Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moja pierwsza rakieta
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Front



Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 189
Skąd: Wrocek

PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy rtęć z termometra może mi posłużyć do bezwładnika


kolega mojego kolegi twierdzi że się jak najbardziej nada Wink Ino pamiętej o rękawicach Wink trza ostrożnie termometra rozbierac Wink Hg bardzo fajnie wyciąga się insulinówką Wink

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p8p8



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 180
Skąd: granica UE.. taki kraj Polska może kto słyszał :D

PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zainwestuj w kontaktron (czy jak tam to sie pisze) chodzi o tokie użądzonko co zwiera styki za pomocą magnesu jest to poprostu luźno latający magnes w obudowie działający na tej samej zasadzie jak bezwładnik rtęciowy tyle że nie ma rtęci ani części szklanych
bardzo fajna żecz swego czasu kupiłem u pana etlopsja w sklepie internetowym takie cudo za chyba 4 zł i mówie dużo lepsze niż zwykła rtęciówka
pozdro
p8p8

_________________
już się w to nie bawie, jedynie doradzić coś moge....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slu_1982



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 341
Skąd: Zza Płotu

PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam Laughing Zrobiłem bezwładnik z rurki od długopisu. Tutaj zdjęcia po wmontowaniu już całości na płytkę:






Kosztorys Laughing tego SOS-u :

Bateria.....................2.80
złącze do baterii........0.50
przełącznik 3*2.........2.00
termometr(rtęć)........2.40
kostka......................1.00
RAZEM.....................8.20 (ale drożyzna)

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napięć.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
p8p8



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 180
Skąd: granica UE.. taki kraj Polska może kto słyszał :D

PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ni za piknie to wyglonda chociaz jak na poczatkujacego moze byc z drugiej strony zobacz se jak wygladal 1 sos pana "rakiety.ovh.org" (czy jakos tak) i porównaj ze swoim Wink
pozdro
p8p8
p.s gdzie tu jet opuzniacz ?? Confused

_________________
już się w to nie bawie, jedynie doradzić coś moge....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slu_1982



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 341
Skąd: Zza Płotu

PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakby zamiast opuzniacza rurka w rurke zapalnik p.cz 0raz... lont ?
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napięć.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To lont stałby sie opóźniaczem Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slu_1982



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 341
Skąd: Zza Płotu

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak a może jakiś timer 555 ? :


a więcej tutaj http://www.elektroda.net/pomoce/ne555.html

Co o tym myślicie ?

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napięć.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
p8p8



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 180
Skąd: granica UE.. taki kraj Polska może kto słyszał :D

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każdy timer jest dobry aby spełniał swoją powinnośc
pokombinuj z timerem EL 01
pozdro
p8p8

_________________
już się w to nie bawie, jedynie doradzić coś moge....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slu_1982



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 341
Skąd: Zza Płotu

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tiaa bezwładnik rtęciowy był nie szczelny... Crying or Very sad Na szczęście nic mi nie jest ( ? ). Schemat który podałem jest Arrow śmieci. Smile Teraz rozpocząłem prace nad : http://www.elb.vectranet.pl/~krzysztofg/projekty/timer_555_czasowy_wlacznik.htm


Kupiłem wszystkie elementy, niestety po wywiadówce je straciłem ( bo niby się nie uczę itp.) więc budowę tego cacka dokończę może w czasie przerwy świątecznej. Przynajmniej mam taką nadzieje. Całość dałem na płytkę uniwersalną. Mogę regulować czasy opóźnienia itp. A tak z innej beczułki Laughing : pod sklepem "Komfort" znalazłem rury zwijane z papieru i klejone na które były nawijane dywany itp. Rury są tak twarde że nie moglem zgnieść ich w rękach. średnice itp może w sobotę podam. Ścianki mają około o.6 cm lub więcej Exclamation Więc jeśli ktoś jest z Olsztyna to mogę dać namiary na ten sklep. A sylwester się zbliża... Wymiary tych rur są po od 5m do 10m i więcej- można sobie przyciąć, miła obsługa w sklepie. Jak komfort to komfort Smile

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napięć.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
p8p8



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 180
Skąd: granica UE.. taki kraj Polska może kto słyszał :D

PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

boże po co i taki wielki komputer w pierwszej rakiecie jeśli już chcesz miec jakąs elekrtonike to kup se EL-01 dużo mniej skomplikowany i z pewnością tańszy ten zamontujesz se w rakiecie którejś tam z kolei jak już nabierzesz doświadczenia
nie wiem jak stoisz z kasą ale ja przykładowo w pierwszej rakiecie która ma duże szanse nie wylądowac szczęśliwie nie zamontował bym tak drogiego układa
pozdro
p8p8

_________________
już się w to nie bawie, jedynie doradzić coś moge....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
witek700
&& ( 2-gie ostrzeżenie )


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 17

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 7:50 pm    Temat postu: rakieta Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich.! Jestem nowy i dopiero zaczynam sie bawic rakietami i SR.mam pewne pytanie. Chcialbym zeby ktos (jesli moze) ,podac parametry SR, o impulsie 20 kN czy jakos tak. (ewentualnie moze byc mocniejszy lub slabszy).Moje 2 pytanie to, czy ktos mógł by sprawdzic czy parametry podanej nizej rakiety i silniczka są dobre (tzn.czy takie cos poleci w góre).Oto parametry :

Rakieta:
stateczniki :trujkąty prostokątne z grubszej tekturki o wym. przyprostokątne: 5cm ,przeciwprostokątne : 7cm, jest ich 4, wszystkie przyklejone w dolnej części korpusu.

korpus rakiety:rolka po folii aluminiowej
głowica : (papierowa)stozek o śr.8cm i przykrytej 1/4 jego powierzchni.

silnik:(rurka papierowa)
grubosc :0.5cm.
dł. : 11cm.
zatyczka :gipsowa o dł 2cm
dysza:poxylina,od strony paliwa ma lekko lejkowate wykonczenie, a od strony wylotu ostry stozek, śr. krytyczna : 6mm

p.s. prosze o jak najszybszą odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś dziwnie przypomina mi to przepis na rakietę z piroportal.org. Na 100% nie poleci bo nie ma paliwa Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
witek700
&& ( 2-gie ostrzeżenie )


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 17

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorki zapomnialem o paliwie , paliwo to karmelka: 65%saletra potsowai 35%cukier puder a wtym paliwie jaestjeszcze kanal o śr. 4mm, na calej dlugosci wypelniony suhom saletrom z cukrem . Apropo to masz racje to przepis z piroportalu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
witek700
&& ( 2-gie ostrzeżenie )


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 17

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobilem znią próby. Za 1 razem wszystko sie wypalilo i >omiń to<, za 2 razem dysza byla gipsowa i podczas spalania zauwazylem ze dysza po prostu sie roztapia( wiem ze to dziwne , ale to prawda iw tedy wogule mnie to niesamowicie wkurwilo i wypierdolilem ręcznie tom wielce pierdoloną rakiete). Kolejną prube zrobilem dzisiaj , ale samego silnika(tym razem bylem chytry i dysze zrobilem z poxyliny), ale nieobylo sie bez problemow.dysza nie zashla poprawnie ,i podczas spalania ,po kawalku wypluwalo dysze na hodnik. a smrodu smrodu przy tym bylo do >omiń to<.(byl to sapah topionej poxyliny tzn. czyli smierdzialo tak jakby kotu pizde bez znieczulenia rozwiercaly)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak była z gipsu to nie mogło jej topić. przypuszczam 2 możliwości. Pierwsza : saletry było za dużo, lub za słabo rozdrobniona i na dyszy zostawał stopiony azotynK. A druga to ta że to nie był wcale gips lub miał dodatki które tak na niego wpłynęły, że przy podgrzaniu wyglądał jakby się topił (chociaż raczej mało prawdopodobne)
Na tym forum obowiązują pewne zasady, jest między innymi taka że należy kulturalnie się wysławiać.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
witek700
&& ( 2-gie ostrzeżenie )


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 17

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem ze moja lacina denerwuje ,ale w tedy bylem pod presją.(dziękuje za pouczenie). rozumując to ten gips był kijowy. bo puzniej przyglądając się dyszy to po prostu zostaly z niej niewielkie fragmenty.A moze wiesz lub znasz przepis na silnik o podanym przezzemnie impulsie.prosze o natychmiastową odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma prostego przepisu na sr. To tak jak z jazdą na rowerze - można wytłumaczyć pewne zasady, ale ostatecznie trzeba próbować w praktyce żeby coś z tego wyszło. Looknij sobie ten temacik, całkiem ciekawy Wink http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=8904
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
witek700
&& ( 2-gie ostrzeżenie )


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 17

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielkie dzieki. to naprawde ciekawe. bo nie raz znajdywalem inne sposoby wykonania (kijowe)np. z opakowania po kleju w sztyfcie

Jeszcze raz wielkie dzięki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slu_1982



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 341
Skąd: Zza Płotu

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam was! Ostatnio dorwałem wszystkie elementy co miałem, lutownice itp.
Więc wziąłem się do pracy Exclamation

Mam pytanie: Jaki tyrystor użyć chodzi mi o oznaczenie.... byłem w sklepie tłumaczyłem a do ekspedienta nic nie trafiało... napięcie do bramki bym chciał ok ~1.5V albo niższe/wyższe a napięcie które ma "puścić" to ok 9V bo jeżeli silnik sie dopali Very Happy to... rtęć połączy obw. ale tylko na chwile ( tak mi sie wydaje) i timer nie zdąży odpalić MWM Laughing i wystrzelić spadochron. Pomocy...

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napięć.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
witek700
&& ( 2-gie ostrzeżenie )


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 17

PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś wie z kąd ściągnąć Space Cada(na prawde niewiem z kąd)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP