Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Paliwo "Szelakowe" oraz "WORAN"

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Sob Wrz 22, 2007 6:16 pm    Temat postu: Paliwo "Szelakowe" oraz "WORAN" Odpowiedz z cytatem

Wrzucam na razie nie wiele info, by mo瞠 potem dodam kilka zdj耩, licz te na tych, kt鏎ym si "przejad prze簑ty" karmelek czy znany od tysi璚y lat proch czarny Wink .

Robicie jak proch czarny czyli KNO3 ok. 70 %, szelak 30 %. Ca這嗆 bardzo dobrze zmielona ( szelak doskonale si mieli ). Nie mam danych co do wra磧iwo軼i na tarcie ale na moje oko podobne to do prochu czarnego. W odr霩nieniu od niego daje spory p這mie Exclamation ( pr鏏ka luzem spalona ). U篡貫m szelak jak na tym zdj璚iu

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=244848046

Z tego linka pochodzi to zdj璚ie i domniemywam ,瞠 podaj帷 linka do akcji autor zdj璚ia nie b璠zie mia mi tego za z貫 ( bo reklamuj jego ofert ).

Do tego paliwa ( prochu ) mo積a dodac 2 % denaturaty aby 豉dnie si prasowa這. Jeden silnik wyszed ok ale wci窸o mi film. Nie by這 jednak p這mienia w gazach. Paliwko wymaga wi璚ej test闚 i w tym na Was licz. Kto zrobi jaki test to prosz pisa tu.

Paliwko do mniejszych silnik闚 bo prasowane.

No i nie zapomnijcie o tym kto by autorem bo zamiana cz窷ci szelaku na Al , Mg, Ti, Cdrz to modyfikacja Wink . To moja w豉sna recepturka , nie wyczytana w 瘸dnej ksi捫ce Exclamation . Mozna opisywa to paliwko na swoich stronach www ale prosz o linka do autora czyli do mnie Wink .

No i jak pokazuj zdj璚i i nazw "szelak" to szelak a nie qrde kalafonia bo mam ju takie pytanie na PW. SZE - LAK Exclamation . Testowa貫m ten szelak co na zdj璚iu, bo jak wyjdzie z innym gatunkiem szelaku nie wiem.

Szelak te - co wynika z mojego postu - jest bardzo dobrym lepiszczem do prochu czarnego.

Pozdr. A

PS. A mo瞠 inna nazwa na paliwko Question

Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Sob Maj 03, 2008 3:12 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
yetihehe

Do陰czy: 26 Pa 2002
Sk康: Znienacka

PostWys豉ny: Wto Wrz 25, 2007 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je郵i szelak jest ca趾owicie rozpuszczalny w spirytusie, to b璠zie te s逝篡 jako lepiszcze. Wi璚 chyba si nadaje do wi瘯szych silnik闚.
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
QbaS

Do陰czy: 19 Pa 2005
Sk康: Z Internetu

PostWys豉ny: Wto Wrz 25, 2007 2:30 pm    Temat postu: Re: Paliwo "Szelakowe" Odpowiedz z cytatem

Cytat:

No i nie zapomnijcie o tym kto by autorem bo zamiana cz窷ci szelaku na Al , Mg, Ti, Cdrz to modyfikacja Wink . To moja w豉sna recepturka , nie wyczytana w 瘸dnej ksi捫ce Exclamation . Mozna opisywa to paliwko na swoich stronach www ale prosz o linka do autora czyli do mnie Wink .

Pozdr. A

http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=3379&highlight=szelak

Witam.
Mo瞠 "modyfikacja" ?
Smile
QbaS.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Wto Wrz 25, 2007 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W piro cz瘰to stosuje si szelak jako lepiszcze ( jak u maxlama w ilo軼i 5 % ) a czasami jako mieszanka zapalaj帷a.

To co ja proponuj to szelak jako g堯wny reduktor w paliwie rakietowym i jednocze郾ie lepiszcze ( ale to akurat ma這 wa積e ). Nigdzie w necie ani w ksi捫kach nie widzia貫m podobnego sk豉du co nie oznacza, 瞠 kto ju jego nie testowa bo nie badam tego a net jest ogromny Wink .

Dla mnie to pierwsze雟two jest ma這 wa積e bo guzik z tego jest Wink . Do tego nie komercha bo szelak drogi a ponadto wychodzi co co nie wiem czy jest i o ile lepsze od tradycyjnego p.cz.

Chc mie tylko prawo ( moralne ) do nazwy i do bycia autorem Wink

Do yetihehe --->. Ka盥e paliwo prasowane ma pewn porowato嗆 co nie jest przeszkod w malych silniczkach rakietowych. Denaturat w ilo軼i 5 % do tego paliwa na pewno jest bardzo wskazany.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Maj 01, 2008 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorzucam paliwo WORAN - szczeg馧y w linku Paliwa na stronie www mojej i Jurka. Czekam na innych testy. Paliwo jest na szybkie zu篡cie, mile widziane testy z innymi lepiszczami czy reduktorami. Wymagane aby Mg by o wymiarach poni瞠j ( 鈔edni wymiar ) 0,01 mm. Jak z wi瘯szymi wymiarami nie wiem. Ale pewno powinny "st瘼i" paliwo co mo瞠 by drog regulacji jego pr璠ko軼i palenia. Mo積a cz窷 Mg zamieni na Cdrz lub py Al czy stop PAM itd. Nad czym teraz pracowa jest.

A.
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Sob Maj 03, 2008 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi zrobi貫m Test_2 paliwa WORAN

I od razu wyszed defekt w u篡ciu pianki. Po trzecim zadozowaniu, pojemnik z resztkami pianki si rozczelni. Trzeba poszuka czego nowego albo wej嗆 w ROKOPOLe firmy Rokita ( wspomnia o nich PINOT ) albo jaki uszczelniacz na bazie poliuretanu. Pomy郵imy. Mo瞠 ten ---> USZCZELNIACZ PU

A co dzisiaj mi wysz這 Question

Paliwo : 60AA/15Mg/25PU plus 0,7 % Z1 dodany do AA. Paliwo na oko by這 bez por ( poprzednie by造 ). Z tego wniosek, 瞠 doln granic jest zawarto嗆 lepiszcza 20 %. Zmniejszy貫m ilo嗆 Mg o 5 % i wiem ju, 瞠 to zawarto嗆 minimalna dla tej dyszy jak u篡貫m ( fi kryt. 9 mm ). Ci篹ar paliwa 150 G.

Na stanowisku

Stop klatka ( silnik kicha" )

FILM

Film nie oddaje d德i瘯u. Silnik po prostu rycza pomimo tak d逝giej pracy. To nie by陰 dziurawa d皻ka o kt鏎ej wspomnia robercik Cool . Na pewno lekk rakiet by na tym ju pogna這.

Paliwo w sk豉dzie 60/20/20 ale te ostatnie 20 to silikon, po 2 ma造ch kichni璚iach zgas這 ( silnik w tulei Stru ).

Mi貫go dnia A
Powr鏒 do g鏎y
ksard

Do陰czy: 07 Lis 2003

PostWys豉ny: Pon Maj 05, 2008 11:04 am    Temat postu: ? Odpowiedz z cytatem

Areku?

Ty chyba sobie robisz z nas jaja z tymi silnikami - prawda! Very Happy

Oj szutnik z Ciebe Razz

pozdrawiam
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pon Maj 05, 2008 1:02 pm    Temat postu: Re: ? Odpowiedz z cytatem

ksard napisa:
Ty chyba sobie robisz z nas jaja z tymi silnikami - prawda! Very Happy
Oj szutnik z Ciebe Razz

Szutnik mo瞠 i jestem cho nie ka盥y lubi ten typ humoru co ja Razz

A dlaczego "jaja" Question . 安iadomie stosuj korpus tekturowy. Wiem, 瞠 ograniczam sobie parametry pracy silnika ale papier u mnie jako materia na budow korpsusu to pewna ciekawo嗆. Korpus co prawda to papier ale stosuj zabiegi "wzmacnjaj帷e". Przy Strusiu zda這 to egzamin wi璚 i tu zda. Wiadomo te , 瞠 rurki u producenta kr璚 na kleju polioctanowym. Rurki w豉snej roboty s wg mnie znacznie wytrzymalsze poniewa mo積a da znacznie bardziej "st篹ony" klej.

Z PE te korzysta貫m i zamierzam korzysta. 12 m rury PE, fi 75 ju le篡 ale chyba d逝瞠j pole篡 poniewa do du篡ch silnik闚 straci貫m zapa. Ale mniejsze rury PE te s i wysoko je ceni jako materia na korpus.

Dopisane --> Zobacz co "potrafi" papier ( pod koniec rozczelni這 korpsu i paliwo zgas這 ). Ale ci郾ienie wida i spore mo磧iwo軼i "papieru" te Rolling Eyes

Strus_JTM_152

Z 40 kg na starcie wg mnie by這.

Mi貫go dnia A
Powr鏒 do g鏎y
sadafag

Do陰czy: 18 Lis 2006

PostWys豉ny: Czw Lip 02, 2009 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C騜 robi貫m mieszanki kno3 i kalafonii[nie nie szelaku!] i ich zapalno嗆 jest wielce problematyczna przy u篡ciu zwyk貫go lontu jak i drutu oporowego.
Spos鏏 w jaki mo積a robi to paliwko, jest taki 瞠 kalafonie roztapiamy na kuchence elektrycznej, dodajemy drobno zmielonej saletry i wszystko 豉dnie mieszamy. Formuje si tak jak karmelek, i r闚nie szybko zastyga.
Pazurki mieszanka pokazuje przy du篡m ci郾ieniu np. w SR, normalnie jak ju w.w bardzo ci篹ko si zapala.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum