Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelka [Aerial Shell] str. 1-20
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Nie Sie 10, 2003 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juleks napisa³:
........Moje prochy zapala³y siê tylko od m³ynka wiertarkowego. W kulowym nigdy.

Jakie medium uzywasz do mielenia?
Ja narazie mam lozyskowe kulki stalowe i dlatego unikam mielenia wiecej niz jednego skladnika na raz. Wymyslilem sobie ze zastapie je walkami ze stopu do produkcji narzedzi nieiskrzacych (BB2). Co prawda skald miedzi w stopie wyklucza stosowanie go czasami ale i tak jest lepszy niz stal czy ceramika. Niestety nie moge dostac go nigdzie Sad a gotowe narzedzia, ktore moznaby pociac, kosztuja niemalo.
W tej chwili jestem zdesperowany i juz zastanawiam sie nad zakupem kulek od US-manow.
Moze jakies sugestie Question Wink
juleks napisa³:
........Próbowali¶cie wêgla wypalanego z ró¿nych drzew? Podoba mi siê wierzbowy i kasztanowcowy. Zw³±szcza ten drugi: powstaje bardzo ³atwa do zmielenia, delikatna g±bka.

No wlasnie. Ja sie chyba za bardzo przywiazalem do wegla aktywowanego. Bo mam go za darmo Wink
A wszystkie zrodelka jakie znam zwracaja uwage na kluczowa role jakosci wegla w p.cz. i zalecaja stosowanie 'miekich' drzew m.in wlasnie wierzby.
Ale jak mowisz ze kastanowiec lepszy ... Very Happy

A tak wogole to fajnie ze w koncu cos w dziale fajerwerkow sie ruszylo.
Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Dynamit



Do³±czy³: 09 Lip 2002
Posty: 84

PostWys³any: Nie Sie 10, 2003 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="RobertG"]W tej chwili jestem zdesperowany i juz zastanawiam sie nad zakupem kulek od US-manow.
Moze jakies sugestie Question Wink
[quote="juleks

Mozna kupic pret z brazu w hurotwni materialow kolorowych, sprzedaja na metry, kolega jako kupowal, to rodzajow i srednic pretow z brazu bylo od wyboru do koloru (on kupil chyba metr, 2 cm srednicy cena 40 zl) byl to braz specjalny nieiskrzacy (brazow byla cala masa, ale ten mial taka nazwe na metce - do zastosowan specyficznych), pozniej zwykla gumowka, tniemy na walki i gotowe.

pozdrawiam,

_________________
"Deep within every dilemma is a solution that involves explosives"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Nie Sie 10, 2003 8:50 pm    Temat postu: br±z Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
W urz±dzeniach do elaboracji MW stosowane s± rzeczywi¶cie specjalne br±zy berylowe. Zreszt± nie tylko tam ale wszêdzie gdzie jest zagro¿enie wybuchem daje siê takie br±zy na elementy, które siê tr± o siebie. Br±zy berylowe nie daj± iskry.

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Nie Sie 10, 2003 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem ze mozna kupic prety brazowe hurtowniach. Ale z tego co wiem taki zwykly stop moze jednak iskrzyc. Nie jestem metalurgiem i dlatego dla pewnosci wole jednak takie stopy ktore sa do tego przeznaczone.
Inna sprawa ze moze trafiliscie na to co szukam Wink
A co do brazow berylowych to mozna pomarzyc Sad
Kurcze czy u nas w kraju juz nic sie nie robi? Jak tylko znajde cos ciekawego to okazuje sie ze albo zaklad juz zbankrutowal i oferta nieaktualna albo to jakies przedstawicielstwo zachodzniej firmy i jakiegos 1kg to nie beda dla mnie sciagac Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Pon Sie 11, 2003 12:57 pm    Temat postu: Kalesony Odpowiedz z cytatem

lamerwd napisa³:
......No i te¿ siê cieszê ¿e w temacie co¶ siê ruszy³o. Very Happy


Zale¿y to od naplywu tych co nie co wiedz±. A 20 lat temu - za komuny - pewien dyrektor fabryki kalesonów powiedzia³ przed kamer± TV , ¿e " w kalesonach co¶ drgne³o" znaczy sie wzros³a sprzeda¿. A dziennikarz kazal przekazaæ gratulacje szanownej ma³¿once Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Pon Sie 11, 2003 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi wegiel to do PCz z mojego doswiedcznia nejlepszy by³ aktywny z pocu i rysunkowy- by³ rewelacyjny maczka bprochowa spala³a sie b³yskawicznie
_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pon Sie 11, 2003 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisa³:
jesli chodzi wegiel to do PCz z mojego doswiedcznia nejlepszy by³ aktywny z pocu i rysunkowy- by³ rewelacyjny maczka bprochowa spala³a sie b³yskawicznie


No to ja mam troche lepszy wegiel aktywny (a tak naprawde aktywowany Wink niz ten z pochu. (tylko czy do prochu?) A przynajmniej tak twierdza spece u mnie.
Ale i tak mojemu p.cz. brakuje sporo do doskonalosci. Co prawda nie jest zle poniewaz do wiekszosci zastosowan sie nadaje tylko tyle ze chcialbym osiagnac jakosc zblizaona do komercyjnego.
Pewnie podstawowoa wada jest przyjeta przezemnie metoda CIA i niestety proch jest troche zanieczysczony denaturatem. W 'madrych' zrodelkach napisano ze taki odparowany proch powinno sie jescze na wilgotno przemielic conajmniej dwa razy w mlynie.
Tylko kurcze jakbym mial mlyn w ktorym bezpiecznie moglbym mielic p.cz to po diabla mialbym bawic sie w gotowanie prochu?
No chyba ze suma tych dwuch metod daje jakies rewelacyjne wyniki.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Pon Sie 11, 2003 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten z poch co mia³em by³ w workach po 25 kg i przeznaczony by³ do filtrów do wody..... niestety sprawdza³em dzis oferte tejze firmy i nie znalaz³em go w spisie Confused
_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
julex



Do³±czy³: 16 Lis 2002
Posty: 174
Sk±d: tu ten smród?

PostWys³any: Pon Sie 11, 2003 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RobertG napisa³:
Jakie medium uzywasz do mielenia?
Ja narazie mam lozyskowe kulki stalowe


Mój m³yn kulowy to przyk³ad na co¶ z niczego Wink . Kulki robi³em nastêpuj±co (wyj±tkowo upierdliwe zajêcie Exclamation ):
1. Z o³owiu odlewam dwie po³ówki kulki.
2. Kleimy po³ówki. Poniewa¿ stopiony o³ów ma du¿e nap. powierzchniowe, nie odlejemy idealnej pó³kuli, lecz pó³kulê z meniskem wypuk³ym. W zwi±zku z tym dwie sklejone po³ówki nie daj± idealnej kuli. Dlatego te¿...
3. Obtaczamy tak± pseudokulê w szpachlówce poliestrowej. Leniwi mog± to zrobiæ modelin± Smile .

No i mamy jedn± kulkê Very Happy . Poniewa¿ po kilkunastu sztukach trafi³ mnie szlag, dosypa³em do pe³na kulek ³o¿yskowych i szklanych. Szklane nie krusz± siê, ale s± trochê za lekkie. Je¶li jednak dobrze skonstruujemy bêben, to ¿aden problem.

Pozdro
juleks

PS. A mo¿e gdyby dodaæ 1% wody do prochu to jego konsystencja nie ucierpi, a wra¿liwo¶æ spadnie Question . Stalowe kulki nie¼le wtedy rdzewiej± Sad .

_________________
Zapraszam:
http://temptonik.com
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pon Sie 11, 2003 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juleks napisa³:

1. Z o³owiu odlewam dwie po³ówki kulki.


Widze miales podobny pomysl jak ja. Wink
Tez przez chwile planowalem odlewanie wlasnych olowianych kul. Ale ja sobie wymyslilem ze wykonam dwie male polkuliste formy w drewnie i je polacze wiec bede kule odlewal na raz. Jednak jak zwykle w moim planowaniu nastapily slabe punkty Wink Po pierwsze nie za bardzo wiedzialem jak wywiercic w miare polkulisty ksztalt w drewnie. (zawsze zostaloby struganie) a po drugie wyczytalem ze jednak miekki olow nie zabardzo nadaje sie na kulki. Owszem jest nieomal OK. ale przy dlugotrwalym mieleniu sciera sie i zanieczyszcza mieszane substancje.
Jako olow mialem zamiar uzyc takiego wedkarskiego (choc on jest strasznie mieki).
juleks napisa³:

No i mamy jedn± kulkê Very Happy . Poniewa¿ po kilkunastu sztukach trafi³ mnie szlag, dosypa³em do pe³na kulek ³o¿yskowych i szklanych. Szklane nie krusz± siê, ale s± trochê za lekkie. Je¶li jednak dobrze skonstruujemy bêben, to ¿aden problem.

No to podobnie jak u mnie. Ja jednak zostalem tylko przy stali. Ale fakt ze beben sluzy mi tylko do mielenia na sucho pojedynczych substancji.
juleks napisa³:

PS. A mo¿e gdyby dodaæ 1% wody do prochu to jego konsystencja nie ucierpi, a wra¿liwo¶æ spadnie Question . Stalowe kulki nie¼le wtedy rdzewiej±

Ja w amerykanskich patentach spotkalem sie z 20% wilgotnoscia prochu przy mieszaniu na 'kamiennych kolach'. Ale ile to jest procentowo?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
$nop



Do³±czy³: 13 Kwi 2002
Posty: 211

PostWys³any: Pon Sie 11, 2003 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciez mozna tez z olowiu odelwac walce.
A jak wlejesz olow goracy na drewno to drzewo zacznie sie troche palic wiec kicha.
Zrobienie otworow pololistych w drewnie jest proste i jest wiele sposobow np. za pomoca przysadki do ostrzenia do wiertarki powino dac sie cos tym zdzialac.

Ja bym innaczej zrobil, mam dokument jak podrabiac klucze (ang) wiec zamiast klucza bym odsicnol pileczke pinpongowa itp i bylo by cacy.

Moim zdaniem nie ma co sie >oszukiwaæ< tylko kupic (lub odlac) walca i pociachac go na kawalki.

Pirotechman pamietaj o komercji, po co sobie konkurencjie robic.

Ostatnio widzialem na niemieckiej telewizji DW jak robi sie Bomby fajewerkowe, oraz proby wraz z przygotowaniem duzego pokazu sztucznych ogni, plontanina kabli kilka walizek do odpalania, setki bomb, mozdziezy itp (fajny program)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Dynamit



Do³±czy³: 09 Lip 2002
Posty: 84

PostWys³any: Pon Sie 11, 2003 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RobertG napisa³:
Wiem ze mozna kupic prety brazowe hurtowniach. Ale z tego co wiem taki zwykly stop moze jednak iskrzyc.


Jak cielismy z kolega ten pret z brazu gumowka (11 tys obrotow na min) to nie bylo ANI JEDNEJ iskierki. To doswiadczenie przekonalo go ostatecznie do tego rodzaju brazu.

pozdrawiam

_________________
"Deep within every dilemma is a solution that involves explosives"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Wto Sie 12, 2003 8:25 am    Temat postu: Ja Odpowiedz z cytatem

Witam

Prcz czarny z 10 % wody siê nie pali
. Musicie tylko zadbaæ o to aby proch by³ wilgotny i mia³ nie mniej ni¿ podan± ilosæ wody. Potem mo¿na z nim robiæ co siê chce. T³uklem taki kiedy¶ przy pomocy cie¿kich nakrêtek. Do ¶rodka nakrêtek mo¿na daæ o³ów. Moj m³ynek byl zrobiony z bêbna do gradowania metali. ¦lusarze, tokarze wiedz± o co chodzi.


Pozdr. A
Powrót do góry
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Wto Sie 12, 2003 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja próbowa³em wêgla z palet do jajek. £atwiej chyba siê nie da zmieliæ. Mo¿ne te¿ spróbowaæ z waty bawe³nianej (wiskozowa zmienia siê w jak±¶ smo³ê), wtedy mo¿e nawet nie potrzeba by by³o mieliæ.
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Wto Sie 12, 2003 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

$nop napisa³:
Przeciez mozna tez z olowiu odelwac walce.

Tylko jak walce to po co bawic sie wogole w odlewanie? Wink
$nop napisa³:

A jak wlejesz olow goracy na drewno to drzewo zacznie sie troche palic wiec kicha.

Chyba nie powinien. Zakladajac ze tlen zostalby albo blyskawicznie spalony albo 'wypompowany' od cisnienia olowiu to grozi tylko osmolenie drewna. (ale tylko teoretyzuje).
$nop napisa³:

Zrobienie otworow pololistych w drewnie jest proste i jest wiele sposobow np. za pomoca przysadki do ostrzenia do wiertarki powino dac sie cos tym zdzialac.
Ja bym innaczej zrobil, mam dokument jak podrabiac klucze (ang) wiec zamiast klucza bym odsicnol pileczke pinpongowa itp i bylo by cacy.

A masz moze jakis latwy patent na polkule wielkosci 5-6 cali?? Chetnie bym skorzystal Smile
$nop napisa³:

Pirotechman pamietaj o komercji, po co sobie konkurencjie robic.

Jaka konkurencje? Produkcja fajerwerkow w Polsce sie nie oplaca. Mozna sobie porobic na wlasny uzytek i dla satysfakcji.
Inna sprawa ze jak narazie na forum o fajerwerkach nic ciekawego nie bylo. Tylko takie przedszkolne przepisy ktore mozna znalezc wszedzie Wink
Jedyna wartosciowa rzecz to minipetardy pirotechmanaa. A ty go juz zniechecasz Wink
Ale mam nadzieje ze sie rozrusza Smile
$nop napisa³:

Ostatnio widzialem na niemieckiej telewizji DW jak robi sie Bomby fajewerkowe, oraz proby wraz z przygotowaniem duzego pokazu sztucznych ogni, plontanina kabli kilka walizek do odpalania, setki bomb, mozdziezy itp (fajny program)

Kiedys byl fajny cykl programow na Discovery. Tez pokazywano rozne pokazy od duzych do malych. A ja polecam i tak Ogrodzieniec Wink. Ma byc ponad 30 minut strzelania to i ilosci mozdzierzy beda musialy byc imponujace.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Wto Sie 12, 2003 5:20 pm    Temat postu: Ju¿ .... Odpowiedz z cytatem

RobertG napisa³:
......A ja polecam i tak Ogrodzieniec Wink. Ma byc ponad 30 minut strzelania to i ilosci mozdzierzy beda musialy byc imponujace.



Ju¿ tyle siê tego kiedy¶ narobi³em i naogl±da³em eksperymentow , ¿e z pokazach nie widze ju¿ nic pieknego Question Shocked . Hm ........ chyba nawet nie lubiê tych pokazów. Raczej ciekawi³o mnie kiedy¶ "co jest w ¶rodku" ale ju¿ nie ciekawi. Bo nie ma dla mnie tajemnic. A gdy nie ma tajemnic to jest nuda Cool Wink . Racje masz, ¿e w Polsce produkcja fajerewerkow nie jest op³acalna o ile przyjdzie konkurowac z "chiñczykami". Z UE masz przeje...e pod wzgledem ISO, atestów i certyfikatow. Wiêc te¿ nie mo¿esz konkurowaæ.
W komnacie tej moge jedynie "prostowaæ" posty. Ale Wy musicie pisaæ i trzeba czekaæ na tych , którzy co¶ wiedz±. Czy Ci , którzy robi± pokazy to pirotechnicy czy tragarze Idea Question . Dla mnie raczej to drugie.


Pozdr. A
Powrót do góry
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Wto Sie 12, 2003 5:30 pm    Temat postu: Re: Ju¿ .... Odpowiedz z cytatem

pirotechmaan napisa³:
Czy Ci , którzy robi± pokazy to pirotechnicy czy tragarze Idea Question . Dla mnie raczej to drugie.

Jasne ze to drugie Wink
Ale ja i tak wspolczuje ludziom ktorzy musza sie meczyc przy rzeczach ktorych nie lubia. Ja na razie mam takie szczescie ze praca i hobby daje mi satysfakcje Smile
A co do pokazow to zostaja jeszcze wrazenia artystyczne. Jak sie juz znudzi piro to mozna 'komponowac' .... jakby to nie brzmialo Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Wto Sie 12, 2003 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="juleks"]
Ma³y napisa³:
Mieli³em kiedy¶ przez 7 godzin wszystkie sk³adniki razem w skonstruowanym m³ynku


Móg³by¶ dok³adniej opisaæ budowê swojego m³ynka? Tzn. nie napêd, ale istotê mielenia. Bardzo mnie ciekawi to, ¿e proch siê zapala³. Moje prochy zapala³y siê tylko od m³ynka wiertarkowego. W kulowym nigdy.

Pozdro
juleks

M³ynek ten by³ typu tzw.od¶rodkowo -udarowy czyli komora mielenia i "¶migie³ko" podobne jak w elektrycznym m³ynku do kawy.Tylko zamiast wysokoobrotowego silniczka by³a turbinka napêdzana sprê¿onym powietrzem.Dlaczego takie rozwi±zanie ---
dostêp do sieci sprê¿onego powietrza (7 atm)
mo¿liwo¶æ d³ugotrwa³ej pracy -nie nagrzewa siê
prosta i tania konstrukcja -nie ¿al jak sp³onie hehe

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Czw Sie 21, 2003 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Opracowa³em szelkê wiêc postanowi³em ¿e jej budowê szybko opiszê na forum (z grubsza).
TBT (To Bêdzie Tak) :
Jako mortirkê mam rurê PVC fi=45(co¶ ko³o tego) z zatyczk± z gipsu, rura ma 34 cm i grubo¶æ ¶cianki 2mm (zwyk³a kanalizacyjna).
Szelka to cylindryczny korpus z papieru (gazeta) klejonego wikolem, fi 41mm, grubo¶æ ¶cianki 1,5mm i d³. 8cm. z zatyczkami z wikolu z papierem (mielona gazeta).
Lont - 1,2 cm (przez grubo¶æ zatyczki) z saletry z cukrem (mielone 50/50) i dobrze ¶ci¶niête. Opó¼nienie 4 sekundy.
Proch - Podobnu do tego "Pirotechman" ale wzmocniony i o wiêkszej gêsto¶ci (prasowany).
Gwiazdki - Proch + dekstryna. kno3 60%, c 30%, dekstryna 10%.
Wystrza³ - 50 gram prochu i 4 cm ciasnej przybitki.

Efekt by³ ³adny, lot trwa³ 4 sek. (bum) i po kolejnych 4s. spad³ korpus. wysoko¶æ by³a gdzie¶ z 50m.
W krótce powtórzê do¶wiadczenie i zamieszczê (jak kupiê kliszê) foto na forum.
Aha czy mogê ci pirotechmanie przes³aæ film na kasecie video do zgrania bo sam ni mam jak.?

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Czw Wrz 04, 2003 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi osi±gnê³a 20m ale na... KNO3 z cukrem!!! tylko trza mocn± ciasn± przybitkê daæ . I DU¯O JEJ!!!>
Razz

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Nastêpny
Strona 3 z 17

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP