Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KNO3 + Benzoesan Sodu ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Saletra z cukrem się pali wolno tym co to nigdy nie trzymali odczynów przed wilgocią. Jak będziecie mieli i suchą sacharoze i suchy kno3, dobrze rozdrobnione to pogadamy. A wogóle ekstra mieszanką jest karmelek ponownie rozdrobiony na pył. Czynność ta niezwykle trudna być[zbyt duża lepkość i szybko wilgotnieje], lecz efekty są podobne do dobrego Pcz[ja tego nie wiedziałem i miałem potem kurczak na ręce]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Achtung



Dołączył: 26 Lut 2003
Posty: 317
Skąd: Londyn

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma co porównywać tej mieszanki do saletry z cukrem, też nie ma sensu porównywanie świeżo zmielonej do granulatu. proporcje jak na pcz tylko węgiel zastępujemy benzoesanem. pali się naprawdę świetnie, dając jasny żółty płomień(sód). bez prasowania i granulowania to co najwyżej spolette można zrobić. mi zawsze ładniej odpalało niż pcz ale mimo wszystko do czarnego mam sentyment i zawsze jego wolałem robić. nie jestem pewien co do wrażliwości mechanicznej, ale na mokro prasowałem hydraulicznie(budowa prasy mi pozwalała na takie eksperymenty), nic złego się nie działo. mieszanka jest dobra, ale po co zastępować stary dobry pcz?
_________________
wierzący nie praktykujący Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aspiryna
Gość





PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może zdradzisz nam swój sektetny sposób mielenia karmelki? Ja jestem szalenie ciekawy na ten przykład.
Ostro, widzę, tu się pokrzykuje i jakieś autorytarne sądy narzuca, a konkretów co kot napłakał.
Powrót do góry
lampek



Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 67
Skąd: wiedziec wszystko

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja waliłem młotem w pyrodex na kowadle i nie udało mi sie trzasnać- natomiast pcz z 5% NClak to po zaschnięciu odchodził od puknięcia bez problemu wieć prasować i mielić razem w kulowcu mozna bez problemu Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aspiryna
Gość





PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hy hy awruk jakie subtelne operacje technologiczne...
Powrót do góry
Ghonox



Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 18

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, przegryzione acetonem i na nim zgranulowane. Po wyschnięciu na blaszce bardzo twarda skorupa została, musiałem ją szpachelką odklejać xd W rękach nie da się tego połamać na mniejsze kawałki niż 0,5cm. Przy zdrapywaniu powstało trochę granulek 3-5mm. Zebrałem ich 20g i wysypałem w ścieżkę 20cm. Paliło sie 4 sec. tu film:
http://rapidshare.com/files/74709812/MOV00013.3GP.html

Zostało takie coś:


Bez prasy żadnej i bez mielenia żadnego (wszystko takie jak kupiłem u B&G)

Na filmie nie widać 1 szczegółu. Jak zapałka zapaliła mieszankę, cała zajeła sie ogniem bardzo szybko i wypalała się potem jak proch czarny (aż kula ognia dojdzie). Dymi mocniej niż proch czarny na oko

_________________
Legalize it!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP