Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelka [Aerial Shell] str. 1-20
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Pon Lip 04, 2005 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli chodzi o robienie szelek to musisz, a ja musze nauczyc sie filmowac.
dziewiczy film nie oznacza dziewicza szelka... Wink

P.S.
Dorzucam foteczke zlozona ze still'ow mojego filmu. To jedna z fajniejszych funkcji mojego nowego sprzeciora Cool FIlm byl nieostry wiec i foteczki takie sobie, ale mozna sie przyjrzec przez chwile. Dodam tylko ze zapalnosc gwiazdek osiagnela prawie 100%.


_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Czw Lip 07, 2005 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Nawet zapomnia³em tutaj szelki HellFire'a skomentowaæ, wiêc pierwsze zaczne od tego:
wysoko¶æ s³aba, ale jak widaæ wi±¿e siê to z tym, ¿e opó¼niacz troszkê krótki => co tak¿e sprawi³o to, ¿e gwiazdy rozrysnê³y siê tworz±c jakby sto¿ek..
mia³em ju¿ taki rozprysk raz:) (nawet dawa³em tu film kiedy¶).
Ale za to bardzo musze pogratulwaæ zapalno¶ci piêknych dwukolorwych gwiazd.. które siê sprawdzi³y!!
wiem ¿e HF przeczyta to do¶æ pó¼no.. Smile
-----------------------------------------------------------------------------
Arrow A teraz przejde do moich dzisiejszych testów bursta.. testowa³em wiele rozwi±zañ i pewne szczególy zostawie dla siebie (czym by by³o ¿ycie bez tajemnic Wink )..
Zreszt± szelki nie wygl±daj± zbyt dobrze.. wina tej paskudnej kamery, a do tego zrobi³em ma³e gwiazdki i przez to nawet ciê¿ko mi okre¶³iæ czy by³ dobry rozrzut.. bo one spala³y siê bardzo szybko. Wieæ zapalno¶æ ³adna i wysoko¶æ te¿ mnie satysfakcjonuje (18g Pcz), z szelek wysz³o co¶ a'la ma³a kula iskier...
Do tego szeleczki bardzo ma³e, mia³y ok 28 ma³ych gwiazd typu "pumped" a szelka mia³a wysoko¶æ oko³o 6cm i ¶rednice 2" Taki maluch Cool
Jeszcze wiele testów i pomys³ów mi siê nasunê³o i oto w³a¶nie chodzi, wiem co robiæ Smile.
Oto Filmy:
http://s29.yousendit.com/d.aspx?id=0YADYOGQRO4M70VDMYJL3TUK3X
http://s29.yousendit.com/d.aspx?id=13FIZDSX4SPCH02U26YBREG20X
http://s29.yousendit.com/d.aspx?id=3RB47LSVH5EBF1U7TLJ9OQFKH3


Chcia³bym tak¿e wszystkim pocz±tkuj±cym powiedzieæ, aby wla¶nie starali sie analizowaæ swoje b³êdy... my¶leli co mogli zrobiæ ¼le a co dobrze.
ps do umieszczenia filmów namówi³ mnie Wiktors:) bo tak naprawde nie ma co pokazywaæ...

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kaco1



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 130
Sk±d: Miasta

PostWys³any: Pi± Lip 08, 2005 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Piroman2 - tak jak mówi³em musz± siê udaæ, i siê uda³y. Wszystkie 3 ³adnie wys³y, chocia¿ jak dlamnie to trochê za nisko Wink Z zapalno¶ci± to masz racje bo jest dobra. Takie ciekawe kule ognia wyszy³ na niebie Very Happy Oby wiêcej Ci takich szeleczek wychodzi³o.

Pozdrawiam Kaco1

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
wawrzyk



Do³±czy³: 21 Pa¼ 2004
Posty: 48
Sk±d: z polski

PostWys³any: Pi± Lip 08, 2005 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P2 ³adne szelki gwiazdki rzeczywi¶cie za ma³e ale fajny efekt wyszed³ i zgadzam sie z kaco1 wysoko¶æ troche ma³a ale wiem jak to jest... oby tak dalej
_________________
www.tgp.go.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Pi± Lip 15, 2005 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam oto moja w³asnorêcznie zrobiona szelka 3"
Waga szelki 160g, gr. ¶c. 3,5mm

Gwiazdki:
12szt. Willow ¶r. 0,5cm
5szt. Willow ¶r. 1,75cm
52szt. czerwone wg. przepisu P2 (nieudane)

Mo¼dzierz (poprzednio poda³em z³y wymiar; pomyli³em siê z mo¼dzierzem 2,5") wysoko¶æ 22,5cm; gr. ¶c. 5mm

£M: 22g H3 + 3g FB (KClO3+Al)
£R: PCZ (nie zwa¿y³em korpusu+gwiazdek wiêc nie wiem ile by³o rozrywaj±cego)

FILM

W ostatnich klatkach widaæ chmarê gwiazd czerwonych.

Kliknij aby powiêkszyæ

Rozryw szelki nast±pi³ na ok. 20m - spodziewa³em siê wiêcej (widaæ odruch kamerzysty - mnie Wink). Zapalno¶æ 100% tylko ten rozryw... ehhh.... Nie potrzebnie rozrywa³em PCZ. Mam nadziejê ¿e kolejne próby dadz± lepsze efekty.

Pozdrawiam, Rime.

PS. Nareszczie jaka¶ jako¶æ Surprised Very Happy

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob Sie 20, 2005 11:37 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pi± Lip 15, 2005 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy
Widze ¿e zaczyna robiæ siê tu ciekawiej (HF by³by zadowolony Smile ).
Zacznê od oceny:
Rime:
Hmm, wyrzut faktyczneie niski, jak przy takiej ilo¶ci tak silnego ³adunku rozrywaj±cego.
Zapalno¶æ nie powiedzia³bym 100%.. zapalno¶æ s³aba, nast±pi³o rozerwanie niektórych gwiazd i/lub ich czê¶ciowe spalenie. Przy tej ilo¶ci co poda³e¶ - gwiazd nie by³o du¿o zapalonych, znaczy brakuje tych czerwonych.
A co do tych czerwonych (mój przepis? który:) ) - na zdjêciu faktycznie widaæ lekkko czerwone ma³e kuleczki, ale ogl±da³em film wiele razy i doszed³em do wniosku, ¿e te kuleczki s± z willow'ów. Mia³em tak wiele razy.. one w³a¶nie tworz± taki deszczyk z iskier.. Jak wcze¶niej napisa³em prawdopoodbnie nast±pi³o tak¿e rozerwanie gwiazd (np, willowy 0,5cm s± znacznie za ma³e jak na tak± szelkê!)...
Oczywi¶cie pisze to by Ci pomóc i mam nadzieje, ¿e nie potraktujesz tego jak jak±¶ zjebke:) czy to ¿e siê wym±drzam.. po prostu stwierdzam co s±dze, a w³a¶nie analiza b³êdów mo¿e Ci pomóc.
Napisz mi jeszcze jakie to by³y gwiazdy czerwone (az. str. cukier/kclo3?)
Trzymaj siê ciep³o Wink

Lamerwd:
³adny starmine:) wyszed³... (mia³em tak 4 dni temu), a druga próba to wystrza³ faktycznie piêkny.
ps Jestem zadowolony z Waszych próbSmile
pzdr.
P2

Temat o szelkach wiêc nie bêde pisaæ nowego postu.
Tak, by³y to czerwone organiczne wg. twojego przepisu. Bindowane acetonem. Przyczyn± ich z³ego palenia by³ przypadkowy wêgiel (ok 2-3%). PS. Jeszcze æwiczê nagrywanie filmów. Teraz wiem ¿e od pocz±tku musze trzymaæ na zoomie. Z tym sprzêtem czuje siê tak bardziej... sam nie wiem jak. Pozdrawiam, Rime.

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.


Ostatnio zmieniony przez Piroman2 dnia Sob Lip 16, 2005 7:48 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pi± Lip 15, 2005 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem Lamerwd, mi sie tak sta³o z 2" cylindryczn± zielon± metaliczn±.. ale chc±c nie chc±c i tak sam wiesz, ³adnie to wygl±da.. rozprysk mia³e¶ tych gwiazd naprawde niez³y... Smile (jeszcze duza si³a od miotaj±cego dodaje gwiazdk± niez³ego strza³a do góry)
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Adrian



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWys³any: Pon Lip 18, 2005 9:22 pm    Temat postu: Silny rozrzut gwiazdek ? Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie jakiej mieszanki rozrywaj±cej u¿yæ w moich szeleczkach cylindrycznych aby uzyskaæ silny rozrzut gwiazdek ....

Tylko nie piszcie ze jestem lama ... bo rozerwaæ szelke to ja umiem chodzi mi tylko o ten rozrzut .... Co¶ w tym stylu jak uzyska³ lamerwd w swojej szelce .... (ilosc prochu czasami nie ma znaczenia)

Mam jeszcze male pytanka co do zapalno¶ci i d³ugo¶ci lontu ale to potem ...

PoZdrawiam Adrian

ps. Przepraszam ze napisalem tak dziwnie tego posta ale nie jestem trze¼wy .....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Wto Lip 19, 2005 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Wkurzy³em siê ostatnio na wysoko¶ci jakie uzyskuj± moje szelki. Zdecydowa³em siê ¿e raz siê ¿yje i zrobi³em ma³y te¶cik Wink.
Po pewnym pokazie zebra³em wiele rzeczy (opisywa³em to niedawno), lecz nienasycony stwierdzi³em: "a mo¿e co¶ jeszcze tam le¿y Wink". Wzi±³em ze sob± kumpla i jechane. Okaza³o siê ¿e firma sprz±taj±ca nie za bardzo siê postara³a, a ja z kumplem odpracowa³em to czego oni nie zrobili Very Happy Znale¼li¶my du¿o niewypa³ów rzymskich ogni, du¿o korpusów po kometach 1", resztki kabli, zu¿ytych zapalników, oraz ró¿ne inne pierdo³ki. Rzymskie ognie wydzieli³em na pcz, oraz gwiazdki i wyblak³y visco który ju¿ siê nie pali Smile. Gwiazdek jest 68 a PCZ 22g w tym ok. 2% to wióry drzewne (ka¿dy kto "rozbiera³" rzymskie ognie wie jaki to problem). Wracaj±c do szelki Smile Wzi±³em jeden korpus 1" i zrobi³em "na raz dwa trzy" zatyczkê z suchego papieru toaletowego oraz ta¶my dwustronnej. Wsypa³em 3,5g H3 a na to 3 gwiazdki komercyjne. Zatyczka z drugiej strony zrobiona praktycznie w ten sam sposób Very Happy. W³o¿y³em 2,5cm odcinek 3mm visco i ca³o¶æ zaplajstra³em ta¶m± papierow±. Wsypa³em 10g H3 do 1" calowego mo¼dzierza (wys. 22,5cm; zatyczka 2,5cm; gr. ¶c. 4mm). I oto (nareszcie Wink) efekty:

FILM

Czas na obliczenia Ajnsztajna:
Je¿eli szelka w 200ms by³a na 3m to mo¿na (nie wiem czy mo¿na tak naprawdê; hehe) stwierdziæ ¿e jej prêdko¶æ na pocz±tku wynosi³a (1s = 1000ms) 3m*5 = 15m/s (1000/200 = 5). Szelka wybuch³a po 1,2s czyli jej wysoko¶æ wg. obliczeñ powinna wynosiæ 1,2s*15m = 18m. Na moje oko by³o to niewiele wiêcej, dlatego ¶miem twierdziæ ¿e by³ to ruch jednostajnie przyspieszony (mia³em 2 z fizyki na koniec roku; wiêc mo¿e kto¶ m±drzejszy w tej dziedzinie bêdzie mia³ co¶ do powiedzenia Smile)

PS. Od dzisiaj siê nie pi...ernicze z ilo¶ci± miotaj±cego, w koñcu moje szelki Very Happy Wink
PS2. Cholera nie wiem czemu zawsze siê tak rozpisujê. Trzeba uwzglêdniæ to ¿e jestem kompletnym ³osiem z polskiego, nic nie wynoszê z lekcji bo nie rozumiem Rolling Eyes

Jejku... bym zapomnia³ Smile

Wczoraj zrobi³em w 20 min. szelke dwucalow± kulist±. Korpus komercyjny. Opó¼niacz robiony taj jak robi± Chiñczycy. Szelka wa¿y³a 64g. Miota³em H3 w ilo¶ci 16g. Rozryw nast±pi³ na ok. 50m(poprawka; pomy³ka w obliczeniach). Moment rozerwania kamerowa³em na 20x zoomie (niepotrzebnie) dlatego ostro¶æ nienajlepsza. Gwiazdek by³o 26 (komercyjne). £R by³ granulowany H3.


FILM

Mo¿e mi kto¶ powiedzieæ co siê sta³o z reszt± gwiazdek (druga po³ówka szelki), co¶ mi siê wydaje ¿e uleg³y one brutalnej destrukcji Twisted Evil Crying or Very sad Wink.

Pozdrawiam

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob Sie 20, 2005 11:38 am, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Sro Lip 20, 2005 6:18 pm    Temat postu: szelka 2" Odpowiedz z cytatem

Witam

Oto moja wczorajsza kulista szelka 2".

Gwiazdki D1, ³adunek rozrywaj±cy H3, ³adunek miotaj±cy 25g Pcz CIA. Próba udana. Na filmie nie widaæ zbyt dok³adnie efektu glitter,wina aparaciku niestety Confused ale ka¿dy wie jak on wygl±da z tych gwiazdek (lekko ró¿owy).

Szelka identyczna ja ta na fotce tylko mniejsza o cal:




D1 SHELL 2"

Arkadiuszu tu masz dowód ¿e szelki takie dzia³aj± Wink

Pozdrawiam i czekam na testy innych moje juz wkrótce Wink
Wiktors

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Wto Sie 02, 2005 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam dzisiaj dla was kolejn± szelkê. Tym razem cylindryczn±, dwu calow±. U¿y³em ok. 45 gwiazdek Willow. Da³em za ma³o miotaj±cego (H3). Rozryw H3; na wys. ok. 10-15m; sta³em od mo¼dzierza 35m. Ogólnie to by³a totalna ki³a. Si³a rozrywu wystarczaj±ca, zapalno¶æ fatalna. Na filmie s³ychaæ s³owa: "Niewypa³!", powiedzia³em to poniewa¿ "sticky match" pali³ siê anormalnie d³ugo. Jednak do wystrza³u dosz³o i tak to wygl±da³o:


FILM

poddaje siê ju¿ z tymi szelkami... Je¶li bêde mia³ max. chêci oraz pieni±dze na odczynniki które szybko "znikaj±" to obiecuje ¿e wróce tutaj ale w lepszym stylu Wink

Próba zrobienia szelki "Repeater" czyli nazywanej przez niektórych jako "szelka z szelki". Kaliber 2". U¿y³em gwiazd Willow Tree, drugi rozryw nast±pi³ za pó¼no (na ziemi). Na filmie przez ok. 20 sek. mo¿ecie us³yszeæ d¼wiêk z odpalenia innej szelki kiedy nie zdj±³em przes³ony (opisywa³em to "gdzie" indziej). Reszte inf. mo¿na wywnioskowaæ z filmu.

Pozdrawiam, Damian.

PS. Cholera niech mi kto¶ pomo¿e bo ju¿ sam trace chêci oraz co najgorsze odczynniki. Tak wiêc chyba dam sobie spokój na jaki¶ czas z szelkami.

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob Sie 20, 2005 11:41 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pi± Sie 12, 2005 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damian za szybko siê poddajesz.... Szelka bardzo nisko wylecia³a, ju¿ nie mówie kiedy mia³ by nast±piæ drugi wybuch, no i nast±pi³ na ziemi jak napisa³e¶. Radzi³bym wszystkim "szelkowcom" pocz±tkuj±cym zaczynaæ od prostych ma³ych szelek. Bez kombinacji multibreak czy inne.
A powracaj±c do tematu to i ja mam co¶ dla Was.. spokojnie sobie testuje i powolutku wyci±gam wnioski i jeszcze dziêki pomocy Artpiego i w³asnych próbach ide do przodu. Lecz pamiêtajcie co by nie by³o, nikt za Was nie odrobi praktyki, informacje s± pomocne i pomagaj±, ale wszystko trzeba sprawdziæ samemu i ewentualnie wprowadziæ w³asne modyfikacje. Trzeba dopasowaæ wszystko tak, by ka¿dy element w szelce by³ kompatybilny do drugiego, poszczególne czê¶ci musz± stanowiæ ca³o¶æ i jak to mawia Artpi faktycznie diabe³ tkwi w szczegó³ach, wiêc jest sporo pracy....
Przeprowadza³em testy które mia³y za zadanie zobaczyæ jak bêd± siê zachowywaæ te same szelki ale z innym burstem czy innym u³ó¿eniem gwiazd.
szelki 2" cylindryczne:
Film, H3 burst, gwiazdy D1 glt. u³o¿enie pionowe.
1
Film, Pcz burst, gwiazdy D1 glt. u³o¿enie pionowe
2
Film Pcz burst gwiazdy D1 glt. u³o¿enie poziome
3
Bylo ju¿ lepiej.. ale postaram siê wycisn±æ jeszcze wiêcej.
I proste:) Przechodze obecnie na H3 jako ³adunek rozrywaj±cy, miotaj±cym wszêdzie by³ mojej roboty Lift powder (Pcz).
ps jak co¶ bêde mia³ ciekawego za¶ wrzuce.
pzdr.
Piroman2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.


Ostatnio zmieniony przez Piroman2 dnia Wto Sie 23, 2005 6:31 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Strona 17 z 17

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP