Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rakieta z zapałki [dla początkujących]
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brutapren



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 13
Skąd: hmm trudne pytanie

PostWysłany: Wto Mar 25, 2003 9:56 pm    Temat postu: Rakieta z zapałki [dla początkujących] Odpowiedz z cytatem

na forum strony labboom.prv.pl ktoś napisał że można zrobić rakietke z zapałki tylko wystarczy owinąć folią aluminiową tylko nie wiem cotrzeba dokładnie zrobić. jak ktoś o tym coś wie to niech mi pomoże!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Mar 25, 2003 10:26 pm    Temat postu: zapałki Odpowiedz z cytatem

Witam.
Wejdz sobie na strone http://eltop.bitel.lublin.pl/modules.php?name=News#r5 i tam masz bardzo prostą konstrukcje rakiety z zapałki.
Pozdr. Świstak
Powrót do góry
JoY



Dołączył: 07 Paź 2002
Posty: 57
Skąd: Unknow

PostWysłany: Wto Mar 25, 2003 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:O <- dokladnie taka mine mialem po przeczytaniu posta.

Wezcie to usuncie Rolling Eyes

_________________
Jeszcze zyje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sabudda



Dołączył: 24 Sty 2003
Posty: 42

PostWysłany: Sro Mar 26, 2003 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa jak mialem 8 latek to wyczytalem o tym w Kaczorze donaldzie ;PP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rafi



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 8

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2003 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja takie rakietki robie sobie w pokoju jak mi sie nudzi. Naprawde fajnie latają, czasami wybuchają, a czasami nie chcą lecieć, ale zabawa jest super, polecam.
ps. raz taka rakietka przeleciała mi przez cały pokój (fajnie to wyglądało) Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ŚciArwA



Dołączył: 08 Sie 2002
Posty: 201
Skąd: już nie stąd :)

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2003 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

huhu...
zeby dobrze latalo, trzeba zrobic wyrzutnie...
biezemy 5 zapalek
trzem z nich oskrobujemy lebki.
jedna zapalkie owijamy folia alu, tak, aby lepek byl w sordku rulonu z folii.
sypiemy 3 oskrobane lebki i ubijamy ostatnia zapalka.
uszczelniamy dziure pomiedzy pierwsza zapalka i folia najlepiej
superglutem albo tasma oklejamy.
zaciskamy lekko folie dookola ostatniej zapalki
i podgrzewamy zapalniczka tam, gdzie jest lepek pierwszej zapalki.

pierwsza zapalke dobrzejest trzymac w kombinekrkach... Rolling Eyes

pozdrawiam.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2003 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko lepiej puszczać je w wietrzącym sie pokoju, bo dwie rakietki i strasznie śmierdzi zapałkami. Fajny ślad zostawiają. Dzisiaj jedna mi naprawdę ładnie poleciała. Muszę spróbować z malutkimi grudkami prochu. Ale pewnie będą wybuchały.
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
simpson



Dołączył: 24 Sty 2003
Posty: 21
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2003 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cze wszystkim, przyznam że dawno mnie tu nie było a forum rozwija sie to szybko. Fajny ten pomysł, jakoś nigdy sie na to nie natknąłem, spróbuje przy najbliższej okazji. Very Happy
_________________
Każdy lubi ...
małe !!!BUM!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
simpson



Dołączył: 24 Sty 2003
Posty: 21
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2003 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie działa nie wiem czemu robie tak jak na podanej stronie a one zapalają się i przepalają folję. Myśle że coś jest z dyszą, jaki powinien być stosunek fi dyszy do fi komory spalania?????
_________________
Każdy lubi ...
małe !!!BUM!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2003 1:04 pm    Temat postu: Dokładny opis Odpowiedz z cytatem

simpson napisał:
nie działa nie wiem czemu robie tak jak na podanej stronie a one zapalają się i przepalają folję. Myśle że coś jest z dyszą, jaki powinien być stosunek fi dyszy do fi komory spalania?????
Spróbuj więcej folii. Ja wycinam paski z folii 2cmx6cm i już powinieneś się domyślić, jak je zwijam. Pomagam sobie w ten sposób, że zaginam lekko z brzegu, kładę tam obcięty patyczek od zapałki i łepek (drewienkiem do przodu rakiety), a potem zawijam górę w kierunku przeciwnym do nawijania. Następnie zdejmuję z zapałki, nakładam na spinacz i zwijam tył zgodnie z kierunkiem nawijania. Wychodzi taka fajna spiralka na brzegach. Robię tak kilka i potem puszczam. Dwie pierwsze mi nie poleciały, ale jak zrobiłem z tych pasków, to wszystkie bez problemu. Po ponownym nałożeniu trzeba jeszcze raz "dowinąć", żeby ciasno siedziała i powinno działać. Czasem leci na odległość 5 metrów zostawiając za sobą cudowny slad z dymu, dzięki któremu można prześledzić jej trajektorię. Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że teraz każdemu wyjdzie.
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
simpson



Dołączył: 24 Sty 2003
Posty: 21
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2003 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko odpisze ci w czwartek bo puki co jestem chory.
_________________
Każdy lubi ...
małe !!!BUM!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eltopsj



Dołączył: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWysłany: Czw Cze 26, 2003 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów, a przede wszytkim zapałkowiczów Very Happy (nie, nie chciałem tego zrymować, ale tak wyszło Surprised )! Wprawdzie w tym temacie nie było żadnego postu chyba od końca kwietnia, ale poczuwam się w obowiązku do udzielenia odpowiedzi (dopiero co dołączyłem do forum.pirotechnika), gdyż w poście z 25 marca Świstak podał link do portalu , którego jestem skromnym założycielem Embarassed (patrz niżej) . Oto rysunek takiej rakietki:




(tak, tak wiem - to mój odręczny rysunek Embarassed , jeśli się komuś nie podoba, to niech narysuje lepszy Confused )

Jak widać wszystko jest jasne jak słońce. Przeczytajcie dokładnie opis, a nie będzie problemu ze startem takich rakietek. Przepis polecany szczególnie dla początkujących "rakieciarzy", ale powiem szczerze, że czasmi z synem odpalimy taką rakietkę (chyba bardziej po to, aby podpalić puszysty dywan leżący na podłodze Wink ). Zabawa jest przednia i chyba jedyna jaką można robić w domu z rakietami, chociaż trudno taką rakietkę nazwać prawdziwą rakietą (przypomina bardziej Panzerfaust), ale o tym mógłyby coś więcej powiedzieć Knod (absolwent WAT Cool ). Cóż jeszcze. Eksperyment taki można by przeprowadzać na lekcjach (zazwyczaj nudnej) fizyki jako wzorcowy przykład działnia zjawiska odrzutu (trzecia zasada dynamiki i prawo zachowania pędu Surprised ), ale do tego trzeba odważnego wykładowcy

Link do portalu: ELTOP-HOBBY

Serdecznie zapraszam wszystkich do odwiedzenia ELTOP-HOBBY. Niebawem ruszy forum, gdzie będą wałkowane tematy nie poruszane dotychczas na forum.pirotechnika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
knod



Dołączył: 16 Wrz 2002
Posty: 195
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Czw Cze 26, 2003 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eltopsj napisał:
...Zabawa jest przednia i chyba jedyna jaką można robić w domu z rakietami, chociaż trudno taką rakietkę nazwać prawdziwą rakietą (przypomina bardziej Panzerfaust), ale o tym mógłyby coś więcej powiedzieć Knod (absolwent WAT Cool ....

Male sprostowanie: jestem jedynie absolwentem PG Laughing
Pozdrawiam
knod
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Czw Cze 26, 2003 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eltopsj napisał:
Eksperyment taki można by przeprowadzać na lekcjach (zazwyczaj nudnej) fizyki jako wzorcowy przykład działnia zjawiska odrzutu (trzecia zasada dynamiki i prawo zachowania pędu Surprised ), ale do tego trzeba odważnego wykładowcy
Jak sobie przypomniałem, to nadal się tarzam po podłodze ze śmiechu. Zrobiłem sobie w domciu ze 20 takich, do kubka po filmie włożyłem, swoją niesamowitą zapalarke do gazu wziąłem, i stojak oczywiście. No a że to było pod koniec roku, to już lekcje luźne, na jednej przedsiębiorczości pani rozdała jakieś pisma, i mieliśmy siedzieć spokojnie, a sama czytała. Pech chciał (dla niej pech oczywiście Smile ) że idealnie na linii między nią a mną siedział kolega. No to ja już nie mogąc się doczekać, żeby pokazać kolegom najnowsze dzieło, zacząłem się rozstawiać, koledzy wszyscy wzrok na mnie, a ona dzielnie dalej czyta. ilku sie zbytnio tym nie interesowało, ale no cóż. Jak zacząłem zapalać, to już wszyscy się zainteresowali. Pierwsza poszła źle, blisko, ale zostawiła piekny ślad z dymu. Koledzy wszyscy w śmiech, ogólne podniecenie w klasie, wszyscy na psorkę zerkają, bo syk było słychać i moja zapalarka trzaska, a ona nic, jakby nic się nie działo. Po jakichś dziesięciu minutach zaczęła się zastanawiać, co tak smierdzi (jedna rakieta zaśmierdza ałą klasę), a my nie wiemy oczywiście, wszyscy zdziwieni, a niektórzy mówią, że śmierdzi jakby ktoś coś palił ( Smile ). Za jakiś czas wyszła, to my jeszcze ze dwie odpaliliśmy. Jedna naprawdę wystraszyła kolegę, bo przeleciała mu 2cm od twarzy, zostawiając przecudnej urody ślad z dymu jak wyrzutnia rakiet w q3. Po jakims czasie ona znowu wchodzi: No bez żartów, ktoś tu chyba coś palił?. Mieliśmy z niej niezły ubaw, całe sytuacji nie da się tak opisać, żeby mieć takie przeżycia, jak ja wtedy.
Ale się rozpisałem.

_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eltopsj



Dołączył: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWysłany: Czw Cze 26, 2003 7:51 pm    Temat postu: Rakieta zapałkowa Odpowiedz z cytatem

Ale to nie była fizyka, jak zrozumiałem Very Happy . No co Yetihehe, zawsze jest dodatkowa adrenalina, nawet przy odpalaniu takich mikrorakietek, nieprawdaż?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Pią Cze 27, 2003 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To była przedsiębiorczość Smile . Byłem bardzo przedsiębiorczy z tymi rakietkami. Narysowałem sobie na kawałku folii siatkę z prostokątów 2x6cm i wycinałem. Doszedłem z nimi do wprawy, najpierw zaginałem z brzeżku i wkładałem tam łepek i kijek od zpałki, potem to obkręcałem dookoła kijka i po wyjęciu z kijka obkręcałem na wyrzutni. Potem do kubeczka i następnego dnia do szkoły Smile
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eltopsj



Dołączył: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWysłany: Pią Cze 27, 2003 11:15 pm    Temat postu: Rakieta zapałkowa Odpowiedz z cytatem

No to teraz tylko rozpocząć produkcję Laughing Laughing Laughing

Pozdrawiam. I już nie mordujmy tego tematu. Dosyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DeTonix



Dołączył: 13 Maj 2003
Posty: 170
Skąd: Kresy...

PostWysłany: Nie Cze 29, 2003 11:44 pm    Temat postu: Fajny sklepik Odpowiedz z cytatem

Do Eltopsj) Troszkę to i moze nie na temat, ale w małym fajnym sklepiku po schodkach lubię się często zaoptrywać w ruzne drobiazgi np:20 * 0,125 W 5om Cool Cool Wink Wink Wink A co z nimi robię to widać na lewo Cool Cool Cool
_________________
Memento Mori................
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eltopsj



Dołączył: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWysłany: Pon Cze 30, 2003 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, to już teraz wiem dlaczego kupujesz tych "rezystków" troszkę więcej Wink Wink

Pozdrówka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie moge zrealizowac pomyslu z rakieta pszez eltopsj robimy to co na rysunku ale caly sie zapala chyba cos nie tak ze szczelnoscia pls powiedzcie co mam zrobic jakis taktyke moze mi podajcie jak to sie sklada
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP