Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mielenie Prochu Czarnego
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KML



Dołączył: 02 Maj 2003
Posty: 73

PostWysłany: Sob Cze 07, 2003 12:40 am    Temat postu: Mielenie Prochu Czarnego Odpowiedz z cytatem

Jak prosto zrobić młynek do PCz?? ja używam popielniczki i szklanki (szklane), ale mielenie jest bardzo mało wydajne i kłopotliwe...

Jeśli możecie to zaprezentujcie swoje młynki (ich budowe i sposób działania)
Pozdrawiam KML

_________________
Take a look to the sky... just before you die!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JoY



Dołączył: 07 Paź 2002
Posty: 57
Skąd: Unknow

PostWysłany: Sob Cze 07, 2003 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm mlynek do mielenia prochu. Sprubuj poprostu ubijac proch po przegryzaniu ( jeszcze nie do konca wysuszkony ) w mozdziezu. Tylko przyluz do tego sily Smile

Co do mlynku, to mam zamiar zbudowac prosta konstrukcje mlyna kulowego. ( tylko ze zamiast kul benda male pociete prety stalowe )

Drewniana skrzynka, do niej przymocowane 2 walce ( tak aby butelka mogla sie na nich opierac) no i silnik podlaczony do jednego z nich. To cala filozofia budowy tego prostego uzadzenia Wink . Jeszcze tylko liczba obrotow. Pojemnik ( w moim przypadku butleka z twardego plastiku ) nie moze sie za szybko obracac. Powinno byc 0,5 obrotu na sekunde, zeby nie zadzialala sila odsrodkowa i cala papka po scianach nie taczala ;>

_________________
Jeszcze zyje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tungsten



Dołączył: 16 Kwi 2002
Posty: 529

PostWysłany: Sob Cze 07, 2003 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urządzenie może proste w budowie ale nie takie już proste w wykonaniu (prznajmniej dla mnie). Mnie interesuje cos takiego jak na tej stronie:
http://www.unitednuclear.com/ballmill.htm
i chyba Joy-owi o coś podobnego chodzi. Dla mnie jest problem w częściach. Gdzie kupić te kółka (czy też łożyska) i zamocowania do nich Question Macie jakieś pomysły Question

Biały
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziadek kermit



Dołączył: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Skąd: z okolicy "Żabidołka"

PostWysłany: Sob Cze 07, 2003 8:52 am    Temat postu: mielenie Odpowiedz z cytatem

Kłaniam się pięknie Very Happy Exclamation
Sądzę, że lepsze byłoby zastosowanie prętów z brązu, pociętych na kawałki. Stal ma bardzo paskudną właściwość iskrzenia, a nie chcecie chyba mieć przypadkowego pokazu fajerwerków. O brązie berylowym nie wspomnę, bo to chyba jest nie do wykopania ( ale muszę sprawdzić może ktoś tym handluje). Tego rodzaju materiał używa się do kontaktu z substancjami łatwo zapalnymi i wybuchowymi, bo nie iskrzy.
Gdzieś na forum widziałem angielską stronkę z opisem i zdjęciami wykonania takiego młynka kulowego. Kulki były ołowiane, ale się skarżyli,że zbyt miękkie. Rura była zrobiona z kanalizy PVC 5" ( 127 mm) denka z kształtek redukcyjnych a korki też były typowe.
Temat ciekawy od strony konstrukcyjnej.
Pozdrowienia Very Happy Exclamation

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uważam, że Kartagina powinna być zburzona!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KML



Dołączył: 02 Maj 2003
Posty: 73

PostWysłany: Sob Cze 07, 2003 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Młynek działa Perfect! dokupiłem jeszcze 10 kulek w kiosu z zabawkami Smile Mieli proch prawie na pył... lecz jeszcze dużo życze memu PCz Sad może jakieś porady co do produkcji... za wszystkie info. jestem dozgonnie wdzięczny... THX to ALL Smile
Pozdrowienia z Rewala, KML

_________________
Take a look to the sky... just before you die!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RobertG



Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 61
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 08, 2003 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kml napisał:
Młynek działa Perfect! dokupiłem jeszcze 10 kulek w kiosu z zabawkami Smile Mieli proch prawie na pył... lecz jeszcze dużo życze memu PCz Sad może jakieś porady co do produkcji... za wszystkie info. jestem dozgonnie wdzięczny... THX to ALL Smile


Ja tam lamer jestem totalny Sad ale jaka metoda produkujesz proch?
W moich zrodelkach (niepotwierdzonych jeszcze eksperymentalnie dlatego mam nadzieje ze madrzejsi poprawia) skladniki mielisz w mlynie kulowym, potem na goraco miesza sie skladniki w wodzie, dodaje ew. dekstryny i denaturat Idea Question na goraco Exclamation Question , schladza, prasuje, kruszy (mozna jeszcze mokry Pcz zmielic w mlynie bebnowym a dopiero potem prasowac)
Ale jakos slabo mi wyglada BHP zwlaszcza przy tym dodawaniu alkoholu na goraco i ew. powtornym mieleniu prochu Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dynamit



Dołączył: 09 Lip 2002
Posty: 84

PostWysłany: Wto Sie 26, 2003 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szajba napisał:
Witam!
A macie jakies pomysly skad wziasc silnik do mlynka kulowego.


Sprawdzonym i moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem jest zwykly silnik elektryczny na 220 V (chocby z pralki frania)

Teraz bedzie troche skomplikowany opis, ale tak to wlasnie
dziala. Na silniku jest male kolko pasowe, napedzajace poprzez samochodowy pasek klinowy duze kolo pasowe, duze kolo pasowe polaczone jest do preta o srednicy 5 -10 mm i osadzone na dwoch lozyskach. Ten pret stanowi jedna z podporek bebna i on wlasnie napedza beben bezposrednio. na bebnie sa dwa gumowe pierscienie, ktore zapewniaja dobre tarcie pomiedzy obracajacym sie pretem i bebnem. pierscienie sa zrobione z detki rowerowej. Druga podporke bebna stanowia zwykle male kolka takie jak np od fotela. W ten sposob uzyskuje sie pozadana predkosc obrotow bebna a cala konstrukcja jest prosta jak swinski ogon. Kolega mowil, ze proch po 2 godzinach mielenia wychodzi doskonaly.

pozdrawiam,

_________________
"Deep within every dilemma is a solution that involves explosives"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chudy8x8



Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 5

PostWysłany: Czw Maj 06, 2004 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mlynek mozna uzyc taki do mielenia ppieprzu tyle ze trzeba sie troche napracowac w wieksszych ilosciach Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
r4t



Dołączył: 17 Sty 2004
Posty: 15
Skąd: daleko ;)

PostWysłany: Czw Maj 06, 2004 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mlynek pirotechmana najlepsze Very Happy Ja wlasnie mysle nad obudowaniem wszystkiego zeby tak nie dybało na boki Smile
_________________
Co ja to chciałem powiedzieć jeszcze, że w stare spodnie sie nie mieszcze ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kubik



Dołączył: 02 Sty 2004
Posty: 1

PostWysłany: Nie Maj 09, 2004 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam uzywam miksera
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tweenk



Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 88
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 09, 2004 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdźcie na naszej stronie, mamy tam dwie realizacje kulowców... ja użyłem kulek od trackballa, silnika od drukary, klocków Lego, smaru TF i pudełka od karmy dla królika Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Ludzie którzy lubią kiełbasę bądź szanują prawo z pewnością nie widzieli jak te rzeczy się robi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cystof



Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 40
Skąd: :dąkS

PostWysłany: Nie Maj 09, 2004 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja użyłem klocków lego, silnika od małej obcinarki do trawy, i pojemnika (na tran i po kawie)

Mam problem-jak przymocować zębatke od silnika do bębna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tweenk



Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 88
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 10, 2004 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej nie rób tego za pomocą zębatek tylko paska. Bardziej niezawodne i dłużej będzie działać zanim się wytrze.
_________________
Ludzie którzy lubią kiełbasę bądź szanują prawo z pewnością nie widzieli jak te rzeczy się robi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Nie Maj 30, 2004 3:17 pm    Temat postu: ee... Odpowiedz z cytatem

zapomniałem silnik speed 500
pozdr Neutral??
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie Cze 27, 2004 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM Exclamation Exclamation Exclamation
Ja miele PCz w mlynku do kawy(wiem że tak nie wolno , ale jeszcze nigdy mi sie niezapalił) i wychodzi jak mąka
Powrót do góry
Zbigniew



Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 202
Skąd: z Piekła

PostWysłany: Nie Cze 27, 2004 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehh co zrobic- przepalił mi sie chyba mieli duuzo slabiej i wolniej, szybko sie nagrzewa i dotego z podstawki wychodzi taki smierdzacy mocno dym ;/ wiecie jak to naprawic?
to mlynek na 2 ostrza chyba radziecki- wiem ze baardzo stary.

_________________
Bóg sprawił, że wciąż idą... Rozsądek - że dotrą!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pietruszkin



Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 188
Skąd: /dev/null

PostWysłany: Pon Cze 28, 2004 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bakun napisał:
ehh co zrobic- przepalił mi sie chyba mieli duuzo slabiej i wolniej, szybko sie nagrzewa i dotego z podstawki wychodzi taki smierdzacy mocno dym ;/ wiecie jak to naprawic?
to mlynek na 2 ostrza chyba radziecki- wiem ze baardzo stary.


dżizas - i ty bakun napisałes ze 2/3 forum przeczytałes ? buahaha
nawet było napisane ze jak chcesz mielic wungiel młynkiem do kawy do najpierw wegiel w szmate - młotkiem porozkruszac na małe kawałki i dopiero do młynka - gdyby kawałki były duze mogłyby zablokowac ostrza i po sek spalic młynek Idea

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zbigniew



Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 202
Skąd: z Piekła

PostWysłany: Pon Cze 28, 2004 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiec tak: wegiel tylko raz w mlynku mieliłem- i to byl zkruszony. Mlynek ni tyle ze sie przepalił, ale działa tylko że słabiej- po prostu kreci sie ale nie mieli. Rozebralem ostatnio przemylem i to samo- mysle ze drobinki prochu/saletry/cukru/siarki a moze i wegla gdzies blokuja.
_________________
Bóg sprawił, że wciąż idą... Rozsądek - że dotrą!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mrova



Dołączył: 08 Sty 2004
Posty: 6
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Pon Sie 09, 2004 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja myśle że silnik jest zatarty albo szczotki do wymiany.
Też miele węgiel w młynku do kawy tyle że to tylko wstęp przed przemiałem w młynku kulowym. Nie ma co ale taki sposób bije wszystko na łeb na szyje a jedyne co może irytować to, że trzeba trochę poczekać Smile
ale po 2 dniach przemiału jest idealny pyłek - naprawdę gorąco polecam zainwestować w takie cudo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Pon Sie 09, 2004 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dotyczy to tylko siarki..?
C+KNO3 można albo :
- super zmielic
-albo-zmielić troche "gorzej" i np. przegryzać (+woda)
taki sam efekt....

a B.drobną siarke jak musze użyć to używam kwiatu siarczanego

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP