Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Porady - Czego jak robić nie należy, lub jak robić trzeba

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PiroŚwieżak



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 56
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 10:21 am    Temat postu: Porady - Czego jak robić nie należy, lub jak robić trzeba Odpowiedz z cytatem

Założyłem nowy wątek, mam nadzieję, że doświadczeni pirotechnicy będą się wypowiadać. Otóż moim zamysłem jest, aby zebrać tu wszystkie informacje dotyczące przygotowywania wszystkich mieszanin pirotechnicznych - lecz od aspektu bezpieczeństwa. Czyli np. jakich mieszanek nie bindować wodą, jakich nie mielić w moździerzu, czego nie ubijać, przy sporządzaniu których mieszanin zachować szczególną ostrożność czy też jak je bezpiecznie wykonywać itd. Proszę tylko nie pisać czegoś w stylu "... ja to jak zrobiłem to a to tak a tak to mi się zapaliło...". Tylko rzeczowe przykłady. Najlepiej od "ludzi kompetentnych" Very Happy
Na pewno wielu się te informacje przydadzą.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie radzę wykonywać mieszaniny tzw. red TT , bardzo dużo przypadków zapłonu było, u mnie też raz się zapaliły, naszczęście w małej ilości.
_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kwiecia



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj zachowałam się jak totalny "przedszkolak" podczas robienia gwiazdek na NC. Opary lakieru nie działają pozytywnie na przytomność umysłu Laughing Nie pomyślałam zawczasu o żadnej podstawce do wyłożenia masy do pocięcia, więc szukałam czegoś na szybko. No i pech chciał, że pod ręką była wolna... styropianowa tacka. Tego robić jak najbardziej nie należy Embarassed Zastanawiam się, czy te 100g pięknych zielonych gwiazdek da się jeszcze jakoś wykorzystać, czy ten wtopiony styropian skutecznie to uniemożliwi... Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP