Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

W poszukiwaniu legalnego SR'a...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Jacek R.

Do陰czy: 03 Wrz 2004
Sk康: Z 陰k Arkadii a tak serio Krak闚

PostWys豉ny: Czw Lut 22, 2007 9:16 pm    Temat postu: W poszukiwaniu legalnego SR'a... Odpowiedz z cytatem

Jako 瞠 nie bawi sie ju w piotechnik (praktycznie) a poszukuj SR do mojej rakiety zwrocilem si z zapytaniem do Pana Arkadiusza czy wyrabia on silniki legaln drog bo takie odnios貫m wra瞠nie czytaj帷 jego posty. Niestety nie. Tak wiec dalej szukam kogo od kogo mog legalnie kupic SR klasy G... Jesli ktos z Was ma jakies informacje na ten temat by bym wdzi璚zny Very Happy

Jacek R.

Sylwek

Do陰czy: 17 Sty 2007

PostWys豉ny: Czw Lut 22, 2007 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat ju porusza inny user ca趾iem niedawno

Wi璚 kr鏒ka odpowiedz w Polsce b璠zie trudno i drogo je郵i ju najpro軼iej i w miar tanio (stosunkowo) to kupi przez neta z zagranicy, jednak trzeba si przygotowa na wydanie niez貫j sumki lepiej kupi SR wielokrotnego u篡tku kilka z這ty wi璚ej ale potem wystarczy dokupowa wk豉dy. By貫m w poniedzia貫k w Warszawie i w modelarskim takie maciupkie SR jak klasy A i B kosztowa造 w granicach 20z sztuka.

Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Lut 22, 2007 10:32 pm    Temat postu: Re: W poszukiwaniu legalnego SR'a... Odpowiedz z cytatem

Jacek R. napisa:
Jako 瞠 nie bawi sie ju w piotechnik (praktycznie) a poszukuj SR do mojej rakiety zwrocilem si z zapytaniem do Pana Arkadiusza czy wyrabia on silniki legaln drog bo takie odnios貫m wra瞠nie czytaj帷 jego posty. .

Z貫 wra瞠nie je郵i rozumiesz lagaln drog jako dzia豉lno嗆 gospodarcz ( DG ) bo tej dzia豉lno軼i nie mam ale w SR bawi si zgodnie z prawem w co mocno wierz Wink . Na ca造m 鈍iecie pasjonaci SR cz瘰to sami "kr璚" sobie SR i jako nikt nikogo nie zamyka. Do tego wiele o prawie jest w temacie Wdro瞠nia kiedy a dzi.

Aby prowadzi produkcje SR trzeba mie chyba koncesj ( wg B&G nie trzeba i prosz o $ bo chyba 幢e szuka貫m Wink ).

Reasumuj帷. Kupuj帷 odczynniki zu篡wam je do SR. Przechowywanie niewielkich ilo軼i nie jest zakazane cho czasami jak捷 pokaz闚k - policja robi Razz pewno dlatego, 瞠 handel maj帷y znamiona DG te jest nielegalny a ja nie handluj odczynnikami.

Ale. SR Stru mog dac gratis o ile jest to osoba pe軟oletnia a jak nie to niech napisze do mnie Wasz tata a najlepiej zadzwoni bo Waszemu tacie mog SR da Wink . Dotyczy to kogo komu brakuje ilu m-cy do tych 18 lat. SR moge da temu kto na forum sie wykaza umiej皻no軼iami w zakresie budowy rakiet. Na pewno jak tylko zechce to jeden SR ma do oblatania wojtek. Acha. Dany nr GG mam od formata kompa do formata Wink . A teraz nie mam GG bo nie chc mie. Net to z這dziej czasu i jako ( ci瞛ko ) walcz z tym Rolling Eyes . Wi璚 kontak ze mn jest na maila albo PW.

W zamian za SR chc mie film z lotu.

Przy okazji. Od d逝窺zego czasu "gadam" z firm w Pionkach o mojej wsp馧pracy w zakresie piro. Bardzo wiele im ju pomog貫m ale od kilku m-cy na gratisowa pomoc da貫m szlaban Wink . Nie mniej jakies szanse s aby temat SR wdro篡 w tej firmie. Ale wej軼ie na rynek to 禦udna , ci瞛ka i d逝gotrwa豉 praca. Dlatego potrzebne mi s Wasze filmy z oblatania tego Strusia bo mo瞠 to co, kiedy przy酥ieszy Wink . W豉郾ie wr鏂i貫m od tej firmy i maj bardzo fajne tematy z zakresu piro, nawet SR do fajerwerk闚, kt鏎e bardzo 豉two przystosowa dla potrzeb modelarzy. Ale co do SR to mnie "kr璚i" co jak ten Stru. Mam nadziej, 瞠 z t firm si dogadam cho ci瞛ko mi kogo przekona do tego ( czego nie rozumiem Rolling Eyes ), 瞠 lepiej mie np. 60 % zysku w 1000 z. ni 100 % zysku w 100 z Wink . Aby to zrozumie trzeba by rasowym biznesmenem albo bizneswomen i tu mam w徠pliwo軼i czy osoby z kt鏎ymi rozmawiam s taki osobami Rolling Eyes . Mam nadziej ,瞠 篡cie ich do takiego my郵enia zmusi - oby nie zap騧no. Nie mniej szanse na to, 瞠 b璠 wsp馧pracowa z firm o du篡m potencjale s . A na razie mog dac gratisy co moze mi pom鏂 rozleklamowac produkt. O ile b璠zie dobry a tego bez minimum 20 kolejnych test闚 jeszcze nie wiem Rolling Eyes . Na pewno wkt鏂e zrobi z 10 test闚 statycznych poniewa Strusia robi sie bardzo szybko.

Pozdr. A

Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Pi Lut 23, 2007 9:20 am, w ca這軼i zmieniany 4 razy
Powr鏒 do g鏎y
jaskiniowiec

Do陰czy: 22 Lut 2004
Sk康: Krak闚

PostWys豉ny: Czw Lut 22, 2007 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silnik klasy G ma Tendera, ale jak ze sprzeda膨, to nie wiem. Dane s TUTAJ
Ale cena nie zachwyca...
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
Sylwek

Do陰czy: 17 Sty 2007

PostWys豉ny: Czw Lut 22, 2007 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaskiniowiec napisa:
Silnik klasy G ma Tendera, ale jak ze sprzeda膨, to nie wiem. Dane s TUTAJ
Ale cena nie zachwyca...

To tam jest napisane 瞠 wyprodukowano w Polszy Wink

Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Lut 22, 2007 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaskiniowiec napisa:

Ale cena nie zachwyca...

SR na 80 g pcz za 21,5 euro robi wra瞠nie Rolling Eyes . Pewno po這w te pijawki bur簑je kasuj Wink

SR na p.cz. bardzo 豉two zrobi i dlatego nie robi Wink

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Hack

Do陰czy: 15 Cze 2006

PostWys豉ny: Czw Lut 22, 2007 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz, zalezy od sredincy(umnie)Smile Moze masz jakies pozytywne doswiadczenia z BMP pow 40 mm drednicy o umiarkowanej dlugosci?
Da sie zauwazyc, ze czarnoprochowe, nawet na kompozycji Green mix powyzej jakiejs wartosci sa nie do okielznania zakladajac w miare optymalna ich prace.

jaskiniowiec

Do陰czy: 22 Lut 2004
Sk康: Krak闚

PostWys豉ny: Pi Lut 23, 2007 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod tym linkiem s w豉郾ie silniki pana Tendery
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Lut 23, 2007 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hack napisa:
Arkadiusz, zalezy od sredincy(umnie)Smile Moze masz jakies pozytywne doswiadczenia z BMP pow 40 mm drednicy o umiarkowanej dlugosci?.

Masz racj. Na linku Caveman G30-0 ma fi zewn皻rzne 33 mm czyli fi wewn. na oko 25 - 26 mm. Moja opinia dotyczy SR z grubsza do tych 鈔ednic.

Raz robi貫m tylko SR , fi wewn. 10 mm na prochu czarnym i od razu mia貫m pozytywny wynik. Rakieta na patyku bardzo szybko pogna豉. By mo輳 zrobi nowy SR na bazie korpusa od Strusia na modyfikowanym p.cz. ( ci篹ko oceni czy b璠zie to jeszcze proch czarny :- ) )

Mi貫go dnia A
Powr鏒 do g鏎y
B&G

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: U

PostWys豉ny: Pi Lut 23, 2007 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce chyba produkuje si SR.
A na pewno mo積a je swobodnie kupic:
http://modelekosmiczne.republika.pl/sklepy.shtml
pozdrawiam G.M.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Lut 23, 2007 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa:
W Polsce chyba produkuje si SR..

Nie chyba a na pewno i jest 2 producent闚. Przy okazji czy wiesz cos na temat kwit闚 na produkcje SR ( czy wymagaja koncesji ) ??. Nie znalazlem zapisu na ten temat Rolling Eyes

Pozdr.A
Powr鏒 do g鏎y
Tomash
dost瘼 pr鏏ny do MW

Do陰czy: 27 Sty 2003
Sk康: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys豉ny: Pi Lut 23, 2007 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W polsce o ile wiem produkowane s SR w klasie maks D. Wi瘯szych na oczy nie widzia貫m w modelarskich, nie widzia te w豉軼iciel sklepu zatem to chyba prawda. Wprowadzenie tego (silnik闚 >D ) mog這by by niez造m kopem dla rynku, eksportu itepe. Jedyny b鏊, to fakt 瞠 to wymaga ogromnej kampanii reklamowej albo kontaktu z pewnym nabywc kt鏎y jej nie potrzebuje.
Pozdr.

Joker
Dost瘼 pr鏏ny

Do陰czy: 01 Gru 2006
Sk康: Warka

PostWys豉ny: Pi Lut 23, 2007 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemka

Prosze spojrzec tutaj
"Najpot瞛niejszy" silnik ma ciag maksymalny 150N a sredni ok. 120N wiec z Polska nie jest tak 幢e. Wink [/url]

Go嗆

PostWys豉ny: Sob Lut 24, 2007 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joker napisa:
...."Najpot瞛niejszy" silnik ma ciag maksymalny 150N a sredni ok. 120N wiec z Polska nie jest tak 幢e. Wink [/url]

[...]Poz 12,13,17-20 silniki w opracowaniu parametry przybli穎ne[...]

Watpiê aby byl w ofercie Rolling Eyes Ale cenne info to emi-16 w cenie 30 zeta ( do testu Strusia :- ) )

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
B&G

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: U

PostWys豉ny: Sob Lut 24, 2007 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa:

...Przy okazji czy wiesz cos na temat kwit闚 na produkcje SR ( czy wymagaja koncesji ) ??. Nie znalazlem zapisu na ten temat .

Nie znalaz貫 zapisu, bo takowego nie ma. Pop.. mi si Embarassed .
Niestety to obr鏒 nie wymaga koncesji, a nie produkcja.
Przecie koncesja to nie problem. Troch czasu, kasy i jest Wink .
pozdrawiam G.M.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Lut 25, 2007 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa:
Arkadiusz napisa:

...Przy okazji czy wiesz cos na temat kwit闚 na produkcje SR ( czy wymagaja koncesji ) ??. Nie znalazlem zapisu na ten temat .

Nie znalaz貫 zapisu, bo takowego nie ma. Pop.. mi si Embarassed .
Niestety to obr鏒 nie wymaga koncesji, a nie produkcja.
Przecie koncesja to nie problem. Troch czasu, kasy i jest Wink .
pozdrawiam G.M.

Nie szkodzi. . Ustawa z dnia 22. czerwca 2001 o wykonywaniu dzia豉lno軼i gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materia豉mi wybuchowymi, broni, amunicj oraz wyrobami i technologi o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. (Dz. U. z dnia 29 czerwca 2001 r.)

Art. 1. Ustawa okre郵a zasady podejmowania i wykonywania przez przedsi瑿iorc闚 dzia豉lno軼i gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materia豉mi wybuchowymi, broni, amunicj oraz wyrobami i technologi o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

dotyczy wi璚 dzia豉lno軼i gospodarczej a nie mnie amatora, robi帷ego jednostkowe SR i nie na handel.

Trudno mi uwierzy aby producenci SR mieli koncesje ( na ich stronach www nic na ten temat nie pisze ). To 鈔ednio z這穎ny proces ( i kosztowny ) gdy w gre wchodzi kilka - kilkana軼ie kg piro. Firma z Pionek ju 4 miesi帷e t逝cze ten temat i nadal kwitu nie ma ( ale w ci庵u 3 tygodni pono maj mie ). Ale koncesja tu dotyczy ma ilo軼i tonowych piro. Swoj drog uwa瘸m ,瞠 firma ta w powietrze wyleci o ile nie zatrudni zawodowego pirotechnika bo dobrze juz znam ich technologie i pu豉pki dotycz帷e bhp Wink . Wklei貫m u鄉iech ale mam nadzieje na wsp馧prac wi璚 u鄉iech ponownie wklej Wink

Firma ta z Pionek ma oprzyrz康ownie do produkcji SR i b璠zie je robi - formalnie dla potrzeb fajerwerk闚 ale SR s na oko git. A paliwko mo積a dorobi znacznie lepsze ni p.cz. i r闚nie tanie. Zakres produkcji, potencja tej nowej firmy- jaka pewno powstanie - jest imponuj帷a Shocked . 砰cze aby im sie uda這, ze mn czy beze mnie.

A Jacek. R mo瞠 napisze informacyjnie, rozpoznawczo do Pana Sarnowskiego o potrzebny SR i da nam zna co z tego rozpoznania wynikn窸o.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Lut 25, 2007 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joker napisa:
...."Najpot瞛niejszy" silnik ma ciag maksymalny 150N a sredni ok. 120N wiec z Polska nie jest tak 幢e. Wink

Co mnie jeszcze zaciekawi這

Silnik PSN G150 , impuls 120 Nxs , maks. ci庵 150 N, fi zewn.30 mm, d. 130 mm.

Je郵i pojawi si chwilowy ci庵 F = 150 N ( 15, 3 kG Exclamation ) to w闚czas w SR b璠zie maks. ci郾ienie P.

Jak by to by這 dla zbiornika z gazem i ma造m otworkiem o powierzchni Ao Question

Ci庵 silnika - zbiorniczka

F = Vo x dM/dt, gdzie :

Vo - pr璠ko嗆 gaz闚 w przekroju krytycznym dyszy ( tu Ao )

dM/dt - szybko嗆 ubytku masy w kg/s

Ale tak瞠 jest ( bez wyprowadzenia ) , 瞠 si豉 ci庵u jako funkcja ci郾ienia w silniku ( zbiorniku gazu ):

F = 2xAox(Po-P )

Je郵i P<<Po to

F = 2 x Ao x Po

St康 Po = F/(2xAo)

Policzmy dla Strusia ( potraktujmy jego jak zbiornik gazu )

Niech F = 2kG = 2x9,81 = 19,62 N ( na razie nie wiem jakie jest F ale niech b璠zie te 2 kG )

Fi krytyczne 8 mm --> Ao = 5,024 x 10^(-5) m2.

To Po = 19,6/ (10,04x10^(-5) = 195.219 Pa = ok. 2 atm

W silniku Strusia ( traktuj帷 jego jak zbiornik ) jest 2 atm . No i tu przy okazji sam sobie nieco rozja郾i貫m to co pisa貫m o Strusiu - w temacie Uk豉dy pomiarowe - NIE WIELE jest tego P ( cho mimo tego i tak uwa瘸m ,瞠 SR pracowa bardzo widowiskowo i rewelacyjnie ) Rolling Eyes

Dla silnika PSN G150 za堯禦y fi krytyczne 3 mm.

Ao = 6,9 x 10^(-6)

Po = 150/13.8x10^(-6) = 10,87 x 10^6 = ok. 108 atm Rolling Eyes

Wg mnie jest to bzdura. Dla fi 4 mm wyjdzie Po = 60 atm co te jest bzdura dla SR papierowego.

Wniosek :

PSN G150 nie mo瞠 mie ciagu maks. 150 N ( ok. 15 kG Exclamation ) poniewa SR uleg by rozerwaniu ( ma fi zewn. 30 mm i korpus papierowy ).

Nie liczy貫m ile mo瞠 wytrzyma 軼ianka papierowa bo nie mam danych o jej wytrzyma這軼i a kieruj si "zdrowym rozs康kiem" czyli ile mo瞠 wytrzyma rura PE do wody.

Wzorki na P by造 dla zbiornika z gazem ale chyba rz康 wielko軼i P wg mnie b璠zie zbli穎ny ( i wklej formalnie znak zapytania Question ).

Wcze郾iej pisa貫m jednak o Strusiu, 瞠 moim zdaniem na korpus papierowy szkoda AP, chyba ,瞠 zale篡 nam na tym aby SR pracowa widowiskowo a czasami o to chodzi Wink

Mi貫go wieczoru A
Powr鏒 do g鏎y
Joker
Dost瘼 pr鏏ny

Do陰czy: 01 Gru 2006
Sk康: Warka

PostWys豉ny: Nie Lut 25, 2007 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemka

Nie mo磧iwe 瞠 silnik PSN G150 ma dysze ok. 4mm jak ok. 2 lata temu kupowa貫m silnikczki PSN 1/2A3-3 mia造 one dysze 2mm wnioskuje po tym ze visco wchodzi z lekkim oporem Wink
Jak dobrze pami皻am popularna WT-5'徠ka mia豉 dysze 5mm

Do陰czy: 18 Wrz 2018
Sk康: Czelad

PostWys豉ny: Wto Wrz 18, 2018 12:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytaj帷 wszystkie posty zastanawiam si czy s tu prawdziwi piromani. M闚i o takich bardziej 'chorych' piromanach.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum