Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Komety
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Czw Wrz 30, 2004 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprz±tam na forum troszke, wiêc tutaj przenosze wypowiedzi i pytania Palazi:

Palazi napisa³:
Witam
Mam ma³y problem... a mianowicie próbowa³em zrobiæ kometê z tego przepisu co kiedy¶ chyba piromaan robi³... ubita w korpusie rzeczywi¶cie ¶wietnie siê pali³a... lecz gdy tylko w³o¿y³em moj± kometê do mozdzierza i odpali³em lont od dzi³ka ta wystrzeli³a , ale siê nie zapali³a... pó¿niej wymiesza³em ³y¿eczkê FB-ka z prochem do komet i wsypa³em do obudowy komety... wtedy mój mozdzierz niezle hukn±³ i wystrzeli³ pocisk bardzo wysoko... po kilku sek wyszed³em z kryjówki i zacz±³em siê rozgl±daæ za komet±... i nagle spad³a ze 2 metry obok mnie... strasznie mnie to zaskoczy³o... od tej pory jako prochu miotaj±cego u¿ywam 1.5 ³y¿eczki FB-ka... ale niestety to mnie nie pocieszy³o ¿e pocisk lecia³ tak wysoko... kiedy proch w komecie siê nie zapali³... kometa mia³a obudowê z trzech stron... by³a bez lontu... s±dzi³em ¿e Pcz lub FB odpali kometê w czasie wystrza³u... co wy robicie z waszymi kometami ¿e odpala zawarty w nich proch ?? domy¶lam siê ¿e powinny byæ zamkniête z czterech stron i mieæ tylko u do³u otwór na lont... jezeli potrzebny do komet jest lont to mam pytanie czy wetkniêta s³omka z upchniêt± mieszank± saletry z cukrem nadawa³aby siê do komety ??Osobi¶cie s±dzê ¿e wszystko dzia³oby siê za szybko i niezd±¿y³oby odpaliæ lontu...Nie bardzo chce mi siê wydawaæ kasy na fabryczny lont... ale je¿eli nie ma ju¿ innej mo¿liwo¶ci do odpalenia komety w locie... to chyba jednak nie ma wyj¶cia...
Pozdro
PS.Zrobi³em bardzo du¿o prób z kometami... za ostatnim razem próbowa³em lontem najpierw odpaliæ zawarto¶æ komety a pó¿niej s±dzi³em ¿e pal±ca siê kometa odpali FB-ka (mój proch miotaj±cy )
ale gówno z tego wysz³o... teraz my¶lê ze FB wyrzucaj±c kometê rozsypuje po drodze po³owê prochu kometowego

UWAGA
O odpowiedz proszê tylko tych forumowiczów którzy robili ju¿ komety i s± obcykani w tych sprawach... jak siê nie znasz to nie pisz siana proszê !!




Delta napisa³:
Delta
No wiec moze ci niepomoge ale ja robie tak:
rurka zjednej strony zatkana znajduje sie w niej MP z dodatkiem dekstryny cos jak duza gwiazdka kiedy masa dopiero dosycha umieszczasz w niej lont kawalek z 5cm i do mozdzieza jeszcze mnie niezawiodlo, a i bez lontu tez dziala tylko kometka niemoze byc zamknieta od strony ktorej ma sie zapalic jesli niestosujesz lontu to niedawaj dyszy i lepiej zeby masa wystawala troszke poza korpus kometki


Piroman2 napisa³:
Jesli zrobi³e¶ dok³adnie tak jak na Vortalu opisa³em to powinno wyj¶æ...
Napewno musisz dac lont/stopinê(tania, mo¿na samemu zrobiæ), jak widzisz ja dla pewno¶ci daje 2 stopniki..
Kometka musi byc dobrze dopchniêta do koñca mo¼dzierza... porpóbuj , musi wyj¶æ (te¿ mia³em takie przypadki, ¿e siê nie zapala³o)
ps prosze o przeniesienie tych postow do tamatu kometki...


Palazi napisa³:
Witam
Szczerze powiedziawszy wcze¶niej nie widzia³em na Vortalu przepisu na kometki... tylko raz tutaj na tym forum poda³e¶ przepis na proch do komet i napisa³es ¿e trzeba mocno zaprasowaæ proch... czytaj±c na Vortalu jak nale¿y wykonaæ obudowê do komety doszed³em do momentu ze u¿ywasz nawet dwóch lontów i na koniec jeszcze wycinasz "kó³ko" z tektury (czego ja nie robi³em)... ok to ju¿ raczej znam odpowiedz na mój problem dziêki wielkie
Pozdrowienia

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sro Pa¼ 06, 2004 7:24 pm    Temat postu: my comets Odpowiedz z cytatem

Komety jak zwykle przeze mnie wyrzucane s± z mo¼dzierza za pomoc± 6-7g prochu chloranowego, maj± ¶rednicê wew. ok. 32mm i zawieraj± zazwyczaj 38g silnie sprasowanej mieszanki (drewniany walec i m³otek). Po wielu próbach które przeprowadzi³em, stwierdzi³em i¿ moje komety s± powtarzalne i piêkne Razz I teraz pozwolê sobie stwierdzic:
Cytat:
dla mnie to tyle roboty co "wypiæ kawê"....
Wink
Pozwole sobie poleciæ mój artyku³, który dobrze przedstawia produkcjê komet wd. mojego sposobu:
http://chemik.vitnet.pl/articles.php?id=81
pozdrawiam

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Czw Pa¼ 07, 2004 8:11 pm    Temat postu: my comets Odpowiedz z cytatem

No "jako tako" mogê daæ wiecej chloranowego , choæ jak dam za du¿o to rozerwie mi komete...
Sprawa jest taka, ¿e t± s± ma³e kometki, có¿ to jest ¶rednica 32mm. Exclamation Takie na pokazach to s± wiêksze i dziêki temu du¿o lepsze, ale ja postaram sie zanied³ugo tak± zrobiæ...Smile w koñcu jestem za tym, aby najpierw zaczynaæ od mniejszych rzeczy i przechodziæ do wiêkszych Very Happy
A przy moim rozmiarze ju¿ du¿o "nie wycisne"...
ps dziêkuje za docenienie mojej pracy i przyznanie ******.
KODEKI:

InterVideo Video Decoder
InterVider Audio Decoder
MPEG-2 Splitter

pozdrawiam
Piroman2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.


Ostatnio zmieniony przez Piroman2 dnia Nie Pa¼ 10, 2004 10:02 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kaco1



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 130
Sk±d: Miasta

PostWys³any: Wto Lis 16, 2004 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Daje tutaj filmik swojej pierwszej komety jestem z niej zadowolony.

http://www.piroportal.one.pl/pliki/kometa1_by_KaCo.mpg

a tutaj fotke korpusu i ³aduku:



Pozdrawiam

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Lis 28, 2004 12:23 am    Temat postu: My Comets... next tests Odpowiedz z cytatem

Nastêpne próby. By wyrzuciæ te komety postanowi³em u¿yæ PC.. mog³em sobie pozwoliæ go dodaæ w wiêkszej ilo¶ci i nie obawiaæ siê tak wielkiego "skoku" mocy. Bo zwiêkszenie parê gram wcze¶niej zastosowanego prze zemnie prochu chloranowego zmienia³o bardzo du¿o rzeczy.. jego moc by³a ogromna.
Wszystkie parametry takie jak wy¿ej napisa³em, z tym wyj±tkiem ¿e 15g PC ziarnistego (jednak jeszcze za malo..) i kometa mrugaj±ca srebrna:
Mrugaj±ca srebrna
i tutaj ciekawa rzecz:
Komety
Jak wcze¶niej pisa³em w szelkach - dwie komety w jednym filmie, a jedna pokazana tylko w powietrzu i pod koniec lotu.. ale za to druga jak dla mnie piêkna.. szeroki ogon komety - jest to nowy sk³ad który stosowa³ wcze¶niej Zebik. Jeszcze bêde go testowa³.
Tutaj w koñcu daje film z mojej baterii komet... niestety nie wyszed³ tak dobrze, jak wcze¶niej ... ale teraz da³em za ma³o prochu chloranowego (tutaj siê w³a¶nie pokusi³em o chloranowy i da³em tylko 3g... znacznie za ma³o). Komety w tej baterii s± bardzo ma³e, gdyz wchodz± do rurki po folii aluminiowej.
Bateria komet
Podsumowaniem tych prób komet jest dla mnie to iz muszê u¿yæ jeszcze wiêcej PC...
pozdrawiam
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Gru 03, 2004 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpalilem dzisiaj moja pierwsza kometke opisze po krotce jej budowe:
Wyrzutnia (mozdzierz )rurka dlugosci 12,5cm i fi wewnetrzne 2,5cm
Kometka rurka paierowa(gazeta wyborcza okolo 10-12 warstw) dlugosc 5cm fi zew.2,4
mieszanki najpierw Pcz na ''rozpalke" nastepnie KNO3+cuk+C potem KNO3+cuk+drobno zmielone zimne ognie . To wszystko mocno zaprasowane w korpusie kometki o dolu kometki zadnej zatyczki (odpalanie cala powiezchnia masy zaplonowej<P.cz>) wszystko ciasn upchane w wyrzutni.
Strzal :
wyrzucenie kometki z mozdzierza ,na wysokosci ok.2m zaplon wlasciwej MP rozwija sie "ogon" na wysokosci 15-20m zaczelo sie opadanie (ogon w pelni rozwiniety).upadek komety na ziemi i tu niestety palila sie jeszcze mp Sad
Wniosek:
nalezy dodac wiecej miesznaki wyrzucajacej (P.cz) aby kometa poleciala wyzej i cala MP zpalila sie w locie
Powrót do góry
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pi± Gru 03, 2004 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tylko tyle ¿e masa z zimnych ogni bardzo d³ugo siê pali.... wiêc nie wiem ile by trzeba dodaæ lift powder'a by a¿ tak wysoko lecia³o.. w koñcu te¿ jest jaka¶ granica Smile Oczywi¶æie to te¿ zale¿y ile dasz tej mieszanki...
_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
wawrzyk



Do³±czy³: 21 Pa¼ 2004
Posty: 48
Sk±d: z polski

PostWys³any: Nie Kwi 17, 2005 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oto filkim komety. http://www.tgp5.republika.pl/koometa.mov
Sk³ad jej to :
Azotan potasu: 20g
Wêgiel: 15g
Opi³ki Fe oko³o: 10g
Proszek Mg: 5g
Kometa by³a z opakowania od kliszy tylko szkoda ¿e tak nisko polecia³a

_________________
www.tgp.go.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Pi± Kwi 22, 2005 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rime Reaktywacja Smile

ja tez probowalem zrobic komete i wyszlo cosik takiego:

mozdzierz: rolka po recznikach papierowych
miotajacy: fb na kclo3
mieszanka w komecie: pcz
kometka w sumie bardzo mala

za dlugi opozniacz spowodowal ze mp odpalila dopiero wtedy kiedy kometa zaczela juz spadac na dol :/
sprzet cienki (aparat cyfr. Pentagram Optique 20EF) to jakosc nie za dobra
FILM

ale nie poddaje sie i bede probowac dalej (moze jeszcze dzisiaj, i jutro dam foto/film)

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob Sie 20, 2005 11:50 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kaco1



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 130
Sk±d: Miasta

PostWys³any: Pi± Kwi 22, 2005 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Rime jak by ci tylko trochê wy¿ej polecia³a, i odrazu po wyj¶ciu z mo¼dzie¿a powina zostawiaæ za sob± snop iskier. Mo¿e ci dzi¶ wyjdzie powodzenia Very Happy

Pozdrawiam Kaco1

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
szpaner



Do³±czy³: 11 Pa¼ 2004
Posty: 561

PostWys³any: Nie Kwi 24, 2005 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popieram: nie powinno byc opuzniacza- odrazu odpalanie komety
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sob Kwi 30, 2005 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak obiecywalem

strzelalem nadal z tego samego mozdzierza i sie rozpadl....
o to foto releacje:

najpierw chce sie nauczuc dobrze strzelac wiec proba z malutka kometa z pcz
FILM
i stalo sie to....:

kaco wykrakales! Smile

zdecydowalem sie na zmiane mozdzierza wiec wzialem do lapy mozdziusia, stwierdzilem ze jest troche za wysoki i brutalnie go skrocilem Twisted Evil


a teraz prezentuje sie tak:


i odrazu proba ilosci fb tak zeby nie roz..walic mozdzierza

saletra+cukier, miotalem fb na kclo3 1 i 1/4 lyz.
FILM

strzelac bede tez dzisiaj ale najwczesniej filmiki pojawia sie jutro
np pojdzie dzisiaj taka kometa:

sztuk dwie
opisze w nastepnym poscie

POZDRO

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sob Kwi 30, 2005 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kometa #1 (ogólnie nr.6)
PCZ a potem troszke pcz+duzo pylu alu

Zdjêcia:



FILM

Kometa#2 (ogólnie nr.7)
Nie bêde pokazywaæ ani zdjêc ani filmów - powiem krótko: BUM!.... bum (echo)
Mo¼dziu¶ na szczê¶cie ca³y tylko zatyczka wysz³a na 1cm Rolling Eyes

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob Sie 20, 2005 11:51 am, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Minik



Do³±czy³: 10 Lip 2004
Posty: 19
Sk±d: Bochnia

PostWys³any: Nie Maj 01, 2005 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje sie jakby te komety mia³y dysze... Mam racje Rime ? Bo ¿eczywi¶cie troche dziwnie lataj±...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Pon Maj 02, 2005 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zydu napisa³:
Hehee fajna ta kometa tylko jakos dziwnie polecia³a ;] +4/6

Kometa #6 sk³ada³a siê z dwóch komór. Pierwsza (ta od strony lontu) po brzegi wype³niona PCZ. W drugiej by³a kulka folii alu do której wsypa³em PCZ+mieszanka na flare bia³± (KNO3+Al). Pytasz siê czemu tak dziwnie polecia³a ? Ano dlatego, ¿e nasypa³em ciut za du¿o FB (powoli zaczyna mnie denerwowaæ), by³o tego 1,5 p³askiej ³y¿eczki, komete poprostu rozerwa³o, jednak czê¶æ mieszanki I odpali³a (to w³a¶nie ten pomarañczowy snop) i zainicjowa³a mieszankê II

minik napisa³:
Wydaje sie jakby te komety mia³y dysze... Mam racje Rime ? Bo ¿eczywi¶cie troche dziwnie lataj±...


Kometa musi (dobrze by by³o) mieæ dysze aby snop iskier (efektów) by³ wiêkszy, to tak jak z wulkanem. Tylko nie wiem co ma dysza do latania Question
W sumie chyba ma bo jak zrobisz zbyt d³ug± i w±sk± to mo¿e ci wyj¶æ z tego SR odpalony wysoko w powietrzu Laughing

POZDRO

Ps. nie moglem wczoraj strzelac bo mi sie mozdzius rozpekl od srodka (scianki sie zwijaja), przygotowalem na dzisiaj pewnego rarytasa, najwczesniej w piatek pokaze na forum.

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kaco1



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 130
Sk±d: Miasta

PostWys³any: Czw Maj 05, 2005 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Odpali³em ostatnio 1 komete, i jestem z niej zadowolony.

Oto Film:
http://s18.yousendit.com/d.aspx?id=1CHSLV5Q1FX4U2HK0ZQ1Q7GJ9Q


Pozdrawiam Kaco1

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Nie Maj 08, 2005 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak Snake zrobil mini szelke tak ja zrobilem mini komete
pcz + 5% pyl alu (uwidocznil sie dopiero pod koniec)
moglem dac tak czy siak troche wiecej miotajacego to by fajnie wyszla, a tak spalala sie moim zdaniem za dlugo.
FILM

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob Sie 20, 2005 11:51 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
-arturo-



Do³±czy³: 12 Kwi 2005
Posty: 13
Sk±d: z du¿ego pokoju :p

PostWys³any: Nie Maj 29, 2005 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siema, zrobi³em co¶ takiego:
wyrzutnia karmelka

potrzebny nam mocny korpus zatkany z jednej strony. nasypujemy do niego magnez+kno3 lub co¶ w tym stylu. zalewamy karmelkiem(mo¿na dodaæ do krmalka troche magnezu to bêdzie lepszy efekt) i robimy z góry w karmelku otwór na lont. jak ju¿ wyschnie to wk³adamy lont i ju¿. ja zrobi³em co¶ takiego i mi sie zapali³ troche karmelek i lont doszed³ do mieszanki zanim karmelek sie spali³ i wywali³o go do góry wysoko i lecia³ i sie pali³ (najlepiej w nocy a jak dodasz do karmelka magnezu to leci i sie pali fajnie) i jeszcze w tym samym czasie z korpusu by³ jasny p³omieñ a i jak wywala³o karmelek to by³ taki odg³os jak by sie szampana otwiera³o.
a tak to wygl±da:



To nie jest kometa, kometa musi zostawiaæ za sob± bardzo wielki snop iskier. A to tylko siê zapewne pali. Daj nam jaki¶ film z wystrza³u tej twojej komety, mo¿e siê myle Kaco1

nie mam filmu, my¶la³em ¿e to tylko sie zapali a tu niespodziewanie wylecia³ karmelek pal±c siê w powietrzu a z korpusu wielki o¶lepiaj±cy p³omieñ a napisa³em tu bo nie wiedzia³em gdzie a niechcia³em zak³adaæ nowego tematu
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
hemist
Go¶æ





PostWys³any: Wto Cze 14, 2005 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
a oto moja hmm 1 kometa która siê uda³a Very Happy
Mimo neiwielkiej ilo¶ci iskier ( nei amm py³ów metali Sad ) stosujê tylko duuu¿o C , mo¿e siê podobaæ nawet Wink Kometka ma³a fi 2cm mozdziez ma³y , 20cm.
Mieszanka w komecie: P CZ z 35% C. Miota³em na 1g benzoliftu

pozdr,
hemik

juz ok


Ostatnio zmieniony przez hemist dnia Pi± Cze 24, 2005 2:43 pm, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Pon Lip 11, 2005 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Moja mini-kometka - dzisiaj wieczoram odpale.
Na mieszance PC&PAM, w ilo¶ci 9g:
- 70% P.Cz.
- 24% PAM
- 6% wêgiel
Prasowane z 1g NC i paroma ml acetonu.

Postaram siê nagraæ.
Opó¼niacz jest niepewny (Pcz+NC zaprasowane w rurce od napojów). Ca³e szczê¶cie to kometka i niech siê dzieje co siê chce, byle odpali³o.
Nie bêdzie to moja 1. kometa - ju¿ wcze¶niej robi³em parê wiêkszych (niestety strza³y nie by³y zarejestrowane kamer±).

Nastêpne próby przewidujê z paroma trzeszcz±cymi gwiazdkami (mam ju¿ takie opracowane)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP