Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szelki [Aerial Shells] str 41-60
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
.cystof.



Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 63
Skąd: inąd

PostWysłany: Wto Paź 13, 2009 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem się wreszcie przerzucić na plastikowe korpusy tylko że mam problem. Gdzie do jasnej cholery można dostać rury z HDPE (niech i papierowe będą) takich ładnych rozmiarów? I jak je prostować?
_________________
Milczenie, jest dla głupców najwyższym kunsztem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Wto Paź 13, 2009 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papierowe
5"-6" to rzadkość ale można dostać Wink nawija sie na nie sztuczną trawę do boisk
3"-4" dostaniesz w każdym sklepie z ceratami, analogicznie tuby po ceratach
2" w hurtowni spożywczej, po foli do nawijania palet
1" w supermarkecie po reklamówkach foliowych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
..:::DAX:::..



Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 47

PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam takową 3ke i 4ke po dywanach. Ścianki~2 cm. Niedługo się zacznie strzelanie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
.cystof.



Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 63
Skąd: inąd

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wreszcie mam moździerze ładne i zacząłem sobie strzelać. No i od razu mam pytanie. Chciałem w szelce 3" zrobić mniej więcej taki efekt jak jest na moim avatarze [który nie jest realną szelką tylko fotomontarzem], czyli po środku żeby pozostała kula iskier.

Najsampierw skomponowałem flarową czerwoną mieszankę z dodatkiem fotobłysku i wiórków Mg.



W siatce z brustem umiesciłem ten efekt.





Cała szelka odpaliła ale efekt się nie udał.

Teraz moje pytanie jest takie, to wina mojego złego wykonania, braku farta, czy po prostu to nie ma prawa się udać?

Film szelki 3" silver wave

_________________
Milczenie, jest dla głupców najwyższym kunsztem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to za burst? Bo jakiś słaby. Nie rozrzuciło gwiazdek tylko wygladało jak by sie wysypały. Dziwne że silver wave bez primera odpaliły. A co do efektu iskier pokombinowal bym bardziej z grubszym węglem lub żelazem niż magnezem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
.cystof.



Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 63
Skąd: inąd

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brust to był Pcz granulowany, ale mniej go było niż normalnie z powodu tej "wkładki" i rozrzut był faktycznie niezadowalający. Trzeba by mu przy następnej takiej próbie trochę powera w postaci FBka dodać.
Zapalają w porządku bo to nie jest ta standardowa mieszanka silver wave z chloranu i glinu.

_________________
Milczenie, jest dla głupców najwyższym kunsztem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby uzyskać efekt iskier to musisz dać najlepiej sam fotobłysk jako materiał rozrywający. Mieszanka musi być naprawdę gorąco aby to ruszyło. Najpierw pokombinuj nad samym efektem iskier, bez gwiazdek dookoła. Na przykład zauważ że szelki salutowe z tytanem dają mocny huk ale także taką kule srebrnych iskier od Ti.
Do tego opiłki magnezowe nie są raczej dobrym pomysłem, prędzej jakieś żeliwne czy odpowiednie aluminiowe, a do tego musi być naprawdę gorący materiał rozrywający. Pamiętaj że nawet papier może drastycznie zmniejszyć ci zapalność. Małe rzeczy mają wielkie znaczenie i często zmieniają efekt diametralnie.

ps Kule iskier dawno dawno temu pokazywał Arkadiusz (Pirotechman). Mała kulka bodajże 2", wypełniona fotobłyskiem i opiłki żelaza o ile dobrze pamiętam. Wyszło git.

pzdr.
P2

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W książce Shimizu jest taki fajny patent opisany: Burst jest na nośniku ale nośnikiem nie są jakieś nasiona, czy łuski ale mikrogwiazdki (1-3mm). Jak by zastosować nośnik z fioletowej mieszanki, to myślę że można by uzyskać efekt podobny do tego na avatarze.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manin88



Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 29

PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ew. mozesz zastosować efekt DE , dodając do mieszanki opilki zelaza. Sam robiłem podobne , wyszlo przyzwoicie + mialem efekt 'szczelania' . Ale szelki mają to do siebie że nie da się wszystkiego napisać , to trzeba wykonać , puścić i analizować Smile Pozdro. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lampek



Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 67
Skąd: wiedziec wszystko

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=BSB33eJ0EEs tu efekt kuli iskier w miejscu wybuchu był niezamiezony no ale był Wink sposób na takie ,,cóś": za duża warstwa Pcz na nośniku ( w moim przypadku ryz biały) i masz image. Proste Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
konrad65



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 17
Skąd: Nie wiem

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto moja szelka kulista 2" lift H3,brust herbatki H3,gwiazdki TT wiem że rozrzut słaby i nie wszystkie gwiazdki się odpaliły ale postaram się to dopracować Smile
oto link http://www.youtube.com/watch?v=bxABo1NwUmY&feature=channel
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lift swoją drogą, a co do burstu to zrób tak: pozbądź się swojego H3, zrób PCz na nośniku (może być bezsiarkowy), i daj podsypkę z KClO4/Al(srebrzanka). Powinna być duża pozytywna różnica.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manin88



Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 29

PostWysłany: Pon Lis 30, 2009 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MIROR napisał:
Lift swoją drogą, a co do burstu to zrób tak: pozbądź się swojego H3, zrób PCz na nośniku (może być bezsiarkowy), i daj podsypkę z KClO4/Al(srebrzanka). Powinna być duża pozytywna różnica.


Myślę że PCz na nośniku jako burst powinno używać się do dużych kalibrów a nie ładowac do dwójek . Zrób porządny węgiel i przygotuj H3 na nośniku z posypką jakiegoś mocnego FB. Do lifta jak najbardziej oszczędny i najlepszy jest dobry granulowany Pcz.

Pozdro.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
konrad65



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 17
Skąd: Nie wiem

PostWysłany: Pon Lis 30, 2009 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem ale na razie nie mam kulowca i mam słaby węgiel więc na razie jadę na H3 Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Pon Lis 30, 2009 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Myślę że PCz na nośniku jako burst powinno używać się do dużych kalibrów a nie ładowac do dwójek
Myślisz, czy wiesz? Bo ja wiem co mówię (pisze). Najlepiej to będzie jak kolega zrobi na PCz i H3, a następnie porówna. Nie należy zapominać o odizolowaniu H3 od lontu mogącego zawierać siarkę (lub jej związki) i gwiazdek jeżeli zawierają siarkę. W książce Shimizu jest pokazany sprytny sposób jak to zrobić.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manin88



Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 29

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem , bo puściłem dużo szelek. W szelkach kalibru 4''< stosuje się PCz ze względu na oszczędność. W dwójkach potrzebny jest silny burst ponieważ rozrzut musi być mocny i musi dobrze fragmentować korpus. Zakładam że wszystko inne jest dograne (korpus , opóźniacz , BHP ... itp).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ok, to już pisze jak jest. W modrych książkach, itd. podają że im większy kaliber tym słabszy burst (dla 4" zalecany jest KP lub H3), w kolejności od najsłabszego: PCz, KP, H3, FB. Jako że KP ma nadchloran z siarką a H3 chloran (nie wiadomo co bardziej niebezpieczne), zacząłem robić testy różnych kombinacji mat. rozrywających. Materiałem doświadczalnym były 2" kuliste. Z pośród: H3*, Pcz*, KP*, PCz granulowanego, najlepiej wypadł PCz granulowany, a najgorzej H3. Za to w tym samym zestawie ale z podsypką FB nie widać było różnicy, oprócz tego że w przypadku granulowanego była gorsza zapalność. Wiem że dziwna sprawa, ale nie ma mowy o pomyłce.

* - na nasionach trawy.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lampek



Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 67
Skąd: wiedziec wszystko

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MIROR napisał:
Wiem że dziwna sprawa, ale nie ma mowy o pomyłce

Pomyłką to jest ten test. Trudne jest porównywanie burstów. Rózne materiały lubią rózne warunki (ciśnienie itp), Pcz np. lubi solidną obudowę, w mocnym korpusie potrafi pokazać niezłego kopa przy bardzo wasokiej zapalności gwiazdek. Z kolei H3 lubi raczej lżejsze, słabsze obudowy, bo przy zbyt mocnej okleinie nie zapala gwiazdek, przynajmniej mi, innym je kruszy. KP natomiast to coś pośredniego między Pcz a H3.
Tutaj test burstów nie powinien się opierać na tym jak który się zachowuje w tych samych warunkach, lecz wyciśnięcie wszystkiego co się da z danego burstu w danym kalibrze i wtedy porównanie najlepszych wymuskanych szelek z różnymi rozrywaczami.
Jak już piszę to pragnę też przypomnieć wam o diametralnej róznicy między posypką, a flash bagiem. Co do rozrywacza w 2" sph jestem jednak zwolennikiem H3 ew. KP lecz znacznie lepsze wyniki osiagałem na tym pierwszym. Dla przypomnienia co oznacza dobra amatorska 2" sph http://www.youtube.com/watch?v=koUuvWEnYTU sorry za lekką przechwałkę Twisted Evil

pozdro i udanych prób Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SZYSZKA901202



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 39
Skąd: Z wybuchu

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po małej przerwie związanej z brakiem odczynników nareszcie mam kolejna szelkę z dzisiejszego strzału

szelka 2'' tiger tail
burst trocin H3 + torebeczka FB
waga 40g
lift 10g pcz
2 warstwy okleiny vikol woda 50/50

http://www.youtube.com/watch?v=zNHGEM4MfPg

_________________
Zapraszam do oglądania moich filmów na YouTube
www.youtube.com/user/parkourlja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Lampek
Moje testy nie miały na celu określenie co jaki burst potrafi w idealnych/różnych warunkach. Raczej chodziło mi o wyeliminowanie chloranu i połączenia nadchloran/siarka. Testy zacząłem od obudowy średniej (kompromis pomiędzy wytrzymałością a pracochłonnością). Mówisz że H3 bywa nawet zbyt mocny... u mnie na pewno nie był mocniejszy od PCz, a zapalność była dużo gorsza. Zapewniam Cię że moje szelki nie były gorsze od Twoich, muszę przyznać że efekty twoich prac zmotywowały mnie do działania w temacie 2" sph.

Czy Ty też robiłeś podobne doświadczenia, tzn. porównywałeś efekt PCz do H3?

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP