Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Moja pierwsza rakieta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Modelator



Do³±czy³: 24 Mar 2007
Posty: 6

PostWys³any: Sob Mar 24, 2007 8:26 pm    Temat postu: Moja pierwsza rakieta Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Exclamation Laughing

W³a¶nie rozpoczê³em tworzenie mojej pierwszej rakiety. Very Happy
Dzisiaj uda³o mi sie zrobiæ zatyczke(z srajta¶my zmieszanej z wikolem), stateczniki i korpus z 3 kartek papieru A4 pociêtych wzd³u¿ w piêciocentymetrowe paski i sklejane napszemiennie. Musze powiedzieæ ze po raz pierwszy tym sposobem robi³em korpus i wyszed³ bardzo twardy po odparowaniu wody z wikolu. Paliwem na 99,9% bêdzie czysty karmelek. Odpale go zapomoc± lontu.

Wymiary:
-¦rednica: 2 cm
-Wysoko¶æ: 20 cm
-Grubo¶æ:(na oko 2 mm)

Do koñca rakiety pozosta³o mi jeszcze zrobiæ dysze i g³owice oraz zalaæ j± karmelkiem. G³owice mam zamiar zrobiæ z panki do uszczelniania okien. Nie wiem jednak czy mam j± czym¶ jeszcze wyg³adzaæ. Boje sie ze jej porowato¶æ mo¿e ¼le wp³yn±æ na aerodynamike.Mo¿e polecicie mi co¶ czym móg³bym to wyg³adziæ. My¶la³em o takim czym¶ czym w samochodach wyruwnuja niektore elementy zewnêtrzne. Nie wiem jednak z czego jest taka szpachla zrobiona. Moim najwiêkszym problemem i nie tylko w tym przypadku ale zawsze by³a dysza. Kiedy¶ jedyne dysze które mi wychodzi³y (tzn.nie ulega³y przedwczesnej erozii) robi³em z POXYLINY jednak to za drogi biznes jest. Ostatnio testowa³em dysze z zaprawy do kafelek ale rozsypywaly sie zanim jeszcze je donios³em na "miejsce". Teraz mam zamiar spróbowaæ z szamotem tylko jeszcze nie szuka³em jak dok³adnie go wyrabiaæ.

Prosze Was pomó¿cie mi w dokoñczeniu tej rakiety.

Napewno pojawia sie kolejne fotki z etapów produckji.

Kilka fotek:
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
misiek1410



Do³±czy³: 28 Gru 2006
Posty: 25

PostWys³any: Sob Mar 24, 2007 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li dobrze zrozumia³em, to korpus rakiety ma byæ jednocze¶nie silnikiem tak? Wg mnie to rozwi±zanie jest trochê bez sensu, gdy¿ prawdopodobnie bêdzie to rakieta jednorazowa ;/ Lepiej bêdzie jak zrobisz oddzielnie silnik, a nastêpnie umocujesz go w modelu, ale oczywi¶cie nikt Ci nie narzuci jak masz to zrobiæ bo to w koñcu twój projekt Razz ¯yczê powodzenia.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Modelator



Do³±czy³: 24 Mar 2007
Posty: 6

PostWys³any: Sob Mar 24, 2007 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom dobrze zrozumia³e¶. Poniewa¿ to moja pierwszy SR niejestem zbytnio zorientowany w tej sprawie. Wiêc je¿eli mam silnik zrobiæ oddzielnie to w jaki sposob? Je¶li dobrze rozumiem to mam zrobic takjakby drug± tube i wlaæ do niej karmelek oraz wkleiæ dysze tak?A dopiero potem wsadzic ca³o¶æ do korpusu rakiety ?


Bo ta rakieta któr± teraz zrobi³em to nie jest taka profesionalna wiêc jak by mi sie zjara³a to nie p³aka³bym za ni±. Kiedy ju¿ bêde bardziej zorientowany w sprawach SR to mo¿e postaram siê zrobiæ jak±¶ profesionaln± rakiete mo¿e nawet ze spadochronem. Ale to musze nabyæ troche do¶wiadczenia.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
misiek1410



Do³±czy³: 28 Gru 2006
Posty: 25

PostWys³any: Sob Mar 24, 2007 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=4841

Tutaj masz link do tutorialu jak zrobiæ bardzo prosty silnik na karmelce w³a¶nie. Jak wykonasz kilka i nabierzesz wprawy zamocuj jeden taki w rakiecie twojej i my¶lê ¿e on j± poci±gnie (oczywi¶cie nie spodziewaj siê wysokiego pu³apu lotu ale my¶lê ¿e jak na pocz±tek bêdzie dobrze).
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Modelator



Do³±czy³: 24 Mar 2007
Posty: 6

PostWys³any: Nie Mar 25, 2007 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Exclamation

Widzia³em ten temat. Powiedz mi czy dobrze zrozumialem powinienem wyturlaæ taki walek karmelku i wsadzic go do ¶rodka mojego SR-a? Tylko to bedzie spory wa³ek bo bedzie mia³ 2 cm srednicy i 20 d³ugo¶ci. Ale napewn co¶ ¿le zrozumia³em bo wcze¶niej mówi³e¶ "Wg mnie to rozwi±zanie jest trochê bez sensu, gdy¿ prawdopodobnie bêdzie to rakieta jednorazowa" a je¿eli bym wsadzi³ wystygniête paliwo do ¶rodka to tak jak bym je normalnie wla³ i czeka³ a¿ samo wystygnie. Wiêc tak czy inaczej korpus i tak sie przepali.

Dzisiaj rano zrobi³em co¶ takiego z gliny:

Chcia³em wstawiæ fotke ale jaki¶ b³±d mi wyskakuje mo¿e za pare godzin siê uda.

Nie wiem ale w czasie wypalania na palniku ona mi troszke popêka³a i zmniejszy³a swoj± obieto¶æ wiêc zrobi³em drug± troszeczke wiêksz± i wysz³a na styk ale tez jest popekana.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Modelator



Do³±czy³: 24 Mar 2007
Posty: 6

PostWys³any: Nie Mar 25, 2007 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Exclamation

Widzia³em ten temat. Powiedz mi czy dobrze zrozumialem powinienem wyturlaæ taki walek karmelku i wsadzic go do ¶rodka mojego SR-a? Tylko to bedzie spory wa³ek bo bedzie mia³ 2 cm srednicy i 20 d³ugo¶ci. Ale napewn co¶ ¿le zrozumia³em bo wcze¶niej mówi³e¶ "Wg mnie to rozwi±zanie jest trochê bez sensu, gdy¿ prawdopodobnie bêdzie to rakieta jednorazowa" a je¿eli bym wsadzi³ wystygniête paliwo do ¶rodka to tak jak bym je normalnie wla³ i czeka³ a¿ samo wystygnie. Wiêc tak czy inaczej korpus i tak sie przepali.

Dzisiaj rano zrobi³em co¶ takiego z gliny:

Chcia³em wstawiæ fotke ale jaki¶ b³±d mi wyskakuje mo¿e za pare godzin siê uda.

Nie wiem ale w czasie wypalania na palniku ona mi troszke popêka³a i zmniejszy³a swoj± obieto¶æ wiêc zrobi³em drug± troszeczke wiêksz± i wysz³a na styk ale tez jest popekana.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Nie Mar 25, 2007 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale chola chola , jak wlejesz karmelek i zrobisz dysze to jeszcze nie poleci , nic nie wspominasz o kanale w paliwie a przy karmelce jest on niezbedny inaczej nie ma szans zeby polecialo

niezle sa silniki z bambusa tylko musisz niezly kawalek znalezc ..
Powrót do góry
Sylwek



Do³±czy³: 17 Sty 2007
Posty: 236

PostWys³any: Nie Mar 25, 2007 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Nie chcê byæ okrutny ani ¼le zrozumiany, ale to nie jest ani rakieta ani silnik rakietowy nie wiem, co to jest, choæ jêzyk polski nasuwa sporo okre¶leñ dla czego¶ takiego nie bêdê siê okre¶la³. Do rzeczy w±tek jest ¶mieciowy, ale pole¿y trochê jak kto¶ ma ochotê to mo¿e doradzaæ koledze, choæ nie wydaje mi siê to dobre podej¶cie. Widaæ, ¿e kolega nie przeczyta³ regulaminu komnaty to pierwsza sprawa i ju¿ z tego wzglêdu powinienem usun±æ t± dyskusjê, ale zwa¿ywszy na rozwój forum nie bêdê odstrasza³ mo¿e wyro¶nie z niego kolejny bezpieczny pasjonat aczkolwiek nie da siê tego zrobiæ bez czytania a widaæ, ¿e kolega ma awersjê do samokszta³cenia. Je¶li to siê nie zmieni niestety bêdziemy bardziej stanowczy.

_________________
Zapraszam Single po 30 http://singlepotrzydziestce.pl/
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Modelator



Do³±czy³: 24 Mar 2007
Posty: 6

PostWys³any: Nie Mar 25, 2007 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Ostro skrytykowane musze przyznaæ. Niestety denerwuje mnie takie gadanie mogli by¶cie podaæ przyk³ady co jest z³e w tej rakiecie co musze poprawiæ albo na jakiej zasadzie tworzy sie takie rakiety. Nikt jeszcze w tym temacie nie poda³ mi k±kretnej wskazówki. Ci±gle tylko krytykujecie albo dajecie linki nie pisz±c ¿adnego odniesienia. Mówi³em wam ¿e to moja pierwsza rakieta i chcia³bym troszke wyrozumia³o¶ci z waszej strony.
Wci±¿ szukam na forum jednak kiedy chce odpowiedzieæ w innym dziale wyskakuje mi takie napis "Niestety tylko u¿ytkownicy z uprawnieniami mog± odpowiadaæ na tym forum" szlak jasny mnie trafia gdy nie moge sie niczego dowiedzieæ.


Arkadiusz ---> Temat do smietnika. Nie mam zamiaru ura¿aæ dumy autora w±tku ale ten temat nic nie wnosi. Trzeba czytaæ i czytaæ co jest na forum bo wystarczy to aby zrobiæ pierwsz± rakietê. Jak by ka¿dy pisa³ co chce to forum by zginê³o pod nawa³em bezwarto¶ciowych postów. Ordnung mus sei :- )

maxlam->Arku niech zostanie jaki¶ czas a jak siê wyczerpie to siê usunie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Sylwek



Do³±czy³: 17 Sty 2007
Posty: 236

PostWys³any: Nie Mar 25, 2007 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Modelator napisa³:

Wci±¿ szukam na forum jednak kiedy chce odpowiedzieæ w innym dziale wyskakuje mi takie napis "Niestety tylko u¿ytkownicy z uprawnieniami mog± odpowiadaæ na tym forum" szlak jasny mnie trafia gdy nie moge sie niczego dowiedzieæ.


Aby czytaæ nie musisz pisaæ. To pierwsza sprawa druga nie przeginaj. Nikt nie bêdzie pomaga³, gdy widaæ brak chêci z twojej strony.

Modelator napisa³:
Niestety denerwuje mnie takie gadanie mogli by¶cie podaæ przyk³ady co jest z³e w tej rakiecie co musze poprawiæ albo na jakiej zasadzie tworzy sie takie rakiety.



Jeszcze jeden post w takim tonie temat poleci do kosza jak tam nie bêdê siê certoli³.

_________________
Zapraszam Single po 30 http://singlepotrzydziestce.pl/
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
misiek1410



Do³±czy³: 28 Gru 2006
Posty: 25

PostWys³any: Nie Mar 25, 2007 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten fragment z linkami bez odniesieñ tyczy siê chyba do mnie wiêc odpowiem. We wklejonym przeze mnie linku jest bardzo szczegó³owy opis jak wykonaæ bardzo prosty i ca³kiem skuteczny silniczek rakietowy. My¶lê ¿e po przeczytaniu tego nie powiniene¶ mieæ w±tpliwo¶ci co i jak. Co do b³êdów które pope³niasz. Podstawowym jest to, ¿e wiêcej piszesz i liczysz na podsuwanie porad i wskazówek pod nos, ni¿ wykazujesz siê inwencj± i szukasz. Na prawdê, jakby¶ przeczyta³ chocia¿ te przyklejone tematy to nabra³by¶ ogólnego pojêcia o budowie rakiet i robieniu silników. Podstawow± rzecz± któr± powiniene¶ zrobiæ to przeczytaæ Ksiêgê Twardowskiego. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
beaker



Do³±czy³: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWys³any: Nie Mar 25, 2007 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Modelator napisa³:
Witam Ostro skrytykowane musze przyznaæ. Niestety denerwuje mnie takie gadanie mogli by¶cie podaæ przyk³ady co jest z³e w tej rakiecie co musze poprawiæ albo na jakiej zasadzie tworzy sie takie rakiety. Nikt jeszcze w tym temacie nie poda³ mi k±kretnej wskazówki. Ci±gle tylko krytykujecie albo dajecie linki nie pisz±c ¿adnego odniesienia. Mówi³em wam ¿e to moja pierwsza rakieta i chcia³bym troszke wyrozumia³o¶ci z waszej strony.
Wci±¿ szukam na forum jednak kiedy chce odpowiedzieæ w innym dziale wyskakuje mi takie napis "Niestety tylko u¿ytkownicy z uprawnieniami mog± odpowiadaæ na tym forum" szlak jasny mnie trafia gdy nie moge sie niczego dowiedzieæ.

Po pierwsze to na forum obowi±zuje jêzyk polski i masz sie nim pos³ugiwaæ "szlak" to moze byæ w górach, a "k±kretnej" - ja nie znam takiego s³owa.
Dalej nie pozwalaj sobie za bardzo, jak ci co¶ denerwuje, to wyjd¼ proste, nie? Poza tym, w dziale "rakietowe przedszkole" masz tematy "przyklejone" wszystkie masz przeczytaæ!!! a nie mo¿esz sie niczego dowiedzieæ bo sam nie chcesz!!! Koniec z podawaniem na tacy, musisz sam poszukaæ, ja nie mam choæby przeb³ysku zamiaru, podaæ ci jakiego¶ linka, jeste¶ leniwy, ot co!
ps i nie mów mi zaraz, ¿e ka¿dy by³ pocz±tkuj±cy, ¿e jak zawsze nikt nie lubi nowych, ¿e ciê têpimy i tym podobne txty. Evil or Very Mad a kolega Sylwek wcale ostro ciê nie skrytykowa³, a zapomnia³em, jeste¶ na jego ³asce w tym momencie, bo od ludzi zwanym potocznie "moderatorami" zale¿y czy bêdziesz mia³ topic, czy zasili on zbiory ¶mietnika.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP