Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Polska Agencja Kosmiczna
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Hack



Do³±czy³: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWys³any: Czw Sty 24, 2008 12:49 am    Temat postu: Polska Agencja Kosmiczna Odpowiedz z cytatem

...Czyli cos na krztalt NASA, tylko nasze, rodzime. Tadeusz , Donat Szylle,S³awecki,Pawe³ Poncyliusz, Andrzej Czerwiñski miedzy innymi tworza komisje do spraw przestrzeni kosmicznej i chca powolania Polskiej Agencji Kosmicznej.Nie wiem czy smiac sie czy plakac, to jedyna czesc naszej rzeczywistosci nie ogarineta przez polityke...
Mlodziezowa Agencja Kosmiczna dziala od jakiegos czasu, nie buduja jednak o ile mi wiadomo niczego szczegolnego, a jedynie ludzie z naszego forum maja zapedy do zbudowania najpierw rakiety o przewyzszeniu 10km i dalej...Smile
Sytuacja gospodarcza kraju nie pozwala na pelen program kosmiczny, budowanie satelity czy rakiety to koszta.
Mam wrazenie, ze agencja ta jesli powstanie sprzyjala bedzie dostepowi do technologii kosmicznych, to by bylo cos.Powiazanie z obronnoscia, technika militarna tej wlasnie dziedziny jaka jast rakietnictwo, konstrukcje SR w przeszlosci doprowadzilo do wstrzymania badan w naszym kraju.Ciekawy jestem jak teraz bedzie to ujmowane?

Moim zdaniem, musimy sie zastanowic na naszym forum nad tematem. W koncu po wpisaniu w google hasel rakietowych nie inne tylko to forum ma najwiecej do powiedzenia.Nikt inny, zadna baza danych nie kataloguje tylu prob rakietowych, SR, paliw, symulacji etc.
Prawda jaka nalezy podkreslic jest to, ze w dobie tak szybkich komputeroow oraz dostepu do oprogramowania kazdy z glowa na karku i zamilowaniem moze byc projektantem chocby czesci zagadnienia w nowoczesny optymalny sposoob.Taka ogoolnodostepna burza mozgow, rezultaty moga byc fascynujace.

pozdrawiam

_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Lut 03, 2008 1:44 pm    Temat postu: Konferencja na tamat badañ kosmicznych Odpowiedz z cytatem

11 lutego 2008 o godzinie 11:00, w Auli AGH, budynek A-0,
Al. Mickiewicza 30, Kraków, odbêdzie siê konferencja

"Mo¿liwo¶ci rozwoju dzia³alno¶ci w obszarze badañ kosmicznych
w Ma³opolsce - sfera badawcza i przemys³owa"

organizowana przez AGH, UJ, Urz±d Marsza³kowski i Centrum Badañ
Kosmicznych PAN.

Program przewiduje kilkana¶cie 10-15
minutowych referatów, raczej o charakterze informacyjnym ni¿ naukowym. Teoretycznie do 6 lutego nale¿y potwierdziæ uczestnictwo pisz±c na adres Jacek.Mlynarz_ma³pa_umwm.pl .


A.
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sob Kwi 12, 2008 8:28 am    Temat postu: Re: Polska Agencja Kosmiczna Odpowiedz z cytatem

Hack napisa³:
...Czyli cos na krztalt NASA, tylko nasze, rodzime. Tadeusz , Donat Szylle,S³awecki,Pawe³ Poncyliusz, Andrzej Czerwiñski miedzy innymi tworza komisje do spraw przestrzeni kosmicznej i chca powolania Polskiej Agencji Kosmicznej.



Na chceniu siê skoñczylo Question . Polska to nie dawne ZSRR gdzie 300 mln ludzi rozmawia po rosyjsku lub jego rozumie. W Polsce mo¿na znale¼æ gar¶æ tych, których interesuj± SR i rakiety.


Tym co ogranicza rozwój tego forum jest to, ¿e zbyt silnie identyfikuje siê to forum ze mn± a mnie mo¿na lubiæ lub nie ( jak ka¿dego ) Wink . Mamy wiêc inne forum o niebolotach, które ma spore szanse na to aby "zdechn±æ" o ile zawarto¶æ jego nie bêdzie chroniona ( kopie itp. ). Kilka razy tam zajrza³em i mnie osobi¶cie ra¿± te reklamy. Mamy wiêc pewne typowo polskie zachowanie. Czyli do¶æ szybkie kombinowanie aby nie budowaæ tego co wyrasta na dobre bo jeszcze bêdzie zbyt dobre.

Na szczê¶cie mam forum ru gdzie czasami co¶ napiszê "metod± na v-21" Laughing

Filmik ze startu Striely zrobi³ spore wra¿enie

FORUM_RU


Proponujê wiêc aby zrobiono konkurencjê "ruskim" Razz . Czyli ruskie forum ale tu w Polsce. Kto bêdzie pierwszy Question Razz


Mi³ego dnia A
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sob Kwi 12, 2008 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjrza³em siê bli¿ej gdzie wisi forum nieboloty i ...... siê zdziwi³em. A zdziwi³em siê, ¿e ³ebscy go¶cie tu pisz± , niektórzy z powa¿nymi tytu³ami przed nazwiskiem. Forum jest darmowe. Wchodzi siê na adres http://www.fora.pl/ i za 5 minut forum jest. Poniewa¿ cooler33 dzi¶ siê skar¿y³, ¿e nie ma forum Tchemika to za³o¿y³em forum coolerowi33 Laughing

http://www.cooler33.fora.pl/

user : cooler33
has³o : cooler33.

To taki ¿art ale chcia³em zobaczyæ co jest w panelu admina a w panelu kicha. Nie ma opcji kopiowania forum.

Dziwiê siê wiêc, ¿e warto¶ciowe posty pisane s± na kaszance, która tylko kwestia czasu kiedy zniknie Wink


Je¶li kto¶ chce mieæ forum zbli¿one do profi to po pierwsze musi mieæ od 100 z³./m-c wzwy¿.

Wystarczy 5 minut i nawet taki lamer internetowy jak ja ( chocia¿ dla 90 % facetów w moim wieku jestem internetowe guru Wink ), widzi, ¿e zak³adanie forum na http://www.fora.pl/ jest dobre dla gimnazjalistów pisz±cych np. o swojej klasie.


W zasadzie mog³em pisaæ u Adama ale bardzo dobry spec od informatyki ( czyli Adam ) te¿ mia³ "kaszankê" co mnie dziwi³o. Wiêc "kaszanki" ju¿ nie ma. Czyli na razie nr 1 pod wzglêdem techniki i zasobu wiedzy jest forum HNIW.


Mi³ego wieczoru A
Powrót do góry
adibeat



Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 101
Sk±d: Ozorków

PostWys³any: Sob Kwi 12, 2008 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim skromnym zdaniem, Nasze Forum, powinno w wiêkszym stopniu rozwijaæ siê w kierunku "ucywilizowania" modelarstwa rakietowego. Niby Polska Agencja Kosmiczna istnieje, jako jaki¶ tam dzia³ PANu, wiêc czemu by nie zaprosiæ do wspó³pracy, na ³amach Forum ludzi z PANu i PAKu? na bank na tym nie stracimy.
poza tym, ca³y czas uwa¿am, ¿e powinni¶my za³o¿yæ stowarzyszenie. Wtedy mamy mo¿liwo¶æ odpowiedzi na wszelkie medialne ataki ze strony duperwizjerów i kupofaktów, bo jeste¶my "na legalu". w Jueseju maja tripoli etc. a u Nas? LIPA! prawda jest taka, ¿e byle rolnik sam w dolinie mo¿e mnie udupiæ za wystrzeliwanie rakiety. a dodam, ¿e w domu mam cukier, który wg bieg³ych mo¿e byc przeze mnie uzyty do zamachu terrorystycznego. Poza tym by³by to krok w stronê oddzielenia sie od wszelkich ludzi, dla których pirotechnika to "narobienie huku dla jaj na osiedlu"...

Arkadiuszu, napisa³e¶:

"W Polsce mo¿na znale¼æ gar¶æ tych, których interesuj± SR i rakiety."
dobrze zwarta grupa mo¿e wiele zdzia³aæ. Zw³aszcza, ¿e to co robimy pobudza wyobra¼niê i nie jest czasem zmarnowanym.

_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sob Kwi 12, 2008 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adibeat napisa³:
.... w domu mam cukier, który wg bieg³ych mo¿e byc przeze mnie uzyty do zamachu terrorystycznego..



Nie przesadzaj z tym cukrem.

Wklep w google "stowarzyszenie zwyk³e" i zacznij to Panie prezesie Wink . Ale jak znam ¿ycie zaraz wykombinuj± Ci konkurencyjne stowarzyszenie Shocked . Ale jak Ty zaczniesz to ja siê doklejê i bêdzie nas ju¿ dwóch Wink

Niestety ja jestem s³abo u¶wiadomiony spo³ecznie Wink i mogê byæ tylko "s³upem" Confused. Z tych ludzi, których pozna³em na trzeciego na pewno nadaje siê Hack Wink . Plus pewno robercik, andrzejek ( dziêki tym ostatnim zassa³y mnie du¿e SR ) itp. .

A.


Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Nie Kwi 13, 2008 2:39 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
adibeat



Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 101
Sk±d: Ozorków

PostWys³any: Sob Kwi 12, 2008 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no fakt, z cukrem przegi±³em.
w swoim czasie, z kolegami zak³adali¶my stowarzyszenie zarejestrowane (wybory samorz±dowe etc.) mieli¶my lokal-siedzibê, cz³onków nam nie brakowa³o, prawnik przejrza³ wszystkie papiery, ale w ³odzi (XX wydzia³ KRS) odrzucili nam statut. i lipa wysz³a. U Nas zarejestrowane raczej odpada> fundusze.
nie twierdzê, ¿e jest to ³atwe, twierdzê, ¿e jest do zrobienia.
potrzeba czasu, jakiej¶ m±drej g³owy, która by sprawdza³a czy wszystko jest dobrze napisane.
no i co zrobiæ ze spotkaniem za³o¿ycielskim :/

_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
beaker



Do³±czy³: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWys³any: Sob Kwi 12, 2008 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ustawa „Prawo o stowarzyszeniach” obok stowarzyszeñ zajmuje siê równie¿ kwesti± tzw. stowarzyszeñ zwyk³ych, którym po¶wiêcony jest rozdzia³ 6 ustawy. Ta forma stowarzyszenia ma charakter uproszczony, jako ¿e nie posiada ono osobowo¶ci prawnej, a do jego za³o¿enia wystarczy dzia³anie jedynie trzech osób, które musz± uchwaliæ regulamin (a wiêc nie statut) oraz przedstawiciela reprezentuj±cego dane stowarzyszenie."

Hmm ludzie s±, regulamin da rade napisac, rejestrowac nie trzeba
"nie podlega obowi±zkowi rejestracji w KRS"

no to nie da rady?
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
adibeat



Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 101
Sk±d: Ozorków

PostWys³any: Sob Kwi 12, 2008 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w³a¶nie zaczynam skrobaæ w notatniku wersje demo statusu Smile ale pó¼na godzina chyba przeszkodzi mi w dokoñczeniu tego "wielkopomnego dzie³a"

z legalno¶ci± jest pewnik: przecie¿ modele rakiet i silniki do nich s± dostêpne.


1.Zgromadzenie za³o¿ycielskie ustanowi³o nazwê stowarzyszenia: "NAZWA" Nazwa wybrana zosta³a wiêkszo¶ci± g³osów cz³onków za³o¿ycieli.

2. terenem dzia³ania Stowarzyszenia "NAZWA" jest terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

3. Cele stowarzyszenia "NAZWA":
- zrzeszenie modelarzy rakietowych
- propagowanie modelarstwa rakietowego
- wymiana do¶wiadczeñ w dziedzinie modelarstwa rakietowego
itp.
cele te bêd± realizowane poprzez Spotkania Wyjazdowe Cz³onków Stowarzyszenia, wymianê informacji poprzez witryny internetowe

4. Cz³onkostwo w stowarzyszeniu przyznawane jest przez rekomendacje 3 cz³onków stowarzyszenia
utraciæ cz³onkostwo mo¿na na wniosek jednego z cz³onków za³o¿ycieli stowarzyszenia i g³osowanie w¶ród cz³onków stowarzyszenia (wymagana 51% frekwencja, wiêkszo¶ci± g³osów.
obowi±zkiem cz³onka stowarzyszenia jest przestrzeganie statutu stowarzyszenia, czynne udzielanie siê na jego forum.

5. stowarzyszenie reprezentowane jest przez cz³onków za³o¿ycieli. zobowi±zania maj±tkowe zaci±gane s± wy³±cznie przez cz³onków za³o¿ycieli na ich w³asne ryzyko i odpowiedzialno¶æ.

6. Stowarzyszenie utrzymywane jest z funduszy cz³onków na zasadzie dobrowolno¶ci. Nie przewiduje sie sk³adek cz³onkowskich. Przynale¿no¶æ do stowarzyszenia jest bezp³atna.

7. zmiany w statucie podejmowane s± na wniosek cz³onków stowarzyszenia. Przyjmowane s± podczas g³osownia (wiêkszo¶ci± g³osów)

8. decyzja o rozwi±zaniu stowarzyszenia podejmowana jest na wniosek jednego z cz³onków za³o¿ycieli. Decyzja jest przyjmowana poprzez g³osowanie (decyduje wiêkszo¶æ g³osów)

9. stowarzyszanie nie przewiduje tworzenia jednostek terenowych.

oczywi¶cie wersja DEMO. ale s±dzê, ¿e co¶ mo¿na z tych wypocin wykrzesaæ.

a teraz spaæ!

_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Kwi 13, 2008 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo¿e zróbmy na razie przymiarkê wirtualn±. Po pierwsze nie ma sensu zak³adac stowarzysznie rejestrowe bo za du¿o z tym roboty. Wiêc w grê wchodzi stowarzyszenie zwyk³e. Musi mieæ ono nazwê wiêc tu jest ma³y problem ( jakie¶ pomys³y Question ).

Stowarzyszeniem rejestrowym by³ ¶.p. Klub Gara¿owych Rakietników ale jak dla mnie nazwa jest ma³o powa¿na i do³uj±c±. Nazwa musi byæ tym czy g³eboki wdech w w±t³e p³uca Wink . Wiêc proponujê :

1. Stowarzyszenie Rocket Team Poland czyli w skrócie Rocket Team Poland

Wg mnie nazwa nie mo¿e byæ science-fiction czyli w stylu Polska Grupa Exploracji Kosmosu czy Mlodzie¿owa Agencja Kosmiczna. Obie te nazwy s± dla mnie idiotyczne a szczególnie ta ostatnia gdy¿ podejrzewam ,¿e w tej m³odzie¿owej "rz±dz±" stare pryki jak ja, a ja przecie¿ nie m³odzie¿ ( hm ............. mo¿e baaaaaaaaardzo pó¼na Laughing ).

Stowarzyszenie zwyk³e gdyby zda³o egzamin mo¿na by zamieniæ na rejestrowe. Ale jak znam ¿ycie - pesymista to dobrze poinformowany optymista.

No i adibeat tu - skoro rzuci³ has³o jest tu - "prezesem" ( dlatego te¿ awansowa³ do 8* Wink ) . On wiêc tu teraz "rz±dzi". Z tym "rz±dzeniem" to taki nawyk u mnie z woja. Ka¿da grupa musi mieæ swojego wodza a jak jego nie ma czyli jest demokracja to mamy burdel , ¿e hej Laughing



A.
Powrót do góry
adibeat



Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 101
Sk±d: Ozorków

PostWys³any: Nie Kwi 13, 2008 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie- do dzie³a!

Poda³em demo wersjê statutu. Oczywi¶cie, je¶li kto¶ ma znajomych, którzy siê na tym znaj±, niech poprosi ich o sprawdzenie, oszczêdzi to kr±¿enia po urzêdach.
Musi byæ co¶ takiego jak Zjazd za³o¿ycielski, czyli te 3 osoby, cz³onkowie za³o¿yciele. Potrzebne dane osobowe, podpisy. To da radê za³atwiæ, ¿e tak powiem z Wink

mia³em kiedy¶ znajomo¶ci w Starostwie Powiatowym (jeszcze za nieboszczki IV RP), kto wie, mo¿e uda mi siê je od¶wie¿yæ. To pewnie by Nam pomog³o w rejestracji.


Arkadiuszu, wspomnia³e¶ o KGR, proponuje i¶æ ich drog±, czyli Stowarzyszenie Zwyk³e. Móg³by¶ sie popytaæ cz³onków KGR, jak to wygl±da³o u nich? Oczywi¶cie, do udzia³u w tym projekcie zapraszamy wszystkich - w koñcu to nasze Stowarzyszenie ma byæ Smile


PS
ROCKET TEAM POLAND> je¶li twórcy tego sloganu s± za, ja te¿. Nazwa Jedyna Prawdziwa i S³uszna. Bardzo medialna> wskazuje co robimy i gdzie/ sk±d s± nasi cz³onkowie. w tygodniu poprzegl±dam procedury rejestracyjne etc.
pozdrawiam

_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Kwi 13, 2008 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Historia

Klub Gara¿owych Rakietników (KGR) zosta³ za³o¿ony w marcu 2000 roku przez czê¶æ z osób dzia³aj±cych wcze¶niej na rzecz za³o¿enia stowarzyszenia POLSEK. Celem jej utworzenia by³o zajêcie siê pracami technicznymi zwi±zanymi z eksploracj± kosmosu. Wzorowano siê tutaj na zespo³ach pragn±cych zdobyæ ANSARI X PRIZE. Zosta³a utworzona lista dyskusyjna oraz strona ww w. Do niewielkiej pocz±tkowo grupy kilku osób szybko do³±czy³y dalsze (jednak¿e liczebno¶æ KGR nigdy nie przekroczy³a kilkunastu aktywnych osób). W sierpniu 2000 roku opublikowano og³oszenie na temat KGR na grupie dyskusyjnej pl.sci.kosmos. Najbardziej aktywny okres dzia³alno¶ci KGR-u to lata 2001-2002. W 2001 zarejestrowano stowarzyszenie Klub Gara¿owych Rakietników. W tym samym roku po o¿ywionych dyskusjach na temat metod realizowania prac technicznych odesz³o z KGR-u kilka osób (które utworzy³y grupê OpenSpace). Pierwsze próby silników rakietowych na hamowni przeprowadzono 30 wrze¶nia 2001, po serii prób na hamowni i nieudanych prób z rakietami, 24 kwietnia 2002 przeprowadzono odpalenie rakiety SR-23. By³ to najwiêkszy sukces KGR-u i jednocze¶nie jedyna w pe³ni udana próba rakietowa któr± uda³o siê przeprowadziæ. Krakowska grupa KGR-u skoncentrowa³a siê na stworzeniu odpowiedniej bazy materialnej do dalszej dzia³alno¶ci (wynajem jednego z krakowskich fortów i jego remont). Pozosta³e osoby powoli traci³y zainteresowanie dzia³alno¶ci±. W 2003 roku przeprowadzono seriê rozmów z Polskim Towarzystwem Astronautycznym na temat wspó³pracy w realizacji projektu rakiety wysoko¶ciowej. Wiêkszo¶æ kontaktów w ramach KGR-u mia³a miejsce przez Internet ale w okresie aktywnej dzia³alno¶ci Klubu regularnie organizowano spotkania, mia³y one miejsce najczê¶ciej w Szczyrku (na górze Skrzyczne) i w Krakowie (w Obserwatorium Astronomicznym UJ). Najwa¿niejsze spotkania odby³y siê 11 listopada 2000 r. w Krakowie, 24 marca 2001 r. w Szczyrku, 1 maja 2002 r. w Krakowie. W listopadzie 2003 KGR wyg³osi³ na III Konferencji o Napêdach Kosmicznych (organizowanej w Warszawie przez Polskie Towarzystwo Astronautyczne) referat na temat hamowni silników rakietowych. W grudniu 2003 KGR zakoñczy³ praktycznie dzia³alno¶æ i uleg³ rozpadowi.

Planowane projekty
Sonda Atmosferyczna Du¿ych Wysoko¶ci (SADW) - celem projektu by³o opanowanie niskim kosztem umiejêtno¶ci i technologii potrzebnych do budowy i obs³ugi pikosatelity. Pierwszym etapem projektu mia³ byæ balon na uwiêzi. Rakieta Wysoko¶ciowa - realizacja programu rakietowego mo¿liwego do przeprowadzenia w polskich warunkach. Analogicznego do programu rakietowego realizowanego w PRL a którego efektem by³o opracowanie rakiet serii Meteor.

Osi±gniêcia
Przeprowadzenie prób wytwarzanie wodoru (przy u¿yciu kwasu azotowego i cynku) i nape³niania nim balonu Zbudowanie hamowni i przeprowadzenie przy jej pomocy serii prób silników rakietowych na paliwo sta³e w³asnej konstrukcji Przeprowadzenie serii prób w locie ma³ych rakiet Skonstruowanie i przeprowadzenie testów radiolinii Opracowanie elektronicznego sterownika (przewidzianego do u¿ycia w sondach/rakietach) Zarejestrowania stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze S±dowym 2 sierpnia 2004 roku, podczas przeprowadzania próby silnika rakietowego na hamowni, zgin±³ dr Tomasz Kobak - jeden z najbardziej aktywnych cz³onków Klubu Gara¿owych Rakietników.


Link


Sami widzicie. Nie ma siê co za bardzo umawiaæ na co¶ poniewa¿ bêdzie jak bêdzie. Mi nie wypali³y plany w ramach "eltknopir", nie wystrzeli³em rakiety z Jurkiem ( eltopsji ) za to bez planów i gadania uczestniczy³em w udanym i pieknym locie Strie³y_1 oraz rakiecie Kooperacja na silniku Olusia_1M.

Ale stowarzyszenie zwyk³e, czemu nie.

Bardzo wierze w to, ¿e kiedy¶ uda siê wykorzystaæ ogromny potencja³ Jurka. Wierzê te¿, ¿e jego prace ( uk³ad ZS-PMR, jaki mam u siebie ) zostan± wykorzystane w ramach RTP ( pod ta nazw± mam na uwadze r&a oraz na obecny czas - siebie ).


Mi³ego wieczoru A
Powrót do góry
beaker



Do³±czy³: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWys³any: Nie Kwi 13, 2008 10:57 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Witam
Arrow Trzeba, ujednolicic sprawê nieletnich Exclamation
Jak wiadomo zupe³nie inaczej patrzy siê na grupê dzieciaków, a inaczej na kilku Panów. Przyk³adowo, na strzelankach ASG (zdaje mi siê wiêkszo¶ci, niech sie wypowiedz± ludzie ktorzy sa w temacie) staruje siê od 16 lat (taki beaker92 Laughing ) + zgoda rodzica/opiekuna.
Arrow Warta³oby wprowadzic sk³adki, czy miesiêczne, czy na kwarta³, lecz trzeba zaznaczyc ¿e nie ma co porownywac doros³ych ludzi ze sta³ym dochodem, do biednego studencika ew licealisty Wink
Ale je¿eli bedzie po co Exclamation , np wspólny projekt.
Pozdrawiam

Ps, jakby co to siê piszê Exclamation gdyby by³o trzeba, mogê poprowadzic jak±s prosta stronke, chyba ze przypniemy siê do którego¶ z modelarzy (uk³on do Ksarda oraz Pomorza) ew. wydzielimy kawa³ek forum.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
adibeat



Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 101
Sk±d: Ozorków

PostWys³any: Pon Kwi 14, 2008 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do nieletnich, potrzebna by³aby tylko zgoda rodziców wyra¿ona na pi¶mie.
w tygodniu jak w arbeicie bêdê mia³ wiêcej czasu to druknê potrzebne papiery. Zeskanujê i wrzucê na Forum Pirotechniczne.

S±dzê, ¿e RTP bêdzie dzia³aæ na nieco innej zasadzie ni¿ wspomniane przez Arkadiusza KGR. Ludzie rozsiani s± po kraju. Jednak bêdziemy zjednoczeni w ramach prawa. I wiarygodni.

PS
mo¿e ma kto¶ jakie¶ kontakty (co¶ wiêcej ni¿ numer telefonu) z producentami SR w Polszy i rakiet? warto by³oby, jak ju¿ ruszymy zaprosiæ ich do Stowarzyszenia. Autorytety i jeszcze raz autorytety.

Wielkim problem jest wg mnie to, ¿e jeste¶my w miarê daleko od siebie. Ale mo¿na to rozegraæ na wzór Placówek NASA rozsianych po ca³ym jueseju. Jedna grupa zajê³a by siê projektem, inna wykonaniem etc.

co do sk³adek:
odleg³o¶æ mo¿e byæ problemem, kto trzyma³by kasê, kto j± rozdziela³ itp.

_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pon Kwi 14, 2008 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adibeat napisa³:
...Wielkim problem jest wg mnie to, ¿e jeste¶my w miarê daleko od siebie. .........co do sk³adek:
odleg³o¶æ mo¿e byæ problemem, kto trzyma³by kasê, kto j± rozdziela³ itp.



Czasami powinienem mieæ ksywkê Zgred bo do¶æ czêsto co¶ ciemno widzê Rolling Eyes .

Wg mnie na forum pownien byæ jaki¶ biznesmen, mniejszy czy wiêkszy, najlepiej producent SR ale Ci siedz± cicho jak mysz pod miot³± i domy¶lam sie czemu. Wiêc oni odpadaj±. Problemem te¿ jest testosteron czyli czasami mroczna strona natury mê¿czyzn Wink . Zwróæcie uwagê, ¿e w KGR by³ podzia³ poniewa¿ [...]kilka osób ....utworzy³y grupê OpenSpace[...]. Dzi¶ po KGR i OpenSpace pozosta³o wspomnienie wiêc po co by³o siê dzieliæ Question . "Chopów" krêca 3 rzeczy. Du...y, w³adza i kasa Wink . Pierwsze i trzecie na forum odpada bo bab nima a jak jest to co¶ kombinuje i za miesi±c jej nie ma ( pozdrawiam smerfetkê Cool ). Pozostaje w³adza. Ale na forum jest to ¶mieszna w³adza admina. Mo¿e on daæ bana, usun±æ konto , awansowac itp. Ale to taka w³adza, ¿e pewno pisuardesa ma wiêksz± poniewa¿ mo¿e nie wpu¶ciæ do kibla Cool .

O sk³adce nie napiszê bo to ostatni problem. Brzydzê siê prawem, jego pogmatwaniem i ró¿n± interpretacja zale¿n± od tego kto ma ile kasy i jakiego ziomala w ........... Wystarczy pos³uchaæ jak politrucy z samej góry siê ¿r± o wydawa³oby siê sprawy proste jak drut. Lubiê mieæ ogólny pogl±d na prawo ale tylko dla w³asnej wiedzy.


Reasumuj±c. Stowarzyszenie zwyk³e RTP, jak za³o¿ycie to na pewno siê doklejê - jak pisa³em na s³upa. W³adza zwykle inaczej rozmawia z grup± ni¿ z Kowalskim. I to by³a by pewna jaka¶ drobna korzy¶æ. No i sporo zale¿y od tego kto ma ile testosteronu Laughing ( czyli fa³szywych ambicji, które zwykle nic nie buduj±).


Zwróæcie na co¶ uwagê. Piêkny film z lotu Striely_1 by³ sukcesem osób, które zawczasu nie pyskowa³y o to, kto ma komu ile i za co dop³aciæ Wink . . Chocia¿ ........... utrata flaszki mi grozi³a Laughing



Mi³ego wieczoru A


Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Pon Kwi 14, 2008 8:21 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
adibeat



Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 101
Sk±d: Ozorków

PostWys³any: Pon Kwi 14, 2008 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¿eby by³a jasno¶æ:
jestem przeciwny sk³adkom
tak jak jest w demo statusu.

chodzi g³ównie i ucywilizowanie naszej dzia³alno¶æ poprzez "organ" reprezentuj±cy ludzi, którzy tym sie paraj±.

Arkadiuszu doskonale to uj±³e¶:

W³adza zwykle inaczej rozmawia z grup± ni¿ z Kowalskim.

i tym pogrubionym cytatem koñczê Smile

dodam:
jak kiedy¶ jaki¶ debil z mediów pu¶ci materia³, w którym u¿yte s± filmy cz³onków stowarzyszenia bez ich wiedzy i sprowadzi poczciwych modelarzy do poziomu dresów z petardami wtedy Stowarzyszenie mu odpowie na tak± prowokacjê.

_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
adibeat



Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 101
Sk±d: Ozorków

PostWys³any: Pi± Kwi 18, 2008 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WYMAGANE DOKUMENTY:

Informacja na pi¶mie o za³o¿eniu stowarzyszenia z za³±czonym regulaminem dzia³alno¶ci, okre¶laj±cym w szczególno¶ci jego nazwê, cel, teren i ¶rodki dzia³ania, siedzibê oraz przedstawiciela reprezentuj±cego stowarzyszenie.

Panowie (tudzie¿ i Panie Wink )
od¶wie¿y³em kontakt z asystentem jednego z Pos³ów, pewnie uda mi siê od¶wie¿yæ kontakty ze Starostwem Powiatowym w Zgierzu i samym Starost±. Czyli by³oby z górki Smile w weekenda, b±d¼ mo¿e wieczorem wklejê Nasz Regulamin do oceny i korekty. Zrobimy to tak:

jak ju¿ wszyscy zainteresowani wypowiedz± siê na temat regulaminu, znaczy siê, zaakceptuj± go, do pode¶le go poczt± (strajk :/) na koszt w³asny, z kopertami i znaczkami zwrotnymi do osób, które chc± zostaæ cz³onkami za³o¿ycielami. Jak bêd± wszystkie autografy daje go do Starostwa i trzymamy kciuki.

_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Pi± Kwi 18, 2008 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nono piêkna inicjatywa... szanowny kolega Nostru¶ z chêci± przy³±czy³by siê do stowarzyszenia. Doskwiera jedynie samotno¶æ, sam siedzi biedak w swoim zakichanym Podlasiu i ani to odwiedziæ Pomorze ani Po³udnie Sad
_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Sob Kwi 19, 2008 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksp. Smile
Nostra! nie widzê problemu, tylko ¿e nale¿a³oby opracowaæ nie regulamin a statut i za³o¿yæ stowarzyszenie rejestrowe (KRS), które ma mo¿liwo¶æ tworzenia oddzia³ów terenowych.

Mo¿e wtedy byæ RTP Nord albo Pomorze RTP S albo Malopolska, Mazowsze, ¦l±sk, Warmia, Mazury, Wielkopolska...itd ( lista otwarta )

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
s_merfetka



Do³±czy³: 08 Lut 2007
Posty: 10

PostWys³any: Nie Kwi 20, 2008 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Arkadiusz"]
adibeat napisa³:
. "Chopów" krêca 3 rzeczy. Du...y, w³adza i kasa Wink . Pierwsze i trzecie na forum odpada bo bab nima a jak jest to co¶ kombinuje i za miesi±c jej nie ma ( pozdrawiam smerfetkê Cool ).


Pozdrawiam Ciê równie¿ Arkadiuszu. Zapomnia³e¶ ¿e niektórych ch³opów krêci te¿ piro:P

Co do stowarzyszenia to bardzo fajny pomys³, aczkolwiek znaj±c ma³ostkowo¶æ i k³ótliwo¶æ polskiej braci raczej nie wró¿ê mu wielkiej i ¶wietlistej przysz³o¶ci. Roz³am KGR-u jest tego doskona³ym przyk³adem. Ale có¿.. mo¿e jestem pesymistk±.

Je¶li chodzi o kwestie formalne, to polecam za³o¿enie stowarzyszenia z osobowo¶ci± prawn±. Taki podmiot mo¿e samodzielnie wystêpowaæ w obrocie publicznoprawnym, czy cywilnoprawnym. U³atwi to miêdzy innymi umowne nawi±zywanie wspó³pracy z innymi podmiotami, czy uzyskanie dotacji na dzia³alno¶æ.

Pozdrawiam.

_________________
On by³ fizykiem a ona zmienn±....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP