Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Tworzenie oddzia³u rezerwy na czas wojny
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
andrew1989a



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2005
Posty: 90

PostWys³any: Pon Gru 07, 2009 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo¿na siê ¶miaæ, gdy kto¶ powie, ¿e jeste¶my pod okupacj±. Przecie¿ okupacja to ³apanki, rozstrzeliwanie ludzi, walka z broni± w rêku, germanizacja, ob³awa. Jednak nasi wrogowie ucz± siê na b³êdach. Je¶li co¶/kogo¶ siê prze¶laduje to, to co¶/kto¶ ro¶nie w si³ê (np. ¿ydzi, chrze¶cijanie w I-szych wiekach n.e. i masa innych).
Jeszcze nie tak dawno ¿y³y wolne wilki. Niestety wróg, który kaza³ nazywaæ siebie wyzwolicielem, si³± na³o¿y³ im na pysk kaganiec, a na szyjê obro¿ê i przywi±za³ krótkim ³añcuchem. Pó³ wieku pó¼niej wilki zaczê³y siê szarpaæ, pokazywaæ k³y, poczu³ zew. Nie zauwa¿y³y jednak, ¿e miejsce starego surowego, czerwonego pana ukradkiem zaj±³ inny. Elegancki, w garniturze, tylko te oczy jakby takie znajome... Wydawa³oby siê, ¿e pomóg³ rozszarpaæ ³añcuch, lecz tylko go nieznacznie wyd³u¿y³. ¦ci±gn±³ kaganiec, lecz nie obawia siê naszych k³ów. Karmi nas odpadkami z jego sto³u. Merdamy przyjacielsko ogonem, warujemy gdy nam ka¿e, dajemy g³os. £asimy siê gdy ³askawie nas pog³aska po sier¶ci. Nie musimy siê martwiæ, o to czy upolujemy co¶ dla siebie i m³odych. Nie czujemy odpowiedzialno¶ci, bo przecie¿ pan nad wszystkim czuwa. Czasami tylko wydaje siê, mogliby¶my nawet przysi±c, ¿e jeszcze wczoraj ³añcuch by³ jeden ma³y milimetr d³u¿szy, obro¿a troszeczkê mniej zaciska³a siê na szyi, a miska by³a ciut wiêksza. Jednak gdy kto¶ g³o¶no o tym mówi, jest przez ca³± watahê wy¶miany, bo przecie¿ pan jest dobry i chce dla nas najlepiej. Nawet je¶li pan tak robi to tylko dla naszego dobra.
Czasem zastanawiam siê, co by siê sta³o gdyby¶my siê uwolnili i uciekli w g³uszê? Czy umieliby¶my polowaæ, tak jak przed laty? Czy nie wymarliby¶my z g³odu? Czy nie jeste¶my za bardzo udomowieni i ug³askani? Czy instynkt w nas nie wygas³? Kogo dzi¶ bardziej przypominamy? Wolnego wilka czy skulonego szarego burka?


Polsce potrzebny jest kto¶ taki jak ten pan w moim avatarze.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lechu



Do³±czy³: 22 Lis 2004
Posty: 470

PostWys³any: Wto Gru 08, 2009 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle prawicowego be³kotu nie s³ysza³em od ostatniego wtorku kiedy to niechc±cy podnios³em le¿±c± gdzie¶ na chodniku "Rzeczpospolit±"....

Je¶li ju¿ Polska straci³a to przez to ¿e nasz przemys³ zosta³ zd³awiony i zniszczony przez dzik± prywatyzacje i bezmiar korupcji którzy przynie¶li nam "z nadania bo¿ego" Solidarno¶ciowcy i antykomuni¶ci po 1989 roku.

A Pinochet mój mi³y by³ faszyst± czystej wody. Czym ró¿nisz siê od owych "oprawców" i "ciemiê¿ycieli" o których mówisz popieraj±c kanaliê jak± by³ ów dyktator?

_________________
"Tutaj spoczywa Butch, niech Pan go dogl±da. Spust naciska³ szybko, wolno broñ wyci±ga³".
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
M.



Do³±czy³: 28 Lis 2009
Posty: 2
Sk±d: Gorzów Wielkopolski

PostWys³any: Wto Gru 08, 2009 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast uwa¿am, ¿e :
Primo
Politycy dobrze wiedz± co robi± kiedy utrudniaj± nam dostêp do broni. Rzadko kiedy kto¶ dostaje pozwolenie na broñ centralnego zap³onu z szarych obywateli, nie to co np. Korwin-Mikke który ma Magnum .357.

My, jako naród mamy prawo mówiæ. I narzekaæ. Ale teraz to w rz±dzie chyba gorzej byæ nie mo¿e: co chwila jaka¶ afera, blokowanie ustaw i opluwanie siê wzajemnie. Gdyby¶my mieli szerszy dostêp do broni, to obawiam siê ¿e Polacy obaliliby t± w³adzê. Nie my¶lcie o mnie ¼le, bo np. Pi³sudski te¿ dokona³ zamachu stanu i jak dobrze wiod³o siê ludziom w II RP?
Odsy³am do ksi±¿ek, ale powiem ¿e nie¼le. Wink

Secundo:
Naród polski jako jedyny chyba mia³ tak krwaw± historiê, gdzie obywatel by³ za pan brat z broni±.Nie rozumiem, sk±d w Ameryce jest os³awiona 2 poprawka, jak oni mieli jedn± wojnê domow± i tylko pchali siê w nie swoje batalie. A my? Co rusz jakie¶ powstanie, walki narodowowyzwoleñcze, akty chwa³y, mêstwa i oddania ( Wizna, kampania wrze¶niowa) i dalej widzimy broñ co najwy¿ej za granic± lub filmach i grach.

A tak na zakoñczenie taki paradoks: strzelaj±c z ³uku i kuszy mo¿na zabiæ, ale to kusza jest u nas zabroniona. Nic tylko ¶miaæ siê i p³akaæ.


Ostatnio zmieniony przez M. dnia Sro Gru 09, 2009 5:26 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Wto Gru 08, 2009 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lechu - Ty chyba albo nie wiesz albo nie pamiêtasz ale kwachu i miller w latach 80 to raczej nie byli w solidarno¶ci tylko w czym¶ troszkê innym nie ...wielcy z nich antykomuni¶ci Laughing Laughing
Powrót do góry
andrew1989a



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2005
Posty: 90

PostWys³any: Wto Gru 08, 2009 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lechu napisa³:
Tyle prawicowego be³kotu nie s³ysza³em od ostatniego wtorku kiedy to niechc±cy podnios³em le¿±c± gdzie¶ na chodniku "Rzeczpospolit±"....

Ja tam wolê poczytaæ podniesion± z chodnika "Rzeczpospolit±", ni¿ pachn±c± nowo¶ci± "Wyborcz±". Uznam t± czê¶æ wypowiedzi jako komplement. Very Happy

Lechu napisa³:

Je¶li ju¿ Polska straci³a to przez to ¿e nasz przemys³ zosta³ zd³awiony i zniszczony przez dzik± prywatyzacje...

Dzika prywatyzacja na ówczesnych zasadach musia³a rodziæ korupcjê. Zgodzê siê, ¿e by³a ona czynnikiem niszcz±cym. Nie bêdê siê nad tym rozpisywa³.

Lechu napisa³:
...i bezmiar korupcji którzy przynie¶li nam "z nadania bo¿ego" Solidarno¶ciowcy i antykomuni¶ci po 1989 roku.

Czyli mam rozumieæ ¿e przed 89 Polska by³a wolna od korupcji, albo jej stopieñ by³ nieporównywalnie mniejszy ni¿ obecnie?

Lechu napisa³:
A Pinochet mój mi³y by³ faszyst± czystej wody. Czym ró¿nisz siê od owych "oprawców" i "ciemiê¿ycieli" o których mówisz popieraj±c kanaliê jak± by³ ów dyktator?

Otó¿ mój mi³y nie by³. Z ca³± ¶wiadomo¶ci± napiszê, ¿e o wiele bli¿ej Pi³sudskiemu by³o do faszysty ni¿ Pinochetowi. Pinochet by³ po zupe³nie innej stronie barykady. A co on w ogóle zrobi³? W "Wyborczej" mo¿na przeczytaæ, ¿e wymordowa³ tyle, a tyle opozycji, ¿e ludzi nad oceanem wyrzuca³ z samolotów itd. Nie napisz± tam jednak, ¿e jego ofiary to byli w wiêkszo¶ci fanatyczni lewicowi bojówkarze popieraj±cy Salvadora Allende, którzy zginêli z broni± w rêku. Nie napisz±, ¿e po przejêciu przez niego w³adzy, nie zabi³ parlamentarzystów, tylko wypu¶ci³ ich, ¿e Allende by³ agentem sowieckim, który chcia³ u siebie zrobiæ druga Kubê. Przed puczem w sklepach nie by³o prawie nic, inflacja na poziomie 700% rocznie, natomiast po przewrocie Chile prze¿ywa³o swój cud gospodarczy i w niespe³na w kilka lat sta³o siê potêg± w¶ród swoich s±siadów. Ponad to Pinochet zosta³ poparty w 2 plebiscytach, w których uzyska³ 78% i 67% g³osów. Fakty s± takie, ¿e po puczu poziom ¿ycia ludno¶ci i rozwoju gospodarczego by³ o niebo wy¿szy ni¿ przed nim. I tego faktu nikt nie podwa¿y.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
marco



Do³±czy³: 31 Mar 2004
Posty: 316
Sk±d: Piek³o, Szczecin

PostWys³any: Sro Gru 09, 2009 6:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czyli mam rozumieæ ¿e przed 89 Polska by³a wolna od korupcji, albo jej stopieñ by³ nieporównywalnie mniejszy ni¿ obecnie?

Dobre sobie, nadal niestety chyba Lechu wierzy w ten mit "kiedy¶ by³o lepiej". Ten sam, który rozpowiada ¿e wtedy wszyscy mieli pracê i ¿y³o siê doskonale Wink Ale o ile je¶li o broñ chodzi, Lechu ma znaczn± wiedzê, to w sprawach polityki ma tak przyg³upie, lewackie pogl±dy, ¿e to zakrawa o tragediê.

Cytat:
Ja bym sie nie ¶mia³ po sposobie z jakim nasza whadza poczyna sobie ze spo³eczeñstwem mo¿na odnie¶æ wra¿enie ¿e polsk± ¿±dz± wrogowie polski.

Rz±dz±. No i w wiêkszo¶ci tak jest.

Cytat:
Tak tak: ¿ydzi masoni i unia jewropejska

Co do masonerii i unii wstrzymujê siê, natomiast wszystkimi koñczynami na resztê wskazujê. Wink

Zauwa¿am tak± tendencjê: Kto¶ nie lubi katolików (ja jak¿e tak¿e Wink ) wiêc zostaje lewakiem (na z³o¶æ mamusi odmlozê sobie usi), jednak wiedzê ma kompletnie zerow±. Naprawdê, prawica nie polega tylko na ko¶ciele i protestom przeciwko aborcji. Jest tak¿e trzecia droga, polecam siê zainteresowaæ. Co jest z³ego w prawicy, co jest takim "be³kotem"?

Jest rano wiêc wybaczcie, ale pisaæ dok³adnie mi siê nie chce.

_________________
Nie ma wiedzy ktora nie bylaby potega, ale mala wiedza jest niebezpieczna...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP