Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Gwiazdki - Crossette
Id do strony 1, 2  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
wamp30

Do陰czy: 08 Lip 2004
Sk康: Z domu

PostWys豉ny: Nie Wrz 16, 2007 9:41 am    Temat postu: Gwiazdki - Crossette Odpowiedz z cytatem

Sorry za pytanie , ale nigdzie tego nie znalaz貫m, a z angielskich stron nie moge sie doczyta tego. Chodzi mi o to czy w gwiazdkach typu "crosette"
ten kana w kszta販ie gwiazdy czy tam krzy篡ka w moim przypadku musi by przez ca陰 gwiazdke na wylot czy do pewnego miejsca ? B璠e robi gwiazdki pompowane ze strzykawki.

Do陰czy: 15 Kwi 2005
Sk康: Bydgoszcz

PostWys豉ny: Nie Wrz 16, 2007 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Ten "kanalik" przechodzi gdzies przez ok 1/3 dlugosci gwiazdy. Gwiazda ma sie ladnie spalac, a dopiero potem "rozpasc" sie. Jak uda Ci sie zrobic ladna szelke crosette to masz mistrza. Widzialem filmik 3" szelki, chyba D1 Crosette, poprostu cudo:D
Pozdrawiam
DNF

K. I. Ga販zy雟ki
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
wamp30

PostWys豉ny: Nie Wrz 16, 2007 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha, rozumiem. I to nie ma znaczenia np. ich u這瞠nie w szelce, Star Mine, czy czymkolwiek ? bo je郵i zapali sie np. najpierw 軼ianka a nie ta zaprasowana cz窷 to efekt te wyjdzie ?

Do陰czy: 12 Maj 2002
Sk康: z mo寮zierza ;)

PostWys豉ny: Nie Wrz 16, 2007 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego crossette musisz obklei delikatnie z boku albo inaczej zaimpregnowa powierzchni boczn... musi Ci si zapali tylko z przodu, spalanie czo這we, pi瘯na kometa a p騧niej dochodzi do luki z ma陰 ilo軼i fb czy innego materia逝 kt鏎y spowoduje rozerwanie krozety na 4 r闚ne cz窷ci, co jest w豉郾ie najtrudniejsze.
http://project.beskidy.pl/p2/first_crossette_1.jpg
http://project.beskidy.pl/p2/first_crossette_2.jpg

pierwsza udana zrobiona moja krozeta (w sensie produkt, nigdy nie sprawdzona).. jeszcze nie obklejona itp.. ale pierwszy zarys,
zdj璚ie z archiwum

wamp30

PostWys豉ny: Nie Wrz 16, 2007 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ja, nie wiedzialem 瞠 to takie skomplikowane Neutral.
Czy to ma wygl康a熤niej wi璚ej tak? :

Ten Fb czy inna mieszanka na rozrzut jest konieczna ? Ja my郵a貫m 瞠 to ma sie tylko pali i gdy 瘸r przepala te "z陰czenia" to gwiazda sie rozpada na kawa趾i w zale積o軼i od kszta速u kana逝.

Do陰czy: 06 Maj 2006

PostWys豉ny: Nie Wrz 16, 2007 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed kana貫m musi by jeszcze troch (zale積ie od potrzeb) masy bez kana逝, bo tak to od razu strzeli豚y FB.

Do陰czy: 26 Lut 2003
Sk康: Londyn

PostWys豉ny: Nie Wrz 16, 2007 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

weeeeee, no co wy dajecie. to sie zapala od drugiej strony
Wiktor

Do陰czy: 28 Sie 2003
Sk康: z PiroChem

PostWys豉ny: Pon Wrz 17, 2007 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wamp30 napisa:
O ja, nie wiedzialem 瞠 to takie skomplikowane Neutral.
Czy to ma wygl康a熤niej wi璚ej tak? :

Ten Fb czy inna mieszanka na rozrzut jest konieczna ? Ja my郵a貫m 瞠 to ma sie tylko pali i gdy 瘸r przepala te "z陰czenia" to gwiazda sie rozpada na kawa趾i w zale積o軼i od kszta速u kana逝.

omg..瞠by nie wiedzie jak crossette dzia豉.. wstyd.

Rysunek wszystko wyja郾ia.

W kana zap這nowy niekt鏎zy daj kawa貫czek visco , a niekt鏎zy zostawiaj pusty. Powierzchnie boczne najcz窷ciej si okleja papierem jak na rysunku, spotka貫m tez patenty z woskiem czy 篡wic.

Pozdrawiam
Wiktor

wamp30

PostWys豉ny: Pon Wrz 17, 2007 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi瘯i za pomoc. Very Happy Znalaz貫m te Forum APC i znalaz貫m fajn animacje pokazuj帷 robienie tych specyficznych gwiazd.
Crossette Animacja Tworzenia
No to juz wiem co i jak z tym tylko musze sobie jakie narz璠zie do tego zrobi Razz
Pozdro

Do陰czy: 23 Lip 2002
Sk康: te pi瘯ne kolory ?

PostWys豉ny: Pon Wrz 17, 2007 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apropo narzedzia:

za pomoca, ktorego zrobic mozna:

Jeszcze nie testowane, ale powinno byc ok. Roznice od oryginalu max 0,3mm.

Pozdrawiam Irek

Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
Wiktor

Do陰czy: 28 Sie 2003
Sk康: z PiroChem

PostWys豉ny: Pon Wrz 17, 2007 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IrkaceK napisa:
Apropo narzedzia:

Jak to zosta這 zrobione mam na my郵i ko鎍闚k Laughing

Pozdro

Piroman2

PostWys豉ny: Pon Wrz 17, 2007 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NO... bo to si wydaje ma貫 i proste, ale widze 瞠 i ja i Wiktors wie 瞠 to nie takie hop siup.. ja mia貫m wiele ko鎍owek ale nie mog貫m po幡iej 軼i庵n望 gotowej krozety z tego 瞠by mi si p騧niej nei rozwali豉..
macabra

Do陰czy: 16 Sty 2005
Sk康: Pu速usk

PostWys豉ny: Wto Wrz 18, 2007 12:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo do tego to chyba prasa hydrauliczna by si przyda豉... wtedy by si raczej nie rozwala這, bo bez niej to i fbek mog豚y rosfragmentowa na wi璚ej ni 4 cz窷ci...
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
IrkaceK

PostWys豉ny: Wto Wrz 18, 2007 6:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zostalo zrobione w pocie czola Wink.

Skorzystalem z Twojego pytania na APC i wystartowalem od 10mm kwadratowego preta i puszki piwa. Pilnikiem nadalem stozkowy ksztalt (ponad 8mm na podstawie i ponad 6,5 na koncowce zeby miec mozliwosc pozniejszego manewru). Potem w ruch poszla wiertatka z kamieniami sciernymi. No i nastepnie poprawki przy uzyciu papieru sciernego. Zeby crossettka nie przyklejala sie do drewna, nakleilem krazek z puszki.

To jest 4 koncowka, poniewaz wlasnie z wczesnieszych nie moglem sciagnac gwiazdy bez rozkruszenia Rolling Eyes .
Teraz tez nie jest idealnie. Crossettki nadal troche przyklejaja sie do polaczenia krazka z puszki z koncowka. Jak sie przyjzec dokladnie fotce ktora dalem widac wykruszenie, ale jest na tyle niewielkie, ze nie powinno przeszkadzac.

Dziasiaj "uzbroimy" 10 crossettek i w najblizsyzm czasie zobaczyy co z tego wyjdzie Smile

Pozdrawiam Irek

Piroman2

PostWys豉ny: Wto Wrz 18, 2007 2:10 pm    Temat postu: korzeta - problemy Odpowiedz z cytatem

O w豉郾ie Irkacek doskonale pisze w czym rzecz.... Makabra, pras to ja mam moj z podno郾ika, ale nie w tym rzecz. Prasowa貫m to naprawd mocno, ale 軼i庵ni璚ie krozety z ko鎍闚ki, ... przykleja豉 si i zostawa造 kawa趾i na wa趾u (w moim wypadku 篡wiczny wa貫k w metalowej rurce dla wzmocnienia..).
Pomys z puszk bardzo ciekawy Smile .. a zrobienie tej ko鎍闚ki to nie 豉twa rzecz, bo musi by bardzo dok豉dna 瞠by nie by這 w豉郾ie takich niespodzianek.
Zreszt podsumowuj帷 napotka mnie dok豉dnie ten sam problem co Irkacka, te ko鎍闚ke robi貫m sam r璚znie (z aluminiowego walca).
Ale od czego jest supermypyro Smile
ps jestem zadowolony 瞠 tutaj si poziom rozwija w jakim stopniu i niech Arkadiusz nie narzeka Wink
PeDwa

IrkaceK

PostWys豉ny: Wto Wrz 25, 2007 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Wynik negatywny to tez wynik. Jesli zastosujemy za slaby ladunek rozrywajacy uzyskamy efekt jetting - czyli efekt silniczka.

Wyglada to mniej wiecej tak: Film

Nastepna partia w przygotowaniu.

Pozdrawiam
Powr鏒 do g鏎y
Nostra

Do陰czy: 10 Cze 2006

PostWys豉ny: Wto Wrz 25, 2007 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u篡j rozrywu na pamie b康 darku, cho熲y z kclo3 (nawet z jednej strony lepiej, bo b造sk mniejszy) ja w swoich pseudocrosette (bo kana okr庵造) u篡貫m kclo4/pam/sb2s3, i wida i s造cha 瞠 to rozrzuca, tylko chaotycznie Very Happy jak nie widzia貫 to w szelkach film Very Happy

Powr鏒 do g鏎y
IrkaceK

PostWys豉ny: Sro Wrz 26, 2007 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam troche bardziej brutalna metode na mysli - ale wszystko w swoim czasie. Juz teraz widze ze moje narzedzie ma mala asymetrie i nie uda sie uzyskac idealnego efektu, ale nie powinno byc bardzo zle. Zanim zrobie szelke z takimi gwiazdami chcialbym uzyskac skutecznosc na poziomie ~70%. Teraz w czesci uzyje bardzo mocnego FB, ale mam nadzieje ze nie zepsuje badzo efektu.

Film widzialem i nawet poswiecilem chwilke zeby go przeanalizowac.
Zapalnosc extra - 100% Exclamation Ale gorzej z efektem 'crossette' Rolling Eyes
Wybuchly tylko cztery lub piec gwiazd.
Trzy daly pare bardzo ladnych odlamkow ukladajacych sie w ksztalt miotelki. Natomiast na pozostalych nie wywarlo to wrazenia - nie widac ani wybuchu, ani efektu.

Pozdrawiam Irek
Powr鏒 do g鏎y
npiro

Do陰czy: 24 Lis 2006

PostWys豉ny: Czw Pa 11, 2007 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IrkaceK napisa:

Dodane 11.10.2007:
Okazuje sie to trudniejsze niz mogloby sie wydawac Confused Nie moge rozkruszyc komety. Nie dziala nic a sprawdzalem PCz, swiszczale, tradycyjny FB i MPF-42.
Pozdrawiam Irek

Odpala貫 crossettk na ziemi 瞠by sprawdzi gdzie ucieka ci郾ienie? Mo瞠 masz zbyt du瞠j 鈔ednicy kana zap這nowy i 鈍iszcza豉 wywala ci郾ienie tamt璠y? Mo瞠 dysk zbyt s豉bo przyklejony. Nie mo磧iwe 瞠by 0.5g jakiegokolwiek flasza nie rozwali這 crossettki. Musi Ci gdzie to ci郾ienie ucieka. Mo瞠 kana jest zbyt kr鏒ki i wywala g鏎 (cz窷 wok馧 kana逝) zanim flash rozwali boki?

Dodatkowo mo瞠sz naci望 g喚bsze ramiona gwiazdy. Bo je郵i skorupa jest bardzo twarda to twoje ramiona mog by zbyt kr鏒kie i zostaje zbyt du穎 twardej skorupki do p瘯ania. Dodatkowo spr鏏uj zaostrzy ka盥e z 4 ramion bo widz 瞠 u Ciebie s one lekko zaokr庵lone na ko鎍ach a to nie sprzyja powstawaniu p瘯ni耩 (np. przy powstaj帷ym p瘯ni璚iu na szkle wierci si na jego ko鎍u otw鏎 kt鏎y powoduje r闚nomierny rozk豉d napr篹e i zatrzymanie powstawania rysy o ostrym czole).

Ja na pocz徠ek spr鏏owa豚ym zaostrzy ko鎍a ramion gwiazdy (cho熲y wycisn望 ostrzem no瘸 jak crossettka jest jeszcze mi瘯ka), potem zwi瘯szy g喚boko嗆 naci耩 (d逝go嗆 ramion gwiazdy wybitej w crossettce), nast瘼nie zmniejszy 鈔ednic kana逝 zap這nowego. Zak豉dam oczywi軼ie 瞠 dysk po drugiej stronie crossettki jest przyklejony szczelnie i nie odpada jako pierwszy.

Pozdrawiam

PS. Link nie dzia豉 a jako przepu軼i貫m w徠ek. Mo瞠 masz jakie filmy z test闚?

Ostatnio zmieniony przez npiro dnia Czw Pa 11, 2007 2:33 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
IrkaceK

PostWys豉ny: Czw Pa 11, 2007 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Koncowka jest wykonana wg. wymiarow jakie podal Mumbles na forum APC, no ale zawsze to reczna robota, a nie cnc wiec niedokladnosci i niedoskonalosci sa.
Mozliwe, ze sprobuje jeszcze zaostrzyc te ramiona i wymienie pin na troche dluzszy... choc wtedy juz beda nieestetycznie dlugie Razz
Nad nacieciem tez juz myslalem jednak nie wchodzi to w gre. Komety prasuje z dodatkiem ~8% wody i zaraz po wycisnieciu sa twarde, ale kruche.

Ciesze sie, ze ktos podjal temat.

Pozdrawiam Irek

Dodane:

No i jest film: http://www.mg.lama.net.pl/piro/cross-stat.avi
Niestety tylko jeden, bo przy drugim padly baterie. Tutaj jak widac gwiazdka lezy (jest przyklejona) bokiem do odwaznika. Podczas drugiego testu byla przyklejona deklem w dol i wystrzelila na ok. 3m w gore.
Na zamieszczonym filmie widac iz gazy i swiatlo tworza cos na ksztalt cukierka... mysle, ze faktycznie wydluzenie kanalu i troche mocniejsze przymocowanie dekielka moze pomoc. O efektach nie omieszkam poinformowac - ale to dopiero za jakis czas.

C.D.N. Wink

Ostatnio zmieniony przez IrkaceK dnia Czw Pa 20, 2011 9:31 am, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast瘼ny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum