Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Niebieski p³omieñ - mieszaniny, gwiazdy, flary, itd...
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
kffys



Do³±czy³: 17 Wrz 2006
Posty: 3

PostWys³any: Nie Wrz 17, 2006 3:43 pm    Temat postu: Niebieski p³omieñ - mieszaniny, gwiazdy, flary, itd... Odpowiedz z cytatem

Witam!

Na dziendobry podaje moj wlasny, sprawdzony przepis na niebieski plomien, niestety musze go udoskonalic, aby nadawal sie do gwiazdek bez dextryny bo tak to bedza schly i schly... A tego nie chcemy Wink Czekam na PVC Wink

50% KClO4 *
12% Urotropina **
15% CuCl2 ***
18% NH4Cl****

Mieszanka ktora bez KClO4 spedzila okolo 30 minut (tylko!) w mlynku z pozniej dotartym przez sitko nadchloranem palila sie stabilnie, rowno z czysta niebiesko jasno barwa, czasami zmacona przez przeblysk fioletu ale to jest do naprawy Wink Nie pali sie zbyt szybko wiec chyba bedzie sie dobrze nadawac do flary. POLECAM Smile

*
(planuje zastapic NH4ClO4, ale nie kupnym. Wymieszam w roztworze KClO4 i NH4NO3 i taka mieszanke zkrystalizuje... bo widac przeblyski fioletu i rozu w plomieniu) (Mam nadzieje ze to nie pomysl z kosmosu)

** Jak dostane szelak to beda kwalifikacje Wink Marze o Red Gum Smile
*** Zostanie zamieniona na CuCl, ewentualnie CuCO3 zobaczymy jakie beda wyniki jak zamowie skladniki Razz
**** Zostanie zamienione na PVC... zastanawiam sie tez nad chloroformem Very Happy, ale to musze go najpierw dostac i sprawdzic czy nie jest zbyt lotny. ( On wcale nie dziala jak na filmach Razz)

Bede prowadzic "badania" w zakresie kolorowych plomieni ze skladnikow ogolnodostepnych w Polsce (bez parlonu i red gum - ktora mozna kupic u ketena ale za kosmiczne pieniadze).

OT: Mialem juz tu konto ale tylko czytalem wiec mnie chyba walili Very Happy Teraz
postaram sie bardziej udzielac.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Nie Wrz 17, 2006 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No zapowiada sie naprawde ciekawie. Czy bedziesz mial filmy..?
co do reakcji KClO4+NH4NO3 to sie nie bede wypowiadal ale mi sie zdaje ze nie zajdzie..ale co ja wiem o chemii. Red gum dostaniesz u pana Artpiego za bardzo przystepna cene. Spiesz sie bo jest to ostatnia dostawa. Pozniej maja byc jakies problemy ze sciaganiem z tego co p. Artpi mowil.
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Nie Wrz 17, 2006 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Sam swego czasu cos kombinowalem z niebieskim plomieniem i o ile sobie przypominam przy mieszaninie zawierajacej heksamine i CuCl2 zachodzila jakas reakcja - wydzielala sie metaliczna miedz. Nie wglebialem sie w to, bo to odrazu dyskwalifikowalo dla mnie taka kompozycje. Nie obserwujesz u siebie takich objawów ? Sprawdzales jak dziala na ta mieszanke czas ? Zastanawiam sie czy nie lepiej by bylo zamiast chlorku amonu, dac wieksza ilosc chlorku miedzi II Idea Powinno to pozytywnie wplynac na poglebienie barwy.

Pozdrawiam
IK

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Wrz 17, 2006 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CuCl2 nie stosuje siê w pirotechnice, tylko CuCl - cuprous chloride.
Chlorek miedzi (II) jest jasnozielonym, moco higroskopijnym proszkiem..
Rozpuszczalny doskonale w wodzie, znaczy to jednocze¶nie, ¿e ulega silnej hydrolizie, oczywi¶cie daj±æ odczyn kwa¶ny.

Skoro opracowujesz sk³ad niebieskiej masy, staraj siê go wyeliminowaæ -a zreszt± widze ¿e piszesz o zamienieniu go na CuCl.. I bardzo dobrze.

Szelak raczej nie wygra z heksamin±, jest ona lepsza w niebieskiach masach... Szelak tak¿e nie jest super przyjemny " w obróbce".. i z pewno¶ci± nie jest tani, w porównaniu do urotropiny. Ale pewnie, spróbuj, jestem tylko cz³owiekiem i moge siê myliæ..

Je¶li NH4Cl4 dzia³a dobrze, to nie zastêpuj go.. piszesz ¿e u¿yjesz pcv lub
chloroformem (nie widze tego praktycznize.. jak ju¿ co¶ to HCB albo C2Cl6, to ju¿ z pewno¶ci±.. ale w masie tego typu (do flar?). Chloroform odpada.. PCV mo¿e byæ ok, a mo¿e nie byæ, same ¶winstwo pali siê ¿ó³tym kopc±cym p³omieniem.. bêdzie te¿ utrudnienie w zarabianiu masy na odpowiedni± konsystencje.. tworzywo sztuczne jest wredne Wink

My¶lê ¿e sam KClO4 mo¿e zostaæ i jest wystarczaj±cy dobry na masy niebieskie.. szkoda go zamieniaæ na dro¿szy NH4ClO4, lub uzyskiwaæ mieszaninê jak napisa³e¶"...

[ma³a uwaga - NH4ClO4 jest lepiej rozpuszczalny, o ile dobrze pamiêtam, nie zajdzie reakcja wymiany.. bêd± ca³y czas 2 zwi±zki w roztworze, ten azotan amonu i nadchloran potasu,]


Widze ¿e zamierzasz w³a¶ciwie wszystko pozmieniaæ, rozumiem Ciê.. chcesz sprawdziæ inne kompozycje - "jak siê co bêdzie sprawdzaæ"..
To mi sie podoba.
Lecz ju¿ teraz, gdy Twoja masa, jest naprawdê dobra, to ju¿ jej odczynniki wydaj± siê ca³kiem ok.

Heksamina z CuCl jest dobrym po³aczeniem (CuCl!)...do tego nadchloran + lepiszcze i masa bêdize dobra.
Choæ oczywiste.. kombinacji setki:) i jednocze¶nie efekty lepsze lub gorsze... du¿o tutaj by pisaæ, a przede wszystkim trzeba dzia³aæ i zapisaywaæ swoje wnioski, notowaæ.. itd.

Podoba mi siê podej¶cie, daje Ci dostêp do reszty komnat..
Jak da rade, za³atw chocia¿ fotki z dzia³ania badanych mieszanek..
powodzenia w opracowywaniu, dzia³aj!
ps drugie konto usun±æ? (tak przynajmniej bym zrobi³..)
pzdr.
Piroman2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kffys



Do³±czy³: 17 Wrz 2006
Posty: 3

PostWys³any: Nie Wrz 17, 2006 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mowiac nie liczylem na taki nawal odpowiedzi Very Happy
Wiec tak... ukrywajac rumience bede odpowiadal w miare chronologicznie.
1. Filmy i zdjecia moge zrobic, ale nie obiecuje ze duzo sie z nich dowiecie.
Jedyne co mam cyfrowe do robienia zdjec to Sony Ericsson W800i.
Zdjecia sa jeszcze wporzadku - 2Mpix, ale film jest chyba 170x150 czy cos takiego, wiem ze to sie nazywa chyba jakis mniejszy CIF Sad A no i jeszcze jedno... na filmach na tym aparacie plomien jest troche zazieleniony... nawet jak go widze jako soczysty ladny niebieski... ale poprubuje Wink

2. Bardzo chetnie zaczne molestowac pana artpiego, bo red gum... wrrr Very Happy

3. Ta mieszanke kiedys zostawilem dosyc "uwodniona", tzn nie bylo kaluzy ani wody ale byla wilgotna, a to powinno wspomagac takie reakcje, na czas okolo miesiaca i nie zaobserwowalem zadnych zmian istotnych... troche gorzej sie palilo bo bylo wilgotniejsze, ale napewno tam miedzi nie bylo.
Tutaj ilosc chlorkow miedzi i amonu mozna zmieniac... doswiadczalnie wychodzilo mi lepiej jak jest rowno, albo minimalnie mniej chlorku miedzi, poniewaz nawet niewielka ilosc tego chlorku zmienia kolor, a wiecej chloru dobrze go wyostrza. Wink Tylko ze z drugiej strony jest wiecej smrodliwego dymu Sad

4. Dobrze wiem ze CuCl2 nie dorasta do piet CuCl, ale jakos nie chcialo mi sie przepuszczac SO2 przez roztwor tego pierwszego... Po pierwsze jakos nie bardzo mam aparature do tego celu... Po drugie jakos nie lubie sie babrac w warunkach domowych... ale czasami trzeba... zwlaszcza jak sie innych nie ma Sad

5. Szelak przetestuje, bo jest w wielu skladach mieszanek i chetnie zobacze rozne "formacje" to mi da bardziej obektywna mysl Wink Mam nadzieje ze KeteN bedzie tak uprzejmy i odpowie twierdzaco na mojego mejla z prosbami o mniejsze nawazki wlasnie do tych testow.

6. PVC takze sprobuje, bo i tak chce kupic jesli nie do tych to do innych gwiazdek Wink Podobnie do szelaku Wink Chloroform to byl glupi pomysl Razz Przyznaje sie bez bicia... Cos ten chloroform w sobie ma ze wierzymy w takie niestworzone rzeczy na jego temat chocby jak to ze jak sie przylozy gazik lekko nim zwilzony komus do nosa to lezy... lezy... ale po 3 minutach takiej inhalacji :/ P.S. zna ktos srodek ktory by dzialal natychmiast Very Happy ?

7. Co do NH4ClO4 to takze bede probowal, jesli KeteN da mi mozliwosc Wink Nie bede kupowac przeciez kilogram za ponad 100zl... Tylko tak na proby bo slyszalem ze na nadchloranie amonu kolor nie jest brudny od fioletu i jest duzo soczystszy. Dzieki ze mnie utwierdziliscie w przekonaniu ze nie ma co tracic KClO4 na mieszanie go z nawozem Razz

8. Dzieki za zdjecie sim-locka na inne dzialy Very Happy

9. Bardzo prosze o usuniecie tamtego konta bo nawet sie nie dalo logowac , ani hasla odzyskac... :/ i nie wiem wogole czy ono jeszcze jest Sad

_________________
Mam tak wybujala wyobraznie, ze snie o pirotechnice i tutaj o tym pisze Smile
Peace
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Wrz 17, 2006 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piroman2 napisa³:
.........
Chlorek miedzi (II) jest jasnozielonym, moco higroskopijnym proszkiem..
Rozpuszczalny doskonale w wodzie, znaczy to jednocze¶nie, ¿e ulega silnej hydrolizie, oczywi¶cie daj±æ odczyn kwa¶ny.



Przyczepiê siê samej chemii Wink . To ,¿e co¶ jest doskonale rozpuszczalne nie oznacza , ¿e ulega hydrolizie i ¿e odczyn ma byæ wg P2 [...]oczywi¶cie kwa¶ny[...].

Hydrolizie nie ulegaj± sole mocnych kwasów i mocnych zasad - ich pH ( r-ry ) bêd± mia³y warto¶æ ok. 7. Reszta soli ulega hydrolizie daj±c r-ry o odczynie kwa¶nym b±d¼ zasadowym w zale¼no¶ci od budowy soli. W przypadku CuCl2 kwasem jest sam uwodniony jon miedzi II ( teoria kwasów Lewisa ). Przesuniêciu równowagi kwasowej sprzyja wytr±canie siê zasadowych produktów hydrolizy soli ( czyli odszczepienie siê protonu od zhydratowanego jonu metalu i przeniesienie jego na cz±steczke wody ).


O niebieskich ogniach nie napiszê bo prawie nie robi³em. Nie daje siê do niebieskich mas proszku metalu ( chyba Question ) i to mnie zniechêci³o ( niska jaskrawo¶æ p³omienia ). Robi³em masê opisan± w Szydw³owskim ( kclo3/zasadowy wêglan miedzi /siarka. Ogólnie kolorek by³ do¶æ cieniutki.



Pozdr. A
Powrót do góry
Tchemik



Do³±czy³: 11 Sty 2004
Posty: 496
Sk±d: Bytom

PostWys³any: Nie Wrz 17, 2006 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa³:
Robi³em masê opisan± w Szydw³owskim ( kclo3/zasadowy wêglan miedzi /siarka. Ogólnie kolorek by³ do¶æ cieniutki.


tez robilem i cieniutki to slabe okreslenie. On prawie w ogole nie byl niebieski.

Piroman2 napisa³:
PCV mo¿e byæ ok, a mo¿e nie byæ, same ¶winstwo pali siê ¿ó³tym kopc±cym p³omieniem.. bêdzie te¿ utrudnienie w zarabianiu masy na odpowiedni± konsystencje.. tworzywo sztuczne jest wredne.


Z mojego doswiadczenia wynika ze pewnien dodatek PCV podbija kazdy plomien. Ja go stosowalem w zielonych i czerwonych flarach i sprawowal sie calkiem ladnie. Jak wroce z urlopu to w labie zrobie male probki i pokaze.

Obecnie w wolnych chwilach "stracam" CuCl. Pisze "stracam" bo narazie zrobilem r-r CuSO4 dodalem NaCl i nie mam czasu na zrobienie r-ru Na2SO3 by stracic chlorek Laughing Za duzo innej roboty Rolling Eyes

Moze i ja cos z czasem pokaze jesli chodzi o blue flame Wink

Pozdro
Tchemik

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Wrz 17, 2006 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiuszu, z t± hydroliz± to mnie a¿ wybi³es z rytmu...
Wiem co to hydroliza i po prostu moje s³ówko "jednocze¶nie" zrobi³o z ca³o¶ci b³±d. Z mojej storny by³o to szybkie pójscie do przodu, ¿e wa¿ne jest sama hydroliza tego zwi±zku.. a hydroliza w koñcu to i tak reakcja chemiczna z wod±, (z H3O+ czy OH-)...
Wiadomo oco mi chodzi³oSmile i wiadomo ¿e wyja¶ni³e¶ sprawê, aby nikt nie my¶la³ ¿e sama dobra rozpuszcalno¶æ zwi±zku to ju¿ hydroliza. Pomijam to, my¶lê ¿e ka¿dy siedz±cy ¶rednio w piro doskonale powinien znaæ takie zasady chemi...
ja natomiast poczu³em siê jakbym siê na chemii w ogóle nie zna³ Wink


Pewnie, ¿e PCV zawsze podbija, chcia³em tylko zaznaczyæ ¿e nie mo¿e jego tam byæ za wiele.. jeszcze w czerwonych czy zielonych (o których wspomnia³e¶ Tchemiku), gdzie dochodzily ilo¶ci proszku Mg, by³o ok.. w niebieskich tak s±dze do 15% wystarczy.
Tutaj to zaznaczy³em, bo robi³em kiedy¶ masê fioletow± (Bleser - pfp) i pali³a siê "pcv-kowo"...
TO SAMO mia³em w przypadku masy Green Metallic by R.Veline (fakt, ze zamiast parlonu da³em pcv..), brak zielonego, masa do niczego.. nie wiem w czym tkwi b³±d.

A masa z Szyd³owskiego niebieska.. to w gwiazdeczkach na tle czarnego nieba wychodzi bardzo ³adnie:) I to w³a¶nie dziwi, bo sama w postaci proszku czy próba spalania w rurce nie da za dobrego rezultatu.. ale tak to jest ok (szkoda ¿e chloran/siarka).
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kffys



Do³±czy³: 17 Wrz 2006
Posty: 3

PostWys³any: Pon Wrz 18, 2006 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z obietnica jest film oraz zdjecia mojej mieszanki w akcji. Ten sklad co zostal podany wyzej, bez zadnych zmian.






Fotki zostaly zrobione w koncowej fazie palenia, gdyz wczesniej jasnosc jest dorownujaca malej ilosci FB !!! Ogolnie to wszystko wyglada ladniej Wink Tam jest taki pomaranczowy jezyczek plomienia, normalnie on jest bardziej fioletowy i go praktycznie nie widac - wina aparatu. Zobaczcie za to na plytkach jaka piekna poswiata Very Happy

Jest takze film niestety niskiej jakosci Sad
Strona - laduj.pl wchodzicie w pliki i tam szukacie MOV0002, numer pliku 272568 Wink

Czekam na oceny.

P.S. Przepraszam za balagan.

_________________
Mam tak wybujala wyobraznie, ze snie o pirotechnice i tutaj o tym pisze Smile
Peace
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
R4PT0R



Do³±czy³: 04 Lis 2006
Posty: 10
Sk±d: z daleka :p

PostWys³any: Sro Gru 20, 2006 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co powiecie na weglan miedzi????co by spasilo dodac zeby byl piekny niebieski plomien?
_________________
tak wlasnie, jestes kolejnym idiota ktory czyta ten opis.... :p
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sro Gru 20, 2006 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

literatura+strona PFP+w³asne do¶wiadczenia+zab³±kane posty na forum=
satysfakcjonuj±ca Ciê odpowied¼ NIE?

-to przez w³asne zainteresowanie i chêæ, sam znajdziesz i nauczysz siê przy tym bardzo wiele..

Tak naprawdê, w ¿yciu cz³owiek interesuj±cych go rzeczy, uczy siê zwykle sam - zawziêcie szukaj±c odpowiedzi na nurtuj±cy go problem.

pzdr.
Piroman2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Wto Kwi 20, 2010 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IrkaceK napisa³:
Witam

Sam swego czasu cos kombinowalem z niebieskim plomieniem i o ile sobie przypominam przy mieszaninie zawierajacej heksamine i CuCl2 zachodzila jakas reakcja - wydzielala sie metaliczna miedz. Nie wglebialem sie w to, bo to odrazu dyskwalifikowalo dla mnie taka kompozycje. Nie obserwujesz u siebie takich objawów ? Sprawdzales jak dziala na ta mieszanke czas ? Zastanawiam sie czy nie lepiej by bylo zamiast chlorku amonu, dac wieksza ilosc chlorku miedzi II Idea Powinno to pozytywnie wplynac na poglebienie barwy.

Pozdrawiam
IK


My¶lê, ¿e to nie by³a reakcja tylko zmiana koloru CuCl2 pod wp³ywem uro.
Mieszanka siê odwadnia i zmienie kolor na br±zowy.
Jednak radzê uwa¿aæ na mieszankach z CuCl2, ciekawie reaguj± z aluminium.
Kto nie wierzy niech naleje zawiesinê CuCl2 na foliê alu.
Efekt gwarantowany Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Wto Kwi 27, 2010 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolê sobie wnie¶æ do tematu ciekawy niebieski przepis autorstwa Glebojada, bazuj±cy w³a¶nie na po³±czeniu CuCl2+uro, który mia³am przyjemno¶æ testowaæ:

KClO3 50%
CuCl2 33%
heksamina 17%
dex +5%

Podczas wyrabiania tej masy rzeczywi¶cie zachodzi jaka¶ reakcja, mieszanka br±zowieje i robi siê lekko ciep³a, ale nie jest to nic gwa³townego, nie wydziela siê ¿aden zapach, nie grzeje siê zbyt mocno, a gdy masa zbr±zowieje do koñca, wszelkie objawy ustaj±. Tak jak napisa³ Spanner, to prawdopodobnie CuCl2 siê odwadnia... i chyba to nawet lepiej. A gwiazdki maj± naprawdê ³adny g³êboki kolor, z tak prostych sk³adników to poezja. Tutaj kadr podgl±dowy:



A tu moja wyrzutnia gwiazd, z której ten kadr pochodzi:
http://www.youtube.com/watch?v=IBX5d-6mRrU.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Wto Kwi 27, 2010 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko ca³y czas trzeba mieæ na uwadze ¿eby przypadkiem nie mia³o kontaktu z aluminium, szczególnie z reaktywnym al. bright które jak wiadomo dostanie siê wszêdzie.
Gwiazdki glebojadowe s± naprawdê fajne, kolorek g³êboki i wyra¼ny.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Wto Kwi 27, 2010 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Có¿... ja mia³am du¿o szczê¶cia mimo wcze¶niejszej niewiedzy o tej reakcji Embarassed, bo zaprimerowa³am je KClO3 / C / Al bright i ¿adnych nieprzyjemno¶ci na szczê¶cie nie by³o. Ale trzeba pomy¶leæ nad innym primerem, bez S i Al, albo spróbowaæ bez primera bo chyba powinny byæ ³atwo zapalne.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Wto Kwi 27, 2010 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrób sobie papkê z cucl2 i nalej na folie alu to zobaczysz co siê stanie Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Pi± Maj 07, 2010 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tam folia. Podczas mielenia CuCl2 prze¿ar³o mi aluminiow± komorê m³ynka elektrycznego... Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Glebojad



Do³±czy³: 01 Sty 2010
Posty: 12

PostWys³any: Pi± Maj 07, 2010 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, có¿ z moich domy¶leñ, pomocy wiki i tego co pisze wy¿ej wynika ¿e cucl2 staje siê bezwodny(uwodniony jest zielono niebieski, bezwodny br±zowy). Je¶li poczekamy a¿ reakcja zajdzie przed dodaniem wody to bd to bardzo spokojne i nie ogrzeje siê ani trochê. Dekstryny wystarczy w zupe³no¶ci 2% ale to ju¿ szczegó³y.
Dziêki za rozpowszechnianie mojego przepisu Kwieciu Very Happy
Dziêkuje te¿ za informacje na temat Cucl2, g³upio siê przyznaæ ale nie wiedzia³em ¿e gryzie siê z Alu.
Osobi¶cie mogê jak najbardziej poleciæ ten sk³ad, Ilo¶æ chloranu mo¿na w niej zmieniaæ bez obawy o utratê na jako¶ci koloru odejmuj±c kilka % nadaje siê na flary a dodaj±c oko³o 10% wiêcej mo¿na pobawiæ siê w niebieskie petardyhttp://www.youtube.com/watch?v=khHNBHLuDBA.
W przepisie s± proporcje które moim zdaniem najbardziej nada³y siê na gwiazdki.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
qba200



Do³±czy³: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWys³any: Pon Sie 12, 2013 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo¿e mi kto¶ powiedzieæ jeszcze co¶ praktycznego o kompozycji Glebojada? Tzn zdajê sobie sprawê z niebezpieczno¶ci tej mieszanki, pytanie jak bardzo jest niebezpieczna w takim codziennym u¿ytkowaniu tzn. s³oik---> szelka. Te kilka % wilgoci w s³oiku nie powinno zrobiæ ¿adnego bubu? ¯adna z kompozycji niebieskich z hamerykañskich forów mnie nie przekonuje, wiêkszo¶æ gwiazdek pali emituj±c b³êkitny kolor, dopiero Glebojadki naprawdê mnie przekona³y.


Zamiana KClO3 na KClO4 powinna zwiêkszyæ trwa³o¶æ mieszanki, s± jeszcze inne inhibitory przemian CuCl2 w kontakcie z wod±?

_________________
http://www.youtube.com/user/MalinowyZiom/videos
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
qba200



Do³±czy³: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWys³any: Sro Sie 14, 2013 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdê nie ma nikogo by pomóc?
_________________
http://www.youtube.com/user/MalinowyZiom/videos
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP