Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Mo¼dzierz - pytania
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lis 29, 2007 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm u mnie pojawiaja sie nadpalenia a raczej sadza w kazdym razie nie widac rozwarstwienia ....przynajmniej narazie ....Rurki od strecza sa calkiem niezle porzadana dlugosc i kaliber . Po za³adowaniu 5g H3 pojawi³o sie bardzo du¿e rozwarstwienie a w zasadzie to znik³y z powie¿chni 3 mo¼dzierze na raz Razz

Ostatnio zmieniony przez GUN_1917 dnia Czw Lut 07, 2008 1:00 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Buczek10
& ( 1-wsze ostrze¿enie )


Do³±czy³: 09 Wrz 2007
Posty: 9
Sk±d: Gleiwitz

PostWys³any: Sob Gru 22, 2007 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak w temacie mam pytanie... A mianowice na jakiej zasadzie dzialaja sklepowe mozdzierze i czy by sie oplacalo kupic Mi taki mozdzierz za 17 zl albo 23 ?
_________________
Gliwice---> moje Miasto Very Happy ..../ www.buczek.jestmistrzem.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Piro



Do³±czy³: 24 Gru 2006
Posty: 83
Sk±d: test

PostWys³any: Sob Gru 22, 2007 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Da³by¶ radê sprecyzowaæ pytanie bo ludzie jak mówi± mo¼dzierz to chodzi im o mo¼dzierz + szelki komercyjne... a tobie chodzi o sam± mo¼dzierz?
_________________
"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej g³upoty" - Murphi
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Buczek10
& ( 1-wsze ostrze¿enie )


Do³±czy³: 09 Wrz 2007
Posty: 9
Sk±d: Gleiwitz

PostWys³any: Sob Gru 22, 2007 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niiee.... jak chce kupic mozdzierz z komercyjnymi szelkami noi sie pytam czy sie oplaca i czy fajny efekt za takie ceny?
_________________
Gliwice---> moje Miasto Very Happy ..../ www.buczek.jestmistrzem.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
ku ku



Do³±czy³: 29 Wrz 2002
Posty: 72
Sk±d: ³ód¿

PostWys³any: Sob Gru 22, 2007 7:05 pm    Temat postu: mo¿dzie¿ Odpowiedz z cytatem

je¿eli masz masz na my¶li mo¿dzie¿ kupiony wraz z zestawem szeleczek w ilo¶ci 12 sztuk za tê cenê to mogê ci powiedzieæ ¿e jedyny mankament to czas na odpalenie ich wszystkich /nudy/ chyba ¿e dorobisz sobie takie same rurki / kaliber/ dodatkowo 11 sztuk i wtedy mo¿esz strzelasz z jak± chcesz czêstotliwo¶ci±
ps.
nie polecam hestii i jorge za 21,50 z³. jest tropic i ma fajne efekty nazwa handlowa tego mo¿dzie¿a to TFB1U
ps
WESO£YCH ¦WI¡T I WYSTRZA£OWEGO SYLWESTRA ¯YCZÊ
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Sob Gru 22, 2007 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Biedronce ju¿ masz (12x1,2") a w Lidlu od 27 grudnia (10x1,5") 20 z³ i 23 z³

efekty lepsze ni¿ amatorskie, d¼wiêk, si³a i moc jee git Wink
polecam, sam sobie kupiê Wink

_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
krissmann



Do³±czy³: 19 Mar 2006
Posty: 108
Sk±d: Toruñ

PostWys³any: Sob Gru 22, 2007 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mia³em rok temu kupny mo¼dzierz, wtedy da³em 25z³ w carrefour-ze, efekty bardzo fajne, ka¿da szelka inna, i du¿o fajniejsze ni¿ "rakiety". Polecam Exclamation Twisted Evil
_________________
Piszê poprawnie po polsku
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
robik111



Do³±czy³: 02 Cze 2007
Posty: 10

PostWys³any: Sob Gru 22, 2007 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm jak wszyscy pojecaj± "konercyjne mo¼dzierze" to chyba tez kupie Wink
PS
WESO£YCH ¦WI¡T, UDANEGO SYLWESTRA I SZCZʦLIWEGO NOWEGO ROKU Very Happy
PZDR Robik Very Happy

_________________
Oko za oko, z±b za z±b.. a czemu dup* za kase ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
..:::DAX:::..



Do³±czy³: 16 Sie 2007
Posty: 47

PostWys³any: Nie Gru 23, 2007 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widz±c w jak± stronê rozwija siê temat muszê Wam co¶ powiedzieæ. Dwa lata temu kupi³em mo¼dzierz w Lidlu. Sk³ada³ siê z 12 kul o 6 efektach i grubej ok. 6mm gr. ¶cianki rurki. Postanowi³em jedn± tak± szelkê rozebraæ. Rozci±³em j± na pó³ i widzê:
-³uski ry¿u pokryte PCZ
-takie fajne lonciki ¿ó³te które po podpaleniu zostawiaj± ok. 8cm snop srebrnych iskier, u³o¿one po jednej stronie
-sporo gwiazdek z drugiej
-trochê wype³niacza
Efekt takiej szelki by³ jak na t± wielko¶æ szelki zajebisty. Wielokolorowe gwiazdki przechodz±ce w crackling. Ogólnie prawie wszystkie koñczy³y siê cracklingiem. Naprawdê mi siê podoba³o i rok pó¼niej Kupi³em taki sam, ale od razu rzuci³o mi siê w oczy, ¿e pude³ko jest mniejsze, Mo¼dzierz o wiele cieñszy ok. 2-3mm. Postanowi³em zobaczyæ co w tym roku znajdê w szelce. Rozcinam, rozcinam patrze.... a tu zwyk³y FB i gwiazdki wsypane luzem Confused . Po odpaleniu tego mogê powiedzieæ, ¿e tamten nie mia³ nic wspólnego tym. Po prostu lipa i tyle. Szelki nie wybucha³y symetrycznie, tylko 2 zakoñczy³y siê cracklingiem. Mówi±c ogólne cieli koszta produkcji cen± efektu... Nie wiem jak to w tym roku ale jak co¶ by³o fajne w zesz³ym roku to nie znaczy, ¿e bêdzie fajne w tym Wink

Ps. Mój mo¼dzierz spisuje siê ¶wietnie Cool
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Buczek10
& ( 1-wsze ostrze¿enie )


Do³±czy³: 09 Wrz 2007
Posty: 9
Sk±d: Gleiwitz

PostWys³any: Nie Gru 23, 2007 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki wielkie za odp. skusze sie na 1 mozdzierz (moj pierwszy) moj kolega z osiedla na forum nick(shadowsoul) spiera sie ze mna ze sa beznadziejne efekty w szelkach itp Very Happy wiem ze to nie ma nic wspolnego z tematem ale jakbyscie mogli napsiac trochu o szeleczkach jakie efekty w tych tanszych (bo w "Tesco" byl zawsze po 160 /170 zl nazwa Gladiator) napiszcie co i jak Smile

Z gory dzieki za odp.

Ps.

Weso³ych ¶wiat,Hucznego Sylwestra , i szczesliwego nowego roku i zebyscie mieli cale rece po sylwku Laughing

Pzdr. Buczek

_________________
Gliwice---> moje Miasto Very Happy ..../ www.buczek.jestmistrzem.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Nie Gru 23, 2007 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz jak wó³ mój post wy¿ej co do tanich mo¼dzierzy... :/
_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Czw Gru 27, 2007 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj kupi³em sobie z ciekawo¶ci mo¼dzierz z komercyjnymi szelkami 1,5". No to tak. Wszystko klejone dextrynk±. Korpus 2mm (nie s³oneczkowy tylko normalna tektura odci¶nieta w prasie i wyciêta Shocked ) Oklejenie to 3 warstwy normalnego papieru pakowego. Opó¼niacz to 3mm visco primerowany pcz i przyklejany ¿ywic± epoksydow±. Wype³nienie 50 gwiazdek toczonych 4mm, 5 gram FB na Kclo3, S i AL (bardzo ³atwo odchodzi od m³otka) jako burst i o dziwo nie wiem po co sypane ³uski ry¿owe które niczym nie s± pokryte i s± niepalne Laughing Wszytko to by³o chaotycznie ze sob± zmieszane, pewnie rozrzut bêdzie taki sam Laughing Lift to 3,5 grama granulowanego pcz na 15 gram szelki. Quickmatch lont 2,5mm 5cm/s. No i to chyba tyle. W sylwka zobaczê jak siê spisuj±. Nie bêd± same bo i swoje te¿ mam Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Chrobry



Do³±czy³: 05 Mar 2006
Posty: 32

PostWys³any: Czw Gru 27, 2007 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

£uski ryzowe sa jako wypelniacz .Pomysl ile wiecej gwiazdek albo czegos palnego trzeba by tam wsypac gdyby nie te ³useczki.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Buczek10
& ( 1-wsze ostrze¿enie )


Do³±czy³: 09 Wrz 2007
Posty: 9
Sk±d: Gleiwitz

PostWys³any: Czw Gru 27, 2007 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kolejne pytanie.Otó¿ nigdy nie mialem mo¼dzierza i sie zastanawiam jak tym sie strzela bo se kupilem i jak ogladalem tak ogolnie to widzialem tylko szeleczki noi lonty do nich Jak je sie miota? oto moje pytanie. Bo chyba nie daja woreczka z liftem i nie pisza ile g. trzeba wsypac? nie wiem napiszcie co i jak

Z gory dzieki za odp.

PZDR

BuczeK

_________________
Gliwice---> moje Miasto Very Happy ..../ www.buczek.jestmistrzem.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Chrobry



Do³±czy³: 05 Mar 2006
Posty: 32

PostWys³any: Pi± Gru 28, 2007 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komercyjne wyroby maja najczesciej pojemnik z liftem podczepiony od razu do szelki.Niesteety lift musi bycc w jskims pojemniczku aby zdazyl sie rozpedzic ,kiedyc myslalem ze wystarczy wsypac prochu do mozdzieza i to wystarczy zeby wypchnac szelke .Ilosci prochu w takim wypadku sa nieporownywalnie wieksze i w razie przyklinowania grozi rozerwaniem mozdzieza.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sadafag



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWys³any: Pi± Gru 28, 2007 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy wsypaæ prochu. Popatrz na szeleczki Nostry, on podczepia lift w woreczku foliowym, chyba nie powiesz mi ¿e cienki woreczek z polietylenu pozwoli rozpêdziæ siê MP Laughing

Kurde kupi³em mo¼dzie¿ Jorge JW47 Super Artillery, ale u mnie nie ma liddla i musia³em wybuliæ 35z³. Kurde mia³bym ponad dyszke taniej, no ale tak to jest jak siê mieszka w ma³ym mie¶cie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
robik111



Do³±czy³: 02 Cze 2007
Posty: 10

PostWys³any: Pi± Gru 28, 2007 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe no szkoda troche Rolling Eyes My mieszkamy w Gliwicach Laughing te¿ niedu¿e miasto Razz Wink a co do mo¼dzierza to go juz kupi³em i wygl±da dobrze... tylko zdziwi³o mnie jedno... ze jak wk³adam szelke to jest jakie¶ ~3mm luzu Rolling Eyes nie wiem czy tak powinno byc... ale zaczekam do sylwka z odpaleniem bo to juz tylko 3 dni Laughing
PZDR 4 ALL
Robik Very Happy

_________________
Oko za oko, z±b za z±b.. a czemu dup* za kase ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Pi± Gru 28, 2007 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No u mnie tak samo jest ze 3 mm luzu po ka¿dej stronie. no ale jak tyle jest lifta na tak± ma³± wagê szelki to w zupe³no¶ci wystarczy. A i tak nisko te komercyjne szelki lataj± ¿eby by³ lepszy efekt. Laughing
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Pi± Gru 28, 2007 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja znalaz³em co¶ nietypowego Exclamation Nie baterie z szelkami ale mozdzie¼ i parê szelek w zestawie, maj± ¶rednicê 1 inch za 31 z³, jest to porz±dnej firmy-Hestia Jak to zobaczy³em to zrobi³em a¿ parê zdjêæ telefonem:



EDIT:
Dla mnie nie typowe po pierwszy raz takie co¶ widzê. Zawsze by³y baterie i cylindryki. Wiem wiem wielu rzeczy jeszcze nie widzia³em. Ale to mnie zaskoczy³o.

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!


Ostatnio zmieniony przez slu_1982 dnia Pi± Gru 28, 2007 8:27 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Gru 28, 2007 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nietypowe?? cz³owiek ca³± ta strona mówi o tym...
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP