Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelki [Aerial Shells] str 41-60
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
lampek



Do³±czy³: 28 Maj 2007
Posty: 67
Sk±d: wiedziec wszystko

PostWys³any: Wto Gru 08, 2009 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywi¶cie, próbowa³em robiæ 2" sph z burstem z prochu czarnego i to róznych postaciach (granulat, na no¶niku). Stara³em sie do¶æ do tego szczytu o którym wspomina³em we wcze¶niejszym moim po¶cie, lecz niestety efekty by³y takie sobie, rozprysk w kszta³cie otwartej parasolki czyli jedna pó³kula zostaje ca³a Sad . Co innego kaliber oczko wiêkszy czyli 3", tu juz Pcz spisuje siê znakomicie. Przed przerw± (kilkumiesiêczn±) w produkcji szelek nie sprawdzi³em górnej granicy grubo¶ci korpusu, a z tego co testowa³em wyszlo ¿e im korpus grubszy tym lepiej ,,wali". Jak ju¿ za³atwie sobie troche materia³ów to postaram siê to stestowaæ na nowym b. wytrzyma³ym papierze Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cycu



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2005
Posty: 21

PostWys³any: Czw Gru 31, 2009 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popatrzcie na to Very Happy

KLIK

_________________
Ja tego nie pisa³em Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lampek



Do³±czy³: 28 Maj 2007
Posty: 67
Sk±d: wiedziec wszystko

PostWys³any: Czw Gru 31, 2009 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wygl±da idealnie, mo¿e troche wina sprzêtu nagrywaj±cego bo troche s³abo widaæ ale ³adny d¼wiêk z metalowego mo¼dzierza Wink burs H3 czy pyczak?? chyba nie dawa³e¶ flesza bo nie widaæ b³ysku.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cycu



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2005
Posty: 21

PostWys³any: Pi± Sty 01, 2010 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Zasada numer jeden zero H3 wykluczy³em go z u¿ycia. Jak widaæ sam pcz daje rade i idzie wycisn±æ z niego naprawdê bardzo du¿o.

Pozdrawiam
Gites, klasyczna dobra 4" chryzantema. Na ¿ywo musia³a byæ naprawdê imponuj±ca. /P2

dodaje jeszcze fajn± wyrzutnie 2" szelek Very Happy
KLIK

_________________
Ja tego nie pisa³em Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
bazyl94



Do³±czy³: 08 Lip 2010
Posty: 23

PostWys³any: Czw Lip 08, 2010 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Jak widaæ jestem tu od dzisiaj i chce pokazaæ moje szelki
Do rzeczy :

2"szeleczka (ring) ¿ó³te na KClO3 BNa
brust to h3 granulowane z 1g fb na KClO3 Al
lift to pcz granul 8g (troszkê du¿o ale jest do¶æ s³abawy)
zdjecie z produkcji:
http://img697.imageshack.us/i/20100624247.jpg/
http://img816.imageshack.us/i/20100624246.jpg/
http://img14.imageshack.us/i/20100624245.jpg/
filmu nie mam niestety ale i tak nie by³o co ogladaæ szelka wybuch³a z 5 m nad mo¼dzierzem za s³abo dopasowane Wink

kolejna 2" szelka cylindryczna na gwiazdach Silver Wave
brust to h3 z fb jak wy¿ej
lift to pcz ju¿ znacznie lepszej jako¶ci i lepiej dopasowana
ca³o¶æ wi±zana dratw±
efekt > http://www.youtube.com/user/94Bazyl#p/a/u/0/tiUd8yaIsmo
tutaj wychodzê z za³o¿enia ¿e zmieli³o gwiazdki ale to wszystko dlatego ¿e ¿a³owa³em lakieru NC
nastepne testy wkrótce Smile


== Edycja P2 ==

Witam
Chcia³bym pokazaæ wam swoja prace przez kilka ostatnich dni Twisted Evil
szelki 2" i nieco ponad 2"
http://img339.imageshack.us/i/20100712279.jpg/
http://img683.imageshack.us/i/20100712280.jpg/
nie mog³o sie obyæ bez wyrzutni gwiazdek
http://img717.imageshack.us/i/20100712281.jpg/
no i kilku petard(15g fb i jedna na 3g)
http://img375.imageshack.us/i/20100712282.jpg/
a teraz nale¿y wszystko popakowaæ Smile
http://img682.imageshack.us/i/20100712284.jpg/

Szczegó³owe dane:
czê¶æ szelek ma brust na h3 granul +1g fb a czê¶æ na pcz +1g fb
lift to od 8 do 10g pcz granul
wyrzutnia 1" lift to h3 gwiazdy to ogólnie wszystkie jakie mia³em ostatnio + z³ote wê¿e ( 3mm i 2mm lont pociêty)
pozdrawiam Bazyl94

Witam wszystkich
Wiec filmiki dam dopiero jutro( z wra¿enia zostawilem koma u kolegi Sad )
odrazu powiem ¿e odkry³em co¶ mega jak zrobiæ D1 bez aluminium (teg
o specjalnego) otó¿ do 5ml chryzantem (c6) doda³em pokruszone SW (1mm odsiew od gwiazd) i wlo¿y³em do szelki odpali³em i efekt jak d1 tzn nie tak migocz±ce jak d1 ale co¶ jak 60% z nich gdyby dobraæ odpowiedni sk³ad to mog³o by to byæ prze³om Smile
odno¶nie wyrzutni to kicha tzn wszystkie odpali³o naraz jak by by³y QM po³±czne a nie s±(zwyk³y viskacz 2mm) wynika to pewnie z tego ¿e powinienem lont przymocowaæ do ka¿dej rurki z osobna gor±cym klejem (glue gun)
A i odkry³em fajn± kompozycje gwiazd (red TT , bearl,chyzantema wszystkie 2ml) co¶ ob³êdnego Razz
ogólnie pokaz oceniam na jakie¶ 5,6/10 bo uwa¿am ¿e jak bym siê przy³o¿y³ to by³o by co¶ z tego
Ps szelki by³y miotane prochem (tzn sk³adnikami odzielnie popakowanymi od Iracka dziêki)
Pozdrawiam
Film z przygotowañ:
http://www.youtube.com/user/94Bazyl#p/a/u/0/yl9DWp9LdHs

Kwiecia napisa³:
bazyl94 napisa³:
odrazu powiem ¿e odkry³em co¶ mega jak zrobiæ D1 bez aluminium (tego specjalnego) otó¿ do 5ml chryzantem (c6) doda³em pokruszone SW (1mm odsiew od gwiazd) i wlo¿y³em do szelki odpali³em i efekt jak d1 tzn nie tak migocz±ce jak d1 ale co¶ jak 60% z nich gdyby dobraæ odpowiedni sk³ad to mog³o by to byæ prze³om Smile


...niestety nie bêdziesz prekursorem, gdy¿ istniej± ju¿ przepisy na glitterki bez atomizowanego aluminium - w zamian u¿ywaj± np. Al bright i Fe2O3. Tutaj masz filmik do mojej wyrzutni, w której kilka takich gwiazdek widaæ. Zastosowa³am mieszankê Winokur #26 (52 KNO3, 21 siarka, 10 wêgiel py³, 6 Al bright, 6 Fe2O3, 5 dex).

Ciekawa jestem filmu z dzia³ania, baterie to w ogóle ciekawa rzecz, ¿yczê ich coraz lepszych Smile ja te¿ pracowa³am ostatnio nad bateriami, ale na razie za sucho u mnie ¿eby je odpalaæ.


Oto film z ca³o¶ci http://www.youtube.com/user/94Bazyl#p/u/0/JXolIF3RDe8
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Sob Lip 24, 2010 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby kto¶ bawi³ siê szelkami to proponujê sprawdzenie metody na rozprysk: gwiazdki plus 4% MPF-42. Np. gwiazdek 100 gram, MPF 4 gram. Flesz sypiemy luzem.

MPF-42 o sk³adzie zalecanym czyli z kclo4 oraz S.

A.
Powrót do góry
lampek



Do³±czy³: 28 Maj 2007
Posty: 67
Sk±d: wiedziec wszystko

PostWys³any: Sro Lip 28, 2010 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

testowa³em swego czasu w szelkach 1", w³a¶ciwie to by³ mini petardki robione w³a¶nie twoja metoda Arku (wpierw sypiemy do kieliszka z folii Alu gwiazdki i FB, zawijamy, oklejamy gazeta i do tego opó¼niacz) wychodzi³y elegancko (jak na po¶wiêcon± robotê) http://www.youtube.com/watch?v=xD8Z2YOH1tY tu mniej wiêcej jak to wyglada³o
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Sro Lip 28, 2010 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lampek napisa³:
testowa³em swego czasu w szelkach 1", w³a¶ciwie to by³ mini petardki robione w³a¶nie twoja metoda Arku (wpierw sypiemy do kieliszka z folii Alu gwiazdki i FB, zawijamy, oklejamy gazeta i do tego opó¼niacz) wychodzi³y elegancko (jak na po¶wiêcon± robotê) http://www.youtube.com/watch?v=xD8Z2YOH1tY tu mniej wiêcej jak to wyglada³o


£adnie wysz³o. To co ja robi³em to wy³±cznie szeleczki bez gwiazdek czyli hukowo-iskrowe, mieszanka: KNO3/Mg 60/40 i do tego od 40 do 60 cz.wagowych grubych opi³ków Fe. Fakt, bardzo prosto i szybko siê je robi³o. Znaczy siê i z gwiazdkami dzia³a.

Jak w google wklepiecie s³owo "szelka" to zobaczycie moje zdjêcie takiej szeleczki :-0. Chyba za bardzo siê znowu rozpisa³em :-0

A.
Powrót do góry
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Czw Lis 11, 2010 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do opini - mam problem ze zrozumieniem twojej konstrukcji, jak mo¿esz napisz to bardziej sk³adnie bo nie mogê do tego doj¶æ (chodzi o gwiazdy).

Moim zdaniem, pierwszym kiepskim elementem (który zawodzi) jest korpus. Kartki A4 i ta technika tworzenia pólkul nie jest najlepsza dla dobrego fragmentowania korpusu. Bo do kszta³tu kuli to tam jeszcze trochê brakuje.
Nie widze te¿ pier¶cienia z greenów, to raczej jaki¶ pistil wyszed³. Je¶li to ten kolor ? Szelek opisujesz wiele, film jest do jednej z nich. Troszkê siê w tym pogubi³em..

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
bazyl94



Do³±czy³: 08 Lip 2010
Posty: 23

PostWys³any: Czw Lis 11, 2010 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Odno¶nie pier¶cienia nie nagra³em go poniewa¿ by³y z³e gwiazdy
Chodzi mi o ten sk³ad:
KClO3 45 / Ba(NO3)2 35 / uro 10 / PVC 5 / dex 5.
Gwiazdy spalaj± siê ³adnym kolorem ,ale strasznie wolno 10mm przy wystrzelonej 3" szelce na wys ok 100m ,spokojnie opada³y do samej ziemi co mnie zdziwi³o ,niestety nie uda³o mi siê uzyskaæ pier¶cienia tylko swoistego flaka Razz.
Przybli¿am wiêc swoj± konstrukcje
Najpierw biorê szablon (3" pi³kê do tenisa) zak³adam na ni± woreczek ¶niadaniowy .
Nastêpnie oklej± ca³o¶æ kwadratami o podobnych rozmiarach (3X3) w ten sposób oklejam ca³o¶æ 5 razy czekam 8h albo wk³adam do piekarnika na 2,5h w temp 60stopni ,rozcinam pó³kule jeszcze wilgotny ¶rodek pozbawiam worka i suszê przez noc na kaloryferze
Miedzy czasie wklejam opó¼niacz (2,5mm visco)
Kolejnym krokiem jest wype³nienie gwiazdkami zazwyczaj u¿ywam 2ml gwiazd (RedTT bo one na 100% odpalaj± )przy samym brzegu pó³kuli, potem zasypujê H3 z fb albo Pcz na trocinach te¿ z Fb,przykrywam jedn± z pó³kul chusteczk± (1 warstwa)i sk³adam je. Oklejam ca³o¶æ kolejnymi 5 warstwami (metoda wy¿ej opisan±) schnie taka szelka ok 24h nawet i d³u¿ej primeruje opó¼niacz gdy wyschnie to podczepiam lift (12% -15% wagi szelki h3 bo z moim pcz to ró¿nie bywa a przyznam siê szczerze ¿e nie robi³em z nim testów przy 3" szelkach) Qm 40cm + oko³o 15 cm viskacza (im d³u¿szy lont tym...) i tyle
Powiem wam ¿e to moja 2 3" szelka by³a Smile i tak nie¼le
proszê o rady odno¶nie gwiazdek zielonych (bez Mg,Pamu)
jak i o rady jak zrobiæ odpowiedni korpus kulisty czyta³em du¿o na ten temat ale wycinanie paseczków o szer 1cm i t³amszenie szelki tym to by³a by masakra .Metoda s³oneczkowa odpada na wstêpie.
Mam jeszcze jeden problem ciê¿ko mi jest siê zmie¶ciæ w tych 3", brakuje mi czêsto 1mm tak szelka wesz³a na wcisk delikatny,zastanawiam siê czy nie podgoliæ tej pi³ki ¿eby zaoszczêdziæ troszkê miejsca.Albo czy zna kto¶ inny szablon 3".
I ostatnia informacja grubo¶æ ca³kowita korpusu wynosi jakie¶ 3~3,5mm ,wydaje mi siê ,¿e przyda³by siê 1mm wiêcej.
Ps: wiem ¿e co¶ za ma³o przecinków ale wybaczcie mi to Very Happy
Ps': zobaczymy jak wyjdzie z projektem "Plus" który odpalê najprawdopodobniej jutro (na 60%)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pi± Lis 12, 2010 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w³a¶nie i to jest ju¿ solidny opis. Smile
Dlaczego nie wychodzi dobrze?
G³ówn± przyczyn± bêdzie korpus. Jest za gruby (przynajmniej porównuj±c do korpusu opartego na tekturze i wykonanego metod± "s³oneczkow±"). Pó³kule które wykonujesz powinny byæ do¶c cienkie, a dok³adniej ca³a konstrukcja powinna zapewniæ rozerwanie szelki na ma³e fragmenty.
Ciêzko by³o by to przeprowadziæ, ale najwa¿niejszym testem którym móg³by¶ wykonaæ by³a by ekslpozja twojej szelki w takim miejscu, aby¶ móg³ pozbieraæ kawa³eczki rozerwanego korpusu i zobaczyæ jak to wygl±da. Czym wiêksze kawa³ki (na przyklad rozdzielenie szelki na 4 du¿e fragmenty, czy nawet mo¿e nast±piæ otwarcie pó³kul, choæ tutaj w to w±tpie) tym gorzej.
Inn± spraw± jest ¿e nie ma idealnego wzorca na dobr± szelke. To znaczy mozna wprowadziæ inny korpus ni¿ tradycyjny sposób, ale to sprawi ¿e sami bedziemy musieli dobraæ odpowiednie parametry do naszego nowego modelu (ilo¶æ ³adunku rozrywaj±cego, rodzaj bursta, no¶nik, rozmiar ziaren bursta itp).
Jest tak ¿e korpus wspó³gra z ca³± szelk±. I wszystko ma znaczenie.
To jak wykonane s± pó³kule te¿ bêdzie mieæ znaczenie - metod± s³oneczkow± powinny mieæ ok. 1.5mm.
Ale Ty stosujesz co¶ zupe³nie innego i tutaj ciê¿ko powiedzieæ ile to wszystko powinno mieæ. Gdyby¶ zmieni³ bursta oka¿e siê ¿e musisz mieæ jeszcze inn± grubo¶æ itp.
Wiem ¿e to wszystko brzmi mo¿e dziwnie, ale chce daæ do zrozumienia to, ¿e je¶li stosujesz wszystko inne ni¿ przewa¿nie opisywali¶my to na forum, to musisz to sam dobraæ eksperymentalnie. Zmieniasz jeden parametr i strzelasz szelkê i porównujesz - wysz³o lepiej albo gorzej i wiadomo.
Przyk³ad:
zmniejsz grubo¶æ korpusu i sprawd¼:
=> wyjdzie gorzej, to znaczy ¿e korpus jednak nie mo¿e byæ cieñszy
=> wyjdzie lepiej to znaczy ¿e mo¿na próbowaæ dalej, zmniejszaj±c inny parametr i sprawdziæ czy bêdzie jeszcze lepiej.
Wa¿ne moim zdaniem jest te¿ to by sprawdziæ wiêcej ni¿ jedn± próbê (tj. standardowo przynajmniej 2 czy 3 sztuki, bo jeden test to jak jeden pomiar w analityce, ma³o obiektywny).
Gwiazdy pal± sie za wolno - zmieñ sk³ad, lub zrób mniejsze.
Tutaj nie chcê sie wypowiadaæ na ten temat, bo sporo o tym by³o i nie jest to w tym temacie a¿ tak wa¿ne.
ps Metoda obklejania paseczkami jest bardzo dobra, niestety faktycznie pracoch³onna. Pozostaje ci jeszcze wi±zanie szelki (bardziej cylindryki), albo wymy¶lenie samemu metoda która u ciebie poskutkuje .
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
bazyl94



Do³±czy³: 08 Lip 2010
Posty: 23

PostWys³any: Sob Lis 13, 2010 1:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Zrozumia³em w najbli¿szym czasie przeprowadzê test porównawczy (na ziemi) jak to jest z fragmentacj± z grubszym korpusem i z cieñszym równie¿ spróbuje podrasowaæ brusta jeszcze tak o 10% bo brakuje mi mocy takie mam odczucie .
Mam pomys³ aby szelkê odpaliæ jakie¶ 50cm nad ziemi±(kijeczek do niego sznurek i do szelki) i poszukaæ w okolicy fragmentów korpusu .
Zastanawiam siê czy warto pakowaæ gwiazdy do korpusu ,gdy bêdê wykonywa³ test nie powinno w znacznym stopniu zmieniæ fragmentacji (przynajmniej tak mi siê wydaje).
Odno¶nie metody paseczkowej ,spróbuje wykonaæ t± metod± jak±¶ szelkê.
No có¿ czeka mnie sporo pracy i mnóstwo brusta do zrobienia:P.
Dziêkuje za rady.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Macex111



Do³±czy³: 25 Gru 2007
Posty: 76
Sk±d: siê tu wzi±³em ??

PostWys³any: Wto Gru 28, 2010 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema wczoraj zrobi³em sobie szelke cylindryczna kaliber 2" jako bursta uzylem granulowanego pczta i odrobine ssa a na lifta tez pcz
W ¶rodku szelki w³ozylem 6 petard nawinietych na strzykawce 2ml, kazda z opozniaczem po 1,5s, wypelnione byly ssa
waga szelki 98g
waga lifta 8g
fotki
http://img63.imageshack.us/g/dscf5246z.jpg/

niestety filmu niemam Sad

@edit

siema rano mnie naszlo na zrobienie salutki jako ze nie mialem mozdzierza 1" a mialem takie rurki posluzyly one za korpus do salutki, na rurce do wody obwin±lem korpus pod mozdzierz 2", rurke z biedrony 1" obcialem do 8cm i zrobilem zatyczke z gipsu, do ponad polowy wypelniona byla ssa na moje oko bylo to kolo 10-15 g zrobilem tekturowy krazek wkleilem opozniacz i zalalem glue gunem, wkleilem ta petke 1" do 2" klejem no i dalem 5g lifta<pcz> no a reszte pokazuje filmik Smile

http://www.youtube.com/watch?v=ddYTW648Xzg
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
skyz



Do³±czy³: 30 Sie 2010
Posty: 12

PostWys³any: Nie Kwi 17, 2011 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szelki kuliste 3"
Opó¼niacze 2,5cm wybuch na ok. 110m
lift: p.cz 10g
Widaæ wyra¼n± ró¿nice pomiêdzy p.cz - prasowanym ,a h3 - granulowanym przez sito.
W pierwszej szelce znajdowa³y siê dodatkowo petardy nie primerowane z czego ¿adna nie odesz³a

http://www.youtube.com/watch?v=N6wXbv3FhAo


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Pon Maj 09, 2011 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

#4 Minimalnie wiêksze gwiazdki kosztem bursta by³yby git (chocia¿ mo¿liwe te¿, ¿e spali³y siê tak szybko ze wzglêdu na wiatr). Szelka otwar³a siê ³adnie, szybko, raczej nie rozrywaj±c gwiazd. Gratulujê pracy.

PS. Od mo¼dzierza sta³e¶ góra 120m a nie 1200 Wink

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Pon Maj 09, 2011 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo¿e kto¶ mu z domu filmowa³ ?

Ogólnie wydaje mi siê ¿e do¶æ du¿o prochu schodzi Ci na strza³ ...
Powrót do góry
skyz



Do³±czy³: 30 Sie 2010
Posty: 12

PostWys³any: Pon Maj 09, 2011 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie wiêksze gwiazdy da³y by wiêksz± "kule" ale ma³o by ich siê zmie¶ci³o, w tych szeleczkach mia³y ¶rednio 13-14mm, na strza³ schodzi ok. 70g gwiazd + 60g p.cz (z liftem) prasowanego granulatu wiêc faktycznie sporo, trzeba siê przerzuciæ na plewy albo granulat na dekstrynie z racji zaoszczêdzenia czasu, praca jest z nim bardzo przyjemna, tani jak to p.cz, mocny w stosunku do oklejenia korpusu ale jednak zbyt pracoch³onny w przygotowaniu ..

Na ostatnim ujêciu odpalane z wcze¶niej ustalonego miejsca kamerowane z "okna" fatalna jako¶æ, odl. 1200m z hakiem ,a sk±d niby wiem? Google Eerth Cool wysoko¶æ wybuchu szelki od ziemi 120m+-10m liczona Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
qba200



Do³±czy³: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWys³any: Wto Lis 19, 2013 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje nowe dziecko:

http://www.youtube.com/watch?v=U9FN2njuvDQ

_________________
http://www.youtube.com/user/MalinowyZiom/videos
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Czw Lis 21, 2013 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qba200 napisa³:
http://www.youtube.com/watch?v=U9FN2njuvDQ


Wypas. Mo¿e uda siê mi kogo¶ zachêciæ do wype³nienia szelki odcinkami 3 mm visco. Mo¿e je opudrowaæ proszkiem almg aby rybki mocniej ¶wieci³y. Ciekawe jak by to wysz³o. No i jeden koniec visco, trzeba by pokryæ mas± podpa³ow±.

Mi³ego dnia A
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
elektrykjk



Do³±czy³: 27 Mar 2010
Posty: 36
Sk±d: Grantchester Meadows

PostWys³any: Sob Kwi 16, 2016 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robi±c porz±dki na komputerze znalaz³em by³em 2 filmy, ju¿ archiwalne bo datowane gdzie¶ na 2012 rok; w sumie czasem mi³o jest popatrzeæ na to na co kiedy¶ mia³o siê czas i chêci... Sad

S± to 2 szelki (kuliste):

2" No antimony glitter
£ad. miotaj±cy pewnie gdzie¶ z 10g P.Cz
Burst: Herbatka P.Cz + FB
video

3" No antimony glitter
£ad. miotaj±cy ~20g P.Cz
Burst: Herbatka P.Cz + FB
video

Al atomized od Irkacka Cool (Bardzo dziêkujê za tamt± próbkê Wink )

Pozdrawiam Cool


PS A mo¿e mi to siê tylko ¶ni³o... Piêkne by³y wtedy te sny!
California Dreamin'... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastêpny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP