Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Amortyzacja Spadochronu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eltopsj



Dołączył: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 7:26 am    Temat postu: Amortyzacja Spadochronu Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Mały napisał:
... Jest to moja wina bo nie dałem amortyzatora myśląc naiwnie że mnie ten problem
nie dotyczy(do tej pory nigdy mi nie zerwało spadochronu) ...


... popatrz jak można w prosty sposób zrobić dwukierunkową i solidną amortyzację liny (nie jakieś tam gumy, którym nie ufam!):



... system amortyzacji z rakiety GROM (co prawda jeszcze nie testowany, ale myślę, że zda egzamin jak przyjdzie na to pora Cool ). Chassis amortyzatora stanowi kątownik aluminiowy (2mm) zagięty na końcach. Kątownik zamocowany do grodzi (u mnie wytoczone ze sklejki 20mm), a grodzie rzecz jasna przykręcone do poszycia kadłuba wkrętami. W zagięciach kątownika (który nota bene może być krótszy niż u mnie, dostosowany do danej konstrukcji rakiety) zrobione otwory, wklejone przelotki plastykowe na linę (co by się nie przecierała). Lina przechodzi przez środek sprężyny amortyzującej, po czym "idzie" podkładka metalowa i węzeł na linie (zabezpieczony elastycznym klejem termoplastycznym, raczej nie stosować kruchych żywic chemoutwardzalnych, które mogły by zmniejszyć wytrzymałość linki. I tak z obu stron, co zapewnia amortyzację liny w obie strony (otwierający się pilocik, rozłączające się człony rakiety, otwierający się spadochron zasadniczy - w każdym przypadku będzie amortyzacja liny niezależnie od kierunku jej rozciągania).

Pozdrawiam: J.
PS Bez amortyzacji systemu otwierania spadochronu to można sie bawić tylko w przypadku małych rakietek szkolnych, które nie ważą więcej jak 100 gram.
Sorki za kiepskie zdjęcie, ale robiłem na prędce przed chwilą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sylwek



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 236

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już chwalimy się swoimi amortyzatorami to w moich modelach stosuję jak na fotkach poniżej (sorrki za jakość, ale na szybko zrobione) jako amortyzator jest zastosowany oring, niestety nie jest to ta skala moje modele warzą max 1,5kg Jak widać na fotkach gdyby doszło do zerwania gumy linka stanowi całość.








Temat ciekawy i problematyczny jak widać warto przedyskutować i stworzyć nowy wątek. Pozwoliłem sobie wydzielić i przykleić post Eltopsji i mój z tematu Małego o rakiecie Trymax myślę, że nikt nie będzie miał do mnie pretensji. Serdecznie pozdrawiam Wink

_________________
Zapraszam Single po 30 http://singlepotrzydziestce.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP