Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelka [Aerial Shell] str. 1-20
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Sob Kwi 23, 2005 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaco dobrze gada od FB to Ci sie to mozdzierz rozpeknie.
Powrót do góry
Djuke



Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 24

PostWys³any: Sob Kwi 23, 2005 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dok³adnie tak Smile Kiedy¶ jak nie mia³em dobrego PCZ to zdecydowa³em siê na miotanie FB i kilometr od miejsce odpalenia by³o s³ychaæ wybuch Very Happy Tzn. kilometr od osiedla to robi³em a na osiedlu s³yszeli :/

PCZ dobry, tani ale wymaga du¿o czasu w procesie produkcji Smile
PCH dobry(moze nawet lepszy), dro¿szy, szybko sie go przygotowuje ale jest czu³y na bod¼ce mechaniczne :/

Sam zdecyduj
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kaco1



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 130
Sk±d: Miasta

PostWys³any: Czw Maj 05, 2005 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich
Odpali³em ostatnio 4 Szelki, trzy z nich to 2" Cylindryczne i jedna 4" kulista (niestety ta 4" nie wysz³a tak jak chcia³em). Zreszt± zobaczcie sami.

Oto Filmy:
Szelka nr 1 (Spider Web)
http://s8.yousendit.com/d.aspx?id=2KHGAZOZ4I6QI0GWYMRZKHC5DO

Szelka nr 2 (Wyszed³ Starmine)
http://s8.yousendit.com/d.aspx?id=1F1VD5ELX1AUA1IA6IXP5TA34T

Szelka nr 3 (Spider Web)
http://s8.yousendit.com/d.aspx?id=0ZCIJTKUAUOXW1ONO6S054LK8G

Szelka nr 4 (Wbi³o mi opó¼niacz i za nisko rozerwa³o szelke. I wogóle rozrzut by³ dziwny)
http://s8.yousendit.com/d.aspx?id=1IUK1AY3WK2130780LUIWA2CZ8

Teraz powiny dzia³aæ linki.

Pozdrawiam Kaco1

_________________
... ?!


Ostatnio zmieniony przez kaco1 dnia Czw Maj 05, 2005 12:48 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Czw Maj 05, 2005 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szelki spoko, mozna jeszcze tylko popracowac nad zapalnoscia gwiazdek. I jakiego bursta do wszystkich uzywales?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Czw Maj 05, 2005 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy filmik sie nie zci±ga przekroczy³e¶ limit trasferu Confused

Je¿eli chodzi o kulist± to wysz³a jak s³aba 2" -rada dawaj mocniejsze ³ad.rozrywaj±ce albo wzmocnnij korpus po z³o¿eniu po³owek obklejaj gazetom nas±czonom roz.wikolu w wodzi.
Je¶li chodzi o gwiazdki(Spider Web) postaraj sie o dok³adniejsze zmielenie wêgla:wink:(albo to wina kamerki)

Tak ogulnie to ca³kiem nie¼le-du¿a poprawa od k±d widzia³em Twoje ostatnie szelki Very Happy

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
wawrzyk



Do³±czy³: 21 Pa¼ 2004
Posty: 48
Sk±d: z polski

PostWys³any: Czw Maj 05, 2005 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daje filmik mojej szelki
Gwiazdki co¶ w stylu Tiger Tail...wydaje mi sie ¿e do¶æ fajnie wysz³a...
http://www.tgp4.republika.pl/szelkatgp.mov

_________________
www.tgp.go.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Pi± Maj 06, 2005 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpalilem 4 maja szeleczke
miotalem fb (1 lyzeczka)
rozrywajacy fb ok. 8g
gwiazdeczki "willow tree"
korpusem szelki bylo pudeleczko po kliszy
huk podczas rozerwania szelki by³ imponujacy, nie wiedzialem ze na takiej wysokosci 8g FB az tak pierdyknie Shocked Very Happy
w rzeczywistosci to bylo przepiekne a na filmie to kupa za przeproszeniem
FILM
ja juz powoli nie wytrzymuje z tym aparatem pentagrama to mozna wrecz k**wicy dostac :/

dlatego:

UWAGA! UWAGA!
Interesujesz siê pirotechnik± ? Twoje wyroby nie zadowalaj± Ciê ? Przyjed¼ do mnie z dobrym sprzêtem do filmowania, odpal ze mn±, sfilmuj, b±d¼ ze mn± w sta³ym kontakcie! Je¿eli wszystko bêdzie OK mo¿esz dostaæ nawet 100g KMnO4 ca³kowicie gratis ! Oferta jedynie dla osób z Poznania. Je¶li spe³niasz wszystkie warunki (tzn. lubisz piro, masz dobr± kamerê, chcesz zobaczyæ moje wyroby) wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ, czekam !

z przyjemno¶ci±, zadzwoñ, mój numer -997. Wink
Radze uwa¿aæ...P2

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob Sie 20, 2005 11:27 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
pirofeluk
Go¶æ





PostWys³any: Czw Maj 12, 2005 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaco1 napisa³:
Witam
Rime, sprubój miotaæ P CZ lub P CH, bo FB jest z³y do miotania.


Kaco1 ma racjê, te¿ próbowa³em FB do miotania.

05 maja zrobi³em sobie szeleczkê 2"-waga 40g, wype³niona gwiazdkami i Fb umieszczona w mo¼dzie¿u wys. 40cm, ¶r. ¶cianki 7mm.
do miotania u¿y³em: KClO3 + S + benzoesan sodu+ py³ Al =40gram...
LUBIÊ KOMBINOWAÆ NAWET Z PRZESAD¡
Po odpaleniu dobrze ¿e sie odsun±³em na oko³o 20 metrów bo DOS£OWNIE z MO¬DZIERZA ZOSTA£Y TYLKO STRZÊPY PAPIERU a huk by³ baaaardzo dono¶ny i s³ychaæ by³o oko³o 3 km dalej tak wiêc ju¿ zaprzesta³em siê bawiæ "g³upotami" wymy¶laj±c swoje przepisy....
- - - - - - - - - - - - -
Dzi¶ tj. 12 maja zrobi³em sobie kolejne szelki :

1- waga 35 gram - w ¶rodku pusta...tzn. bez FB i gwiazdek
proch Motaj±cy : 5C + 10KClO3 + 1S co daje w sumie 16 gram prochu
wysoko¶æ lotu szelki oko³o 15 metrów, czas lotu 5 sekund

2- waga 75 gram - w ¶rodku gwiazdki z prochem, lecz jako "zapalnika" FB
u¿y³em badziewny lont co pali siê jak zimne ognie...
od razu mówiê, ¿e nie odpali³a szelka bo ten lont zgas³ w czasie lotu Shocked
proch Motaj±cy : 7C + 15KClO3 + 2S co daje w sumie 24 gram prochu
wysoko¶æ lotu szelki oko³o 60 metrów, ...piszê tak bo tak mi siê zdawa³o bo na wysoko¶ci oko³o 10 metrów by³o widaæ lont jak siê pali a trwa³o to jak±¶ sekundê od momentu gdy szelka zosta³a wystrzelona z mo¼dzierza...potem zgas³o Confused

MOJA TAKA UWAGA!!! zauwa¿y³em i¿ szelka która wchodzi do rury prawie na si³ê z wyczuwalnym oporem leci duu¿o wy¿ej i bardziej wali na wstêpie Smile (tak by³o w przypadku 2 szelki)
Powrót do góry
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Czw Maj 12, 2005 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pirofeluk napisa³:
05 maja zrobi³em sobie szeleczkê 2"-waga 40g, wype³niona gwiazdkami i Fb umieszczona w mo¼dzie¿u wys. 40cm, ¶r. ¶cianki 7mm.
do miotania u¿y³em: KClO3 + S + benzoesan sodu+ py³ Al =40gram...


Woow hehe 40g no masakra ja z powodzeniem miotam FB 3 p³askie ³y¿eczki od herbaty miotaj± 120g kulist± szelkê i wcale nie zamierzam rezygnowaæ z FB do miotania dla tych szelek bo s± jak komercyjne.
Powrót do góry
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Pi± Maj 13, 2005 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maxlam :O ja dawalem 2 plaskie to jak byla szelka na lekki wcisk to waln±³ mozdzierz... 2" grubosc scianek byla spora... moge zmierzyc teraz niepamietam. A jak dawalem 1,5 to lecialo najwyzej, ale sie balem o mozdzierz wiec dawalem 1 plaska Very Happy i lecialy ok na okolo 20-50 m. I niechcialem wyzej, bo jak nizej to widac dokladniej efekt i zakrywa wiêcej nieba Razz(a jak walnela na jakies 60-80 m i miala byc hukowa z kul± iskier i niby wysz³o... ale huk byl taki jak w tych zwyklych (ogromny :>)a i kula iskier byla nieduza....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Maj 13, 2005 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bakun_ napisa³:
to jak byla szelka na lekki wcisk to waln±³ mozdzierz...


Wink u mnie jest z centymetr luzu tak szelka ma fi kuli 60mm a mo¼dzierz 70mm i ¶migaj± wy¶mienicie mo¼dzierz ma d³ugo¶æ 30cm i grubo¶æ ¶cianek oko³o 1cm (papier).
Powrót do góry
pirofeluk
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Maj 13, 2005 9:07 pm    Temat postu: ostatnie moje 2 próby: Odpowiedz z cytatem

to s± moje 2 ostatnie próby robione t± sam± metod± co wcze¶niejsze na po¶cie:

http://s4.yousendit.com/d.aspx?id=21XWR8MYVUKJ00VBHLBEOUJTHX
http://s4.yousendit.com/d.aspx?id=33LP0V1AG27JF1CPD0OROCFTOM
Powrót do góry
Alien_



Do³±czy³: 17 Sty 2004
Posty: 78

PostWys³any: Pi± Maj 13, 2005 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry ze to powiem ale co to ma byc ?Neutral
na jednym filmiku widac tylko wystrzal nie dosc ze pisze ze filmik ma 3sekundy to trwa chyba z 15s i zajmuje 6mb Neutral
Mozesz to troszke wyjasnic ? a moze mi sie tylko ze sciagnelo ?...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
pirofeluk
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Maj 13, 2005 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NO FAKT ZAPOMNIALEM DODAÆ ¯E JAKO¦Æ JEST ..U..JOWA...

nastepnym razem bêdê filmowa³ nie aparatem tylko kamer±...w rzeczywisto¶ci wygl±da³o to ca³kiem inaczej Sad Smile Shocked

Nie nie chodzi mi o jakosc tylko to co na tym filmiku ma byc... b odokladnie nie wiem./Alien
Powrót do góry
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Pi± Maj 20, 2005 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piroman2 napisa³:
z przyjemno¶ci±, zadzwoñ, mój numer -997. Wink
Radze uwa¿aæ...P2


Eee tam... Policje to ja nie jeden raz mia³em w domciu, ostatnio mia³em dzielnicowego i dosta³em pouczenie Razz Powiedzia³ ¿e moge sobie robiæ co chce tylko ¿eby s±siedzi sie nie pluli Laughing

A wracaj±c do tematu:

TEST OPÓ¬NIACZA I MIESZANKI ROZRYWAJ¡CEJ

*karmelkowy opó¼niacz w rurce po baloniku
Wielu z was pisa³o na temat opó¼niacza-karmelka, logicznie my¶l±c nikt go nie stosuje poniewa¿ aby odpaliæ karmelka trzeba siê nie¼le natrudziæ. Mo¿na sobie wyobraziæ sytuacjê w mo¼dzierzu - mieszanka miotaj±ca NIE odpali karmelka ( Sad ). Dlatego nale¿y u¿yæ primera którym bêdzie saletra z cukrem. Opracowa³em ulepszony typ owego opó¼niacza:

Wykonanie tego opó¼niacza jest banalnie proste:
1. Odcinamy odpowiedni odcinek rurki.
2. Przygotowujemy karmelka, zostawiaj±c przed tym nieskarmelizowanej mieszanki.
3. Wype³niamy jedn± stronê rurki karmelkiem (90% d³ugo¶ci).
4. Czekamy a¿ ca³o¶æ definitywnie ostygnie.
5. Bierzemy sypk± mieszankê i wype³niamy drug± stronê rurki (SILNIE ubijaj±c).
Nasz opó¼niacz jest gotowy!
Komentarz:
Kto¶ móg³by powiedzieæ co za debil, przecie¿ mo¿na robiæ sobie opó¼niacze w takich samych rurkach tylko ¿e z PCZ! Tutaj chodzi jednak o to ¿eby zapewniæ bezpieczeñstwo podczas produkcji oraz uzyskujemy pewno¶æ zap³onu mieszanki rozrywaj±cej - rurka wype³niona karmelkiem jest na pewno twardsza co daje mniejsze prawdopodobieñstwo uszkodzenia opó¼niacza (pêkniêcie, zgaszona mieszanka, przebicie - natychmiastowe spalenie itp.) czyli 100% RÓWNOMIERNE spalanie. Wada karmelka - higroskopijno¶æ (w tym momencie nie radzê u¿ywaæ jako rozrywaj±cego jakiejkolwiek mieszaniny wra¿liwej na wilgoæ (logiczne).

*mieszanka rozrywaj±ca
Zrobi³em sobie ostatnio parê kulistych korpusików i stwierdzi³em ¿e zanim sobie strzelê w powietrze wype³niê sobie jedno z tych cudeniek ma³ymi gwiazdeczkami "Willow Tree" i mieszank± (wagowo):
KNO3 o rozdrobnieniu m±ki - 60%
py³ Al - 20%
siarka - 10%
Wszystkie substraty erste klasse. Odpali³em za dnia, 20cm nad ziemi± powieszone na nitce (a nie... tylko nie moje gwiazdki na forum...) Korzystaj±c z okazji wytestowa³em opó¼niacz, oto uwiecznione poczynania:

FILM
Komentarz:
Dobra kombinacja, rozrywaj±cy spodoba³ mi siê bardzo Smile Huk rozrywanej szelki jest jakby przyt³umiony. Wydaje mi siê ¿e zapali³y siê wszystkie gwiazdki (sztuk ok. 20).
Rada dla ³akomych na du¿e szelki: Zacznij od 1" a nie jak ja od 2,5" bo przykro siê to dla ciebie skoñczy (w mojej okolicy byle jaki huk powoduje po 3 min. obecno¶æ policji b±d¼ stra¿y miejskiej, dobrze ¿e skoñczy³o siê na dzielnicowym i pouczeniu).
Gor±co (uff robi siê gor±co to mieszanki bêd± schn±æ w mig) pozdrawiam, Rime.
PS. "Nie róbcie tego w domu" Wink

Rime nie chwal siê, ¿e Policja u ciebie w domu by³a nie jeden raz, bo i tak nikt siê nie wzruszy ? A co do karmelka to nie wiem jakiego ty robisz ¿e siê trudzisz z odpaleniem. Zapakuj P CZ i nie bêdziesz mia³ problemów. Kaco1

//hmm smierdzi mi ironia albo zazdroscia ? spoxik lubie was wszystkich Very Happy

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob Sie 20, 2005 11:32 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sob Cze 04, 2005 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadam !

Kolejny efekt pracy mojej oraz Grindera (Gor±ce pozdrowionka)
Szelka a'la Pirotechman Cool Laughing
Krótki opó¼niacz, du¿o miotaj±cego, dziwna lokalizacja, big bum, i przepiêkne echo to jest w³a¶nie szelka pirotechmana inaczej lataj±ca petarda Razz
miotaj±cy fb na KClO3, Al
rozrywaj±cy fb na KClO3, Al Smile z tym ¿e niewielki nadmiar alu
Na pocz±tku koncepcja szelki kulistej:

która zosta³a przekszta³cona na cylindryczn± Smile


FILM

//ps. odrazu male sprostowanie: miejsce odpalenia to las ale na skrzyzowaniu sciezek gdzie 5x5m zadnego drzewa

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob Sie 20, 2005 11:33 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Sob Cze 04, 2005 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak nie chce ci sie robic gwiazdek, to wsyp chociaz pokruszonego wegla, troche opilkow Al, Fe, i kawalki visco "pomalowane" szklem wodnym.
Chociaz w przypadku tej szelki, to i tak niemialo znaczenia bo by³a odpalana w dzieñ... to tak jakby rzucic w gore petardke Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sob Cze 04, 2005 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wymy¶li³em razem z Grinderem i wsypali¶my chyba w³a¶nie pokruszonego wêgla oraz du¿e opi³ki alu. tak jak ju¿ wcze¶niej powiedzia³em to by³a szelka a'la pirotechman czyli lataj±ca petarda Smile

W takim razie zadaj sobie troche trudu i zrob chciazby najprostrze gwiazdki prochowe, TT lub jakiestam pseudoFB, ktore opisywali nie tak dawno...wystrzelic cos w gore to nie problem Wink wazne zeby wybuchlo i wygladalo i...na odpowiedniej wysokosci-sprobuj a zobaczysz Cool HF

odpalane bylo za dnia bo grinder tak sobie zazyczyl wiec nie bylo sensu robic gwiazdek (aha wnioskuje o przynajmniej jedna gwiazdeczke dla niego Smile, chlopak duzo nie mowi na forum ale w rzeczywistosci rozgadany Very Happy, i dzieki niemu po raz pierwszy w zyciu dotknalem KClO3 i Al Smile)

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
wawrzyk



Do³±czy³: 21 Pa¼ 2004
Posty: 48
Sk±d: z polski

PostWys³any: Sob Cze 11, 2005 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz daje filmik mojej szelka (gwiazdki niestety by³y bardzo ma³e, resztki bo mi siê reszta podpali³a w piekarniku jak naszybko suszy³em Laughing )

Wiêc tak w szelce gwiazdki mrugaj±co zielono, my¶le ¿e wysoko¶æ by³a dobra. Wyrzucane na prochu chloranowym.

Link do filmiku

_________________
www.tgp.go.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Sob Cze 11, 2005 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tu trzeba pochwalic niezly wystrzal i poprawnosc dzialania opozniacza...niezla robota. efekt moznaby dopracowac ale juz podstawy opanowane Wink oby wiecej ciekawych filmow Exclamation

pozdrawiam HF
Do³±czam siê do "¿yczeñ"
P2

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Nastêpny
Strona 15 z 17

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP