Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miedziankit => "Fugas"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DJ MHz



Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 380
Skąd: z domu do lasu z Minelabem Sovereign GT i fiskarsem :)

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze by tak zrobic fugasa na miedzianie :
bierzemy flarę, kubeczek miedziana, paliwo np nafte, benzynke, splonke, lont 5 cm, kabel i zapalarke.

do flary wkladamy lont i przymocowujemy ja do preta stalowego i wbijamy w ziemie tak zeby ogien z flary byl skierowany w strone przyszlej kulki paliwa rozrzuconej przez miedzian. teraz robimy maly dolek ok 50 cm od flary, dajemy tam kubeczek miedziana ze splonka i zapalnikiem ele, kladziemy to poziomo i do woreczka nalewamy nafty, benzynki i woreczek kladziemy na kubeczku lekko przykrywamy ziemia. teraz podlaczamy kabelek do zapalarki i zapalnika ele i odpalaly lont w flarze. i biegniemy do zapalarki. jak flara sie bedzie palic odpalamy miedziana ktory rozrzuci paliwo, ktore sie zapali od ognia z flary.

Powinno wyjsc. jesli damy za duzo miedziana to fala detonacyjna rozwali nam flare wiec najlepiej dac gdzies z 20-50 gram. Pamietajmy o dobrym zamocowaniu flary inaczej spadnie i sie paliwo nie zapali.

Teraz kto wyproboje ten pomysl ? Cool . ja nie moge bo nie mam odczynow... a chetnie bym jakies bum zrobil. Very Happy

_________________
www.polkowice.xbr.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
d3lta



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 35

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DNF napisał:
poon napisał:
Siarka zakwaszona(czyt. tech.[...] z ogrodniczego) to gówno i prędzej czy później się na niej przejedziesz.

Nie bardzo. Ja mam siarke z ogrodniczego zawartosc czystej siarki 99.9%. I nie chrzan ze gowno.
Pozdrawiam
DNF


Gówno nie gówno, tyle że faktycznie może być zakwaszona, gdzieś w którejś książce czytałem całą rozprawe nt. tego jak kwasowość siarki wpływa na niestabilność mieszanek z KClO3. Ja osobiscie używam siarki od Usera i poki co jest ok. Nie wiem jakie PH jakos nie przysżło mi do glowy zeby sprawdzać.



DJ MHz napisał:
(...) Powinno wyjsc (...)


No niestety nie wyszło. Podmuch był na tyle silny w pierwszym przypadku że flara odleciała. W drugim podejściu efekt był bardzo ciekawy mianowicie jak gaszenie dużego pożaru małą ilością wody ale wystrzeloną pod dużym ciśnieniem i w dużym rozdrobnieniu. Benzyna z acetonem 2:1 prawdopoobnie przyjęła taką konsystęncję rozpylonej cieczy ze zapłon był niemożliwy albo detonacja spowodowała obniżenie ciśnienia tudzież brak tlenu, w każdym razie flara rozstała pięknie przygaszona (potem sapoczynnie paliła się dalej).

Co najdziwniejsze 50g miedziana pod miseczką z płonącą benzyną skutecznie ugasiło benzynę rozrzucając opary - nie udało się zauwarzyć żadnej oznaki fugasa czy chociaż dopalających się w powietrzu resztek paliwa!

W końcu do gaszenia pożarów szybów naftowych używa się MW to "zdmuchiwania" ognia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DJ MHz



Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 380
Skąd: z domu do lasu z Minelabem Sovereign GT i fiskarsem :)

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to moze mniej miedziana daj Smile. i kilka flar Smile a wiecej paliwa. na 20 gram miedziana np 1 litr nafty + benzyna. miedzian ma sile wiec powinno rozrzucic silno. byc moze tlenki i inne gazy po spaleniu miedziana spowodowaly nie zapalenie sie mieszanki paliwa.
_________________
www.polkowice.xbr.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
d3lta



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 35

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

50 g, potem dwa razy 30g i spłonki 0,3 z azydku ołowiu, więcej już nie zmarnują na to czasu obywatele-X Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę nie rozumiem robienia fugasów na mw....po co wam to?? Jeżeli chcecie hardkorowy rozprysk, dajcie większą petarde kosztem paliwa i gra...bez kombinacji....
PS Siarka od usera jest tech. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
d3lta



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 35

PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poon napisał:
Trochę nie rozumiem robienia fugasów na mw....po co wam to?? Jeżeli chcecie hardkorowy rozprysk, dajcie większą petarde kosztem paliwa i gra...bez kombinacji....


Z ciekawości i z chęcie zrobienia czegoś nowego co być może się jeszcze nikomu nie udało Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DJ MHz



Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 380
Skąd: z domu do lasu z Minelabem Sovereign GT i fiskarsem :)

PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastanawiam sie ile MP uzyto w petardzie w jednym filmiku fugasie. fugas byl chyba na 500 litrow paliwa. olbrzymi Smile Smile Smile Smile . (filmik gdzies byl na forum kiedys). i czy wlasnie ile MP uzyli do petardy ? hmmmm. z 20 kg pewnie by wystarczylo FB Smile masakra Laughing
_________________
www.polkowice.xbr.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
d3lta



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 35

PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś widziałem fugasa z kilkutysięcy ton ON Smile
W momencie gdy piorun udeżył w jeden zbiornik w rafinerii akurat oglądałem panorame Trzebini z balkonu. To było coś! Paliło się to później kilkanascie godzin. Ogień sięgał do 100m wysokości. Koszt fugasa to 8mln złotych Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nuclear



Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 69
Skąd: piotrków tryb

PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest NIC!!
lepsze robil SADAM HUSAJN i jego ludzie ! w pierwszej wojnie podczas wycofywania sie z terenow Kuwejtu podpalil ropociagi!! palily sie a raczej wygaszano je kilka miesiecy!!! koszt .....

_________________
<---- CHOLERA WIE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestańcie spamować i przejdźmy do rzeczy Smile na ok. 150ml nafty daje zwykle 5g fb(kclo3+al) i wychodzi piękny grzyb, bez większego rozprysku paliwa. Czyli zachowując takie proporcje należało by dać 5kg fb na 150l nafty. Wychodzi ok. 16-17kg fb na 500l paliwa Very Happy Mhz, byłeś blisko....teoretycznie 20kg by się odbrze sprawiło, lecz ciekawe jak by to wyglądało w praktyce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poon napisał:
Przestańcie spamować i przejdźmy do rzeczy Smile na ok. 150ml nafty daje zwykle 5g fb(kclo3+al) i wychodzi piękny grzyb, bez większego rozprysku paliwa. Czyli zachowując takie proporcje należało by dać 5kg fb na 150l nafty. Wychodzi ok. 16-17kg fb na 500l paliwa Very Happy Mhz, byłeś blisko....teoretycznie 20kg by się odbrze sprawiło, lecz ciekawe jak by to wyglądało w praktyce.


Nie można przekładać małej skali na ogromną, to, co sprawdza się w małej skali wcale nie musi sprawdzić się w wielkiej i odwrotnie.
Powrót do góry
zagubiony



Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 28
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry efekt daje lekkie przykopanie paliwa (umieszczenie go w dołku) Wtedy grzyb jest bardziej ukierunkowany ku górze

Co do dużych ilości paliwa np. 20l mozna spokojnie uwyc petardy o masie nie przekracajacej 30g

Duże petardy (o wiekszej sile) na małych ilosciach pliwa prowadza do bardzo silnego rozrzutu przez co grzyb jest słabo widzialny

ps.Jeśli ktoś to juz pisał przepraszam ,ale nie przegladam tematu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba z mpf'a Laughing Może się i myle, ale nie sądze żeby 30g mieszanki było w stanie zrobić dobrego fugasa z 20l paliwa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koman



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 58

PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakładam że chodzi o MPF- 42? Wink
i tak by nie dało rady. grzyb by był ale sporo paliwka by sie na ziem dopalało. od 50g w góre to by można próbować. i to paliwo nie w bylejakim zasypanym dole. tylko powiedzmy w jakimś starym, dużym, plastikowym wiadrze zakopanym w ziemi. i wcale ziemią nie trzeba by zasypywać góry, najwyżej na wiadro założyć orginalną przykrywę i przykleić ją taśmą. [/img]

_________________
obecnie koniec z piro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zagubiony



Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 28
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, za mało powinno byc co najmniej od 50g ale kto by robil fugasy na takich ilosciach paliwa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra nie róbmy offtopu. Takie fugasy mogą mieć miejsce w trakcie kręcenia filmu sensacyjnego, każdy wie jak w takich filmach wymyślnie samochody wybuchają Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 10:42 am    Temat postu: To nieopłacalne!!! Odpowiedz z cytatem

Wink Efekt z miedziankitem może i jest widoczny, ale jednak nieco zbyt mizerny jak na fugasa. Miedziankit jest materiałem stosowanym w górnictwie, ma zbyt małą temperaturę podczas wybuchu. Dlatego nie nadaje się zbytnio na fugasy. Zrobiłem to 1 raz, żeby się popisać i skończyło się na wstydzie... Embarassed a poza tym miedziankit nie jest najtańszy w produkcji... Za 250g chloranu potasu dałem ponad 100zł!!! To jest zbyt drogo jak na tak mizerny efekt. Teraz ten chloran wykorzystuję tylko do gwiazdek. Sad
Powrót do góry
Joszua



Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 12:27 pm    Temat postu: Re: To nieopłacalne!!! Odpowiedz z cytatem

qba_rozpruwacz napisał:
Wink Efekt z miedziankitem może i jest widoczny, ale jednak nieco zbyt mizerny jak na fugasa. Miedziankit jest materiałem stosowanym w górnictwie, ma zbyt małą temperaturę podczas wybuchu


4000*C to niejest mało , chodzi o to ze cos co detonuje to raczej zgasi plomien niz go wznieci bo jest za szybkie poprostu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Za 250g chloranu potasu dałem ponad 100zł

Laughing a jaka czystość? Bo tyle to nawet KClO4 nie kosztuje. A KClO3 jest 2x tańszy!

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
młody chemik



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 16
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W piro bawie sie od niedawna więc nie śmiejcie sie albo nie odrzucajcie mojej propozycji odrazu. Twisted Evil
Można by żrobic fugas tak by pod woreczkiem postawić dwie petardy jedną na miedziankit(większą) a drugą zwykłą na FB(mniejszą). Pierwsza by rozpylała benzynke a druga podpalała.
Co o tym myślicie?
Aktualnie nie mam wagi więc nie moge sprawdzić jak to wyjdzie, ale tylko jak ją będe miał (najbliszy tydzień) wypróbuje to! Twisted Evil

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP