Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Moja pierwsza rakieta
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
p8p8



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2005
Posty: 180
Sk±d: granica UE.. taki kraj Polska mo¿e kto s³ysza³ :D

PostWys³any: Pon Gru 10, 2007 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a bo to czyta cz³owiek takiego durnego posta i na odczepnego napisze aby nie pisa³ nastêpnych typu "od¶wierzam moje pytanie blablabla" Confused
pozdro
p8p8
p.s jak przeczytasz to wywal Wink

_________________
ju¿ siê w to nie bawie, jedynie doradziæ co¶ moge....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Pi± Gru 14, 2007 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i co ? Timer dzia³a... ustawi³em go na 8 sek. ustawia siê zworkami przy liczniku 4020 a czêstotliwo¶æ impulsu rezystorem nastawnym. Ca³o¶æ umieszczona na p³ytce 3X12 cm Zrobi³em filmik z dzia³ania http://pl.youtube.com/watch?v=Th7baMt0aWk
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Sob Maj 24, 2008 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odlany zosta³ dzisiaj mój pierwszy bloczek paliwa, odlewany w kuchni. Samozap³onów i innych historii nie by³o bo jestem profesjonalist± Laughing Cool Laughing


Jest to zwyk³y karmelek ale ma trochê w sobie niezwyk³o¶ci... Jego sk³ad to 65kno3/35cukier. Zawsze te same proporcje. Karmelek jest koloru takiego ciemnego wyblak³ego zielonego. nie wiem jakim s³owem to opisaæ? Mo¿e podchodzi pod turkusowy? Laughing
Wydaje mi siê ¿e na kolor wp³ywa kamieñ z twardej wody który osadzi³ siê na patelni po wysuszeniu przed karmelizacj±. Patelnia teflonowa by³a, wcze¶niej te¿ kiedy¶ silniczki malutkie na niej "sma¿y³em" i przybiera³y taki kolor ale po dok³adnym wyczyszczeniu kolor karmelka by³ ju¿ s³omkowy. Taki zielonkawy kolor mi nie przeszkadza wrêcz wydaje mi siê ¿e taki karmel ma leprze parametry szybko¶æ spalania itp, nie piszê tego bez powodów bo resztki na garnku po odpaleniu b³yskawicznie siê spali³y. Zobaczymy dopiero jak bêdzie dzia³aæ i wtedy bêdzie mo¿na wysnuæ jakiekolwiek wnioski.






Troszkê go pilnikiem wyrówna³em.

Wymiary silniczka:
d³ugo¶æ 75mm
¶rednica 35mm
kana³ ¶rednica pocz±tkowa do 6cm d³ugo¶ci silniczka to 16mm-14mm a 1,5cm d³ugo¶ci silniczka 8mm
Waga MP przed karmelizowaniem 100g po ~90g


Zamierzam wsadziæ 2 takie bloczki (drugi muszê odlaæ) w korpus "titanium" na ¿ywicy. Z tym wikolowym co¶ niedobrego siê sta³o, nie pamiêtam ju¿ co nawet pewnie go pogi±³em albo co innego mu siê przydarzy³o. Miêdzy 2 bloczkami bêdzie ring mo¿e ze 2 cm d³ugo¶ci.
Powiecie co¶ ciekawego ? ten drugi silniczek bêdzie mieæ innej ¶rednicy kana³ ze 10mm. Chyba bêdê musia³ rozwierciæ zakoñczenie pierwszego bloczka bo co¶ za ciasny siê wydaje.

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Nie Cze 22, 2008 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i polecia³... blok paliwa. Dobrze ¿e tutaj wykorzysta³em tylko jeden bloczek. Dysza wypad³a bo nie by³o zbrojeñ przy nastêpnym te¶cie ju¿ bêd±. Jak widaæ paliwko i sposób formowania pokaza³o pazurka... Blok paliwa polecia³ i wpad³ do bagna i ca³e szczê¶cie. Nastêpne testy bêd± jak bêd± nie wiem jeszcze czy w ogóle bêd±. Ten karmelek naprawdê mo¿e byæ niebezpieczny i nie chcia³ bym znów wietrzyæ laba przez godzinie na ma³ym wietrze... Confused Muszê uwa¿aæ.

http://pl.youtube.com/watch?v=bylwG3M0Ycs

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
qCover



Do³±czy³: 18 Maj 2008
Posty: 6

PostWys³any: Pon Cze 23, 2008 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem powiniene¶ wykonywaæ lepsz± dysze, bo ta by³a taka sobie.
Spróbuj wykonaæ r-candy, syrop kukurydziany jest dostêpny wystarczy zamówiæ z jakiej¶ tam strony,
bogutyn m³yn ma taki syrop i dzia³a dobrze.
Mo¿esz oczywi¶cie w inny sposób te paliwo wykonaæ, np. ja wykorzystuje przepis
ze strony go¶cia za wielkiej wody który jest autorem r-candy.
Przetestowa³ te¿ mo¿liwo¶ci dla tych którzy nie maj± syropu kukurydzianego
i wykorzysta³ do tego glukozê, lub glukozê i fruktozê.

Tu masz zdjêcia mojego ziarenka jeszcze nie wyciosanego na odpowiedni± d³ugo¶æ
wykonanego na podstawie przepisu r-candy z syropem kukurydzianym:




Co ciekawe, takie paliwo aby go ponownie uplastyczniæ mo¿na wsadziæ go do opiekacza (nie tostera!)
na 20 min. w temperaturze 93 stopni C
Autor pisze, ¿e pod ¿adnym pozorem nie wk³adaæ go to mikrofali, bo zaraz
siê zapali!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pon Cze 23, 2008 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Naszych warunkach mo¿na zast±piæ syrop kukurydziany sztucznym miodem. Podejrzewam, ze naturalny te¿ by spasowa³.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
qCover



Do³±czy³: 18 Maj 2008
Posty: 6

PostWys³any: Pon Cze 23, 2008 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Autor te¿ sprawdzi³ sztuczny miód, na pierwszy raz nic nie zadzia³a³o jak powinno, lecz spróbowa³ ponownie i dzia³a³o.
Napisa³, ¿e paliwo dzia³a lecz nie ma dobrej tekstury.
Ju¿ lepiej jak pisa³em u¿yæ glukozy i fruktozy, poniewa¿ jest to bardzo zbli¿ony sk³ad syropu kukurydzianego który tak¿e ma te¿ inne jakie¶ ma³e ilo¶ci innych cukrów.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pon Cze 23, 2008 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Có¿, sztuczny miód to produkt inwersji sacharozy, czyli w³a¶nie mieszanina glukozy i fruktozy. Proszê zajrzeæ tutaj. Ale rozumiem, chemia to jedno, a praktyka i efekt uzyskany w technologii - to drugie.
Miód powinien pasowaæ, ale mo¿e mieæ za du¿o wody w sobie. Warto by to jako¶ zatê¿yæ. Dotyczy to zw³aszcza miodu sztucznego.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
qCover



Do³±czy³: 18 Maj 2008
Posty: 6

PostWys³any: Pon Cze 23, 2008 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie woda nie robi znaczenia poniewa¿ i tak ona odparowuje.
Lubie ten film ukazuj±cy dobre przyrz±dzenie takiego paliwa:
http://www.youtube.com/watch?v=TqWXtjBciTw&feature=related
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP