Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Bindowanie gwiazdek
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
MeHow



Do³±czy³: 14 Lis 2008
Posty: 131
Sk±d: ze wsz±d

PostWys³any: Sro Sty 21, 2009 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to w takim razie przepraszam my¶la³em ¿e to co mam to w³a¶nie takie najgorsze co mo¿e byæ czyli srebrzanka a tu siê okaza³o ¿e to bright. faktycznie P2 potwierdza siê to co mówisz cholerstwo brudzi niemi³osiernie i jest chyba pokryte stearyn± bo czuæ a¿ t³uszcz. natomiast je¶li chodzi S-waves to u mnie sprawa ma siê tak. chloran mam poprostu baja cz.d.a i w dodatku bardzo drobny py³ tylko siê bryluje ale wtedy wystarczy rozetrzeæ w mo¼dzierzu i jest git natomias glin mam ten co mówi³em. gwiazdki robi³em na dex+woda (nie mia³em innego wyj¶cia gdy¿ robi³em w domu) wysz³y bardzo ³adne twarde. tu jest foto przed primerowaniem http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f140370d7f8e4847.html oraz po http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b7e6cb0d434f662.html odrazu przepraszam za jako¶æ zdjêæ ale robione telefonem i rêce mi siê trzês³y hehe. a je¶li chodzi o efekt to kurde w rzadem sposób nie przypominaj± Silver Wave tych powiedzmy waszej produkcji. dlatego te¿ jak tylko zdobêdê fundusze mam zamiar zakupiæ dwa lub trzy rodzaje glinu oraz magnez o dwóch frakcjach. a tak wygl±daj moje pseudo Silver Wave w locie http://www.youtube.com/watch?v=9TpVVsQ8GJw. kurde znów siê rozpisa³em hehe pozdrawiam.
_________________
po ulicy szed³ pies i wydala³ H2S
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Czw Sty 22, 2009 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MeHow dla mnie w tym starmine to jest sam primer gwiazdki nie wyschnê³y dobrze.
Silver Wave daje o¶lepiajacy srebrny ogon.. A u ciebie to nie wiem co to jest Rolling Eyes

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
MeHow



Do³±czy³: 14 Lis 2008
Posty: 131
Sk±d: ze wsz±d

PostWys³any: Czw Sty 22, 2009 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gwiazdki napewno wysch³y bo suszy³y siê jaki¶ tydzieñ na grzejnikach a jak jedn± rozcie³em to nie widzia³em ani nie czy³em wilgoci. jak spalam jedn± na ziemii to nie daje ¿adnych iskier tylko tylko taki bia³y jednolity p³omieñ. po tych obserwacjach pomy¶la³em ¿e jest co¶ nie halo z glinem. mogê siê co prawda myliæ. spróbuje jeszcze z tydzieñ podsuszyæ dla 100% pewno¶ci na grzejnikach i zeskrobie troche primera. zobaczymy czy to co¶ da.
_________________
po ulicy szed³ pies i wydala³ H2S
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Czw Sty 22, 2009 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje kupic dobre aluminium, ktore drogie nie jest (to nie atomizowane w koncu). I silver wave bez problemu wyjda. Wiecej nie ma co sie wypowiadac na ten temat. Zwlaszcza ze tytul tematu "Bindowanie gwiazdek" ... Rolling Eyes
_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kieroshaw



Do³±czy³: 03 Sty 2009
Posty: 8
Sk±d: z chaty wuja Tom'a

PostWys³any: Nie Sty 25, 2009 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, widzê, ze mowa tu o moich ulubionych gwiazdkach Cool To film ze spalania jednej (bindowana Lakierem NC Wink )

Silver Wave

Co do samego bindowania... Ja osobi¶cie, je¿eli robiê SW bindowane roztworem alkoholu, to zmieniam nieco sk³ad, na taki:

KCLO3 - 50%
Al - 45%
Dex - 5%

W praktyce mo¿na jeszcze zwiêkszyæ ilo¶æ dex kosztem al, my¶lê, ¿e 2 - 3% nie zmieni drastycznie efektu, a gwiazdy bêd± mocniejsze (czyt. twardsze)

Teraz czas na bindowanie NC lakiem... Gwiazdy pompowane ze strzykawek na tym binderze wychodz± moim zdaniem nawet, nawet... S± twarde, po porz±dnym wyschniêciu truuudno je rozwaliæ, ³adnie siê pal±. Moja metoda wyciskania jest taka, ¿e NC mieszam z dowolnym rozpuszczalnikiem (na oko 1:1) a potem dodajê do masy. Odstawiam to do podeschniêcia lekkiego (oczywi¶cie po uprzednim wymieszaniu). Dlaczego tak, a nie inaczej? Bo z w³asnego do¶wiadczenia wiem, ¿e podczas pompowania ¶wie¿ej masy jest problem z pociêciem wa³ków, odciskaj± siê one pod no¿em, itp. Przez to nie uzyskamy ju¿ takich piêknych wa³eczków jak na dex Cool Po podeschniêciu masy mo¿emy po czê¶ci zapobiec temu i gwiazdy moim zdaniem siê o wiele lepiej sprawdzaj± Wink

No, to chyba na tyle, jak co¶ sobie przypomnê, to napiszê oczywi¶cie Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Johnny £ódzki



Do³±czy³: 03 Sty 2009
Posty: 59

PostWys³any: Pon Mar 23, 2009 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W³a¶nie z gwiazdkami na bazie alu~ napotka³em pewien problem...
S³ysza³em, ze silver wave itp. ³atwo siê tocz±, wiêc postanowi³em wytoczyæ kilka gwiazdek na bazie mieszanki Golden Wave 3.
Da siê co¶ zrobiæ, ¿eby przy toczeniu siê tak cholernie nie pyli³o?
Strasznie mnie to denerwuje - czy da siê jako¶ "zwi±zaæ" tak± such± mieszankê?

Edit: na dodatek te 4 mm kulki, które uda³o mi siê wytoczyæ, popêka³y... Czego to mo¿e byæ wina?

Edit2: Ju¿ chyba wiem, dlaczego popêka³y - warstwa masy gwiazdkowej wysch³a szybciej ni¿ rdzeñ z gorczycy...
Zabieram siê za bezrdzeniówki xd
Zobaczymy co wyjdzie z toczenia gwiazdek na ziarenkach prochu czarnego.

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Johnny £ódzki dnia Sro Mar 25, 2009 1:19 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Wto Mar 24, 2009 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kclo3 45
al 45
dex 10

Do wody przed bindowaniem parê kropel p³yny do mycia naczyñ co usunie napiêcie powierzchniowe... Tak jak eksperymenty z "magicznym piaskiem" Laughing By³o o tym. Wszystko mieszasz razem, kilka razy przez sito a potem bindowanko mieszasz z ma³± ilo¶ci± wody z p³ynem zostawiasz na chwilê a potem ubijaczk± mieszasz, ¿adna filozofia.

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Johnny £ódzki



Do³±czy³: 03 Sty 2009
Posty: 59

PostWys³any: Wto Mar 24, 2009 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slu_1982 napisa³:
Wszystko mieszasz razem, kilka razy przez sito a potem bindowanko mieszasz z ma³± ilo¶ci± wody z p³ynem zostawiasz na chwilê a potem ubijaczk± mieszasz, ¿adna filozofia.


Chloranu wola³bym nie u¿ywaæ. Golden Wave ju¿ jest zmieszana i nawet zabezpieczona kwasem bornym, wiêc chyba leipej bêdzie jej u¿yæ ni¿ ma le¿eæ... Tym bardziej ¿e po testach tych popêkanych gwiazdek pali siê bardzo ³adnie.

Nie rozumiem tylko po co przesiewanie przez sito i po co ta trzepaczka xd
Ja chcê toczyc gwiazdki, tylko wnerwia mi unosz±cy siê wszêdzie py³ glinowy.
Technikê toczenia w miarê ³apiê, bo jak widaæ utoczy³em okr±g³e gwiazdeczki ko³o 4 mm. Problem w tym, ¿e pêk³y przy suszeniu - dodam fotki mo¿e rozja¶niê sprawê.
Na razie zaj±³em siê toczeniem bezrdzeniówek i nawet ³adnie to idzie tylko to pylenie...
Spróbujê jeszcze zgranulowaæ na jak najmniejszym sitku, mo¿e wtedy bêdzie dobrze.

Pozdrawiam!

PS: Nie jestem ju¿ taki kompletnie zielony w tych sprawach, ale nie ukrywam, ¿e toczenie to dla mnie nowo¶æ Smile

A potem siê obudzi³em oczywi¶cie ^^

Edit:
Foty gwiazdeczek:
Bezrdzeniowe
Spêcznia³e rdzenie
To po prostu kulki z farby od kaloryferów, ¿eby nie by³o
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP