Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Du¿e fugasy
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
KeteN
Go¶æ





PostWys³any: Pon Sty 05, 2004 7:33 pm    Temat postu: Du¿e fugasy Odpowiedz z cytatem

Ja stosoa³em woreczki strunowe (w takich jak narkityki sprzedaj± Confused ). Jako mieszanka by³ chloran z aluminium, efekt piekny. Woreczki sa szczelne i wytrzymale a "struna" nie przecieka.Polecam na próby
Powrót do góry
Szajba



Do³±czy³: 11 Maj 2003
Posty: 88

PostWys³any: Pon Sty 05, 2004 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam pytanko, robilem ostatnio fugasa o,5 litra nafty i petarda z 6-8 gramami f-b na bazie nadmanganianu. Bylo to umieszczone z rurze o grubosci scianki 0,4mm i srednicy wew. 9cm. paliwko w woreczku sniadaniowym. Tak jak przypuszczalem rure rozerwalo u dolu(o grubszej sciance nie mialem niestety Confused ) Bylem strasznie zawiedziony bo efekt byl naprawde marny widzialem tylko dopalajace sie paliwo gdzies tak 3m nad ziemia a tak to zero kuli ognia Crying or Very sad Co poszlo nie tak chodzi o to, ze rure rozerwalo i energia uciekla i nie zapalila paliwa Question

f-b o standardowym skladzie: 50%KMnO4/25%pyl Al/25%siarka...to nie wina mieszanki bo byla wystarczajaco "goraca"...A moze nafta jest zla na paliwko Confused

szajba
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Mephisto



Do³±czy³: 13 Wrz 2003
Posty: 24

PostWys³any: Pon Sty 05, 2004 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mene a te 0.5kg mieszanki fb to nie troche za duzo ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
user



Do³±czy³: 26 Maj 2003
Posty: 22

PostWys³any: Pon Sty 05, 2004 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Wracajac do tematu zeby osiagnac pozadany efekt lepiej dac benzynke z ON sama benzyna daje raczej mizerny efekt.0,75l benzyny w woreczku foliowym odpalane przez 130g mieszanki kmno4+pasta al spowodowalo rozerwanie papierowej rury, benzyna spalila sie zdecydowanie za szybko a palacy worek na smieci wylecial z rury jak z mozdzierza Smile

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Gabczak



Do³±czy³: 17 Sty 2004
Posty: 5

PostWys³any: Sro Sty 21, 2004 9:17 pm    Temat postu: sss Odpowiedz z cytatem

Ja polecam napalm -benzyna i niedó¿o styropianu tak tylko ¿eby troszke podgêstnia³o
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Czw Sty 22, 2004 1:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mene napisa³:
dzieki Smile a propo to jakie paliwo wg Was jest najlepsze do fugasow?

Ludzie czy widziecie, ¿e beznyna jest droga? A kmno4 i py³ al? nie tani Crying or Very sad

Dlatego polecam pakowaæ propan-butan do butelki plastykowej (najlepiej 5l po mineralce) i do tego odpalaj±cy ³aduneczek. Ja owija³em w szmatê i do ogniska. Fugas jak siê patrzy, kula ognia ¶renicy 6-8 metrów!
I nie trzeba, ¿adnych ³adunków roprzucaj±cych, bo ci¶nienie gazu w butli robi to za nas;)
Pozdra!
Maciej
P.s. kiedy¶ zabra³em 0,5 litra (7up) do szko³y..., wyszli¶my na warsztatach do dwór i do kontenera na ¶mieci (taki du¿y do ¶mieciarki) fajnie spierdal****
Zczai³ nas dyro Crying or Very sad
Ale i tak siê op³aca³o Wink

_________________
gg: 4744192
Mail : morpiel@interia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
The Chemik



Do³±czy³: 15 Lis 2003
Posty: 118
Sk±d: s nikond

PostWys³any: Czw Mar 04, 2004 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tu czego¶ nie rozumiem. Przecie¿ te tworzywa rozpuszczaj± siê w ciek³ych ropopochodnych.
_________________
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=6584 - czytaæ to Exclamation
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
qrld



Do³±czy³: 30 Sty 2004
Posty: 50
Sk±d: Be³chatów

PostWys³any: Czw Mar 04, 2004 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam all!
Mam pytanko do morpiela, mianowicie:
Czy nie mo¿naby u¿yæ standardowej ¿ó³tej buteleczki plastykowej z gazem do zapalniczek?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
¦ciArwA



Do³±czy³: 08 Sie 2002
Posty: 201
Sk±d: ju¿ nie st±d :)

PostWys³any: Czw Mar 04, 2004 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze by tak poprostu worek na smieci? Idea
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
zombek



Do³±czy³: 18 Maj 2003
Posty: 75

PostWys³any: Pi± Mar 05, 2004 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qrld napisa³:
Czy nie mo¿naby u¿yæ standardowej ¿ó³tej buteleczki plastykowej z gazem do zapalniczek?


Heeh... Laughing Laughing
Raczej nie. Gaz musi byæ rozprê¿ony i zmieszny z powietrzem(lub tlenem).
Pewnego dnia kupi³em w³a¶nie tak± buteleczkê i zapali³em plastik
poczeka³em z minute a tu malu¶ki fugasik Sad i buteleczka p³onie jak zapalnikczka Wink ...

a skoro mowa o paliwach gazowych to ostatnio odpala³em fugasy ACETYLEN+TLEN - co¶ piêknego /wyra¿na fala detonacyjna Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Sob Mar 06, 2004 2:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qrld napisa³:
Witam all!
Mam pytanko do morpiela, mianowicie:
Czy nie mo¿naby u¿yæ standardowej ¿ó³tej buteleczki plastykowej z gazem do zapalniczek?


No mo¿naby, ale ile tam jest gazu? 200ml za 4zeta?
Za 4 zeta mam 3,3 litra !! z 200 ml to kiepski efekt bêdzie.
Ostatnio my¶la³em, co by w ¶roduku butli z p³ynnym propanem-butanem umie¶ciæpetarde z kmno4 + Al (15-20g) i odpalane elektrycznie.
By³oby troche zabawy z wyprowadzeniem kabli i uszczelnieniem ale czy warto? Spróbuje jak nape³nie butle, bo siê gaz sakoñczy³ (60l !! ju¿ wypali³em tym sposobem) no (-~3-3,5l na nape³nianiu traconego)
Pozdra !
Maciej

_________________
gg: 4744192
Mail : morpiel@interia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Sob Mar 06, 2004 2:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki, ¿e tak, ale nie ma zak³adki zmieñ (swojego posta Crying or Very sad )

zombek napisa³:
qrld napisa³:
Czy nie mo¿naby u¿yæ standardowej ¿ó³tej buteleczki plastykowej z gazem do zapalniczek?


Heeh... Laughing Laughing
Raczej nie. Gaz musi byæ rozprê¿ony i zmieszny z powietrzem


A guzik siê znasz. Jakby by³ zmieszany z powietrzem w stanuie gazowym, to masz nie fugasa tylko detonacje. A ja odpala³em te butle poprzez wrzucenie w szmacie do ogniska (na ³atwizne...) i ci¶nienie bardzo ³adnie rozrzuca ten ciek³y gaz na wszystkie strony, który w podwy¿szonej temp. w³asnego palenia i ognia z ogniska rozprê¿a siê momentalnie i przed³u¿a efekt. Jest tak, ¿e p³omieñ siê "pojawia" i rozchodzi, zawija itp czyli fugas. i ³adny grzyb czasami siê robi (ognia)

p.s. Ostatnio w nocy, w bezwietrzn ± pogodê podpali³em lu¼n± kupkê szybkiego, sypkiego (puch) p.cz. na dekielku. I powsta³ najpierw grzybej dymu, który siê nastêpnie przekszta³ci³ w piêkne kó³ko jak z papierosa, unosz±ce siê do góry!!! Piêknie to wygl±da³o (dym o¶wietlany przez nik³e ¶wita³o-lampe)
Ciekawe czy uda³oby siê to powtórzyæ.
Pozdra !
Maciej

_________________
gg: 4744192
Mail : morpiel@interia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
qrld



Do³±czy³: 30 Sty 2004
Posty: 50
Sk±d: Be³chatów

PostWys³any: Sob Mar 06, 2004 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedy¶ za szczeniêcych (no przynajmniej bardziej szczeniêcych Very Happy ) czasów poszed³em z koleg± na mo¿na powiedzieæ poligon, wykopali¶my do³ek w zboczu piaskowej górki, napalili¶my w nim ognisko, kawa³ek wy¿ej na zboczu po³o¿yli¶my gaz do zapalniczek zablokowany przed zsuniêciem do ogniska patyczkiem, do którego przywi±zany by³ sznurek.
Sami przyznajcie, ¿e to do¶æ du¿e ¶rodki ostro¿na¶ci jak na 10latka Very Happy .
Jak wyci±gn±³em patyczek, a kolega zwia³ (ba³ siê, ¿e bêdzie huk tak wielki, ¿e zleci siê z miasta policja Smile ), gaz do zapalniczek chwilê le¿a³ w ognisku, a potem przepali³o os³onkê i ca³y do³ek sta³ siê palnikiem gazowym Very Happy . Jednak siê trochê wtedy zawiod³em - my¶la³em, ¿e bêdzie to co¶ w rodzaju benzynowego, fugasowego wybuchu, ju¿ nawet zapalniczka gazowa wrzucona do ogniska da³a mniejszy, ale jednak grzyb.
I teraz pytanko: czy jakby przymocowaæ do standardowej ¿ó³tej buteleczki z pro-butanem jak±¶ porz±dn± petardkê (kupn± - sam jeszcze nie mam zbytnio do¶wiadczenia w robieniu) i ew. owin±æ j± foli± alumin. dla podtrzymania ognia to to by wypali³o?
Aha butelczynka ma 80ml i kosztuje 2.5PLN - przynajmniej u mnie. Wydaje mi siê, ¿e 80ml na pierwszy fugas by wystarczy³o Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
qrld



Do³±czy³: 30 Sty 2004
Posty: 50
Sk±d: Be³chatów

PostWys³any: Sob Mar 06, 2004 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha2 mo¿naby jako lontu u¿yæ zimnego ognia, tyle ¿e musia³by paliæ siê jeszcze trochê po podpaleniu petardy - wtedy gaz móg³by siê od niego zapaliæ
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Nie Mar 07, 2004 2:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo¿e dlatego nie wydzed³ fugas, bo ten plastik jest gruby.
Czyli mog³o przepaliæ ma³± dziurkê, któr± "wycieka³" lecz z ci¶nieniem wiêc do¶æ szybko gaz. Szybko, ale nie ropzyli³ siê, spala³ siê ma³± powierzchni±, ale pewnie d³u¿ej ni¿ fugas
Pozdra !
Maciej

P.s. Nagram mo¿e nied³ugo (po¿yczyæ aparat...Sad ) mojego gazowego fugasa z 2,5l gazu

_________________
gg: 4744192
Mail : morpiel@interia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
qrld



Do³±czy³: 30 Sty 2004
Posty: 50
Sk±d: Be³chatów

PostWys³any: Nie Mar 07, 2004 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tak, pali³ siê z pó³ minuty gdzie¶ tak.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Kacper



Do³±czy³: 17 Maj 2003
Posty: 180
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sro Mar 10, 2004 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Lepiej nape³niæ balonik gazem, przywi±zaæ do niego sznurek, zapaliæ malutkie ognisko i wci±gnij ten balon nad nie. Fugas jest wielko¶ci od 1m do 3m zale¿y jaki balon nape³nisz.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Sro Mar 10, 2004 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwyczajny balonik przy wybuchu prawdopodobnie rorzuci gaz.
Powrót do góry
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Sro Mar 10, 2004 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to we¼ cysterne i na sznuteczku wci±gnij nad ognisko gwarantyje z pe³nej cysterny fugas ok 200-1500m Smile pozdro!
_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Czw Mar 11, 2004 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam takie fugasy puszki z gazem czy butelki w ognisku. Fugas musi byc ³±dny, do natychmiastowgo odpalenia i bez metalowych czêsci wed³ug mnie wtedy to jest wygodne a nie rozpalanie ogniska. Co do woreczków tom strunowe sa naprawde dobre a na paliwko nafta jest oki kiedy¶ robi³em ale lepsza terpentynka benzynka cienizna puki sama o wszystkim innym szybciej sie palacym od beznyny i bardziej lotnym nei ma nawet co wspominac. Na gazie to musi byæ cos interesujacego ale morphiel troche przesadzasz fugasy na cieczach nie s± takie drogiez pó³litra terpentyny wychodzi wypasiony fugas wysoki i z duuzym grzybkiem a to tylko kilka z³.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP