Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Niebieski p這mie - mieszaniny, gwiazdy, flary, itd...
Id do strony 1, 2  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
kffys

Do陰czy: 17 Wrz 2006

PostWys豉ny: Nie Wrz 17, 2006 3:43 pm    Temat postu: Niebieski p這mie - mieszaniny, gwiazdy, flary, itd... Odpowiedz z cytatem

Witam!

Na dziendobry podaje moj wlasny, sprawdzony przepis na niebieski plomien, niestety musze go udoskonalic, aby nadawal sie do gwiazdek bez dextryny bo tak to bedza schly i schly... A tego nie chcemy Wink Czekam na PVC Wink

50% KClO4 *
12% Urotropina **
15% CuCl2 ***
18% NH4Cl****

Mieszanka ktora bez KClO4 spedzila okolo 30 minut (tylko!) w mlynku z pozniej dotartym przez sitko nadchloranem palila sie stabilnie, rowno z czysta niebiesko jasno barwa, czasami zmacona przez przeblysk fioletu ale to jest do naprawy Wink Nie pali sie zbyt szybko wiec chyba bedzie sie dobrze nadawac do flary. POLECAM Smile

*
(planuje zastapic NH4ClO4, ale nie kupnym. Wymieszam w roztworze KClO4 i NH4NO3 i taka mieszanke zkrystalizuje... bo widac przeblyski fioletu i rozu w plomieniu) (Mam nadzieje ze to nie pomysl z kosmosu)

** Jak dostane szelak to beda kwalifikacje Wink Marze o Red Gum Smile
*** Zostanie zamieniona na CuCl, ewentualnie CuCO3 zobaczymy jakie beda wyniki jak zamowie skladniki Razz
**** Zostanie zamienione na PVC... zastanawiam sie tez nad chloroformem Very Happy, ale to musze go najpierw dostac i sprawdzic czy nie jest zbyt lotny. ( On wcale nie dziala jak na filmach Razz)

Bede prowadzic "badania" w zakresie kolorowych plomieni ze skladnikow ogolnodostepnych w Polsce (bez parlonu i red gum - ktora mozna kupic u ketena ale za kosmiczne pieniadze).

OT: Mialem juz tu konto ale tylko czytalem wiec mnie chyba walili Very Happy Teraz
postaram sie bardziej udzielac.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
DNF

Do陰czy: 15 Kwi 2005
Sk康: Bydgoszcz

PostWys豉ny: Nie Wrz 17, 2006 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No zapowiada sie naprawde ciekawie. Czy bedziesz mial filmy..?
co do reakcji KClO4+NH4NO3 to sie nie bede wypowiadal ale mi sie zdaje ze nie zajdzie..ale co ja wiem o chemii. Red gum dostaniesz u pana Artpiego za bardzo przystepna cene. Spiesz sie bo jest to ostatnia dostawa. Pozniej maja byc jakies problemy ze sciaganiem z tego co p. Artpi mowil.
Pozdrawiam
DNF

K. I. Ga販zy雟ki
Powr鏒 do g鏎y
IrkaceK

Do陰czy: 23 Lip 2002
Sk康: te pi瘯ne kolory ?

PostWys豉ny: Nie Wrz 17, 2006 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Sam swego czasu cos kombinowalem z niebieskim plomieniem i o ile sobie przypominam przy mieszaninie zawierajacej heksamine i CuCl2 zachodzila jakas reakcja - wydzielala sie metaliczna miedz. Nie wglebialem sie w to, bo to odrazu dyskwalifikowalo dla mnie taka kompozycje. Nie obserwujesz u siebie takich objaw闚 ? Sprawdzales jak dziala na ta mieszanke czas ? Zastanawiam sie czy nie lepiej by bylo zamiast chlorku amonu, dac wieksza ilosc chlorku miedzi II Idea Powinno to pozytywnie wplynac na poglebienie barwy.

Pozdrawiam
IK

Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
Piroman2

Do陰czy: 12 Maj 2002
Sk康: z mo寮zierza ;)

PostWys豉ny: Nie Wrz 17, 2006 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CuCl2 nie stosuje si w pirotechnice, tylko CuCl - cuprous chloride.
Chlorek miedzi (II) jest jasnozielonym, moco higroskopijnym proszkiem..
Rozpuszczalny doskonale w wodzie, znaczy to jednocze郾ie, 瞠 ulega silnej hydrolizie, oczywi軼ie daj望 odczyn kwa郾y.

Skoro opracowujesz sk豉d niebieskiej masy, staraj si go wyeliminowa -a zreszt widze 瞠 piszesz o zamienieniu go na CuCl.. I bardzo dobrze.

Szelak raczej nie wygra z heksamin, jest ona lepsza w niebieskiach masach... Szelak tak瞠 nie jest super przyjemny " w obr鏏ce".. i z pewno軼i nie jest tani, w por闚naniu do urotropiny. Ale pewnie, spr鏏uj, jestem tylko cz這wiekiem i moge si myli..

Je郵i NH4Cl4 dzia豉 dobrze, to nie zast瘼uj go.. piszesz 瞠 u篡jesz pcv lub
chloroformem (nie widze tego praktycznize.. jak ju co to HCB albo C2Cl6, to ju z pewno軼i.. ale w masie tego typu (do flar?). Chloroform odpada.. PCV mo瞠 by ok, a mo瞠 nie by, same 鈍instwo pali si 鄴速ym kopc帷ym p這mieniem.. b璠zie te utrudnienie w zarabianiu masy na odpowiedni konsystencje.. tworzywo sztuczne jest wredne Wink

My郵 瞠 sam KClO4 mo瞠 zosta i jest wystarczaj帷y dobry na masy niebieskie.. szkoda go zamienia na dro窺zy NH4ClO4, lub uzyskiwa mieszanin jak napisa貫"...

[ma豉 uwaga - NH4ClO4 jest lepiej rozpuszczalny, o ile dobrze pami皻am, nie zajdzie reakcja wymiany.. b璠 ca造 czas 2 zwi您ki w roztworze, ten azotan amonu i nadchloran potasu,]

Widze 瞠 zamierzasz w豉軼iwie wszystko pozmienia, rozumiem Ci.. chcesz sprawdzi inne kompozycje - "jak si co b璠zie sprawdza"..
To mi sie podoba.
Lecz ju teraz, gdy Twoja masa, jest naprawd dobra, to ju jej odczynniki wydaj si ca趾iem ok.

Heksamina z CuCl jest dobrym po豉czeniem (CuCl!)...do tego nadchloran + lepiszcze i masa b璠ize dobra.
Cho oczywiste.. kombinacji setki:) i jednocze郾ie efekty lepsze lub gorsze... du穎 tutaj by pisa, a przede wszystkim trzeba dzia豉 i zapisaywa swoje wnioski, notowa.. itd.

Podoba mi si podej軼ie, daje Ci dost瘼 do reszty komnat..
Jak da rade, za豉tw chocia fotki z dzia豉nia badanych mieszanek..
powodzenia w opracowywaniu, dzia豉j!
ps drugie konto usun望? (tak przynajmniej bym zrobi..)
pzdr.
Piroman2

kffys

PostWys豉ny: Nie Wrz 17, 2006 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mowiac nie liczylem na taki nawal odpowiedzi Very Happy
Wiec tak... ukrywajac rumience bede odpowiadal w miare chronologicznie.
1. Filmy i zdjecia moge zrobic, ale nie obiecuje ze duzo sie z nich dowiecie.
Jedyne co mam cyfrowe do robienia zdjec to Sony Ericsson W800i.
Zdjecia sa jeszcze wporzadku - 2Mpix, ale film jest chyba 170x150 czy cos takiego, wiem ze to sie nazywa chyba jakis mniejszy CIF Sad A no i jeszcze jedno... na filmach na tym aparacie plomien jest troche zazieleniony... nawet jak go widze jako soczysty ladny niebieski... ale poprubuje Wink

2. Bardzo chetnie zaczne molestowac pana artpiego, bo red gum... wrrr Very Happy

3. Ta mieszanke kiedys zostawilem dosyc "uwodniona", tzn nie bylo kaluzy ani wody ale byla wilgotna, a to powinno wspomagac takie reakcje, na czas okolo miesiaca i nie zaobserwowalem zadnych zmian istotnych... troche gorzej sie palilo bo bylo wilgotniejsze, ale napewno tam miedzi nie bylo.
Tutaj ilosc chlorkow miedzi i amonu mozna zmieniac... doswiadczalnie wychodzilo mi lepiej jak jest rowno, albo minimalnie mniej chlorku miedzi, poniewaz nawet niewielka ilosc tego chlorku zmienia kolor, a wiecej chloru dobrze go wyostrza. Wink Tylko ze z drugiej strony jest wiecej smrodliwego dymu Sad

4. Dobrze wiem ze CuCl2 nie dorasta do piet CuCl, ale jakos nie chcialo mi sie przepuszczac SO2 przez roztwor tego pierwszego... Po pierwsze jakos nie bardzo mam aparature do tego celu... Po drugie jakos nie lubie sie babrac w warunkach domowych... ale czasami trzeba... zwlaszcza jak sie innych nie ma Sad

5. Szelak przetestuje, bo jest w wielu skladach mieszanek i chetnie zobacze rozne "formacje" to mi da bardziej obektywna mysl Wink Mam nadzieje ze KeteN bedzie tak uprzejmy i odpowie twierdzaco na mojego mejla z prosbami o mniejsze nawazki wlasnie do tych testow.

6. PVC takze sprobuje, bo i tak chce kupic jesli nie do tych to do innych gwiazdek Wink Podobnie do szelaku Wink Chloroform to byl glupi pomysl Razz Przyznaje sie bez bicia... Cos ten chloroform w sobie ma ze wierzymy w takie niestworzone rzeczy na jego temat chocby jak to ze jak sie przylozy gazik lekko nim zwilzony komus do nosa to lezy... lezy... ale po 3 minutach takiej inhalacji :/ P.S. zna ktos srodek ktory by dzialal natychmiast Very Happy ?

7. Co do NH4ClO4 to takze bede probowal, jesli KeteN da mi mozliwosc Wink Nie bede kupowac przeciez kilogram za ponad 100zl... Tylko tak na proby bo slyszalem ze na nadchloranie amonu kolor nie jest brudny od fioletu i jest duzo soczystszy. Dzieki ze mnie utwierdziliscie w przekonaniu ze nie ma co tracic KClO4 na mieszanie go z nawozem Razz

8. Dzieki za zdjecie sim-locka na inne dzialy Very Happy

9. Bardzo prosze o usuniecie tamtego konta bo nawet sie nie dalo logowac , ani hasla odzyskac... :/ i nie wiem wogole czy ono jeszcze jest Sad

Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Wrz 17, 2006 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piroman2 napisa:
.........
Chlorek miedzi (II) jest jasnozielonym, moco higroskopijnym proszkiem..
Rozpuszczalny doskonale w wodzie, znaczy to jednocze郾ie, 瞠 ulega silnej hydrolizie, oczywi軼ie daj望 odczyn kwa郾y.

Przyczepi si samej chemii Wink . To ,瞠 co jest doskonale rozpuszczalne nie oznacza , 瞠 ulega hydrolizie i 瞠 odczyn ma by wg P2 [...]oczywi軼ie kwa郾y[...].

Hydrolizie nie ulegaj sole mocnych kwas闚 i mocnych zasad - ich pH ( r-ry ) b璠 mia造 warto嗆 ok. 7. Reszta soli ulega hydrolizie daj帷 r-ry o odczynie kwa郾ym b康 zasadowym w zale幡o軼i od budowy soli. W przypadku CuCl2 kwasem jest sam uwodniony jon miedzi II ( teoria kwas闚 Lewisa ). Przesuni璚iu r闚nowagi kwasowej sprzyja wytr帷anie si zasadowych produkt闚 hydrolizy soli ( czyli odszczepienie si protonu od zhydratowanego jonu metalu i przeniesienie jego na cz御teczke wody ).

O niebieskich ogniach nie napisz bo prawie nie robi貫m. Nie daje si do niebieskich mas proszku metalu ( chyba Question ) i to mnie zniech璚i這 ( niska jaskrawo嗆 p這mienia ). Robi貫m mas opisan w Szydw這wskim ( kclo3/zasadowy w璕lan miedzi /siarka. Og鏊nie kolorek by do嗆 cieniutki.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Tchemik

Do陰czy: 11 Sty 2004
Sk康: Bytom

PostWys豉ny: Nie Wrz 17, 2006 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa:
Robi貫m mas opisan w Szydw這wskim ( kclo3/zasadowy w璕lan miedzi /siarka. Og鏊nie kolorek by do嗆 cieniutki.

tez robilem i cieniutki to slabe okreslenie. On prawie w ogole nie byl niebieski.

Piroman2 napisa:
PCV mo瞠 by ok, a mo瞠 nie by, same 鈍instwo pali si 鄴速ym kopc帷ym p這mieniem.. b璠zie te utrudnienie w zarabianiu masy na odpowiedni konsystencje.. tworzywo sztuczne jest wredne.

Z mojego doswiadczenia wynika ze pewnien dodatek PCV podbija kazdy plomien. Ja go stosowalem w zielonych i czerwonych flarach i sprawowal sie calkiem ladnie. Jak wroce z urlopu to w labie zrobie male probki i pokaze.

Obecnie w wolnych chwilach "stracam" CuCl. Pisze "stracam" bo narazie zrobilem r-r CuSO4 dodalem NaCl i nie mam czasu na zrobienie r-ru Na2SO3 by stracic chlorek Laughing Za duzo innej roboty Rolling Eyes

Moze i ja cos z czasem pokaze jesli chodzi o blue flame Wink

Pozdro
Tchemik

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
Piroman2

PostWys豉ny: Nie Wrz 17, 2006 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiuszu, z t hydroliz to mnie a wybi貫s z rytmu...
Wiem co to hydroliza i po prostu moje s堯wko "jednocze郾ie" zrobi這 z ca這軼i b陰d. Z mojej storny by這 to szybkie p鎩scie do przodu, 瞠 wa積e jest sama hydroliza tego zwi您ku.. a hydroliza w ko鎍u to i tak reakcja chemiczna z wod, (z H3O+ czy OH-)...
Wiadomo oco mi chodzi這Smile i wiadomo 瞠 wyja郾i貫 spraw, aby nikt nie my郵a 瞠 sama dobra rozpuszcalno嗆 zwi您ku to ju hydroliza. Pomijam to, my郵 瞠 ka盥y siedz帷y 鈔ednio w piro doskonale powinien zna takie zasady chemi...
ja natomiast poczu貫m si jakbym si na chemii w og鏊e nie zna Wink

Pewnie, 瞠 PCV zawsze podbija, chcia貫m tylko zaznaczy 瞠 nie mo瞠 jego tam by za wiele.. jeszcze w czerwonych czy zielonych (o kt鏎ych wspomnia貫 Tchemiku), gdzie dochodzily ilo軼i proszku Mg, by這 ok.. w niebieskich tak s康ze do 15% wystarczy.
Tutaj to zaznaczy貫m, bo robi貫m kiedy mas fioletow (Bleser - pfp) i pali豉 si "pcv-kowo"...
TO SAMO mia貫m w przypadku masy Green Metallic by R.Veline (fakt, ze zamiast parlonu da貫m pcv..), brak zielonego, masa do niczego.. nie wiem w czym tkwi b陰d.

A masa z Szyd這wskiego niebieska.. to w gwiazdeczkach na tle czarnego nieba wychodzi bardzo 豉dnie:) I to w豉郾ie dziwi, bo sama w postaci proszku czy pr鏏a spalania w rurce nie da za dobrego rezultatu.. ale tak to jest ok (szkoda 瞠 chloran/siarka).
pzdr.
P2

kffys

PostWys豉ny: Pon Wrz 18, 2006 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z obietnica jest film oraz zdjecia mojej mieszanki w akcji. Ten sklad co zostal podany wyzej, bez zadnych zmian.

Fotki zostaly zrobione w koncowej fazie palenia, gdyz wczesniej jasnosc jest dorownujaca malej ilosci FB !!! Ogolnie to wszystko wyglada ladniej Wink Tam jest taki pomaranczowy jezyczek plomienia, normalnie on jest bardziej fioletowy i go praktycznie nie widac - wina aparatu. Zobaczcie za to na plytkach jaka piekna poswiata Very Happy

Jest takze film niestety niskiej jakosci Sad
Strona - laduj.pl wchodzicie w pliki i tam szukacie MOV0002, numer pliku 272568 Wink

Czekam na oceny.

P.S. Przepraszam za balagan.

R4PT0R

Do陰czy: 04 Lis 2006
Sk康: z daleka :p

PostWys豉ny: Sro Gru 20, 2006 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co powiecie na weglan miedzi????co by spasilo dodac zeby byl piekny niebieski plomien?
Piroman2

PostWys豉ny: Sro Gru 20, 2006 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

literatura+strona PFP+w豉sne do鈍iadczenia+zab陰kane posty na forum=
satysfakcjonuj帷a Ci odpowied NIE?

-to przez w豉sne zainteresowanie i ch耩, sam znajdziesz i nauczysz si przy tym bardzo wiele..

Tak naprawd, w 篡ciu cz這wiek interesuj帷ych go rzeczy, uczy si zwykle sam - zawzi璚ie szukaj帷 odpowiedzi na nurtuj帷y go problem.

pzdr.
Piroman2

Spanner

Do陰czy: 31 Mar 2010

PostWys豉ny: Wto Kwi 20, 2010 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IrkaceK napisa:
Witam

Sam swego czasu cos kombinowalem z niebieskim plomieniem i o ile sobie przypominam przy mieszaninie zawierajacej heksamine i CuCl2 zachodzila jakas reakcja - wydzielala sie metaliczna miedz. Nie wglebialem sie w to, bo to odrazu dyskwalifikowalo dla mnie taka kompozycje. Nie obserwujesz u siebie takich objaw闚 ? Sprawdzales jak dziala na ta mieszanke czas ? Zastanawiam sie czy nie lepiej by bylo zamiast chlorku amonu, dac wieksza ilosc chlorku miedzi II Idea Powinno to pozytywnie wplynac na poglebienie barwy.

Pozdrawiam
IK

My郵, 瞠 to nie by豉 reakcja tylko zmiana koloru CuCl2 pod wp造wem uro.
Mieszanka si odwadnia i zmienie kolor na br您owy.
Jednak radz uwa瘸 na mieszankach z CuCl2, ciekawie reaguj z aluminium.
Kto nie wierzy niech naleje zawiesin CuCl2 na foli alu.
Efekt gwarantowany Razz
Powr鏒 do g鏎y
Kwiecia

Do陰czy: 10 Gru 2009

PostWys豉ny: Wto Kwi 27, 2010 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwol sobie wnie嗆 do tematu ciekawy niebieski przepis autorstwa Glebojada, bazuj帷y w豉郾ie na po陰czeniu CuCl2+uro, kt鏎y mia豉m przyjemno嗆 testowa:

KClO3 50%
CuCl2 33%
heksamina 17%
dex +5%

Podczas wyrabiania tej masy rzeczywi軼ie zachodzi jaka reakcja, mieszanka br您owieje i robi si lekko ciep豉, ale nie jest to nic gwa速ownego, nie wydziela si 瘸den zapach, nie grzeje si zbyt mocno, a gdy masa zbr您owieje do ko鎍a, wszelkie objawy ustaj. Tak jak napisa Spanner, to prawdopodobnie CuCl2 si odwadnia... i chyba to nawet lepiej. A gwiazdki maj naprawd 豉dny g喚boki kolor, z tak prostych sk豉dnik闚 to poezja. Tutaj kadr podgl康owy:

A tu moja wyrzutnia gwiazd, z kt鏎ej ten kadr pochodzi:
http://www.youtube.com/watch?v=IBX5d-6mRrU.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
Spanner

PostWys豉ny: Wto Kwi 27, 2010 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko ca造 czas trzeba mie na uwadze 瞠by przypadkiem nie mia這 kontaktu z aluminium, szczeg鏊nie z reaktywnym al. bright kt鏎e jak wiadomo dostanie si wsz璠zie.
Gwiazdki glebojadowe s naprawd fajne, kolorek g喚boki i wyra幡y.
Powr鏒 do g鏎y
Kwiecia

PostWys豉ny: Wto Kwi 27, 2010 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C騜... ja mia豉m du穎 szcz窷cia mimo wcze郾iejszej niewiedzy o tej reakcji Embarassed, bo zaprimerowa豉m je KClO3 / C / Al bright i 瘸dnych nieprzyjemno軼i na szcz窷cie nie by這. Ale trzeba pomy郵e nad innym primerem, bez S i Al, albo spr鏏owa bez primera bo chyba powinny by 豉two zapalne.
Powr鏒 do g鏎y
Spanner

PostWys豉ny: Wto Kwi 27, 2010 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zr鏏 sobie papk z cucl2 i nalej na folie alu to zobaczysz co si stanie Razz
Powr鏒 do g鏎y
Kwiecia

PostWys豉ny: Pi Maj 07, 2010 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tam folia. Podczas mielenia CuCl2 prze瘸r這 mi aluminiow komor m造nka elektrycznego... Wink
Powr鏒 do g鏎y
Glebojad

Do陰czy: 01 Sty 2010

PostWys豉ny: Pi Maj 07, 2010 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, c騜 z moich domy郵e, pomocy wiki i tego co pisze wy瞠j wynika 瞠 cucl2 staje si bezwodny(uwodniony jest zielono niebieski, bezwodny br您owy). Je郵i poczekamy a reakcja zajdzie przed dodaniem wody to bd to bardzo spokojne i nie ogrzeje si ani troch. Dekstryny wystarczy w zupe軟o軼i 2% ale to ju szczeg馧y.
Dzi瘯i za rozpowszechnianie mojego przepisu Kwieciu Very Happy
Dzi瘯uje te za informacje na temat Cucl2, g逝pio si przyzna ale nie wiedzia貫m 瞠 gryzie si z Alu.
Osobi軼ie mog jak najbardziej poleci ten sk豉d, Ilo嗆 chloranu mo積a w niej zmienia bez obawy o utrat na jako軼i koloru odejmuj帷 kilka % nadaje si na flary a dodaj帷 oko這 10% wi璚ej mo積a pobawi si w niebieskie petardyhttp://www.youtube.com/watch?v=khHNBHLuDBA.
W przepisie s proporcje kt鏎e moim zdaniem najbardziej nada造 si na gwiazdki.
Powr鏒 do g鏎y
qba200

Do陰czy: 23 Lip 2011

PostWys豉ny: Pon Sie 12, 2013 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo瞠 mi kto powiedzie jeszcze co praktycznego o kompozycji Glebojada? Tzn zdaj sobie spraw z niebezpieczno軼i tej mieszanki, pytanie jak bardzo jest niebezpieczna w takim codziennym u篡tkowaniu tzn. s這ik---> szelka. Te kilka % wilgoci w s這iku nie powinno zrobi 瘸dnego bubu? 畝dna z kompozycji niebieskich z hameryka雟kich for闚 mnie nie przekonuje, wi瘯szo嗆 gwiazdek pali emituj帷 b喚kitny kolor, dopiero Glebojadki naprawd mnie przekona造.

Zamiana KClO3 na KClO4 powinna zwi瘯szy trwa這嗆 mieszanki, s jeszcze inne inhibitory przemian CuCl2 w kontakcie z wod?

qba200

Do陰czy: 23 Lip 2011

PostWys豉ny: Sro Sie 14, 2013 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawd nie ma nikogo by pom鏂?
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast瘼ny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum