Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Grupa krakowska znowu w akcji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ksard



Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWysłany: Pon Paź 02, 2006 8:26 am    Temat postu: Grupa krakowska znowu w akcji Odpowiedz z cytatem

W dniu 1 X 2006 – odbyło się już czwarte spotkanie krakowskiej grupy modelarzy rakietowych na podkrakowskim poligonie.
Pogoda dopisała, chociaż niebo nie było tak piękne jak na poprzedniej imprezie. Za to tym razem prawie nie wiało.



W programie było zaplanowanych 10 startów modeli rakiet oraz dwie próby naziemne silników.

Modele przygotowali:
Mały – 2 rakiety. TRYMAX napędzany zestawem 3 silników i z kamerą na pokładzie oraz model eksperymentalny z paliwem typu KNOSAL (pierwsza próba).
Kacper – 2 rakiety. Jeden duży model ze zdalnie uruchamianym systemem odzysku !!! oraz mniejszy z własnym silnikiem karmelkowym.
ZOMBEK – 2 rakiety. Duże modele z układem elektronicznym na KMZ-cie wykonanym przez Jaskiniowca. Jeden z modeli napędzany moim silnikiem klasy H typu Knoks na paliwie KNOSAL.
KSARD – 4 rakiety. Dwa modele z silnikami klasy H na KNOSAL-u i pirotechnicznym systemie odzyskiwania (modele Gaspol i SM3) oraz dwie rakiety z odzyskiem elektronicznym, Maxi Alpha 3 z Denta Magiem i silnikiem wielokrotnego użytku i Lacerta z układem Jaskiniowca UUWS napędzana dużym silnikiem gwiazdowym z paliwem KNOSAL.
Całością imprezy dowodził Jaskiniowiec. Ekipa poszukiwawcza dysponowała tradycyjnie „krótkofalówkami” co ułatwiało odnajdywanie modeli.
Rakiety latały wyjątkowo pięknie i wysoko. Nie obyło się także bez katastrof ale tym razem było ich zdecydowanie mniej.
Na szczególną uwagę zasługuje historyczny lot rakiety Małego z kamerą pokładową oraz modelu Kacpra ze zdalnie odpalanym ładunkiem miotającym.
Myślę, że więcej szczegółów zdradzą nam sami kostruktorzy w dziale poświęconym modelom.

Uczestnikiem wyprawy był również PINOT. Tym razem jeszcze w roli obserwatora, ale obiecuje, ze następnym razem także „coś” przygotuje.

Tyle pierwszych informacji na gorąco – myślę, że nie długo zamieścimy materiały filmowe i fotograficzne ze spotkania.



Fotka ze startu rakiety Kacpra na moim silniku KNOKS

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ksard



Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 11:20 am    Temat postu: 19 XI 2006 Odpowiedz z cytatem

Dobra pogoda tej jesieni pozwoliła na jeszcze jedną wyprawę rakietową.
Tym razem jednak w nieco okrojonym składzie.



Wyjazd zorganizowaliśmy w ciągu kilku godzin i nie wszystkich mogliśmy powiadomić.

Było ciekawie - zaintereswanych odsyłam na moją stronę
Zamieściłem tam w ostatnich dniach jeszcze więcej informacji i filmy nakręcone prez Jaskiniowca.

[url=http://www.ksard.pl/mambots/content/mgmediabot/players.php?params=standalone,true|type,wmv|path,http://www.ksard.republika.pl/filmy/19112006/SM3.WMV|width,640|height,480]Film #1[/url]

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP