Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Barwienie dymu
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Loki



Do³±czy³: 17 Cze 2010
Posty: 3
Sk±d: Z buszu

PostWys³any: Czw Cze 17, 2010 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gekon napisa³:
Niektóre, czyli jakie? Biel tytanowa, biel cynkowa? Indygo 240z³/kg, normalnie tanio jak za barszcz Very Happy Te barwniki które s± tam tanie to barwniki mineralne i do barwienia dymu siê nie nadaj± Very Happy Wed³ug mnie najtañszy kolorowy dym jaki mo¿esz otrzymaæ to ró¿owy/fioletowy przy u¿yciu rodaminy B od B&G (1kg- 90z³).


Mam na my¶li w³asnie Indygo m.in (te za 10z³/kg w zupe³no¶ci pomijam)... 240z³/kg to ¶mieszna cena (24z³ za 100 gram... Barwniki s± dosyæ lekkie w stosunku do objêto¶ci, a nie widzia³em, by kto¶ dawa³ wiêcej ni¿ 1-2 ³y¿ki barwnika do zyk³ej B&T 100g. Tak¿e 100-gramowy barwnik wystarczy na kilka mo¿e kilkana¶cie ¶wiec). Spróbuj kupiæ np. 1 kg b³êkitu metylenowego. No chyba, ¿e zarabiasz 6000 miesiêcznie, to ok ^^

¯ó³æ indyjska te¿ siê nadaje do ¶wiec- koszt- 189z³/kg. Czyli jeszcze taniej.

P.S.
Z tego co powyczytywa³em na innych forach/stronach i/lub obejrza³em na niezliczonych filmach w internecie ultramaryna te¿ siê nadaje (tego jednak nie wiem na pewno, bo z ni± nigdy nie wspó³pracowa³em). Koszt to jakie¶ 60z³/kg.


Ostatnio zmieniony przez Loki dnia Pi± Cze 18, 2010 8:48 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
czort12



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 18

PostWys³any: Pi± Cze 18, 2010 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie myl b³êkitu metylowego z metylenowym;) Pierwszy zazwyczaj jest kilka razy dro¿szy a drugi jak poczarujesz to dostaniesz du¿o taniej ni¿ za 240z³/kg:)
_________________
Zapraszam na: www.gothicmods.info
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Loki



Do³±czy³: 17 Cze 2010
Posty: 3
Sk±d: Z buszu

PostWys³any: Pi± Cze 18, 2010 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czort12 napisa³:
Nie myl b³êkitu metylowego z metylenowym;) Pierwszy zazwyczaj jest kilka razy dro¿szy a drugi jak poczarujesz to dostaniesz du¿o taniej ni¿ za 240z³/kg:)


Sorki, literówka... Mia³em oczywi¶cie na my¶li b³êkit metylowy, tak jak w pierwszym moim po¶cie Wink
Powiedz mi gdzie, a na pewno bêdê czarowa³ ^^
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kogucik



Do³±czy³: 11 Kwi 2010
Posty: 42

PostWys³any: Sob Cze 19, 2010 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam ok. 20 g b³êkitu bromometylowego, da siê nim zabarwiæ dym?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
gekon



Do³±czy³: 09 Lis 2009
Posty: 17

PostWys³any: Sob Lip 23, 2011 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://strzaly.pl/index.php?k95,pirotechnika-odczynniki-barwniki-do-dymow

To chyba najtañsze co mo¿na znale¼æ. Barwniki dzia³aj±, sprawdza³em. Nie wiem tylko jak u nich z wysy³ka. Rok czy dwa lata temu jak co¶ zamówi³em, to czeka³em 2 miesi±ce, najpierw oni siê oci±gali a pó¼niej poczta paczkê zgubi³a Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
manah24
& ( 1-wsze ostrze¿enie )


Do³±czy³: 21 Lip 2011
Posty: 5

PostWys³any: Sob Lip 23, 2011 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem o tym szkoda tylko ¿e nie maj± innych barwników jak niebieski , czerwony ,zielony i ¿ó³ty a przyda³o by siê by mieli w asortymencie. No bo jedyne co znalaz³em w niez³ej cenie to zieleñ malachitowa na allego 500g/38z³ i by³y te¿ kiedy¶ te¿ porcje po 25kg! Z tego co wiem barwi na zielono.

I pytanie by³o ju¿ o tym mowa w temacie ale zastanawia mnie zastosowanie masy zawieraj±cej chlorek amonu i bawrwnik. Z tego co wiem kolor niestety rozjasnieje ale zastanawa mnie czy dym bialu powstajacy w du¿ych ilosciach z chlorku amonu nie zostanie zabarwiony dodatkiem dymnego barwnika. Wed³ug mnie przy odpowiednich proporcjach dymu bêdzie du¿o i bêdzie do¶æ intensywny kolor mia³. Ale to siê zobaczy. Pozdro.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
eviatho



Do³±czy³: 27 Sty 2012
Posty: 2
Sk±d: z t±d

PostWys³any: Nie Sty 29, 2012 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy barwnik taki jak Rodamina B bedzie sublimowal w swiecy dymnej typu B&T ??
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sob Lut 11, 2012 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... Dzia³a, ale nie jest to zbyt skuteczne, przypala rodaminê, a z woskiem siê troche rozja¶nia.
_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP