Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

安ieca Dymna, Granat Dymny
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Cze 01, 2008 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slu_1982 napisa:
Ostatnio pr鏏owa貫m na dermatolu, 鄴速y proszek w aptece 2g 2.40z . Pr鏏a odpalenia i nic... szary dymek by Mad
Kto pr鏏owa na dermatolu barwi dym ? Jak to wam wychodzi這 ?

Ja mieszam Nadmanganian Potasu(50%) i Dermatol (50%) oczywi軼ie wagowo; co daje mi 鄴速y kolor dymu. Tylko tu oszczegam, 瞠 mieszaniny nie wolno d逝go przechowywa najlepiej zu篡 w dniu mieszania.
Powr鏒 do g鏎y
Go嗆

PostWys豉ny: Wto Cze 03, 2008 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam ale nie mog貫m znale潭 podobnego postu.

Mam pytanie. Jak narazie chce wykona zwyk陰 鈍iec dymn
KNO3 + cukier czyli przys這wiow karmelk. Po wykonaniu zamiast 鈍iecy dymnej robi sie wulkan. Ca這嗆 zaschni皻ej mieszanki sie rozpr篹a i wylewa sie z pojemnika. Przypuszczam 瞠 KNO3 kt鏎e kupi貫m wcale nim nie jest b康 poprostu jest zanieczyszczone ale nie wiem jak sprawdzi.

Prosze o porade....

Z g鏎y dzi瘯uje
Powr鏒 do g鏎y
MIROR

Do陰czy: 06 Maj 2006

PostWys豉ny: Wto Cze 03, 2008 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ca這嗆 zaschni皻ej mieszanki sie rozpr篹a i wylewa sie z pojemnika.
Trudno by mi by這 bardziej niezrozumiale to opisa, gratuluj Laughing . Domy郵am si, 瞠 podczas spalania tak jakby wycieka z mieszanki bia貫 co, co jest twarde ale jak troch pole篡 to si rozpuszcza. Je瞠li tak, to jest to KNO2 (azotyn potasu). Dzieje si tak dlatego 瞠 jest za du穎 KNO3 w stosunku do cukru i/lub (ale w mniejszym stopniu) dlatego 瞠 sk豉dniki s s豉bo rozdrobnione.

Jakby czyta forum to by wiedzia...

PostWys豉ny: Wto Cze 03, 2008 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo瞠 opisze obrazowo. ca這嗆 robi sie jak wulkan. Karmelka spala sie i (wygl康aj帷 jak lawa) wylewa z pojemnika. Jest troche dymu na pocz徠ku ale pod koniec ca這嗆 sie zapala.

Co do przygotowania mieszanki to zak豉dam 瞠 je郵i cukier zamieni mi sie w p造nny karmel i zmiesza z KNO3 to chyba nie mamy do czynienia ze 幢e rozdrobnionymi sk豉dnikami
Powr鏒 do g鏎y
KYK

Do陰czy: 31 Sie 2007

PostWys豉ny: Wto Cze 03, 2008 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ismael napisa:
Co do przygotowania mieszanki to zak豉dam 瞠 je郵i cukier zamieni mi sie w p造nny karmel i zmiesza z KNO3 to chyba nie mamy do czynienia ze 幢e rozdrobnionymi sk豉dnikami

Z cukrem to moze i nie ale kno3 przeca ci sie nie stopi w tej temperaturze co cukier. dla cukru masz 170蚓 a dla kno3 334蚓. Czyli pr璠zej by ci sie to zapalilo niz si razem stopilo.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Cze 04, 2008 6:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za niejasn wypowied. Jedyne co mia貫m na my郵i to to 瞠 ca這嗆 KNO3 + cukier po podgrzewaniu wygl康a jak jednolita masa.

Pytanie: czy kto u篡wa takiej mieszanki (bez 瘸dnych dodatk闚) by uzyska dym? Je郵i tak to jak d逝go podgrzewal oba sk豉dniki???

Go軼iu to prze zwyk造 karmelek jest .- tutaj na forum o karmelku masz ca貫 mb tekstu o karmelce....

Nie znalaz貫m by ktokolwiek robi帷y karmelke u篡wa jej do 鈍iecy dymnej
Powr鏒 do g鏎y
Cycu

Do陰czy: 09 Pa 2005

PostWys豉ny: Czw Cze 05, 2008 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze嗆

Pytanie mo瞠 lamerskie Laughing lecz jestem w posiadaniu 鄴販ieni kadmowej s造sza mo瞠 kto z Was o jakim sk豉dzie na 鈍iece dymn z tym w豉sne sk豉dnikiem? troch szuka貫m ale nie znalaz貫m nic Sad prosz o pomoc

Pozdrawiam
Cycu

ander

Do陰czy: 14 Maj 2002

PostWys豉ny: Czw Cze 05, 2008 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stary, masz 5 gwiazdek a zadajesz pytanie jak dziesieciolatek. dobre czasy widocznie sie skonczyly i byle kto dostaje gwiazdki. sprawa jest taka: zolcien kadmowa czyli zolty pigment, kadmowa- bo ma w sobie kadm. a ile znasz zwi您k闚 metali, kt鏎e sublimuj w temperaturze osi庵anej w swiecach? znalezienie info zajelo mi na googlu 10 sekund. troche pomyslunku, kadm jest toksyczny, i nawet gdyby hipotetycznie zalozyc ze udaloby ci sie odsublimowac siarczek kadmu bez jego utlenienia ani rozkladu to dym taki bylby jednym z najparszywiejszych jakie by zastosowano w pirotechnice. przyjmij do wiadomosci ze w pirotechnice nalezy uzywac jak najmniej rteci, olowiu, kadmu i innych tego typu badziewi takich jak arsen czy nawet antymon. do swiec dymnych uzywa sie barwnikow ogranicznych, nie zawierajacych metali ani siarki- ktora zwykle jest w postaci grupy sulfonowej. oczywiscie znalezienie dobrego barwnika jest znacznie trudniejsze niz stposowanie tylko tych kryteriow wiec najlepiej stosowac gotowce, po co sie bez sensu meczyc.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
Piroman2

Do陰czy: 12 Maj 2002
Sk康: z mo寮zierza ;)

PostWys豉ny: Czw Cze 05, 2008 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wcze郾iej te chcia貫m koledze odpowiedzie, ale widze 瞠 Ander mnie uprzedzil...
Tak po za tym, jak kto chce poczyta troche o pigmentach to znalaz貫m tak oto stronk..
obecny link, przedstawia synteze indygo:) kt鏎e akurat do 鈍iec dymnych si nadaje...
http://www.webexhibits.org/pigments/indiv/recipe/indigo.html

Tchemik

Do陰czy: 11 Sty 2004
Sk康: Bytom

PostWys豉ny: Sob Cze 07, 2008 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak przy okazji pigmentow Wink

http://video.google.pl/videoplay?docid=-8065147957445062587

Jako barwnik zastosowany blekit plastolowy Wink Niebieski barwnik do polimerow Very Happy

Pozdro
J.B.

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
B&G

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: U

PostWys豉ny: Sob Cze 07, 2008 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pocz徠ku kolorek nieczego sobie, ale p騧niej wyra幡ie zrobi這 mu si za gor帷o Smile.
G.M.
Powr鏒 do g鏎y
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Sob Cze 07, 2008 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tchemiku - gdzie mo積a dosta ten barwnik ? i czy bardzo jest drogi ??
Powr鏒 do g鏎y
Tchemik

Do陰czy: 11 Sty 2004
Sk康: Bytom

PostWys豉ny: Pon Cze 09, 2008 7:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano troche za goraco Wink Kwestia dopracowania mieszanki.

Poza tym ani dyszy ani nic tam nie bylo. Zwykla papierowa rurka :/ nie bylo czasu na konkretny korpus.

A co do dostepnosci i cen - nie mam pojecia, ja ten barwnik dostalem od znajomego bo mu lezal i przeszkadzal. Trza pytac w firmach od granulatow itp.

Pozdro
J.B.

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pon Cze 09, 2008 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tchemik napisa:
Ano troche za goraco Wink Kwestia dopracowania mieszanki..

I tak zaskoczy mnie ten dymek o do嗆 czystej barwie ( o ile kamera albo m鎩 komp kolork闚 nie przek豉ma ) przy 10 % dodatku salmiaku Rolling Eyes . 安iec dymnych o ma貫j 鈔ednicy np. do 2-3 cm nigdy nie robi si przez prasowanie na p豉sko ( a la cygaro ) - przy masie daj帷ej sporo 簑磧a. Widzia貫m "chi鎍zyki" o ma貫j 鈔ednicy ale masa by豉 :

1 - na bazie NC ( jako substancja gazotw鏎cza ),
2 - nie wiem na jakiej "bazie" ale masa mia豉 ciekaw w豉sciwo嗆. Przy paleniu si topi豉, znacznie zmniejsza豉 obj皻o嗆 dzi瘯i czemu pary barwnika 豉two mogly opu軼i gor帷 stref rekacji.

Arkadiusz napisa:
....Widzia貫m "chi鎍zyki" o ma貫j 鈔ednicy ale masa by豉 :

1 - na bazie NC ( jako substancja gazotw鏎cza ),
2 - nie wiem na jakiej "bazie" ale masa mia豉 ciekaw w豉sciwo嗆. Przy paleniu si topi豉, znacznie zmniejsza豉 obj皻o嗆 dzi瘯i czemu pary barwnika 豉two mogly opu軼i gor帷 stref rekacji.

Odkry貫m 3 drog. Jak mnie co zassie to nawet sny mam o tym Rolling Eyes. Serio, patent da這 by rad z tego zrobi. Masa ma dwie nowo軼i. Literatury naukowej ani patent闚 nie 郵edz ale nie czyta貫m o tym, w tym co mam ( a jest tego ca趾iem sporo ).

FILM

Test blada 鄴單. Nawa磬a 40 gram masy dymnej. Acha. Prosz o nic mnie nie pyta. Mamy tu 貫zbosmenuf ( to moje 瘸rtobliwe okre郵enie na biznesmena pozbawionego "w璚hu" w biznesie, kt鏎ego to w璚hu sam nie mia貫m a jak jego w sobie wyrobi貫m to czas by這 firm likwidowa Razz ). Wi璚ej test闚 nie b璠zie z braku barwnika, pr鏏ki zosta造 po dawnych badaniach ( praktycznych ). Nieco maliny jeszcze mam.

A.
Powr鏒 do g鏎y
assassin90

Do陰czy: 10 Kwi 2008

PostWys豉ny: Sro Sie 27, 2008 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich Very Happy, Ostatni przegl康am youtube.pl i znajduje ciekaw 鈍iece dymn zwan PM-1052 http://pl.youtube.com/watch?v=Z5MJr-RW4lw&feature=related Czy wiecie mo瞠 jaki sk豉d ma owa 鈍ieca? Pozdrawiam Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Adres AIM
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Sie 27, 2008 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest kupne ...jaki tam sklep zajmuj帷y sie opraw paintballa i asg sie tym zajmuje jeden chyba kosztuje co w granicach 25 z.
Powr鏒 do g鏎y
assassin90

PostWys豉ny: Nie Wrz 14, 2008 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem 瞠 dostane to w sklepie, ale si pytam jak j zrobi, nie wie kto?
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Adres AIM
nico

Do陰czy: 13 Lip 2008

PostWys豉ny: Nie Wrz 14, 2008 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KClO3 44
Antracen 14
NH4Cl 42
Ale nie licz 瞠 uda Ci si zrobi tak dobr jak ze sklepu.
Powr鏒 do g鏎y
assassin90

PostWys豉ny: Nie Gru 07, 2008 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie Smile gdy robie 鈍iece B&T, korpus z rolki od paperu toaletowego, zatyczki z gipsu/m帷zki drzewnej, kana ma ok. 7mm, 鈍ieca zaczyna wariowa, zachowuje sie jak silnik ze 幢e ubitym paliwem, zaczyna kr璚i sie po ziemi czasami nawet dysze wypluwa, ma du瞠 skoki mocy. Mo瞠cie mi powiedzie co robie nie tak Confused Question
beaker

Do陰czy: 30 Lip 2006

PostWys豉ny: Nie Gru 07, 2008 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Z造 korpus.
2. Z貫 prasowanie.
3. Z貫 mieszanki na dysze i zatyczke.
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast瘼ny
Strona 6 z 7

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum