Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Zbli¿a siê sylwester...
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Cichy



Do³±czy³: 15 Kwi 2006
Posty: 402
Sk±d: z domowego zacisza.

PostWys³any: Pi± Gru 07, 2007 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na sylwestra planuje zrobiæ petardy kuliste wype³nione od ¶rodka gwiazdkami. Takie silne hukowe szelki. Mo¼dzierza nie robie, bo nie chce mi siê z nim chodziæ po osiedlu. Ewentualnie jakie¶ wulkany i wyrzutnie gwiazdek.
_________________
Pozdro. Cichy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
robik111



Do³±czy³: 02 Cze 2007
Posty: 10

PostWys³any: Nie Gru 09, 2007 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak narazie nie mam nic na sylwka Confused ale robie teskty SM'a Very Happy mam nadzieje ¿e co¶ z tego wyjdzie... ale z tego co widze to jestem do ty³u patrz±c na inncyh u¿ytkowników Very Happy
PZDR 4 ALL
Robik Very Happy

_________________
Oko za oko, z±b za z±b.. a czemu dup* za kase ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
sadafag



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWys³any: Sro Gru 26, 2007 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry, ¿e wyskakuje z g³upim pytaniem, ale czy petarda o grubo¶ci ¶cianki 0,5cm, 5cm zatyczkach i 50g mieszanki FB, mo¿na porównaæ z detonacj± choæby 10g jakiego¶ górniczego MWK[np. miedziana]?
Takich petardek nigdy nie robi³em, teraz nad nimi pomy¶la³em ¿eby trochê poha³asowaæ na sylwestra, ale nie wiem czy nie oka¿e siê to zbyt g³o¶ne i niebezpieczne.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Sro Gru 26, 2007 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sadafag, huku bedzie nieporównywalnie wiêcej z FB ni¿ z MWK, inny ton, tego siê nie porównuje. 10g fb-ka na al dark pyro/kclo4/sb2s3 3/6/1 us³yszysz z wiêkszej odleg³o¶ci ni¿ 200g miedziana.
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sadafag



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWys³any: Sro Gru 26, 2007 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm z tego co wiem, to huk nawet z 10g miedziana jest potê¿ny, ale szybko traci swoj± moc[w dalszej odleg³o¶ci go s³abo s³ychaæ, raczej taki przyt³umiony]
Huk z petard, których zrobi³em sobie na sylwestra[10,5 cm d³ugo¶ci, zatyczki po 3cm i z 5 g SSA] jest potê¿ny, obija siê o bloki, które s± jakie¶ 150m dalej.
http://images27.fotosik.pl/130/c9d9eeb97347258cmed.jpg

My¶le ¿e zmniejsze ilo¶æ i dam jakie¶ 30g.
Oto korpus petardy.[18cm d³ugo¶ci, 5cm zatyczki]
http://images34.fotosik.pl/88/6c5c3aac48cd1a89med.jpg
http://images32.fotosik.pl/88/496be69d9563595cmed.jpg

BTW: Ja dark pyro nie mam Smile Zwyk³a na KCLO3 70% i 30% AL.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Sro Gru 26, 2007 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale do fbka trzeba sb2s3 ewentualnie siarkê, aczkolwiek strasznie to zwiêkszy wra¿liwo¶æ mieszanki. dodatek 10% sb2s3 lub siarki okropnie zwiêksza huk. 30g to nie za bardzo, lepiej i¶æ na jako¶æ ni¿ na ilo¶æ, a te zatyczki to te¿ jako¶ mi nie podchodz±. do szybkiego fb wystarczy kr±¿ek z tektury i troszkê wikolu.
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sadafag



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWys³any: Sro Gru 26, 2007 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w³a¶nie mam swój sprawdzony sk³ad 70:20:10 kclo3/al/siarka i wydatnie zwiêksza ilo¶æ gazów jak i szybko¶æ palenia. Zatyczki takie mocne bo nie chce aby ich wyrwa³o, albo ¿eby podczas wybuchu rozkruszy³y siê i kawa³ki gdzie¶ polecia³y.
Na jako¶c to bym poszed³ gdybym mia³ kulowca, a tak to bym tylko marnowa³ kclo3,al dark pyro jak i sb2s3.
Aha ja granuluje nawet FB, co nadaje mu niez³ego kopa.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
simsigver
Go¶æ





PostWys³any: Czw Gru 27, 2007 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wed³ug mnie 3g PETN z odleg³o¶ci ~1km (w lini prostej bez przeszkód) , daje hook mocniejszy od 5g mieszanki piro jaka by ona nie by³a w sk³adzie i jak mocno zamkniêta Rolling Eyes ... porówna³em to dok³adnie, bo d¼wiêk dodatkowo rejestrowa³em Razz (posz³o6m lontu Mad )

Achtung napisa³:
sadafag, huku bedzie nieporównywalnie wiêcej z FB ni¿ z MWK, inny ton, tego siê nie porównuje. 10g fb-ka na al dark pyro/kclo4/sb2s3 3/6/1 us³yszysz z wiêkszej odleg³o¶ci ni¿ 200g miedziana.


Ale ¿e¶ paln±³ Confused jakby¶ powiedzia³ 20g, przyzna³bym Ci racjê... ale 200g
No chyba, ¿e mówisz o ³adunku zakopanym w ziemi Rolling Eyes
Kumple robili do¶wiadczenie nad jeziorem, na kamieniu po³o¿yli ³adunek 140g MD¼-ana... po drugiej stronie jeziora nad jego brzegiem(~300m) by³a ¶ciana lasu (drzewa ¶r. co 3m) szeroka na 100m
Efekt by³ murowany... Echo i szum po lesie jak jasna cholera, przypomina³o burzê Exclamation Wyra¼nie s³yszalne z odl. 1km, nie jak pierd BIGJUMBO tylko zdecydowanie mocniejszy Razz

Ogólna zasada jest jednak taka... " Im wiecej gazów i energii, produkuje MW, lub MP tym dalej donosi siê d¼wiêk wybuchu... Jednak detonacja MW gwa³townie sprê¿a powietrze i niesie dalej...

Wink
Powrót do góry
sadafag



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWys³any: Czw Gru 27, 2007 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jednak zrobie te petardki[w sumie 5] po 30 czy tam trochê wiêcej gram. 2 na ¶wiszczale, 1 na fb, druga na fb z siark±, a kolejna planowa³em Fb na magnezie, ale walne chyba H3 z siark±.

A testowa³ kto¶, kiedy pêkaj± szyby wskutek fali uderzeniowej?. Np, okno oddalone o 20m od miejsca detonacji 5g PETN, albo wiêkszej ilo¶ci MWK.
W zasadzie to nie trzeba MWK detonowaæ, mo¿e kto¶ ma prasê, zamiast stempla da kawa³ek sklejki[1m2] i star± szybê w framudze, zacznie naciskaæ, kiedy pêknie sprawdzi jaka si³a dzia³a³a i policzy potrzebne ci¶nienie w paskalach które niszczy szybê. Potem do¶wiadczalnie sprawdziæ, chocia¿ pewnie du¿ego ³adunku by trzeba u¿yæ aby z 20m polecia³y szyby[sta³em 10m od detonacjii 100g miedziana i nawet niepoczu³em podmuchu]

Przyda³oby siê to ludziom co maj± ma³e podwórko, a chc± po³omotaæ na sylwestra. Oprócz ci¶nienia zak³adam, ¿e szyby mog± pêkaæ od ró¿nych czêstotliwo¶ci, wpadaj±c w rezonans, ale to ju¿ ciê¿ko sprawdziæ.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sadafag



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWys³any: Pi± Gru 28, 2007 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mia³em w tym roku szelki robiæ, ale tak wypad³o ¿e u mnie w mie¶cie nie ma rur HDPE, a pcv za s³abe. Mia³em rurki tekturowe, ale za krótkie i za cienkie ¶cianki, na petardy posz³y. W nastêpnym roku spróbuje co¶ tam skleciæ, ale widze ¿e to trudna robota.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
simsigver
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Gru 28, 2007 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sadafag napisa³:

Czyli jednak zrobie te petardki[w sumie 5] po 30 czy tam trochê wiêcej gram. 2 na ¶wiszczale, 1 na fb, druga na fb z siark±, a kolejna planowa³em Fb na magnezie, ale walne chyba H3 z siark±.


A testowa³ kto¶, kiedy pêkaj± szyby wskutek fali uderzeniowej?. Np, okno oddalone o 20m od miejsca detonacji 5g PETN, albo wiêkszej ilo¶ci MWK.

[sta³em 10m od detonacjii 100g miedziana i nawet niepoczu³em podmuchu]

Przyda³oby siê to ludziom co maj± ma³e podwórko, a chc± po³omotaæ na sylwestra. Oprócz ci¶nienia zak³adam, ¿e szyby mog± pêkaæ od ró¿nych czêstotliwo¶ci, wpadaj±c w rezonans, ale to ju¿ ciê¿ko sprawdziæ.


Na wysypisku ¶mieci robili¶my test 100g miedziana w pojemniku po silikonie, na s³oiku po Nugacie, a to na grubej wysokiej kolumnie... szyba okienna 0,6m*1,1m sta³a w odleg³o¶ci 4m, MDz-an pykn±³ i "wywali³" dziurê wielko¶ci "podstawy nugata" w kolumnie, szyba natomiast by³a ca³a Razz Ale w terenie gêsto zabudowanym mo¿liwe by³yby niespodzianki Confused Wiec odradzam odpalanie takich ³adunków Smile
100g z 10m i nie poczu³e¶ podmuchu...daje to d¼wiêk ponad 130db czuæ na ca³ym ciele, a uszy bol± Rolling Eyes miedzian s³abo pobudzony czêsto potrafi urywaæ detonacjê (ubijany), b±d¼ nie zdetonowaæ Evil or Very Mad

Koniec rozwodów nad MW w piro... Petardy zrobisz jak bêdziesz chcia³ ale te 30g w zupe³no¶ci wystarczy (wed³ug prawa to nawet za du¿o) Rolling Eyes
Powrót do góry
sadafag



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWys³any: Pi± Gru 28, 2007 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mo¿liwe, bo by³ trochê ubijany.
A jak testujecz co¶ z szybami, to MWK nie wsadzaj w otoczkê plastikow±, bo od³amki mog± poniszczyæ szybê. Lepiej w cienki papier.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kamis1488



Do³±czy³: 08 Cze 2007
Posty: 22
Sk±d: Gród Tura

PostWys³any: Pi± Gru 28, 2007 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w³a¶nie ile mog± mieæ wed³ug prawa komercyjne petardy??
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
MIROR



Do³±czy³: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWys³any: Pi± Gru 28, 2007 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petardy <NWP> mog± mieæ max. 5g mieszaniny wybuchowej.
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hubcio



Do³±czy³: 05 Sty 2005
Posty: 375
Sk±d: tiaaa

PostWys³any: Pi± Gru 28, 2007 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na czasie http://wiadomosci.onet.pl/1664877,12,item.html
Ta bomba Bin-ladena to jaki¶ ¶ciem ,gdzie 5 granatów

_________________


Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sadafag



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWys³any: Pon Gru 31, 2007 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w³a¶nie odpali³em jedn± na SSA, 25-30 g mieszaniny gdzie¶ tak mia³a. Jeb³o jak z haubicy 155mm. Nie polecam tak du¿ej ilo¶ci MP w petardach.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Rasti



Do³±czy³: 26 Cze 2007
Posty: 22

PostWys³any: Pon Gru 31, 2007 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sadafag
nom, troche przesadziles, patrzac ze jest to jeszcze swiszczalka to wogule ^^ ja ostatnio zrobilem 2male petardki na FB. mieszanki nie wiem ile bylo
petardy mialo po 8cm dlugosci a zatyczki po 1,5cm. byla o dosc malej srednicy ale i tak niezle walnelo jak na takie male gownienko
petardki na FB nadaja sie puszczac jak jzu sie sciemnki, bo daje to fajny blysk, a potem unoszczacy sie siwy dym xP
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
sadafag



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWys³any: Wto Sty 01, 2008 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O pó³nocy posz³a 25-30 g FB kclo/al 70:30. D¼wiêk inny ni¿ ¶wiszcza³a bardziej taki "gard³owy" niski, a¿ czuæ by³o po ziemi. Pewnie przez py³ aluminiowy dopalaj±cy siê w powietrzu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Wto Sty 01, 2008 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku utracilem 3 dlugie mozdzierze 2 cale ....H3 jednak nie za bardzo nadaje sie do miotania ....
Powrót do góry
lampek



Do³±czy³: 28 Maj 2007
Posty: 67
Sk±d: wiedziec wszystko

PostWys³any: Wto Sty 01, 2008 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to w jakich ty ilo¶ciach miotasz Question Ja do 2" kulistych (narobi³em 25takich) dawa³em 2-2,5g H3 granulatu. Szelki piêknie lata³y a mo¼dzierze mimo i¿ zwijane uko¶nie (z dywanowego) nie rozwarstwia³y sie ani nie pêka³y. A szelki (z quickmatchem) wchodzi³y z oporem- musia³em popychaæ kijkiem Wink d³ugo¶æ rurek to 50cm. ¶cianka to 3-4mm

Ostatnio zmieniony przez lampek dnia Wto Sty 01, 2008 3:44 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastêpny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP