Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

NARESZCIE !!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Lechu



Do³±czy³: 22 Lis 2004
Posty: 470

PostWys³any: Sob Lip 15, 2006 10:00 am    Temat postu: NARESZCIE !! Odpowiedz z cytatem

Omg, czeka³em na to ju¿ od dawna... Nareszcie siê spe³ni³o. Wiêc skoro mo¿emy ju¿ bezkarnie zabiæ bandytê we w³asnym domu to czemu nie zliberalizowaæ dostepy do tych narzêdzi zabijania? Choæby tak jak pisze Królik aby sprzedawaæ bez pozwolenia strzelby g³adkolufowe jako broñ obiektowa - bez mo¿liwo¶ci wyniesienia poza posesje do jakiejh jest przypisana (z przep[ustkami na strzelnice).

Ale tu jest ca³y art.:

Cytat:
Broni±c siê w domu, nie poniesiemy kary

Sobota, 15 lipca (07:57)

Kodeks karny czeka radykalna zmiana: broni±c siê przed bandyt± w domu, nie poniesiemy kary, je¶li przestêpcê zranimy albo nawet zabijemy.

Informuje o tym "Dziennik", relacjonuj±c projekt Ministerstwa Sprawiedliwo¶ci, który w ci±gu dwóch miesiêcy trafi do Rady Ministrów, a nastêpnie do Sejmu.

Teraz w kodeksie prawo do obrony koniecznej ogranicza³o takie sformu³owanie: nie mo¿na u¿yæ ¶rodków zbyt silnych w porównaniu do gro¿±cego niebezpieczeñstwa. Wkrótce pojawi siê pojêcie: naruszenie miru domowego. I ten kto naruszy mir, musi siê liczyæ z tym, ¿e zostanie potraktowany jak napastnik. Takie prawo od dawna obowi±zuje np. w Stanach Zjednoczonych i Belgii.

- Je¿eli kto¶ nie opuszcza mojego domu na wezwanie, to mam prawo zak³adaæ, ¿e chce pope³niæ zamach na moje ¿ycie. To napastnik powinien ponosiæ ryzyko napadu - mówi wiceminister Andrzej Kry¿e w wywiadzie dla "Dziennika". I dodaje: Napadniêty nie mo¿e czekaæ, a¿ przestêpca go zabije.(...) Obrona, ¿eby by³a skuteczna, musi byæ bardziej intensywna ni¿ atak.

¬ród³o informacji: PAP



Co wy na to? Ma³a rewolucja? Ja sadze ¿e nie, ale mam nadzieje ze w koñcu zi¶ci siê marzenie o ³atwo dostêpnej, legalnej broni palnej...

_________________
"Tutaj spoczywa Butch, niech Pan go dogl±da. Spust naciska³ szybko, wolno broñ wyci±ga³".
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Czarny Iwan
Go¶æ





PostWys³any: Nie Lip 16, 2006 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wkoñcu!
Ciekawe jaka ofertê dla cywili wystawi premys³ zbrojeniowy Twisted Evil
pozdro
Czarny Iwan
Powrót do góry
Karol R



Do³±czy³: 18 Lip 2004
Posty: 700

PostWys³any: Nie Lip 16, 2006 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te¿ jestem ciekaw co bardziej intensywnego ni¿ popularan± broñ automatyczn± nam zaoferj± Wink CAWS ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
login1902



Do³±czy³: 05 Lis 2005
Posty: 245

PostWys³any: Nie Lip 16, 2006 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko czekac Smile moze bedzie latwy dostep do broni jak w ameryce:D i tak tanio jak tam Very Happy
_________________
Kto pyta, nie b³±dzi
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Karol R



Do³±czy³: 18 Lip 2004
Posty: 700

PostWys³any: Pon Lip 17, 2006 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy tanio, czy drogo to bardziej zalezy od kursu miejscowej waluty + paru innych spraw o których nie mam pojêcia Wink Zreszt± kogo to obchodzi jak bêdzie tylko mo¿na to siê sprowadzi zza granicy.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Martinez



Do³±czy³: 29 Gru 2005
Posty: 22

PostWys³any: Pon Lip 17, 2006 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka oferta, jakie sprowadzanie z zagranicy? Panowie, spokojnie z tym hurraoptymizmem. W tej propozycji nie pad³o ani jedno s³owo o rozlu¼nieniu dostêpu do broni palnej, pozwolenia (ciê¼kie do zdobycia) nadal trzeba mieæ... I nie wydaje mi siê ¼eby w tej kwestii co¶ siê jeszcze przez jaki¶ czas ruszy³o.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Lechu



Do³±czy³: 22 Lis 2004
Posty: 470

PostWys³any: Pon Lip 17, 2006 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie wydaje mi siê ¼eby w tej kwestii co¶ siê jeszcze przez jaki¶ czas ruszy³o.

Wiesz - wybory siê zbli¿aja, nie wiadomo jak± nam jeszcze kie³basê wyborcz± zgotuj±. Jak mo¿nma dostaæ ¶wiadectwo maturalne nawet po niezdaniu obowi±zkowego przedmiotu to nie zdziwi mnie podlizanie siê grupie wyborców/wilebicieli militariów rozlu¼nionym dostepem do pukawek. Sam bym na nich nie zag³osowa³ co prawda po takiej lukratywnej obietnicy rozlu¼nienia, ale mimo ¿e nie lubie obecnych polityków (nigdy nie zag³osowa³bym na nich i tego nie zrobie) to z aprobat± na tak± ma³± kie³basê bym spoj¿a³.

_________________
"Tutaj spoczywa Butch, niech Pan go dogl±da. Spust naciska³ szybko, wolno broñ wyci±ga³".
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
szpaner



Do³±czy³: 11 Pa¼ 2004
Posty: 561

PostWys³any: Sro Lip 19, 2006 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lechu napisa³:
Cytat:
nie wydaje mi siê ¼eby w tej kwestii co¶ siê jeszcze przez jaki¶ czas ruszy³o.

Wiesz - wybory siê zbli¿aja, nie wiadomo jak± nam jeszcze kie³basê wyborcz± zgotuj±. Jak mo¿nma dostaæ ¶wiadectwo maturalne nawet po niezdaniu obowi±zkowego przedmiotu to nie zdziwi mnie podlizanie siê grupie wyborców/wilebicieli militariów rozlu¼nionym dostepem do pukawek. Sam bym na nich nie zag³osowa³ co prawda po takiej lukratywnej obietnicy rozlu¼nienia, ale mimo ¿e nie lubie obecnych polityków (nigdy nie zag³osowa³bym na nich i tego nie zrobie) to z aprobat± na tak± ma³± kie³basê bym spoj¿a³.


BINGO!

na mój g³os te¿ nie maj± (i raczej nie bêd± mieli ) co liczyæ, ale s± takie rzeczy, z którymi nie mo¿na siê nie zgodziæ.
M.in s³uszno¶æ tego prawa (tylko ¿e od dawna wszyscy wiedzieli ¿e to jest potrzebne, ale nikt nie wpad³ na pomys³, ¿eby to wprowadziæw ¿ycie - brawa za odwagê)
albo cytowany txt. Dobrze opisuje sytuacjê.

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP