Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelka [Aerial Shell] str. 1-20
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
kaco1



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 130
Sk±d: Miasta

PostWys³any: Nie Cze 12, 2005 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry wystrza³ twojej szeleczki, powiedz mi ile wa¿y³a ta szelka. Gwiazdki te¿ ³adne. Oby wiêcej takich filmików.

Pozdrawiam Kaco1

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
wawrzyk



Do³±czy³: 21 Pa¼ 2004
Posty: 48
Sk±d: z polski

PostWys³any: Czw Cze 16, 2005 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jeden filmik, niestety troche za krótki opó¼niacz ale wydaje mi sie ¿e do¶æ fajnie wysz³o

Oto filmik

_________________
www.tgp.go.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
kaco1



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 130
Sk±d: Miasta

PostWys³any: Czw Cze 16, 2005 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
No troszke za sa³aba zapalno¶æ gwiazdek, masz racje opó¼niacz te¿ zakrótki. Ale ogólnie jest dobrze. Oby tak dalej. Pozdr. Kaco1

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Cze 19, 2005 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno nie pokazywa³em tutaj swojej szeleczki, no ale takie czasy, za bardzo nie ma co pokazywaæ... bo mam powa¿ne problemy z burstingiem. A do tego nie dawno nadszed³ czas.
3" calowa kulista, moja 3ecia z takich szelek, gwiazdy silver streamer oraz D1 glitter. Szkoda ¿e kamerê lekko o¶lepia. Do tego lekko niski wyrzut (35g Lifta na 150g 3" szelkê), lecz lu¼no wchodzi³a.
3" kulista
Te¿ nie zbyt zadowalaj±ca zapalno¶æ, no ale ten lift Confused
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.


Ostatnio zmieniony przez Piroman2 dnia Wto Sie 23, 2005 11:12 pm, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kaco1



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 130
Sk±d: Miasta

PostWys³any: Wto Cze 21, 2005 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Piroman2 Gwiazdki ci ³adne wysz³y, niestety wystrza³ trochê niski, to i tak chyba ma³o da³e¶ Lifta na wystrza³, bo przewa¿nie dawa³e¶ 35g Lifta na 100g szelki chyba:wink: Ale i tak ³adnie wysz³o. Pozdr. Kaco1

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Wto Cze 21, 2005 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale technika idzie do przodu... dzisiaj na 100g szelkê 2" u¿ywam 20g lifta <pcz> i naprawdê leci dobrze.
Ta kulsita 3" lu¼no wchodzi³a i fakt, 35g za ma³o. Nawet na PFP pisze w tabelce ¿e daje siê 40g!! A to chyba mowa o komercji Razz
ps Bêdzie lepiej...
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lbx



Do³±czy³: 08 Kwi 2004
Posty: 24
Sk±d: Jab³onowo (To gdzie¶ w Polsce chyba, co?)

PostWys³any: Czw Cze 23, 2005 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka, opisze wam moj± niezbyt udan± szeleczke. Szczerze mówi±c by³a to cha³a, gdy¿ moje podej¶cie by³o "a i tak sie nie uda, po co sie starac..." No ale,
³adunek miotaj±cy : proch w³asnej roboty (przegryziony, zmielony w mo¿dzerzyku)
³adunek rozrywaj±cy: to samo
opó¼niacz:visco
Wszystko wygl±da³o tak:



niestety nie mam filmiku, ojciec chcia³ krecic, ale jak zobaczy³ odpalony lont to ucieka³ zamiast krecic. Ale:
³adunek polecia³ na oko³o 15m (4 ³y¿ki ma³e prochu jako miotacz)
³adunku nie rozerwa³o (moze nie trzeba by³o lontu zalewac wikolem...
mo¿dzierz (papierowy od folii pakowej) ca³y w ¶rodku potem osmalony jak nieboskie stworzenie)
poza tym pocisku ju¿ nie znalaz³em, gdzie¶ w krzakach wyl±dowa³, nastêpnym razem robie porz±dniej.... Wink
Pozdro
Ps. zdj±tka "zu¿ytego" mo¼dzierzyka:

te ledwie widoczne bia³e kulki na wypalonym mo¿dzierzyku (h=0.5 m) to saletra, widocznie za ma³o mam w prochu wêgla, ale po odpaleniu dziada powsta³ piêkny bia³y (ogromny) s³up dymu, a wystrza³owi towarzyszy³ taki piêkny "plum" jak sie wyjmuje mokrego palca z szyjki szklanej butelki.
Pozdro!
Lbx

Dodane:zdjêcia na czas obrobienia wywalone


Ostatnio zmieniony przez Lbx dnia Pi± Cze 24, 2005 4:23 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Czw Cze 23, 2005 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich piro zapaleñców.

Ostatnio siê troche zdziwi³em jak zobaczy³em ¿e mam 6 gwiadek, i jeszcze wiadomo¶æ prywatna od hemika ze stwierdzeniem a raczej zdziwieniem ¿e niemam jeszcze moderatora, no to ja grzecznie ¿e na takie co¶ trzeba sobie naprawdê zas³u¿yæ :]
I tak zrobi³em na spotkanie z Grinderem i Gatarem (do którego nie dosz³o)
2 szelki oraz WG. Z tego ostatniego nic nie by³o (cholerna przybitka).


Szelka

Mieszank± rozrywaj±c± by³ FB o sk³adzie:
Kod:
KClO3 50%
Al 25%
S 25%


Gwiazdki bia³e:
Kod:
KNO3 64
S 14
C 14
Al 10
Dekstryna +5


Ci którzy ¶ledz± moje poczynania powinni siê domy¶leæ sk±d mam te gwiazdki Smile

Oraz giwazdki Willow Tree



a teraz FILM
Sta³em ok. 30m od szelki, wybuch³a na moje oko na 35-40m. Stwierdzam ¿e troche ma³o, znalaz³em przyczynê - 1 i 1/4 ³y¿eczki FB to by³o za ma³o Smile Spójrzcie dok³adnie na zachowanie szelki - najpierw zaczê³a ¶widrowaæ, potem widaæ ma³e gwiazdki Willow a dopiero potem rozryw. Co¶ mi siê wydaje ¿e rdzeñ z ³adunkiem rozrywaj±cym by³ zbyt w±ski i szelka siê mêczy³a (jak maluch 120km/h Smile ), muszê nad tym popracowaæ.

A teraz szelka hukowa Twisted Evil Wink
FILM
W tle mój kolega oczywi¶cie tymi s³owami chcia³ wam przedstawiæ tylko to co zaraz siê stanie. Szelka by³a mniejsza,³adunku miotaj±cego zastosowa³em 2 i 1/2 ³y¿eczki (rzecz jasna FB) i pofrune³a niczym sam nie wiem co (Smile) w ka¿dym b±d¼ razie wysoko (ok. 50m) Very Happy
No to chyba wszystko. Na ten weekend planuje te¿ co¶ zrobiæ ale tym razem z pomoc± Grindera. Mam nadziejê ¿e dojdzie do spotkania z Gatarem, wtedy jako¶æ naszych teamowych filmów wzro¶nie zdecydowanie zauwa¿alnie Smile

Jeden wniosek który mi siê nasuwa po ca³ym tym wypracowaniu: Nie róbcie zbyt w±skich rdzeni w szelkach cylindrycznych.

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Pi± Cze 24, 2005 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tutaj cos ode mnie Cool szelunia ktora wykonalem juz jakis czas temu ale mnie suka zawiodla bo jak to bywa w warunkach amatorskich zawsze cos sie spie****i Confused staalo sie cos co z reguly sie nie staje-zawiodl mnie opozniacz ktory po prostu nie zlapal ognia-szkoda, bo pomimo iz sesja trwa kazdego dnia gospodarowalem chwilke zeby cos sklecic. No nic, kazdemu zdarza sie porazka, nawet wprawionemu shellkomaniakowi, a niejednokrotnie przyczyna jest rutyna...
Oto ona, wstretna bzdziagwa:



moze uda mi sie jeszcze cos sklecic niedlugo i wtedy dam film-teraz mam sprzet, ale nie mam czasu bo sesja to taka choroba studencka przenoszona droga browarkowa Wink mowie "moze" bo zaraz po sesji jade wspomoc wielka brytanie jako tania sila robocza ze wschodu Wink

pozdrawiam serdecznie HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
wawrzyk



Do³±czy³: 21 Pa¼ 2004
Posty: 48
Sk±d: z polski

PostWys³any: Pi± Cze 24, 2005 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz moja szelka kulista z pi³eczki pin-pongowej niestety nie taki roz¿ut gwiazdek jaki chcia³êm ale za to wysoko¶æ co¶ oko³o 50m...Kumpel sta³ pod blokiem jakie¶ 700m dalej i mówi³ ¿e wysz³o dó¿o lepie ni¿ na filmiki (ale wiecie jak krêcom aparaty cyfrowe a tak pozatym za jasno by³o)

Sk³ad gwiazdek to (mrugaj±ce zielone)

Azotan baru 1czê¶æ
Magnez proszek 1czê¶æ
Pcv 1 czê¶æ
Chlotan potasu 1czê¶æ
Cukier 1czê¶æ
i Wêgiel 0.7

A teraz filmik : http://www.tgp4.republika.pl/arialshelltgp.mov

A co do szelki P2 ca³kiem fajna tylko za nisko troche...

_________________
www.tgp.go.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pi± Cze 24, 2005 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

£adny wystrza³, rozrzut gwiazd losowy, choæ zapalno¶æ niez³a... . Szkoda ¿e by³o za jasno.
No i mi³e zaskoczenie filmuj±cego Wink k..
Nastêpnym razem poczekaj a¿ siê ¶ciemni:)
Zastosowano fb jako burst(niez³y huk).. a lift tez fb(wydaje siê ¿e tak)?
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
wawrzyk



Do³±czy³: 21 Pa¼ 2004
Posty: 48
Sk±d: z polski

PostWys³any: Pi± Lip 01, 2005 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystki wczesniejsze posty prosze usun±æ.
A teraz jeszcze raz moja szelka :
Miota³em prochem chloranowym, gwiazdki bia³e na fb 50%KClO3-50%Al
Jako ³adunek rozrywaj±cy fotob³ysk tylko troche inny 50%KCLO3-25%AL-25%S i do tego dodaje jak±¶ ³y¿ke proszku Mg dziêki czemu jest wy¿sza temp. spalania i jest bardzo dobra zapalno¶æ gwiazdek.

i filmik (juz musi dzia³aæ):
http://www.tgp.go.pl/whiteshelltgp.mov

_________________
www.tgp.go.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pi± Lip 01, 2005 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja daje link do tego mojego filmiku
(nic ciekawego;) )
[url=http://members.lycos.co.uk/wiktors/p2/Szelki_by_P2(1).wmv]12 Szelek Piromana2[/url]
Róbta co chceta z filmem.. mo¿ecie go gdzie¶ wrzuciæ, mile widziane lub po prostu ¶ci±gnaæ Ci co nie mieli okazji.

Co do szelki:
Nie wiem czy tam zapalno¶æ taka dobra by³a, zale¿y ile gwiazdek by³o, bo a¿ tak du¿o ich tam nie ma:) Rozrzut silny, ale Fb, wiêc nie dziwne. S±dze ¿e du¿o gwiazdek i tak nie przerzy³o uderzenia od Fb...

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.


Ostatnio zmieniony przez Piroman2 dnia Wto Sie 23, 2005 11:14 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Pi± Lip 01, 2005 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P2 dziêkujê Smile
film bêdzie za 2 min.

A to moja szeleczka 1"
FILM

by³ to test, a raczej generalne przygotowanie do pokazu który ma siê odbyæ w t± niedzielê (rzecz jasna przygotowany przeze mnie).

Pozdrawiam, Rime.

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob Sie 20, 2005 11:35 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pi± Lip 01, 2005 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2minuty?! On ma 70MB.. widze ¿e szybko ¶ci±gasz Very Happy
Filmik Twojej szelki taki sobie, wiadomo jako¶æ i d¼wiêk przeje¿dzaj±cej ciê¿arówki. Te gwiazdki to s± jakby zwyk³e willowy... ale spoko.
Pokaz... a pomy¶leæ ¿e ja siê produkuje i testuje 13 szelek 2" i jedn± 3", fugasa i jeszcze star mine... Smile
Nie martwcie, siê ju¿ nied³ugo.... Cool

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
wawrzyk



Do³±czy³: 21 Pa¼ 2004
Posty: 48
Sk±d: z polski

PostWys³any: Sob Lip 02, 2005 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze raz szelki:
Tym razem miota³em Fb z wêglem ale niepolecam nim miotaæ.
£adunek rozrywaj±cy szelke to Pcz z Al i Mg. Wiêkszo¶æ mniejszych gwiazdek najprawdopodobmniej spali³a siê w szelce.

Oto zdjêcie szelki 2 w czasie wybuchu:


I filmiki:
Szelka 1:
http://www.tgp4.republika.pl/szelka1.mov

Szelka 2:
http://www.tgp4.republika.pl/szelka2.mov

Wydaje mi siê, ¿e nienajgorzej wysz³y tylko szelka 1 za nisko wybuch³a.

_________________
www.tgp.go.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Sob Lip 02, 2005 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Co do FB do miotania to równie¿ nie polecam on ma zastosowanie jako burst. Exclamation Mam wra¿enie i¿ zastosowa³e¶ s³aby ³adunek rozrywaj±cy poniewa¿ nie rozerwa³o korpusów szelkek tylko wyrwa³o gurn± zatyczkê i wyszed³ efekt star mine- no chyba ¿e to by³o celowe Rolling Eyes . Faktycznie szelka pierwsza wysz³a o niebo lepiej od pierwszej Wink

Móg³ by¶ co¶ dok³adnie napisaæ o tych szelkach jakie gwiazdki, rozmiar szelki, itp Question .


Link do szelek Piromana2 w wersji o rozmia¿e 7Mb jako¶æ dobra powuwnywalna z filmem co wa¿y 70Mb.
Shells by P2
Do gustu szypad³a mi szczegulnie szelka z próby nr.10 i 12 Wink je¶li chodzi o efekt masy pirotechnicznej uzytej na stars.
Gdy przeprowadza³e¶ te próby widzê ¿e mia³es problem z miotaniem szelek teraz chyba jest ju¿ z tym lepiej.


Jak ko¿ystaæ z linka klikamy na link otwiera nam siê strona zje¿dzamy na du³ i klikamy Free otwiera nam siê koejna strona w nowym oknie zje¿dzamy na dó³ tam odlicza mam czas 7s. Po skoñczonym odliczaniu pojawia nam siê link z którego pobieramy film Very Happy

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Wiktor dnia Nie Lip 03, 2005 9:48 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Nie Lip 03, 2005 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szelka 2"
gwiazdki Willow (PCZ + dodatek Al)
ca³o¶æ wa¿y³a 45g
Jest to czê¶æ baterii piro. któr± niedawno odpali³em.
FILM

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob Sie 20, 2005 11:37 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Nie Lip 03, 2005 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rime gwiazdki willow typowo skladaja sie jedynie z kno3, C i S tak jak pcz tylko w innych proporcjach...generalnie opieraja sie na odpowiednim dobraniu ilosci C (zarowno pylu AF jak i w rozdrobnieniu kilkudziesieciu mesh) i siarki w stosunku do utleniacza aby powstal gesty snop iskier za lecaca gwiazdka-znajdz przepis na Tiger Tail to juz bardziej podchodzi pod willow. Inna sprawa ze jak sa domieszki Al to nie takiego pylu tylko sferycznego-on daje zupelnie inny efekt, ale to raczej dyskusja do gwiazdek. Sama szelka wyszla Ci srednio-zarowno zapalnosc jak i sila rozrzutu gwiazdek pozostawiaja wiele do rzyczenia, ale grunt to isc w zaparte-byle sie nie powtarzac, a w koncu efekty beda coraz lepsze.

No i teraz sprawa nr 2 Cool
Nareszcie moge tutaj zamiescic cos od siebie Very Happy . Jest sprzecior nareszcie, jest czas, bo sesja przeszla przez moj mozg jak i zoladek jak burza, wiec jest tez film...Filmik szelki 2'' cylindrycznej z gwiazdkami dwuefektowymi, a mianowicie D1 glitter i blue.
Sklad D1 znajdziecie wszedzie a niebieskie to nasze poczciwiny na kclo3, s i cuco3 znane chyba kazdemu kto chcial szybko i tanio zrobic niebieskie gwiazdy (pseudoniebieskie Wink ), ale do rzeczy...
Oto fotka gwiazdki dwuefektowej w przekroju :

Wykonanie opisalem w gwiazdkach.

Jest to moj dziewiczy film bo jezeli chodzi o nagrywanie strzalow to wlasnie sie rozprawiczalem dlatego krotko mowiac film zjebalem Rolling Eyes Wink
Nie widac momentu rozerwania szeleczki a jedynie juz powstajacy efekt co oprocz braku mojego doswiadczenia operatora jest tez wina tego, iz miala kaprysik walnac sobie troche szybciej niz planowalem...przyczyna tego byl zepsuty opozniacz bo szelka mi upadla przy zaladunku i walnela centralnie opozniaczem w podloge z wysokosci 1,5m co powaznie go uszkodzilo i ledwo odratowalem (ostatnio w ogole mialem przejsciowe problemy z opozniaczem o czym pisalem wczesniej).

Szelka konstrukcji takiej jak na zdjeciach zamieszczonych przeze mnie wczesniej czyli po krotce: korpusik na wikolu ok.2,5mm, zatyczki kartonowe wklejane,calosc wiazana i zawinieta w papier pakowy, opozniacz prochowy home-made z tulejki kartonowej. Miotalem pch w ilosci 10,8g z koniecznosci bo dobrego pcz obecnie nie mialem. Zaplon odgorny przy pomocy lontu quick match. Jako burst zastosowalem tez H3.

Film jest kiepski, ale to moj debiut filmowy, a pomijajac wysokosc, ktora wynika tylko z uszkodzenia opozniacza, efekt ciekawy. Goraco polecam tez kazdemu wiazanie szelki.

D1 Glitter into blue cylindrycal shell

no i z przykroscia informuje ze nastepny film, miejmy nadzieje bardziej udany, dopiero we wrzesniu, poniewaz jade na dwa miechy do roboty i nici z piro Crying or Very sad ale nie czas na placz, trzeba miotac szelki i krzesac iskry Wink

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Pon Lip 04, 2005 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HellFire napisa³:
Rime gwiazdki willow typowo skladaja sie jedynie z kno3, C i S tak jak pcz tylko w innych proporcjach...generalnie opieraja sie na odpowiednim dobraniu ilosci C (zarowno pylu AF jak i w rozdrobnieniu kilkudziesieciu mesh) i siarki w stosunku do utleniacza aby powstal gesty snop iskier za lecaca gwiazdka-znajdz przepis na Tiger Tail to juz bardziej podchodzi pod willow. Inna sprawa ze jak sa domieszki Al to nie takiego pylu tylko sferycznego-on daje zupelnie inny efekt, ale to raczej dyskusja do gwiazdek.


Snop iskier by³ d³ugo oraz by³ d³ugi Smile . Al doda³em tylko po to ¿eby gwiazdki (centrum?; jak mam to okre¶liæ?) by³y widoczne przez mój sprzêt nagrywaj±cy. Mo¿na z nim naprawdê dostaæ na ³eb... Szelka chcia³a lecieæ jeszcze wy¿ej ale nie pozwoli³ na to opó¼niacz Smile

HellFire napisa³:

Jest to moj dziewiczy film bo jezeli chodzi o nagrywanie strzalow to wlasnie sie rozprawiczalem dlatego krotko mowiac film zjebalem Rolling Eyes Wink


A sam mówi³e¶ ¿e muszê siê jeszcze wiele nauczyæ Exclamation Rolling Eyes Wink

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Nastêpny
Strona 16 z 17

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP