Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prywatne muzeum broni

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jeremi



Dołączył: 31 Sie 2004
Posty: 120

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 9:23 am    Temat postu: Prywatne muzeum broni Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałem, że można mieć pozwolenie na prowadzenie prywatnego muzeum, ale jest to sprawa kosztowna i skomplikowana. Można wtedy posiadać sprawne bronie nawet automaty. Podobno w Polsce jest tylko jedno takie muzeum. Ktoś wie więcej na ten temat?

podzieliłem bo się offtopik robił - L
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbusiu
SIANOPIS


Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 25

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie masz prawa przechowywania automatycznej broni w pełni sprawnej w domu jako osoba cywilna

Muzeum takie można otworzyć ale większość muzeów w Polsce np. Powstania Warszawskiego to są muzea państwowe, możesz sobie otworzyć muzeum w domu, nie ma sprawy tylko jeżeli chcesz trzymać w nim bronie w 100% sprawne muszą być chyba przed 1945(czy jakoś tak Smile ) a jak już np. chciałbyś trzymać m4, mp5, czy choćby ckm Smile ( nie to czasopismo Smile ) to muszą one być w pełni ,,sparaliżowane'' czyli spiłowana igła, przewiercony zamek lub lufa itp. Ale na takie coś to życze ci powodzenia bo w Polsce prędko na te nowsze bronie nie dostaniesz pozwolenia Smile

Wracając do muzeum, pewnie są takie w Polsce muzea gdzie są w pełni sprawne nowoczesne bronie, tylko to są pewnie prywatne i mało kto to widział Smile i oczywiście nielegalne.

Podsumowując Very Happy
Muzeum można otworzyć ale głównie ze starymi broniami, a nie współczesnymi, hmmm. jeżeli się jest obeznanym w temacie prawnym to z załatwieniem nie powinno być problemu.
Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli ktoś chciałby sobie takie muzeum otworzyć Smile Życzę mu powodzenia Exclamation Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lechu



Dołączył: 22 Lis 2004
Posty: 470

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tylko jeżeli chcesz trzymać w nim bronie w 100% sprawne muszą być chyba przed 1945(czy jakoś tak)

Nie "jakoś tak" tylko naucz się pisać nie pierdoły jak zwykle (90
% tego co piszesz to śmieci) tylko coś co wiesz i jest sprawdzone. W wolnym obrocie jest broń sprzed 1850 r. i koniec.

Cytat:
Muzeum można otworzyć ale głównie ze starymi broniami, a nie współczesnymi, hmmm. jeżeli się jest obeznanym w temacie prawnym to z załatwieniem nie powinno być problemu.

Jeśli masz wystarczająco dużo pieniedzy to mozesz otworzyć muzeum ze wszystkim co chcesz. Ale i tak nikt prywatny z tego forum nie ma pieniędzy żeby to zrobić a jeśli ma to nie bedzie szukał tutaj odpowiedzi tylko załatwi sobie radce prawnego.

Muzeum to nie tylko eksponaty, to też (przede wszystkim) budynek który musi spełniać normy od sanitarnych, przez budowlane do przeciwpożarowych, miejsce atrakcyjne dla turystów, parking, obsługa, podatki, pozwolenia, konserwator zabytków itp.. Wierzcie mi że w Polsce eksponatów wartych pokazania jest cała masa, tylko brakuje miejsca do ich wystawienia, więc nie jest to tak hop-siup.

_________________
"Tutaj spoczywa Butch, niech Pan go dogląda. Spust naciskał szybko, wolno broń wyciągał".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zbusiu
SIANOPIS


Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 25

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ? hmm... to dziwne... polskie prawo zabarania trzymania nawet państwowym muzeum w pełni sprawnych broni(bronie nowoczesne). Co do warunków sanitarnych to po części masz rację.
Hmm.. jak ja miałbym ci wyliczać ile pisałes ty głupot od początku na tym forum to % by mi brakło.
Napisz mi chociaż na pw jakie głupoty pisze, bo wież mi jakbym chciał to miałbym już ok. 100 postów na koncie, ale nie będe spamował idiotycznymi txt pt. ok wszystko dobrze robisz itp.

Wracając do sprawnej broni współczesnej, jak znajdziesz mi przepis regulujący to, to cię przeproszę i napiszę że się myliłem. Choć nie sadze zebys to znalazł.


P.S
Wiesz, ja nie jestem takim mistrzem jak ty i nie odrazu byłem, wszechwiedzący i wszystko o wszystkim wiedziałem. Istny geniusz Exclamation Idz do jakiegoś programu, napewno będziesz znał odpowiedzi na wszystkie pytania Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hubcio



Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 375
Skąd: tiaaa

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zazwyczaj muzea kolekcjonują ,wystawiają do oglądania broń dawną - II WŚ i wcześniej. Widziałeś Zbusiu gdzieś w kolekcji państwowego muzeum H&K MP5 lub Mk 23 SOCOM ?? bo ja nie M16 może i się da gdzieś zobaczyć jakieś muzeum w USA o wojnie w Wietnamie. No to teraz dalej gadamy tu o broni zdolnej do strzelania ale starej takiej jak napisałem wyżej.Zreszta po co w muzeum po co pokazywać nową broń ?? chyba ,że jest to muzeum rozwoju broni strzeleckiej.
_________________


Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbusiu
SIANOPIS


Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 25

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to piszę Smile wyżej ze jak miałbym muzeum robić Smile to tylko stara broń. Osobiście widziałem w Niemczech w muzeum, już nie pamiętam o czym było, bronie takie jak mg-34, mp-43 a z nowszych to tylko mp-5 z tłumikiem i wydłużonym ramieniem Smile

W sumie, to ciekawie było by iść do takiego muzeum gdzie są głównie bronie, i podzielone na działy np. wojna secesyjna, I wojna światowa, II Wś Smile
Są muzea w Polsce np. wojska polskiego ale zbiory nie są aż tak obfite Smile

Ale najpiękniejsza broń wg. mnie to ,,gruba berta'' Smile

Co do starych broni też są piękne Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hubcio



Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 375
Skąd: tiaaa

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt najpiękniejsza według mnie jest broń z XIX wieku,strzelająca amunicją scaloną w których łuska była z metalu ,a ładunkiem miotającym był proch czarny .Broń ta posiada duży kaliber(większy niż 9mm)i jest ładnie wykończona(elementy z mosiądzu) ładnie przez to wygląda.Podam tu kilka przykładów-Berdan(Rosja Carska), Wernld(Austro Węgry),Mauser M1871 i starsze systemu Krnka (Rosja Carska) i podobny do niego a nawet taki sam z tym że łuska była papierowa- systemu Terry-Norman(Anglia) i inne.

Ale się rozpisałem a my tu nie o tym Embarassed

_________________


Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lechu



Dołączył: 22 Lis 2004
Posty: 470

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
polskie prawo zabarania trzymania nawet państwowym muzeum w pełni sprawnych broni(bronie nowoczesne)


Cytat:
Wracając do sprawnej broni współczesnej, jak znajdziesz mi przepis regulujący to, to cię przeproszę i napiszę że się myliłem. Choć nie sadze zebys to znalazł.

Co to jest "broń współczesna" a co nie? Co to jest "broń nowoczesna" a co nie? Czym to się od siebie różni? Wytłumacz mi Zbusiu bo nie widze różnicy nie podążam za twoim tokiem myślenia, gdzie kładziesz granice pomiędzy jednym typem który żekomo można trzymać w muzeum bo jest "starodawny" a typem którego nie można bo jest wg. Ciebie zbyt wspóczesny. Czy "współczesna" jest Type 50 (chińska podróba pepeszy)? Nie jest, ale np. dla chińskiej jest bo oni go używają. Więc nadaje się do muzeów bo ma ponad 60 lat czy nie bo nadal będą z niej korzystały oddziały rezerwy?

Nie chce mi się mnożyć przykładów ale NIE MA podziału na broń nowoczesną i nie nowoczesną. Jest broń z której ktoś używa albo nie.


Cytat:
Wiesz, ja nie jestem takim mistrzem jak ty i nie odrazu byłem, wszechwiedzący i wszystko o wszystkim wiedziałem. Istny geniusz. Idz do jakiegoś programu, napewno będziesz znał odpowiedzi na wszystkie pytania

Osobiste sprawy kieruj na PW.

_________________
"Tutaj spoczywa Butch, niech Pan go dogląda. Spust naciskał szybko, wolno broń wyciągał".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zbusiu
SIANOPIS


Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 25

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak masz zupełną rację, źle mnie zrozumiałeś wg. mnie (mnie) współczesna broń to po 1850 a przed 1850 to już taka starsza Smile I jest w wolnym obrocie Smile

A co do podziału to owaki jest, tylko oficjalnie na papierze nie jest zapisany Smile nie chce mi sie juz więcej ci tłumaczyć, chcesz coś to pisz na PW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jeremi



Dołączył: 31 Sie 2004
Posty: 120

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Broni_i_Militari%C3%B3w_w_%C5%9Awidnicy
http://www.militaria.dziennik.swidnica.pl/

Sorry ale za szybko wyskoczyłem z tą "w pełni sprawną". Raczej ta broń jest okaleczona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
login1902



Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 245

PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba lepiej zalozyz strzelnice, do tego jakies rekreacje i bedzie szedl gruby pieniadz z swietna zabawa w parze Very Happy
_________________
Kto pyta, nie błądzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawo trzeba umieć czytać

wolno mieć każdy rodzaj broni bojowa automatyczna itd w 100$ legalnie

np.:
http://www.muzeumgryf.pl/pl/

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP