuje 40, praca na czarno itp.

Produkcja testowa silnika rakietowego to 豉manie prawa nr 2 :-0. Je郵i koledzy rakietowcy zadbaj o bezpiecze雟two otoczenia, mienia i ludzi to nie musz si niczym przejmowa. Jak 鈍iat d逝gi i szeroki nigdzie nie zauwa篡貫m aby 軼igano za silniki rakietowe, nawet w wersji big.

Problemem tylko b璠zie zapewnienia tego bhp. I chodzi mi tu g堯wnie o problem kontroli na torem lotu rakiety, g堯wnie w fazie pocz徠kowej.

Dla mnie zreszt jest o wiele wi璚ej ciekawych temat闚 (dotycz帷ych SR) ni lot na 5 czy 10 km. No ale jeste鄉y lud幟i i si r騜nimy. Jeden lubi og鏎ki, drugi ogrodnika c鏎ki :-0

A.
Powr鏒 do g鏎y
B&G

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: U

PostWys豉ny: Czw Cze 17, 2010 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_O napisa:

Koncesja jest na produkcj. I tu jest pewien problem prawny jaki pojawi sie gdy do嗆 dawno temu dla firmy piro pomaga貫m uzyska koncesj. IPO aby wyda koncesj musi mie wczesniej wyroby aby je podda badaniom ale jak te wyroby zrobi je郵i nie ma si koncesji Question .

A.

IPO wydaje r騜ne 鄉ieszne certyfikaty a nie Koncesje, gdy le篡 to w kompetencjach MSWiA Smile.
Przedmiot lub materia bez certyfikatu ADR przewozi si w klasie 1 jako UN 0190 (PR笅KI)
itbbnt
GM

v-21

PostWys豉ny: Pi Cze 18, 2010 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IPO lub WITU wydaje opinie do koncesji o spe軟ianiu warunk闚 technicznych i organizacyjnych do prowadzenie dzia豉rnosci wytw鏎czej produkcyjnej ...obrotu uzywania etc.... kt鏎e sa objete badz konceja albo drecyzja wojewody na uzywanie MW w piro badanich wyburzeniach itp....

badanie wyrob闚 to co innego a na uzywanie wszytkiego co jest MW treba posiadac konceje lub decyzje wojewody [czyli spe軟iac warunki opiniowamne przez stosowny instytut ]
wyjatek stanowia wyroby piro z wykazu w ustawie....

wiec zeby cos robic legalnie trzeba sie troche na pocic a co do utopi przepis闚 i doprowadzania form do upad這sci jakos sie jeszcze trymam i wkur..na przepisy ale niestety jakos z nimi musze zyc w symbiozie Rolling Eyes

A_O
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Cze 18, 2010 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisa:
IPO lub WITU wydaje opinie do koncesji o spe軟ianiu warunk闚 technicznych i organizacyjnych do prowadzenie dzia豉rnosci wytw鏎czej produkcyjnej ...obrotu uzywania etc.... kt鏎e sa objete badz konceja albo drecyzja wojewody na uzywanie MW w piro badanich wyburzeniach itp....

99 % pracy dla zainteresowanego i instytucji opiniuj帷ej. MSWiA potem to tylko sprawdza i przybija stempel na kwicie jaki wystawia. Wkr鏒ce dojd nowe wymogi dotycz帷e znaku CE i sta造ch bada sprawdzaj帷ych, kt鏎e darmo nie b璠.

Coraz cz窷ciej dochodz do wniosku (obserwuj帷 jak zmieniaj si przepisy), 瞠 dzi trzeba by kompletnym kretynem aby prowadzi dzia豉lno嗆 gospodarcz Shocked. Od pierwszego dnia jeste軼ie dymani w kakao niezale積ie od tego - zarabiasz czy nie :-0 . Poczytajcie w necie o kolejnym cudzie (jaki mia si dokona) zak豉dania firmy w jednym okienku.

Mi貫go dnia A
Powr鏒 do g鏎y
B&G

PostWys豉ny: Pi Cze 18, 2010 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_O napisa:

Coraz cz窷ciej dochodz do wniosku (obserwuj帷 jak zmieniaj si przepisy), 瞠 dzi trzeba by kompletnym kretynem aby prowadzi dzia豉lno嗆 gospodarcz Shocked. Od pierwszego dnia jeste軼ie dymani w kakao niezale積ie od tego - zarabiasz czy nie :-0 . Poczytajcie w necie o kolejnym cudzie (jaki mia si dokona) zak豉dania firmy w jednym okienku.

Mi貫go dnia A

Ca趾owicie si z tym zgadzam. Ciekawe jak d逝go to wytrzyma. Nied逝go papier toaletowy b璠zie wymaga koncesji Smile.
Co do okienka, to ju co takiego funkcjonuje. Na Mount Evere軼ie Smile.

GM

v-21

PostWys豉ny: Pi Cze 18, 2010 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale w3 tym reliach trzeba zyc i miec za co karmic rodzine ....
zawsze mozna kielnie pace poziomice kika m sznurka i jest branza budowalana u mnie jest na to wielki bum ..muraz kasuje ok 20 tys od kondygnacji. 200m2 ... Shocked

tak czy owak rabiac w tej dzxiedzinie trzeba sie z walenie w ... liczyc kontrola kontrola podparata i opinia do opini bo przepisy nie reguluja lub sa sprzeczne np prwo budowlane z srodowiskowym itp...

moze i te paiery mecza i utrudniaja zycie ijak mi to powiedzia ktos jak cie to nie interesuje nie jest twoja pasja to odpusc sobie te bajke ... Rolling Eyes

wracajac do PTR to niestety nie zyjemy w ameryce nie mamay stanu newada z pustynia ale za to mamy WITU IPO i urzad skarbowy

A_O
Go嗆

PostWys豉ny: Sob Cze 19, 2010 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa:
....Co do okienka, to ju co takiego funkcjonuje. Na Mount Evere軼ie Smile.

Nawet nie okienko tu chodzi a o jasne przejrzyste i proste prawo. Ja mog zak豉da firm i m-c byle by DG by豉 prosta.

Rada dla ch這pak闚 z PAK. W celu stowarzyszenie umie軼ie punkt, 瞠 Waszym celem jest w przysz這軼i dzia豉lno嗆 gospodarcza po opracowaniu technologii na w pe軟i profi wyr鏏. Wg mnie mamy luk w prawie. Prawo m闚i - r鏏 wyr鏏 piro jak masz koncesj ale aby robi ten wyr鏏 trzeba jego wczesniej mie czyli opracowa i przetestowa. Nikt nie wyda koncesji jak do r瘯i nie dostanie wyrobu celem jego zbadania i przetestowania.

Reasumuj帷 na prace maj帷e cechy naukowo-badawczej (podkreslam cechy a nie naukowa badawcz) zwi您ane z opracowaniem
technologii produkcji wyrobu nie potrzeba koncesji. Po prostu jeszcze raz powt鏎z. Bez przedstawienia wyrobu i jego cz窷ci sk豉dowych (mieszanki piro) nikt nie dostanie koncesji. Z koleji prace naukowo-badawcze s zarezerwowane dla podmiot闚 maj帷e okre郵ony statut a tego statutu nie ma stowarzyszenie. Wi璚 cechy a nie prace.

Prawo to d簑ngla, raj dla papug i doradc闚. To mnie zniech璚a w prawie bo jest wzgl璠ne i silnie uzale積ione od tego ile kto ma kasy. System prawa to nie walka o prawd a o to jak prawd mo積a "udowodni". Wi璚 wyrok s康u zawsze silnie b璠zie zale瘸 nie od jakiej obiektywnej prawdy a g堯wnie od kasy i statusu spo貫cznego (ksi康z, robotnik, polityk, policjant itp.).

Daj 0,1 % szans na k這poty jakie mo瞠 mie w przysz這軼i PAK ale 篡cie bywa przewrotne o czym si ostatnio przekonali na WAT Rolling Eyes

Dopisane => Nie ma 瘸dnej legalnej mo磧iwo軼i uzyskania koncesji na piro z powodu o jakim pisa貫m wy瞠j. Po prostu bez okre郵onego wyrobu piro i technologii na niego, koncesji si nie dostanie. Czyli z punktu widzenia prawa trzeba wpierw sta si przest瘼c a potem stara si o koncesj.

Mi貫go dnia A Wink
Powr鏒 do g鏎y
B&G

PostWys豉ny: Nie Cze 20, 2010 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu si tak uczepi tej koncesji?
Jeszcze raz powtarzam: KONCESJ NA WYTWARZANIE MW wydaje MSWiA po spe軟ieniu okre郵onych warunk闚.
Certyfikat wyrobu wydaje jednostka notyfikowana (po zmianie od 1 lipca NIKT nie ma notyfikacji w Polsce).

Czyli teoretycznie kolejno嗆 jest taka:
1.Spe軟ienie warunk闚
2.Koncesja MSWiA
3.D逝banina
4.Stosowne badania wyrobu
5.Certyfikaty ADR i od 1 lipca CE
6.Wprowadzenie do obrotu

itbbnt
GM

ksard

Do陰czy: 07 Lis 2003

PostWys豉ny: Pi Lip 02, 2010 12:34 pm    Temat postu: Re: Polskie Towarzystwo Rakietowe Odpowiedz z cytatem

A_O napisa:
Od czasu do czasu napiszcie co zrobili軼ie albo dajcie linka.
砰cz sukces闚 A

Bardzo dzi瘯uj w imieniu PTR Very Happy
To, o czym piszecie wy瞠j pokrywa si w wi瘯szo軼i i z moimi pogl康ami.
Podj瘭i鄉y pr鏏 - zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jeszcze raz zapraszamy wszystkich ch皻nych do wst瘼owania w szeregi PTR.
Jeste鄉y w fazie rozruchu, wi璚 nie wszystko jeszcze mamy dopi皻e.
Za sukces mo積a uzna ju sam fakt zebrania si "do kupy" i sam fakt zarejestrowania Towarzystwa.
Mamy zamiar po wakacjach zorganizowa zlot rakietowc闚 - gdzie w Polsce i odpalenie (legalne) kilku modeli.

pozdrawiam
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum