Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Falownik alternatywa dla przekładni mechanicznych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sylwek



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 236

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 9:47 am    Temat postu: Falownik alternatywa dla przekładni mechanicznych Odpowiedz z cytatem

Witam

Marzy mi się ostatnio zrobienie falownika do silnika od pralki. Zastosowań chyba nie muszę reklamować. Od razu na myśl przychodzi mi nieśmiertelny NE555, ale mam wątpliwości czy wypełnienie tej pseudo sinusoidy da radę ruszyć ten silniczek? O amatorskich falownikach mało w sieci informacji trzeba będzie poszukać na świecie Wink Nie interesują mnie rozwiązania z mikrokontrolerami tego sporo znalazłem, ale proste i łopatologiczne a co za tym idzie tanie. Wiadomo, że wszystko jakimś kosztem.

_________________
Zapraszam Single po 30 http://singlepotrzydziestce.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konar napisał:
W załączniku schemat : .
Testowane było z silnikiem od jakiegoś automata . Gdzieś w czeluściach moich dysków mam jeszcze ten sam układ , ale ze zmienionym układem sterowania tranzystorów mocy . Jak znajdę to też wstawię . Ale zamiast robić można kupić gotowy moduł typu RM130 stosowany kiedyś w pralkach automatycznych . Czasem można je dostać w serwisach za zgrzewkę chmielowego napoju . Co prawda będą uszkodzone ale wymiana układu TDA1085 to koszt nie całych 10 Pln . A odpada konieczność robienia płytki .

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sylwek



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 236

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy schemat, bo taniusi Wink szkoda, że nie ma opisu. Tranzystory BUZ90 są do 4,5A powinno wystarczyć do takiego silnika, ale w tej dziedzinie żaden ze mnie fachowiec. Za dwa trzy miechy będę starał się coś takiego sklecić, może wątek do tego czasu trochę się rozwinie.
_________________
Zapraszam Single po 30 http://singlepotrzydziestce.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP