Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SkyRider i RedDevil

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stratus
Gość





PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 4:43 pm    Temat postu: SkyRider i RedDevil Odpowiedz z cytatem

Witam!

Razem z kolegami wpadłem na pomysł zrobienia rakiety o jak najniższym koszcie i prostocie wykonania. Tak powstał projekt rakiet SkyRider.

Pierwsza rakieta (prawie) wystartowała 06.01.2007.
Silnik wymontowany z najtańszych rakiet w sklepie:


A tu zdjęcie rakiety na wyrzutni przed startem:


A tu po lądowaniu:


I tutaj FILM


Projekt RedDevil to seria rakiet średniej wielkości do 1,2m i masie do 1kg.

Wstępne dane rakiety RedDevil I:
wysokość: 1m
średnica: 5cm
masa: około 0,75kg
korpus: rura PCV

Projekt:


Parametry silnika:
korpus: rura PCV 3,5cm
długość: 20cm
masa paliwa: około 100g
paliwo: karmelek + proszek Al
dysza: stalowa

Układ odzyskiwania rakiet będzie prawdopodobnie pirotechniczny (z opóźnieniem lontowym) z pominięciem elektroniki. Jeśli ktoś ma jakiś ciekawy schemat taniego i prostego układu proszę o przedstawienia w tym temacie.

Start przewidziany na 24.02.2007.

Arkadiusz --> Sorry ale tytuł tematu wyglądał mi na pisany przez boota i skasowałem stratusa jak byłem w panelu admina :- )
Powrót do góry
beaker



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie stajacy pare metrow od swirujacej nieprzewidywalnej rakiety Shocked
staraliscie sie o wywazenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beaker



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paztre na zdjecie... i czy w ta rakiete nie jest wlozona cala rakieta kupna?? bo widac nawet rowoy patyk czesty przy rakietach komercyjnych
pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nową nazwe użytkownika ale to ja Stratus.

patyk znalazłem gdzieś na ulicy po nowym roku i zamontowałem na statywie stosowanym takim jak w laboratoriach chem. do montowania probówek itp. (pożyczyłem ze szkoły).
korpus zrobiony z 3 kartek A4 zwiniętych na rurce od wody i namoczonych w wodzie z dodatkami detergentu (żeby było sztywniejsze).
Czubek z oryginalnej rakiety pomalowany korektorem szkolnym.
całość pomalowana farbami plakatowymi i zabezpieczona lakierem do włosów. Jako kleju użyłem farb do malowania po szkle (są elastyczne i wytrzymałe).
Rakieta trzyma się na patyku dzięki przelotką zrobionym z osłonki kabli ekranowanych (takich jak z anteny).


Cytat:
Arkadiusz --> Sorry ale tytuł tematu wyglądał mi na pisany przez boota i skasowałem stratusa jak byłem w panelu admina :- )


przywróć mojego użytkownika. Prosze ładnie
Powrót do góry
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 7:27 pm    Temat postu: Re: SkyRider i RedDevil Odpowiedz z cytatem

stratus napisał:
Razem z kolegami wpadłem na pomysł zrobienia rakiety o jak najniższym koszcie i prostocie wykonania.


Cel (co widać na zdjęciach i filmie) osiągnięty, rakieta była, wystartowała i nie wysililiście się przy jej budowie. Ale jednak bardziej staranne oklejenie jej i lepsze malowanie to chyba nie jest taki duży problem. Ta rakieta była prawidłowo wyważona?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie pomysł wydaje się niezły. Na sam początek można nauczyć się budowy modeli i całej oprawy (starteczność, wyrzutnia, odpalanie) za niewielkie pieniądze i przy niewielkim ryzyku. Najlepiej wykorzystać te rakietki z gwiazdkami i po prostu usunąć im te gwiazdki.
P.S. Model ewidentnie niestateczny...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyczyną złego lotu była wada dyszy którą niestety próbowałem "ulepszyć" dodając odrobine zaprawy klejowej z dodatkami i jak widać trochę nierówno ją uformowałem Sad

jutro w sobote startuje kolejna rakieta zrobiona przez kolege według mojego pomysłu. tym razem korpus z rury PCV 2cm z silnikiem jak wcześniej z oryginalnej rakiety. Samej rakiety nie widziałem jeszcze na oczy i nie wiem czy jest dobrze zrobiona.
Jak poleci to wrzuce film i zdjęcia.

Właśnie zaopatrzyłem się w worek saletry co wróży już niedługo starty większych rakiet.
W planie mamy wyścigi samochodów z silnikiem rakietowym oraz jak napisałem w pierwszym poście rakiete RedDevil - uwieńczenie miesięcznej pracy.

Zaczynamy też testy SR z ceramiczną dyszą z bezpiecznika na karmelek. Smile
Powrót do góry
stratus



Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 21
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Pon Sty 15, 2007 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czemu ktos ciągle mnie usuwa???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP