Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Paliwo 浩PA

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Sty 26, 2007 11:52 pm    Temat postu: Paliwo 浩PA Odpowiedz z cytatem

Macie prezent ode mnie Wink . Daj nowy temat poniewa paliwko jest moje, nie zer積i皻e z netu Exclamation . Jakby je nazwa Question . Hmmmmmmm ...................... paliwo "浩PA". Dla mnie to super paliwko ale nietechnologiczne czyli nie komercja wi璚 nie zale篡 mi na nim a "psem ogrodnika nie jestem" Wink .

PALIWO 浩PA ( 砰wica Epoksydowa Perchlorate Ammonium )

S r騜ne ( moje ) wersje ale opisz lepiej jedn.

Do 100 gram wysuszonego i zmielonego AP dodajemy 4 % Z1 ( ponad 100 ) czyli 4 gram Z1 i powoli wymiesza. Zacznie sycze, b帳lowa, smierdzie NH3 ale nic z貫go si nie stanie. Trzeba tylko to robi na dworze bo p逝ca nie lubi sztachni耩 amoniakiem.

Po dodaniu Z1 - na oko po 1 godzinie - jeszcze raz dok豉dnie mieszamy r瘯 w gumowej r瘯awiczce. Jak sprawdzi貫m je郵i obchodzi si z tym normalnie ( Z1 + AP ) czyli bez t逝czenia m這tkiem to jest to bezpieczne. Tak zmodyfikowane AP pozostawi na kilka dni w temp. pokojowej ( trzeba wietrzy z NH3 ).

Do 63 gram tak zmodyfikowanego AP dodajemy 37 gram 浩 wraz z Z1. Mieszamy i lekko podgrzewamy. Paliwko mo積a teraz 豉two odlewa, tak jak karmelk. Po stwardni璚iu jest sztywne, twarde i wytrzyma貫.

Inny sk豉d :

Do 80 gram zmodyfikowanego AP doda 15 gram 浩 ( z Z1 ) oraz 5 gram Cdrz albo Al ( inne reduktory ). Wymiesza i prasowa a prasuje si bardzo 豉two.

Kto zrobi testy to prosz filmiki i inne uwagi dawa tu.

Przy okazji mam inne te autorskie paliwo , kt鏎e jest ju technologiczne. Nic wi璚 o nim nie napisz za to moje prace nad SR w rurce papierowej zbli瘸j si powoli do ko鎍a. Zrobi SR, kt鏎e potencjalnie b璠 rynkowym produktem. Robi si je bardzo 豉two i bardzo szybko czyli TANIO i MASOWO. Wkr鏒ce poka輳 filmiki. Paliwko nie b璠zie tak dobre jak na AP ale znacznie lepsze ni karmelka. Mam te prost hamowni ( mechaniczn ) wi璚 i jakie pomiary b璠.

I prosz o jedno. Jak kto doda kilka % KNO3 siarki , cukru albo czego innego to niech nazwy nie zmienia. Jest 浩PA, koniec kropka. Co najwy瞠j np. 浩PA-m1 ( modyfikacja nr 1 ) itp. Wink

Acha. Do 浩 dodawa nieco wi璚ej Z1 czyli na 100 cz.w. 浩 dajemy 12 cz.w. Z1. Lekki nadmiar Z1 w 浩 jest bardzo korzystny. Mo積a te do modyfikacji AP doda nie 4 a 5 % Z1.

Zdj璚ia i filmiki z pracy paliwka 浩PA opisa貫m TU

Kto na swojej stronie opisze testy paliwa 浩PA prosz o linka do mojej strony www ( jako autora ).

Na tym zdj璚iu pokaza貫m prac paliwa 浩PA ( z dodatkiem Al ). Dla mnie pi瘯ne uj璚ie wi璚 je przypomn.

Paliwka na AP s trudne wi璚 nie chce mi si nimi "bawi" wg tych samych regu co przy karmelce ( za du穎 pitolenia si z tym ). 浩PA to paliwo dla do鈍iadczonych konstruktor闚 SR ( Ci od 6 * w g鏎 plus pe軟oletno嗆 ).

Interesuje mnie to co mo瞠 by praktyczne wi璚 浩PA - jako niepraktyczna - idzie do Was Wink .

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Mar 01, 2007 4:28 pm    Temat postu: Re: Paliwo ..... X Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa:
......Przy okazji mam inne te autorskie paliwo , kt鏎e jest ju technologiczne.

I o to one. Na razie nazwa X. W SR by這 ( w gramach ) :

50 paliwa X
4.5 Mg 0,17
5,5 lepiszcza.

Ca這嗆 dok豉dnie wymiesza貫m .

FILM

Zaleta ---> Nadaje si dla producent闚 SR bo paliwko jest tanie jak przys這wiowy barszcz i ma wysoki impuls w. Na oko da豚ym 130

B璠 kolejne testy ( dam wiekszy zacisk ).

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
simsigver
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Mar 02, 2007 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z racji 瞠 Z1 jest mocniejsz zasad od NH3*H2O, mieszanie Z1 z AP, prowadzi do wyparcia amoniaku i powstania silnie wybuchowego tetranadchloranu Z1 (zwi您ek o sile pentrytu, b.wra磧iwy), tylko 瞠 tu na szcz窷cie jest on "rozcie鎍zony" pozosta陰 ilo軼i AP - trza uwarza z tym Rolling Eyes Wink

Pozdr

Arkadiusz ---> Raczej dwunadchloran ( "rozcie鎍zony" AP ). Trzeba uwa瘸 ale paliwo jest bezpieczne je郵i traktowa je np. tak jak proch H3.
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Sob Mar 03, 2007 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny test paliwa X. Nie pokaza bym bo SR jeszcze za s豉by ( za ma造 zacisk ) ale popatrzcie na dym. Taki b璠zie czyli ciemny. W tym paliwie ( jest znacznie lepsze od prochu czarnego ) nie da貫m do niego Mg i tak chyba pozostanie. SR ten jak dopracuj u篡j do testowych bombek fajerwerkowych z gwiazdkami Dragon Eggs wg mojej receptury ( mam nadziej :- ) )

FILM

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum