Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rękawy z włókna szklanego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Wto Mar 06, 2007 11:00 pm    Temat postu: Rękawy z włókna szklanego Odpowiedz z cytatem

Dorwałem rękawy z włókna szklanego - rozciągają się od ~35 do 55mm, więc nie ma problemów z dobraniem formy, są dosyć tanie (detalicznie ~3zł/mb). Bywają też inne wymiary
Kupiłem też szklano-węglowy, ma dodatkowy pasek włókien węglowych (pewnie jakieś 5-10% całości) - cena nie wiele większa.

Na razie nałożyłem pierwszą warstwę, docelowo uważam że trzy powinny wystarczyć (2 szklane, 1 szklano-węglowa). O postępach prac będę pisał - uważam materiał za bardzo interesujący i praktyczny.

Fotki:

rękaw


po nałożeniu na formę i naniesieniu żywicy epoxy (odstające włoski od wałka do nakładania, niestety troszkę się mechaci)

Edit#1
Naciągnąłem drugą warstwę - szklano węglową:

na razie bez epoxy

Na warstwę zużywa się około 100g żywicy epoxy, więc podejrzewam, że ostatecznie korpus będzie ważył gdzieś 400g - ale zobaczymy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MadMax



Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 24
Skąd: Trzebnica

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Całość po przesączeniu żywicą owiń grubszym kawałkiem folii ( np. ze sklepu ogrodniczego ). Gdy żywica utwardzi się - zerwij folię. Powierzchnia powinna być bardzo gładka.

P.S. Gdzie można kupić w/w rękawy ?

_________________
Piotrek
-----------
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korpus już prawie gotowy - nałożyłem planowane trzy warstwy. Wystarczyły by dwie, ale nie dopracowałem jeszcze wyrzucania spadochronu Wink
Rura jest bardzo sztywna i robi wrażenie bardzo wytrzymałej. Waży 295g przy długości 1m i fi ~6cm, grubość ścianki wynosi około 2mm.

Korpus wymaga jednak wygładzenia - pewnie nałożę jeszcze żywicę i owinę folią jak napisał MadMax.

Fotki:



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sądząc po wiadomościach które dostaje, to wytworzyłem już wystarczające emocje dookoła powyższych rękawów Wink

Rękawy kupiłem na:
http://www.havel-composites.com/index0.php?newlang=pl
(szary panel po prawej stronie - e-sklep - tam mają listę swoich produktów wraz z cenami)
Plusy tej firmy to szybka wysyłka, bardzo korzystne ceny i różnorodność w produktach, ale minusem jest przesyłka kurierska za około 18zł :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ander



Dołączył: 14 Maj 2002
Posty: 178

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

btw. chętnie wykonam w ramach prób elementy z kompozytów. mam kupe maty szklanej emulsyjnej 300g i odrobine tkanin. do wyboru mam żywice havelpol 1, 9, 10 oraz spolchemie epoxy 371- bardzo gesta. niestety havel nie jest tak porządna firma jak sie wydaje, ale cóż. koszt produkcji to materiał wg cennika havla plus przesyłka. w temacie jestem początkujący i będę wdzięczny za jakieś publikacje w formie elektronicznej najchętniej. stąd też moja propozycja- trzeba potrenować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP