Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Efekty ciekawostki i rozważenia.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MnichU



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Z klasztoru

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 11:57 pm    Temat postu: Efekty ciekawostki i rozważenia. Odpowiedz z cytatem

Witam

Ponieważ nie mam dostępu do innych działów zamieszczę to tutaj. Piszcie o różnych efektach szelek , oraz star mine które was ciekawią ale nie wiecie, nie jesteście pewni jak to zrobić. Piszcie tutaj również własne pomysły efektów. Ja mam takie pytanie bo ostatnio oglądałem Fireworks an Explosive Store i chciałbym się zając pewnymi efektami ale nie wiem jak to jest wykonane o pierwszy efekt chodzi o gwiazdki drugi jak a one tak poleciały? Oto urywek z filmu:

http://video.google.pl/videoplay?docid=-8576708331341557799

P.S. Do Adminów i Modów nie usuwajcie tego tematu bo naprawdę zależy mi na tym aby dowiedzieć się jak to jest zrobione.

Pozdrawiam
MnichU

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
necro



Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 67

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o lol Shocked ale wywaliste szelki

btw taki efekt chyma mozna uzyskac, odpalajac kilka takich samych szelek na raz, np bateria odpalana rownoczesnie elektrycznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krissmann



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 108
Skąd: Toruń

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo zrobić taka dużą szelke, a w niej kilka-kilkanaście takich mniejszych Wink ale pewnie dość ciężko o taki efekt.
_________________
Piszę poprawnie po polsku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
necro



Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 67

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krissmann napisał:
Albo zrobić taka dużą szelke, a w niej kilka-kilkanaście takich mniejszych Wink ale pewnie dość ciężko o taki efekt.


imo lepiej baterie, bo tak bedzie spory problem z rozerwaniem.

Poprostu zrobic baterie, gdzie poszczegolne ladunki sa odpalane rownoczesnie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież widać że leci kilka oddzielnych szelek wiec nad czym sie zastanawiacie?
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
MnichU



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Z klasztoru

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

W pierwszym chodzi tylko o gwiazdki i przepis. a w drugim jak taki efekt zrobić może to jakieś malutkie rakietki ?

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaa te co wygladaja jak muchy latające koło gównaza przeproszeniem? mi to wyglada na kilka małych SRów bez stabilizacji
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
MnichU



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Z klasztoru

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Oto kolejny filmik z tym efekty "Flies over shit" Very Happy hehe
http://video.google.pl/videoplay?docid=1992758044828318909

Mam już powoli pomysł jak to zrobić Very Happy dzisiaj może wezmę się za to

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tyczka



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w temacie o szelkach już kilka razy pokazywano ten efekt (wśród wykonawców był m.in. p2). są to poprostu mini pszczółki z dowolną mieszanką w środku zależnie od wymaganego efektu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
npiro



Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 46

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MnichU napisał:
Witam

Oto kolejny filmik z tym efekty "Flies over shit" Very Happy hehe
http://video.google.pl/videoplay?docid=1992758044828318909

Mam już powoli pomysł jak to zrobić Very Happy dzisiaj może wezmę się za to


Nie słuchaj ich. Te muchy przy kupie realizowane są za pomocą lontów "flying fish". Jest tego kilkanaście kolorów. Tniesz na kawałeczki, pakujesz luźno w burst,robisz małe snopki lub pakujesz w papierowe korpusiki. Lata jak posrane we wszystkie strony.
http://www.skylighter.com/mall/ignition.asp

Te większe to efekt Go-getters. Coś jak kilkanaście/dziesiąt spoulette, tylko że z mieszanką efektową + większa średnica i bylejakie ścianki. Technik wykonania jest sporo. Musisz sam poszukać.
GoGetters pochodzi najprawdopodobniej od popularnej na zachodzie gierki gdzie układało się labirynt z rurek ponieważ ruch gogetterków przypomina ich przypadkowe ułożenie, zawijasy itd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
necro



Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 67

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sie odpali sam lont visco i rzuci to tez taka 'muszka pierdzidółka' Very Happy

wlasnie do SMa wrzucilem kilka kawalkow visco po 2-3 cm, zobaczymy co bedzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DNF



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic szczegolnego. Pieknego efektu sie nie spodziewaj. Z kumplem tetstowalismy to przed sylwkiem. Nawet fajnie wyglada visco 3mm w szelce po ladnym rozrywie.
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczęta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Gałczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
necro



Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 67

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DNF napisał:
Nic szczegolnego. Pieknego efektu sie nie spodziewaj. Z kumplem tetstowalismy to przed sylwkiem. Nawet fajnie wyglada visco 3mm w szelce po ladnym rozrywie.
Pozdrawiam
DNF


ja jak robilem petardy, to wkladalem zawsze lont przez caly ladunek (na zapas poprostu), i jak petarda juz wybuchla to lont wylatywal i tworzyl dodatkowy efekt Wink ale moze koniec off-topu na ten temat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie lonty flying fish gdyż one nie dają tak jasnego i silnego płomienia. Jest to szybkopalna mieszanka w tekturowej krótkiej rurce. w tym wypadku przed tą mieszanką jest wolnopalna mieszanka typu T-T a całość jest zorganizowana w postaci starmine'a.
Koniec. Po co taka wojna?
Pozdr. tsh.

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
npiro



Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 46

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomash napisał:
To nie lonty flying fish gdyż one nie dają tak jasnego i silnego płomienia. Jest to szybkopalna mieszanka w tekturowej krótkiej rurce. w tym wypadku przed tą mieszanką jest wolnopalna mieszanka typu T-T a całość jest zorganizowana w postaci starmine'a.
Koniec. Po co taka wojna?
Pozdr. tsh.


Jeśli nie masz pewności to lepiej nie mów że ktoś mówi nieprawdę. Jeśli kiedykolwiek widziałeś lont flying fish w akcji to zdziwiłbyś się jak dużo światła daje. Najprawdopodobniej jest mocno wzbogacony o jakiś proszek mg lub al. Tutaj masz test mieszanki dymnej odpalanej właśnie czerwonym flying fishem
http://video.google.pl/videoplay?docid=2817297286666436928
W biały dzień poprostu oślepia kamerę powodując gwałtowne zwiększenie przysłony. Poza tym FF sprzedawane są nawet z cracklingiem. Efektów jest cała masa.
Zresztą zobacz producenta gównianych tortów. Strzały od 1/2 do 7/8", bardzo krótkie kawałki FF (przynajmniej tak napisano po prawej stronie w opisie) . No chyba że producent nie wie co pakuje do swoich szelek i podaje nieprawdziwe info.
http://video.google.pl/videoplay?docid=-914028767421485974

Sprawa 2.
Wolno paląca się mieszanka w gogeterze spowodowałaby że spadł by na glebę jak kamień i niczym nie różniłby się od gwiazdki. Co ty bredzisz? Powolny TT który powoduje efekt silniczka rakietowego (inaczej jedyny ruch to byłby prosto w dół). Podaj mi skład to sobie kilka silniczków zbuduję.

Zresztą specjalnie dla ciebie jeden ze składów GoGet
Kod:

[tytul] => Blue Go-Getters: Blue #2, Source: John Driver
            [skladnik] => Array
                (
                    [0] => Ammonium Perchlorate  50
                    [1] => Saran Resin 16
                    [2] => Copper(II) Carbonate  15
                    [3] => Aluminum, atom, spher, 325 mesh, 32 micron 10
                    [4] => Parlon 9
                )

            [kategoria] => Drivers
            [komentarz] => Make sure acetone and xylene have been dried using
                                     damp rid to remove any water from the solution.
                                     Mix 90% acetone with 10% xylene as the wetting
                                     solution. Mix with comp until the consistency of
                                     pancake batter has been reached, then quickly
                                     transfer into a squirt-top applicator container.
                                     Fill each go-getter to the top and insert a piece
                                     of thermolite or KP black match into the cavity
                                     that forms as it starts to dry. Make only what you
                                     can use in one sitting, as it does not maintain
                                     the correct viscosity over a period of more than a
                                     few hours.


I przeczytaj dokładnie moją wcześniejszą wypowiedz nt "tych większych". Moje Spoulette i Twoja tekturowa rurka - chyba można to połączyć w jakąś logiczną całość, co?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Ty łaskawie przeczytaj moją wypowiedź.
"całość jest zorganizowana w postaci starmine'a"
trzeba Ci czegoś jeszcze ? Lupy?
Poza tym oglądałem przekroje nie tylko takich komet/szelek i żadna szanująca sie fabryka profesjonalnej pirotechniki nie pakuje w to F-F. Jego efekt jest po prostu "za mały".
Pozdr.

p.s. nie oskarżam Cię o kłamstwo. Może i amatorzy w usa tak robią. Tam wszyscy idą na łatwiznę (plastikowe szelki - ble!) Ale na potrzeby profi taki lont... Poza tym 3mm visco daje niewiele mniejszy płomień to wytłumacz mi dlaczego w szelkach 2" używałem 3mm visco i nie było go widać a wysokości 30m a te gwiazdy co rzekomo są z f-f doskonale widać?
Pozdr.


Niedługo usunę ten post, nic nie wnosi do tematu.

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile


Ostatnio zmieniony przez Tomash dnia Sob Sty 20, 2007 12:40 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
npiro



Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 46

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomash napisał:
Poza tym oglądałem przekroje nie tylko takich komet/szelek i żadna szanująca sie fabryka profesjonalnej pirotechniki nie pakuje w to F-F. Jego efekt jest po prostu "za mały".
Pozdr.

Poza tym 3mm visco daje niewiele mniejszy płomień to wytłumacz mi dlaczego w szelkach 2" używałem 3mm visco i nie było go widać a wysokości 30m a te gwiazdy co rzekomo są z f-f doskonale widać?
Pozdr.


1. Zapytaj producentów nie mnie. Jeśli producent mówi że jest tam FF to widać tak jest. Za mały? Przecież od początku mówiłem że FF do mniejszych a większe to Gogetters. W czym problem?

2. 3mm visco służy do odpalania i nie ma w nim grubszego proszku metalu. W specjalnym loncie FF masz dodatkowo proszek AL lub Mg (może coś innego) które powodują że zaczynasz je dobrze widzieć. Sam visco pali się dając dużo mniej światła.

3. Do małych szelek nie zrobisz Gogettersów bo się najzwyczajniej w świecie w nich nie zmieszczą. Pozostaje wtedy FF. http://www.pyrotube.com/fuse3.html
Cytat z wiki
Kod:
"Flying fish fuse is a modified type of Visco-type fuse used in fireworks. The composition in the core is a metallic spark composition or other effect instead of black powder."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile pamiętam to rozmawialiśmy o efektach na filmie a tam były to gwiazdy/komety wykonane w sposób który opisałem.
Po 2 na twoim filmiku f-f wcale nie pali się dużo jaśniej niż 3mm visco, poza tym 3mm visco daje snop iskier a 20m nad glebą nic już nie widać.
Może i w skali 1-1,5" no 2" pakują takie coś - w co wątpię. Ale na filmie efekt był całkiem inny i nie odstąpię tej racji.
Obejrzyj jeszcze raz film. Tam praktycznie każdy ogon odpowiada jednej "muszce" więc były to swoiste komety.
Pozdrawiam.

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
npiro



Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 46

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomash napisał:
O ile pamiętam to rozmawialiśmy o efektach na filmie a tam były to gwiazdy/komety wykonane w sposób który opisałem.


Więc sprecyzujmy. Ja mówię o efekcie który w pierwszym linku występuje od mniej-więcej 8sek a w drugim praktycznie przez cały czas.
W drugim filmiku podano dokładnie co to za tort. Odnalazłem go i proszę bardzo

Bling, Bling
36 Shots (200g)
This cake has alternating patterns of 6 rapid fire shots with flying fish, crackling comets, peony, glitter stars, chrysanthemums and crackle flowers. The last 4 breaks are gold willows. One of the top 5 small cakes available today.
http://www.pyrospot.com/Videos/Bling_Bling.wmv
Dalsza dyskusja nie ma sensu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 12:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym ciastku nie ma efektów >1", 2" strzela sie na 40-60m, na filmie było wyżej.
Swoją drogą obaj przyznaliśmy sobie rację i nadal istnieje dyskusja. Ja twierdzę tylko że przy dużych kalibrach nie opłaca sie stosować f-f bo go nie widać.
Pozdr.

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP