Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Silnik rakietowy STRU w korpusie papierowym i AP
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Mar 25, 2007 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dosta貫m takiego maila

"Czy jest mo磧iwo嗆 kupienia u pana SR Stru ?
Jak tak to w jakiej cenie lub czy mo磧iwy jest silnik pr鏏ny ??
I czy daje pan wtedy jakis papier 瞠 s legalne ? "

SR Stru nie produkuj poniewa nie mam koncesji na to. A jak nie produkuj to nie sprzedaj. Silniki s testowe i moge da po kosztach lub gratis tylko do鈍iadocznym modelarzom rakiet pisz帷ym na tym forum. Osoba musi by pe軟oletnia.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Mar 29, 2007 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro komentarz ( rakietowc闚 i m鎩 ) i wi璚ej filmu Wink

FILM_OSZ

FILM_2

Po raz pierwszy i udokumentowany

1. Lot na 2 silnikach odpalonych jednocze郾ie ( 3 - ci niezaliczony :- ) )

2. Film OSZ

3. Lot rakiety na silniku papierowym na paliwie HP

Pozdr. A Wink
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Mar 30, 2007 6:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

O Strusiach
ju pisa貫m. Dodam tylko jak rozwi您a貫m jednoczesny zap這n 3 silnik闚

Na zielono to masa zap這nowa naniesiona na ko鎍闚ki lont闚. Lont wolnoplany jest na czerwono a na czarno szybkopalny. Reszta chyba jasna Wink

Teraz qmam nad tym czy nie lepiej dorzuci wi璚ej 40 gram paliwa na KNO3 ( razem 100 gram ) , pomin望 AP i zrobi Strusie_KNO3 poniewa mam w徠pliwo嗆 czy silnik na AP b璠zie produktem z uwagi na rodzaj u篡tego utleniacza Rolling Eyes . Wdro瞠nie Strusi jest mo磧iwe ( nie u mnie ) i od razu nastawiony jestem na to, 瞠 b璠zie to raczej dzia豉lno嗆 uboczna z uwagi na p造tki rynek.

Kto zrobi rakiet na 3 Strusiach u g這wicy rakiety Question Wink Mog te zrobi dwa Strusie a la jeden silnik. Czyli co jak rakieta dwustopniowa. Dolny Strus si wypali, zostanie odzielony i zacznie od razu prac drugi silnik. Rakieta by musia豉 by lekka do 800 gram.

robercikowi i and瞠jowi ( qrde ci篹ko mi pisa and瞠j z bykiem :- ) ) bardzo dzi瘯uj za mi豉 wsp馧prac i licz na dalsz Wink

Mi貫go dnia A
Powr鏒 do g鏎y
ksard

Do陰czy: 07 Lis 2003

PostWys豉ny: Pi Mar 30, 2007 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje Arku - pe軟y sukces.

Silniki zaprezentowa造 si bardzo widowiskowo - pi瘯ny start.
Wysoko嗆 lotu tak du瞠go modelu r闚nie by豉 ca趾iem przyzwoita.
Pozwol sobie w tym miejscu z這篡 wyrazy uznania dla konstruktor闚 rakiety.

Owocna wsp馧praca - tylko tak dalej. Wreszcie co drgn窸o w temacie lot闚.

Jakie masz plany na najbli窺zy okres, czy b璠ziesz rozwija SR Stru?

Pozdrawiam
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Mar 30, 2007 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksard napisa:
...Jakie masz plany na najbli窺zy okres, czy b璠ziesz rozwija SR Stru?

Sam nie wiem Rolling Eyes . Ttrzeba jeszcze sporo zbada : jak operacj mo積a pomin望 , co mo積a upro軼i a czego nie itp. - na oko z 50 test闚 aby to pozna. Nie wiem czy AP nie bedzie przeszkod bo nie wiem co prawo na ten temat szczeg馧owo m闚i a AP jest surowcem o podw鎩nym zastosowaniu i wpisanym na jaki wykaz komuny europejskiej. Chodzi o handel nim a samemu chyba mo積a i wolno jego syntezowa na potrzeby w豉snej firmy i nie jest to skomplikowane.

My郵 te nad Strusiem_KNO3 czyli z paliwkiem 篡wicznym. Symulacje na properze wskazuj na impuls ok 150 ( 210 dla paliwka na AP ). Czyli zamiast 60 gram da 90 i b璠zie to samo albo i lepiej bo b璠zie dymek z silnika Wink . Sam nie wiem czy warto rozwija Strusia na AP.

Dzi瘯i za gratulacje. Jak eltopsj wyrazi zgod to oddam do testu i Strusie i odpalanie tym co zrobi Jurek czyli aparatur ZS-PMR ( b璠zie do zrwotu jak prze篡je ) - szczeg馧y o aparaturze na naszej stronie z Jurkiem.

dopisek eltopsja ... jak najbardziej, zgadzam si. Nie ma to jak zdrowa kooperacja. Wiadomo, 瞠 tylko wsp鏊nym wysi趾iem mozna osi庵n望 jakie wymierne sukcesy, w sytuacji kiedy Arek ledwo znajduje czas na prace przy silnikach, a ja praktycznie czasem wolnym, kt鏎y m鏬豚ym przeznaczy na budow rakiet, niestety nie dysponuj obecnie (i nie wiem kiedy to si zmieni Sad ), tyle, co ze sklepu czasem zajrz na nasze forum.

Mi貫go dnia
Powr鏒 do g鏎y
and瞠j
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Mar 30, 2007 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Na AP czy nie Stru powinien zaistnie na rynku Exclamation . Wielu modelarzy odstrasza wizja kr璚enia w豉snego paliwa a na silniczkach dostepnych w "modelarskim" to mo積a puszcza rakietu鎥i. Rynek wbrew pozorom nie jest chyba taki p造tki - kto nie chce ryzykowa w豉snego silnika to zamiast "p馧 litra" kupi Strusia i piknik rakietowy jak si patrzy Very Happy
砰czymy wytrwa這軼i i sukces闚 marketingowych.
Przeznaczamy model DUKE4 na oblatywanie testowych silnik闚 - nie tylko naszych. Kompletny model z kamer i bez silnika wa篡 1,2kg i nie wprowadzamy ju zmian (budujemy nowy model)
Rakietowcy Wszystkich Kraj闚 ㄠczcie Si Laughing
Powr鏒 do g鏎y
Hack

Do陰czy: 15 Cze 2006

PostWys豉ny: Pi Mar 30, 2007 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

badania jakiejs firmy :

" jednostkowe zapotrzebowanie w skali roku dla aktywnej grupy waha sie mi璠zy 10 a 50, zapotrzebowanie na wyr鏏 to ko這 3000 - 5000"

tyle "produktow dot. modlelarstwa rakietowego" zeszlo by gdyby byli dostawcy a nie ilu jest chetnych do kupna.Moim zdaniem rynek bylby wiekszy w miare popularyzacji tego hobby a to tez zalezy od prawa, dochodu ludzi etc.

to jest pare tysiecy

widzialem na stronie ksarda, ze przeprowadza ankiete na ten temat, z niej wynika zapotrzebowanie na silniki wyzszych klas.

lot rakiety prawidlowy, brak wplywu ubytku masy paliwa na wywazenie, dobrze tez dobrana powierzchnia statecznikow.Widac ciezar calosci po trajektorii lotu no i ten dynamiczny start.Rozumiem, ze zaplon byl od strony zatyczki?

Strusie jak najbardziej powinny miec swoja kontunuacje i to na AP, inaczej nie byly by strusiami:)
Fajniebylo by doczekac chwili, kiedy tego typu SR byly by tez oparte na AA, dopracowane i niezawodne, a impuls na bazie tego utleniacza tez niezly.Sam nie wiem co przedstawia wieksza trudnosc w oproacowaniu.

OSZ mi sie podobal jak cholera!

pozdrowienia

Ostatnio zmieniony przez Hack dnia Pi Mar 30, 2007 4:17 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Mar 30, 2007 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i mam pierwszy test Strusia_KNO3 czyli SR "Strusia_K" Wink . Silnik na rurce od Strusia czyli papier. Fi dyszy 5,8 mm. Praca nieco za d逝ga ale jak na 1 pr鏏 ca趾iem dobrze.

FILM

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
robercik

Do陰czy: 15 Mar 2007
Sk康: Gdynia

PostWys豉ny: Pi Mar 30, 2007 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rakiety.pomorze.pl

Ostatnio zmieniony przez robercik dnia Pi Gru 03, 2010 10:31 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Mar 30, 2007 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

and瞠j napisa:
...Na AP czy nie Stru powinien zaistnie na rynku Exclamation .

To czy Stru ma szans na produkcj zale篡 to od otoczenia biznesowego ale raczej bym by tu pesymist.

Dodano 31.03. --->

Widok rakiety Duke4 w ci捫y czyli z ma造mi Strusiami w brzuszku Wink . Strusie maj w dysz wetkni皻e papierki toaletowe jako zabezpiecznie silnika.

Po locie ---> FILM_sekcja

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Kwi 05, 2007 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobi貫m "Srusia_max" ale wygl康em podobny do tego Strusia co znacie, tyle, 瞠 nieco d逝窺zy bo paliwa da貫m o 50 % wi璚ej ( czyli 90 gram )

1. Wygl康 Strusia_max ( jest o 1 mm "grubszy" ) na tle Strusia

2. Widok w czasie pracy silnika

3. Wskazanie max. ci庵u

18 kG ci庵u Shocked

FILM

W czasie pracy silnika by這 jakie zak堯cenie ale silnik wytrzyma. Nie wiem czy ten maks. ci庵 nie jest zawy穎ny na skutek wyhamowania p璠u podstawy wagi.

Kamera filmuj帷a wag by陰 ustawiona na filmowanie easy ( niezauwa篡貫m tego ) wi璚 by mo瞠 dlatego obrazy jakby nak豉daj si na siebie.
.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
robercik

Do陰czy: 15 Mar 2007
Sk康: Gdynia

PostWys豉ny: Czw Kwi 05, 2007 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rakiety.pomorze.pl

Ostatnio zmieniony przez robercik dnia Pi Gru 03, 2010 10:36 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
v-21

Do陰czy: 24 Lip 2002
Sk康: Kaszuby

PostWys豉ny: Pi Kwi 06, 2007 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozsz miec super wyr鏏 i najlepsze pomys造 to wielki....jesli nie da sie go sprzedac lub nie umie Confused pomijam kweste bilansu nak豉du koszt闚 i zbieranych zysk闚

do nak豉du koszt闚 nalezy tez doliczyc tone kwit闚i certyfikat闚 na dany wyr鏏 ..znak CE ok....tys z cert ADR ok... tys z koncesje na wytwarzanie ..dziescia tys z sanepid strazak ochrona srodowiska kolejne dziescia... .... 10% kosszt闚 na tzw obs逝ge rynku to sa koszty wykonania SR a nie ile czasu ile ludzi i cena AP i tak realnie ..... ilu ludzi kupi taki SR za powiedzmy 100z bo jak sadze to bedzie jego minimalna cena rynkowa Question Idea

pomimo wszystko 篡cze sukces闚 handlowych i zysk闚 takich aby dla kazdego strczy這 i by這j eszcze na nowe inwestycje...;

Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Kwi 06, 2007 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisa:
...do nak豉du koszt闚 nalezy tez doliczyc tone kwit闚i certyfikat闚 na dany wyr鏏 ..znak CE ok....tys z cert ADR ok... tys z koncesje na wytwarzanie ..dziescia tys z sanepid strazak ochrona srodowiska kolejne dziescia... ...;

By mo瞠 nie czytasz forum ale na dzi mam ju 50 % szans na wsp馧prac z firm pirotechniczn o ogromnym potencjale Shocked . To czy ten potencja si zrealizuje zale篡 od wielu czynnik闚 ale co mnie cieszy na tej wsp馧pracy zalezy i tej firmie i mi. Ze mn osi庵n znacznie szybciej sukces i znacznie wi璚ej zarobi o ile b璠 chcieli podzieli si sukcesem . Firma ta uzyska豉 ju koncesj ( mam w tym spory udzia ).

Mi貫go dnia A
Powr鏒 do g鏎y
v-21

Do陰czy: 24 Lip 2002
Sk康: Kaszuby

PostWys豉ny: Pi Kwi 06, 2007 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i owszem i czytam i wiem o jaka firme chodzi
pisze juz jako gosc raczej bo .... ma這 czasu mam za ma這 na pisanie i nie ze wzgleduna dom budowe tylko na prace kt鏎a jak wielu osobom tu wiadomo jest moja pasja... Razz

inna kwestia wole tu zachowac anonimowosc najdalej i ile to mozliwe Rolling Eyes
i nie rozpisywac sie zbytnio zw豉szcza ze tego nie lubie Wink kto chce zna tel i moze pogadac chociaz s這wo mowione do niedawna by這 mniej widoczne niz pisane... Idea Idea Idea

Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Kwi 06, 2007 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robercik napisa:
....co do warto軼i maksymalnej na pewno jest nieco zawy穎na, proponuj wi璚 zrobi test wagi o czym napisa貫m w temacie o moim silniku karmelowym 300g.

W kt鏎ym po軼ie wy瞠j da貫m zdj璚ie Strusia na dyszy cementowej, fi 9 mm. Dysza ta szybciej eroduje i ci庵 Strusia jest ni窺zy. Na stopklatce ( pokaza貫m ju j wy瞠j )

Mamy ci庵 maks. 6 kG. Gdyby przyj望 ( dlaczego ni瞠j ), 瞠 waga zawy瘸 wynik o 40 % to ci庵 maks. rzeczywisty jest nie wi瘯szy jak 4,3 kG. Zrobi貫m tester silnik闚 do lot闚 o maks. wadze jak powinien szarpn望 silnik. Tu tester wa篡 3,7 kG plus 0,12 kG silnik , razem : 3,82 kG

Silnik na dyszy cementowej , fi 9 mm jak widac z trudem ledwo co oderwa tester od ziemi.

FILM

Gdyby te 40 % jako zawy瞠niu ci庵u przyj望 to realny ciag Strusia 8 kG wyni鏀 by 5,7 kG a Strusia_max nie 18 a 12,5 kG.

To, 瞠 waga zawy瘸 ciag wydedukowa貫m podczas obserwacji "ujemnego" ci庵u na starcie silnika.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Sob Kwi 07, 2007 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga do post闚 wy瞠j o wskazaniach wagi. Gdy wskazuje ona jaki pik ci庵u silnika to wskazanie jest zawy穎ne o 40 - 50 %. Gdy wskazanie jest cho熲y na u豉mek sekundy ustabiulizowane to wynik jest wiarygodny. Pik 豉two rozpozna poniewa stopklatka b璠zie raczej nie wyra幡a.

Ci庵 maksymalny rzeczywisty b璠 bada testerem.

Na poni窺zym zdj璚iu i filmiku testowa貫m silnik Stru, dysza szamotowa, ci庵 5,7 - 6 kG. Paliwo by這 jednak nieco inne - widowiskowe poprzez dodatek grubego proszku tytanu w takiej ilo軼i, 瞠 imulsu paliwa mi nie psu. W te軼ie powsta這 co co przewiduj czyli odstrzelenie zatyczki , wyrzucenie silnika i jego lot a la "muszka" Wink . Poniewa jest wtedy wsteczny ciag pr璠ko嗆 silnika nie jest du瘸 i nawet jak by trafi w czerep by pewno sko鎍zy這 si na siniaku Wink .

Nie mniej test pokazuje, 瞠 na takie ryzykowne zjawiska nale篡 by przygotowanym ( cho熲y nie robi testu gdy jest sucho ).

Paliwo wg mnie jest git i poka輳 Strusia na paliwie z tytanem.

FILM

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
s_merfetka

Do陰czy: 08 Lut 2007

PostWys豉ny: Nie Kwi 08, 2007 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiuszu! Ti widowiskowe, iskry marzenie! Gratuluje opanowania podczas filmowana. Stru bez zatyczki normalnie jak ... p璠ziwiatr! Mam dwa pytania... po pierwsze jak zdoby貫 Ti? By貫 na wycieczce w Azji? Po drugie a z czego ta zatyczka nieszcz瘰na?
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Kwi 08, 2007 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s_merfetka napisa:
Arkadiuszu! Ti widowiskowe, iskry marzenie! Gratuluje opanowania podczas filmowana... po pierwsze jak zdoby貫 Ti? By貫 na wycieczce w Azji? Po drugie a z czego ta zatyczka nieszcz瘰na?

Iksry s git , wiem, nic lepszego ni tytan nie ma Wink . Jestem opanowany poniewa u mnie by to chleb powszedni wi璚 wy獞iczony ( filmowa貫m te wyburzenia jak je robi貫m ). Wiedzia貫m te z czym mam do czynienia i 瞠 nie jest to dla mnie gro幡e.

Ti ( i inne proszki ) mam w drobnych ilo軼iach z firmy piro w Pionkach Wink

Zatyczka jest niedopracowana. U篡貫m stare rurki do Strusia i by豉 tam ju jedna operacja co mo瞠 dawa taki efekt. Zatyczka to mieszanka 浩 z cementem.

Silnik bez dyszy, z zatyczk, z proszkiem tytanu to prosty i do嗆 dobry silnik rakietowy do szelek.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Sylwek

Do陰czy: 17 Sty 2007

PostWys豉ny: Nie Kwi 08, 2007 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odno郾ie twojej maszynki do testowania SR zrobi bym ma造 zmian dorzuci bym po jeszcze jednym trujniku do tego kt鏎y 陰czy u g鏎y suport z nog tak by utworzy o w pionie. I dorzuic dodatkowy mod馧 z dwiema prowaniczami zako鎍zonymi u g鏎y na 郵epo tak by nie wyskoczy豉 cz窷 z SR. Ale pokr璚i貫m Wink ale chodzi mi o to aby zrobi prowadnice do tej maszynki.
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nast瘼ny
Strona 2 z 3

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum