Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Rocket Team Poland - atak rakietowy na wysoko嗆 10km
Id do strony 1, 2, 3  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
and瞠j
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Wrz 13, 2007 2:12 pm    Temat postu: Rocket Team Poland - atak rakietowy na wysoko嗆 10km Odpowiedz z cytatem

Witam
Jak wiecie powsta pomys wsp鏊nego projektu rakietowego polskich modelarzy.
Mamy ju pierwsze deklaracje przyst徙ienia do prac:

Kacper: Mog wykona g這wice z laminatu szklanego na rdzeniu styrodurowym oraz mog uszy spadochron z materia逝 z prawdziwego spadochronu.

Arkadiusz:Oferuj silnik Herkules_1000g (...) Dorzucam to co zrobi eltopsji czyli aparatura ZS-PMR. Hm................... dam te kamer Samsung VP-D351 ( kamera niemal nowa )

And瞠j : Uk豉d optyczny z kamer do nagrania filmu OSZ, profesjonalny monta wszelkiej elektroniki i wszystko co dam rad zrobi.

Do ustalenia jest wiele lub raczej wszystko: Jak, Gdzie, Kiedy Question Nie mamy 瘸dnego do鈍iadczenia w koordynowaniu takiego projektu wi璚 tu uk這n w ston koleg闚 z po逝dnia polski Wink
Proponuj pierwszy strza prototypu w d逝gi weekend majowy 2008 Very Happy Exclamation
Szukamy odpowiedniego poligonu, oprawy "medialnej", i czekamy na wszelkie pomys造, ka盥y szczg馧 jest wa積y.

Pozdr
Powr鏒 do g鏎y
jaskiniowiec

Do陰czy: 22 Lut 2004
Sk康: Krak闚

PostWys豉ny: Czw Wrz 13, 2007 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je郵i wyka瞠 si w testach, to mog wykona uk豉d ci郾ieniowego wyzwalania spadochronu...Prototyp mam, tylko jeszcze nie fruwany.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
Hack

Do陰czy: 15 Cze 2006

PostWys豉ny: Czw Wrz 13, 2007 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy dobierzecie geometrie statecznikow to ja dorzuce zyrolotki do stabilizacji obrotowej rakiety, by film osz nie powodowal torsji:) bedzie musiala byc znana predkosc a najlepiej przyspieszenie.

pozdrawiam

btw: zauwazylem, ze ludzie na wschod od odry szczyca sie kreceniem bicza z piachu stosujac tanie rozwiazania, a wielu po zachodniej stronie wrecz odwrotnie, mysle, ze skoro jestesmy po srodku mozna isc srodkiem tych tendencji.2 kg paliwa, to dosc kosztowne przy opracowaniu silinka z probami.Zastanowiles sie nad utleniaczami i lepiszczem w ktora pojsc strone?Mieszanka tanich z drogimi, tanie czy drogie i trudno dostepne?

Ostatnio zmieniony przez Hack dnia Pi Wrz 14, 2007 10:26 pm, w ca這軼i zmieniany 2 razy
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Wrz 13, 2007 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuj wykorzysta prawie gotow rakiet jak dosta貫m od knoda ( nie mam do niej poligonu ) jaka u mnie od 2 lat stoi i zagraca gara Wink . Ma stateczniki aluminiowe, korpus to rura pcv , g這wica z drewna i nawet spadochron profesjonalnie wykonany. Trzeba pami皻a, 瞠 aparatura ZS-PMR umo磧iwia odpalenie 2 zap這nnik闚 na odleg這嗆 czyli np. awaryjnie spadochronu albo jeszcze co innego np. modu awaryjnego odzysku kamery itp.

Herkules_1000g zrobi chyba szybko ale skoro mam czas do ko鎍a roku ...... korci mnie silnik z paliwem 2 kg Wink

No i proponuj nie 'przekombinowa" z 篡roskopem bo jak za du穎 cel闚 b璠zie to mo積a nie osi庵n望 g堯wnego.

Wyzwalanie hamowania rakiety proponuj na sprawdzonym uk豉dzie KMZ ( odpala ta鄉e hamuj帷 o intensywnym kolorze ) plus to co umo磧iwia ZS-PRM czyli odpalenie spadu na zadanej wysoko軼i ( ta鄉a sprowadzi pr璠ko嗆 rakiety do bezpiecznej wielko軼i dla spadu ).

Proponuj aby kto wykonal osobny wmontowany w rakiet modu z kamer , ZS-PRM i awaryjnym spadem. Ca這嗆 odstrzelona na komend z ziemi w razie awarii rakiety. W tym uk豉dzie mamy dwa systemy ochrony kamery a b璠zie ona chyba wymaga豉 tej troski Wink. Ca這嗆 elektroniki mo積a umie軼i w tym module. Nie jestem te zwolennikiem drugiego stopnia gdyby taki pomys si pojawi. To cel na nast瘼ny test.

Nie mam te uwag do tego gdyby kto opracowa sw鎩 silnik. Ale chc testu 1 z 2 bo od silnika bardzo wiele zale篡. Gdyby test Herkulesa_1000 nie wyszed by豚y silnik inny, lepszy ( o ile przejdzie test 1 z 2 ) - daj帷y wi瘯sze szanse na udany lot.

Samsung VP D351

Specyfikacja kamery TU

Nie ma nic za darmo Wink . Do tego projektu do這篡 si ka盥y kto ma jaki cel bo w sponsor闚 nie wierz Wink . Moim celem jest nakr璚enie pracy z mojego silnika poniewa one mnie najbardziej ciekawi plus chc mie wk豉d w uzyskanie filmu OSZ o dobrej jako軼i i z du瞠j wysoko軼i. Inne silniki ni m鎩 mog by je郵i b璠 lepsze.

Mam te inny ten sam cel co robercik i and瞠j - rakiety lec帷e jak najwy瞠j.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
eltopsj

Do陰czy: 22 Cze 2003

PostWys豉ny: Pi Wrz 14, 2007 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

S逝輳 pomoc w realizacji projektu (opr鏂z finansowej) na miar moich obecnych mo磧iwo軼i . Mog zasponsorowa cz窷ci elektroniczne, jak b璠 potrzebne i o ile b璠 je mia (lub zamienniki) na magazynku w moim sklepiku (pisa do mnie na e-maila w tej sprawie: elektron_ok(ma逍a)op.pl, has這: 10km).

Je郵i chodzi o ZS-PMR, to prototyp, kt鏎y zrobi貫m dla Arka, dostosowany by do jego PMRek, a te mog mie troche za ma造 zasi璕, jak dla rakiety o pu豉pie 10 km, je郵i faktycznie mog豉by osi庵n望 tak wysoko嗆. Co prawda maksymalnego zasi璕u prototypu ZS-PMR nie testowa貫m z braku czasu, a w to co podaje producent to wiadomo, 瞠 nikt nie uwierzy Wink. Cho z drugiej strony PMRki w terenie otwartym mog osi庵n望 znacznie lepsze osi庵i - my郵, 瞠 kilometrowe na pewno (niech si "jaskiniowiec" wypowie, bo wiem, 瞠 on cz窷ciej biega po terenie z kr鏒kofal闚kami). Po prostu jak pojad do ch這pak闚 z wybrze瘸, to niech to przetestuj i b璠zie wiadomo, jak jest faktycznie. Zawsze mo積a ZS-PMR pod陰czy do "mocniejszych" radiotelefon闚 - wystarczy dorobi do gotowego prototypu odpowiednie wtyki redukcyjne. Pomys Arka, aby u篡 ZS-PMR, jako dodatkowy awaryjny system odzysku zasobnika z kamer i elektronik jest jak najbardziej OK! Popieram.

Pozdrawiam
PS Postaram si przetestowa (czytaj: "popchn望" prace dalej) uk豉d radiopelengacji, kt鏎y b璠zie wsp鏊pracowa z ZS-PMR. W koderze prototypu, kt鏎y pojecha do Arka, zamontowa貫m specjalnie w tym celu dodatkowe gniazdko do s逝chawek, bo oryginalne jest zablokowane przez pod陰czony tam koder
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
jaskiniowiec

PostWys豉ny: Pi Wrz 14, 2007 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10 kilos闚. Zanim ktokolwiek we幟ie cho熲y 鈔鏏okr皻 do 豉py, trzeba odwali najtrudniejsze. POLIGON znale潭. Jakie propozycje? Szuka貫m sporo du篡ch teren闚 w googlemaps i...n璠za. Znalaz貫m jeden, ale okaza這 si, 瞠 to Biebrza雟ki Park Narodowy. Obawiam si, 瞠 jedyna mo磧iwo嗆 to jak z Meteorami: nad morzem. Nawet poligon w Drawsku jest za ma造. Co do startu na 10 kilos闚, to albo faktycznie 篡roskopowe sterowanie, albo...nie wiem co. Rakieta MUSI polecie jak najbardziej w pionie. Inaczej mamy rozrzut w terenie. Rakieta MUSI tez opada na 2 spadach: pilocik na pu豉pie i g堯wny na powiedzmy 200 metrach. Inaczej odleg這嗆 l康owania mo瞠 by nawet 20 kilometr闚, jak dobre wiatry przywiej. A w g鏎ze wieje ca趾iem mocno (zazwyczaj). Bez rozwi您ania tych kwestii atak na 10 kilos闚 to ryzyko. Zawsze mo積a zrobi, odpali i ... zaufa Allahowi. Ale ja tego nie uwa瘸m za dobry pomys. Tak wi璚 po pierwsze: POLIGON, po drugie: JAK ZAPEWNIC LOT PO PIONIE
Powr鏒 do g鏎y
robercik

Do陰czy: 15 Mar 2007
Sk康: Gdynia

PostWys豉ny: Pi Wrz 14, 2007 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze嗆
Widz 瞠 temat si rozkr璚i na dobre a nie mam kiedy napisa Laughing
Dzisiaj wykopali鄉y zw這ki Crying or Very sad drugiego cz這nu Charlesa Bronsona kt鏎ym si璕n瘭i鄉y prawie kilometra. Dzisiaj, bo w czoraj sze軼iu ch這pa nie by這 w stanie zauwa篡 gdzie spada rakieta, a by這 to 300m od nas Exclamation ( Do wieczora zmontujemy z and瞠jem materia to w這sy wszystkim stan d瑿a.)

Dopisz wi璚 swoje trzy grosze : Zalecie na 10km spokojnie damy rad Exclamation By mo瞠 Ksard zbuduje tak瞠 jakiego monstera podobnego tego co szykuje Arkadiusz. Panowie, spokojnie zalecimy, ale nie wiem ile razy nale篡 zdublowa uk豉dy odzysku Confused Po pierwszych ogl璠zinach wychodzi na to 瞠 od przeci捫enia oderwa si razem ze 軼ie磬 kondensatorek SMD pozbawiajac uk豉d odzysku zasilania. 1,54 kg spadaj帷e z 880 metr闚 to przera瘸j帷a sprawa. A z 10km kilka kilogram闚 Question Rolling Eyes Poligon to jedno, niezawodny SPADOCHRON to drugie.

pzdr

Ostatnio zmieniony przez robercik dnia Pi Gru 03, 2010 12:58 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
dziadek kermit

Do陰czy: 25 Kwi 2003
Sk康: z okolicy "畝bido趾a"

PostWys豉ny: Pi Wrz 14, 2007 6:30 pm    Temat postu: kiedy? Odpowiedz z cytatem

K.s.p. Very Happy
robercik napisa:
Po pierwszych ogl璠zinach wychodzi na to 瞠 od przeci捫enia oderwa si razem ze 軼ie磬 kondensatorek SMD pozbawiajac uk豉d odzysku zasilania.

Co do tego, 瞠 nie zadzia豉 uk豉d wyrzucania spadochronu wiadomo wszystkim by這 na kilkana軼ie sekund przed ゞUUUP, bo wszyscy zauwa篡li brak charakterystycznego dymku na pu豉pie trajektorii.
Nasuwa si jednak pytanie czy postawiona przez "robercika" hipoteza jest prawid這wa.
Moje w徠pliwo軼i wzbudza to, 瞠 najwi瘯sze z mo磧iwych podczas lotu przy酥iesze, a wi璚 i si造, dzia豉造 w momencie wyhamowywania wbijaj帷ej si w ziemi rakiety. Mo瞠 to jednak rozstrzygn望, dok豉dniejsze przebadanie uszkodzonego uk豉du.( Rozstrzygaj帷ym mo瞠 by kierunek zagi璚ia n騜ek kondensatorka. Zgodny lub przeciwny do kierunku lotu rakiety.) Je郵i natomiast postawiona hipoteza jest prawdziwa to trzeba b璠zie zastanowi si nad zmian sposobu mocowania, zw豉szcza ci篹szych i bardziej ponad p造tk elektroniki wysuni皻ych element闚.
Zaobserwowane przeze mnie du瞠 przy酥ieszenie drugiego stopnia po roz陰czeniu, wskazywa這by na dzia豉nie du篡ch si, wi璚 hipoteza "robercika" jest mocno prawdopodobna. Czyli po prostu nie spodziewa si nikt takich przy酥iesze, kt鏎e b璠 zdolne zniszczy uk豉d elektroniczny.

Mo瞠 co wi璚ej si dowiemy z analizy film闚 wykonanych podczas startu, zw豉szcza interesuj帷e mo瞠 by w豉郾ie oszacowanie przy酥iesze.

A mo瞠 tak nast瘼nym razem ma造 akcelerometr na pok豉d zabra ?? Question

Kacper

Do陰czy: 17 Maj 2003

PostWys豉ny: Pi Wrz 14, 2007 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Elektronik mo積a zawsze zala 篡wic 瞠by ochroni delikatniejsze elementy. Proponuj 瞠by spadochron dla bezpiecze雟twa by wyrzucany za pomoc nitrocelulozy. Testowa貫m kilkana軼ie razy NC jako 豉dunek wyrzucaj帷y i za ka盥ym razem spisywa豉 si znakomicie a na dodatek dzia豉 r闚nie bez t這czka, nie przepala nawet nylonowych niteczek a co dopiero link. Co do wytrzyma這軼i spadochron闚 to problemu nie b璠zie. Spadochron o tej samej wielko軼i co workowy jest tylko 2x ci篹szy ale wytrzymuje oko這 500-1000kg (mog uszy jeszcze mocniejszy ale chyba nie b璠zie takiej potrzeby). Jakiej 鈔ednicy uszy spadochrony i jak musz mie minimaln wytrzyma這嗆?
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
and瞠j
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Wrz 14, 2007 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Popieram zalanie elektroniki 篡wic. Nasz uk豉d odzysku opiera w wi瘯szo軼i si na elementach SMD p造tka jednowarstwowa. Strona z elementami patrza豉 na ty rakiety wi璚 oderwany kondensator SMD (elektrolit) w momencie przyziemienia by do p造tki dociskany. Bardziej prawdopodobne 瞠 oderwa這 go przy starcie ale to tylko hipotezy a 篡wica to za豉twi.
W pe軟i zgadzam si z Jaskiniowcem odno郾ie pilota i spadochronu g堯wnego - przeciwpancerny spadochron pilot powinien wytrzyma nawet w awaryjnej sytuacji wyzwolenia przy du瞠j pr璠ko軼i.
Cytat:
Nie jestem te zwolennikiem drugiego stopnia gdyby taki pomys si pojawi. To cel na nast瘼ny test.

Odno郾ie propozycji Arka nas闚a mi si pomys 瞠 mo積a zbudowa kilka modeli, jest w ko鎍u zawsze kilka sposob闚 na osi庵ni璚ie celu. Atak na 10km mia by iskr rozpalaj帷 og鏊nopolsk wsp馧prac co jak wida na razie zadzia豉這 Very Happy
Ka盥y ma jakie pomys造 kt鏎ych czasami w pojedynke nie jest w stanie zrealizowa. Osobi軼ie jestem za 2 stopni闚k z "篡rowrotkami" ale mo瞠 to by projekt nr2.

Pozdr
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Wrz 14, 2007 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po 24 h my郵, 瞠 atak na 10 km to has這 wywo豉wcze. Nawet jak b璠zie kilka km to i tak b璠zie sukces. W zasadzie racja. Mo瞠 by kilka modeli. Skoro mam czasu do maja to postaram si zrobi w豉sny model i by mo瞠 przyjad na "zlot" ( pisz "by mo瞠" bo jako wobec wad tego projektu jakie dzi dostrzeg貫m korci mnie test rakietek z kamerk Mustek, z SR Stru ). Ale rakiet od Paw豉 mam, spad te, ZS_PRM i kamer te, silnik zrobi i w zasadzie mam wszystko co potrzebuj z wyj徠kiem tego co najwa積iejsze czyli .................... poligonu ( i dlatego rakieta od knoda si u mnie "kisi" ) Shocked Wink .

Moja oferta na silnik aktualna ale bez reszty ( bez ZS-PRM i kamery ).

Mnie zadowoli i kilka km. Uzupe軟i貫m post o Herkulesie daj帷 filmik ( CATO ). Silnik na pewno zrobi, g鏎a w 5 podej軼iu. Acha. Postarajcie si o jak捷 zgod w豉dz lotniczych bo inaczej z poligonu Was ( i mnie jak b璠 ) zgarn. Wg mnie te rakieta o takich osi庵ach powinna mie uk豉d przerwania lotu ( boczny silniczek wprawiaj帷y rakiet w kozio趾owanie ).

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
and瞠j
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Wrz 14, 2007 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Cytat:
Po 24 h my郵, 瞠 atak na 10 km to has這 wywo豉wcze

Nie chce by 幢e zrozumiany - 10km to nie podpucha aby narobi szumu. Traktuj to powa積ie i wiem 瞠 sam nie dam rady. Prosz traktujcie moje pomys造 jako propozycje, chc wiedzie co na ten temat my郵icie.

Pozdr
Powr鏒 do g鏎y
robercik

Do陰czy: 15 Mar 2007
Sk康: Gdynia

PostWys豉ny: Sob Wrz 15, 2007 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze嗆
Zrobi貫m pierwsz przymiark do osi庵闚 i masy silnik闚. Sprawa wygl康a tak 瞠 na jednym silniku o jednym re磨mie pracy nie ma jak nie przekroczy jednego macha w locie na 10 km Confused
Zatem zasymulowa貫m rakiet o masie 10kg sk豉dajaca sie z silnika startowego 1,8kg paliwa Iw=165 (篡wiczne Question ) o masie w豉snej 2,5 kg i silnika marszowego na 6kg paliwa karmelkowego i masie w豉snej 7,5 kg.
Pierwszy silnik rozp璠za zestaw w 2s do pr璠ko軼i 1054 km/h a drugi po zw這ce 0,7s ( ju 970 km/h) zaczyna marsz trwajacy 30s w豉軼iwie r闚nowa膨c opory i lekko dop璠zajac rakiet do 1100 km/h czyli poni瞠j Macha

Na razie nie 闚zgledni貫m wzrostu Cx powy瞠j 0,7 Macha no i nie mam danych o g瘰to軼i powietrza na takich wysoko軼iach. Pro軸a mo瞠 do Hacka Cool o za豉twienie tabeli z takim przekrojem atmosfery. Skoro samoloty rejsowe lataj na 10km to musi by tam ju do嗆 rzadko, wi璚 napewno da si zjecha z podan iloscia paliwa Wink

Jak wida gdyby nie zadzia豉 spadochron Rolling Eyes to nawet przy 5 stopniowej odchy販e od pionu miejsce upadku to kilometr od wyrzutni, pr璠ko嗆 ude瞠nia w ziemi 287km/h. Bez "radiolokacji" si nie ob璠zie Very Happy

pzdr

Ostatnio zmieniony przez robercik dnia Sro Mar 26, 2008 11:11 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Hack

Do陰czy: 15 Cze 2006

PostWys豉ny: Sob Wrz 15, 2007 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieje, ze to wystarczy, jest tam zawarta temperatura gestosc i cisnienie, nawet na wyrost kawalek kosmosu zawiera:P

ps. pomyslcie, czy napewno nie chcecie zyrolotek:)

Ostatnio zmieniony przez Hack dnia Sob Wrz 15, 2007 7:51 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Sob Wrz 15, 2007 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robercik napisa:
.... na jednym silniku o jednym re磨mie pracy nie ma jak nie przekroczy jednego macha w locie na 10 km Confused
................... no i nie mam danych o g瘰to軼i powietrza na takich wysoko軼iach.

Nie sugerowa貫m tego Wink . W tym linku TU masz wz鏎 na zmian ci郾ienia z wysoko軼i wi璚 豉two przej嗆 na g瘰to嗆 . Ja bym podzieli przestrze na dwa plastry. Jeden o wysoko軼i maks. dla rakiety lec帷ej na I stopniu i drugi od tej wysoko軼i do maks. wysoko軼i dla II stopnia i przyj掖bym 鈔edni g瘰to嗆 w ka盥ym plasterku.

Na forum jestem od pocz徠ku i obserwowa貫m r騜ne............... hm............ dzia豉nia s逝瘺 , policji, medi闚 itp. . One zawsze reagowa造 gdy generalnie

Ewidentnie zagro穎ne by這 mienie i bezpiecze雟two os鏏 postronnych lub kto mia pecha ( patrzcie co napisa ostatnio macabra - o tej siarce Wink )

Pilnuj帷 si tej zasady aby nie stwarza tych zagro瞠, jak do tej pory uda這 mi si unikn望 k這pot闚 - oby jak najd逝zej albo na zawsze Wink

Wi璚 :

1. Wasza rakieta musi mie mo磧iwo嗆 przerwania lotu gdy poleci nie tam gdzie oczekujecie.

2. Musicie za豉twi jak捷 zgod urz璠u reguluj帷ego "niebem" je郵i przestrze powietrzna nad miejscem startu rakiety jest kontrolowana. Ma ona okre郵one wymiary. S to drogi i trasy lotnicze + rejony kontrolowane lotnisk (rozci庵a si powy瞠j 300 m lub powy瞠j minimalnej dopuszczalnej wysoko軼i przelotowej). By mo瞠 nad miejscem gdzie by軼ie zaplanowali start nie ma korytarzy powierznych ale trzeba by by這 to dobrze wyja郾i. Co prawda ryzyko trafienia w samolot jest mniejsze jak wygrana w totka ale na bazie mojego do鈍iadczenia opisanego wy瞠j - zgarni Was przez startem rakiety Rolling Eyes .

Ca這嗆 marnie widz no chyba, 瞠 projekt zrobicie "po cichu" Cool bo wg mnie urz璠asy "olej" temat. No i pr璠ko嗆 rakiety musicie za這篡 do 0,6 M poniewa wy瞠j - szybko rosn opory a 200 m/s to i tak bardzo du穎.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
NBT

Do陰czy: 16 Lut 2006
Sk康: Po逝dnie Polski , Exeter

PostWys豉ny: Sob Wrz 15, 2007 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuj jako poligon pustyni b喚dowsk, zapewniam profesjonalne udokumentowanie pr鏏 multimediami ( foto, filmy )

Do陰czy: 29 Kwi 2004
Sk康: Trzebinia

PostWys豉ny: Sob Wrz 15, 2007 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po dlugiej nieobecnosci, powiem ze zaczolem zagladac an forum jakies 4 tyg temu i jestem pod wielkim wrazeniem postepu jaki sie dokonal w polskim modelarstwie a ten projekt to juz wypas.Jako ze mieszkam obecnie w irlandii niemam mozliwosci pracy nad wlasnymi projektami tak wiec tym bardziej sledze wasze poczynania. Jezeli projekt sie "rozkreci" moge sluzyc pomoca finansowa wzamian za plytke z filmami i testami a takze jezeli bedzie taka potrzeba moge zdobyc jakies czesci elektroniczne w anglli uznaja irl karty debetowe tak wiec jak bedzie zapotrzebowanie naa elektronike ciezko dostepna w Polsce a ktora jest w angielskich sklepach jak najbardziej sluze pomoca.Jeszcze jedno czy zastanawialiscie sie nad zastosowaniem jakiegos komercyjnego ukladu SOS moge to zasponsorowac.
Pozdrawiam tees
ps. Jak bedzie cos potrzebne niekrepowac sie pytac moj nr gg 2595393 jaskiniowiec prosze o kontakt bo stracilem nr gg
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email MSN Messenger
jaskiniowiec

PostWys豉ny: Sob Wrz 15, 2007 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NBT napisa:
Proponuj jako poligon pustyni b喚dowsk, zapewniam profesjonalne udokumentowanie pr鏏 multimediami ( foto, filmy )

He, he...a kiedy ostatnio by貫 na "pustyni B喚dowskiej"? Dodatkowo sporawy tam i niekontrolowany ruch turystyczny. Bardziej prawdopodobnym terenem by造 by jakie tereny rolnicze. Aktualnie dysponujemy "poligonem" 3/5 km.
Jeszcze pytanie do Arka...Jakie jest najwi瘯szy poligon wojskowy? O ile si nie myl, to w Drawsku, ale nie znam rozmiar闚. Bo takie poligony to chyba jedyne rozwi您anie, tylko wol nie pyta ile mog這 by to kosztowa...Jest jeszcze jedna mo磧iwo嗆, w sumie chyba najlepsza, ale nie豉twa. strzela nad morzem...
A przy okazji: tak wygl康a obecnie pustynia B貫dowska:

Jedyny pas piachu jest od strony Chech豉, a wygl康a tak:
Powr鏒 do g鏎y
Hubcio

Do陰czy: 05 Sty 2005
Sk康: tiaaa

PostWys豉ny: Nie Wrz 16, 2007 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak w Drawsku chyba albo najwi瘯szy,albo jeden z wi瘯szych w Polsce. Ale moim zdaniem ci篹ko by by這 za豉twi tam lot Waszej rakiety ,z tego co wiem , \poligon jest zmniejszany i pracuje specjalistyczna firma, zajmuj帷a si rozminowaniem poligonu (po Niemcach i Rosjanach) Crying or Very sad Powierzchnia- 36 111 ha. Troch wi瘯szy jest poligo 畝ga-安i皻osz闚- 37000 hektar闚

Smile
Powr鏒 do g鏎y
NBT

Do陰czy: 16 Lut 2006
Sk康: Po逝dnie Polski , Exeter

PostWys豉ny: Nie Wrz 16, 2007 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem wiem jak wygl康a pustynia, przedwczoraj veni,vidi,vici-kosz prawdziwk闚. Mam na my郵i raczej p馧nocn cze嗆 ( okolice miejscowo軼i Hutki) - przede wszystkim minimalne ryzyko "wpadki", oraz doskona造 punkt obserwacyjny (obszar ok 400x500 otoczony wzg鏎zami i lasem). Dam foto jak b璠 mia okazj.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nast瘼ny
Strona 1 z 3

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum