Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

no瞠 bojowe
Id do strony 1, 2, 3  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
outsider

Do陰czy: 11 Sie 2004

PostWys豉ny: Wto Mar 28, 2006 3:15 pm    Temat postu: no瞠 bojowe Odpowiedz z cytatem

Czy kto z Was mia do czynienia kiedy z takimi no瘸mi jak SOG pentagon czy fairbairn sykes commando knife? Bo ponoc to jalepsze no瞠 do walki. A kiedys bede rozwaza kupno kt鏎egos z nich
dzieki z g鏎y za info
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
Hubcio

Do陰czy: 05 Sty 2005
Sk康: tiaaa

PostWys豉ny: Wto Mar 28, 2006 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam nozami si nieinteresuje ale mam sporo bagnet闚 w swojej kolekcji a to te fajne no篡ki Laughing

Smile
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Karol R

Do陰czy: 18 Lip 2004

PostWys豉ny: Wto Mar 28, 2006 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma no瘸 najlepszego do walki. Tak samo jak nie ma najlepszej kawy- wszystko zalezy od preferencji.
Podczas 2 wojny 鈍iatowej siepano Niemc闚 khukri i k逝to bagnetami sykes, wcze郾iej ostrza typu tanto- lekkie i szybkie wygrywa造 w walce.
Dzisiaj jest tego tyle 瞠 trudno powiedziec.
MOD ma 鈍ietne no瞠 do walki, poczawszy od kopii no瘸 oddzia堯w SOG, na niewielkim ale piekielnie szybkim razorback.
Warto jednak pomy郵e czy ma to by n騜 typowo do walki. O ile niekt鏎e sprawdz si ca趾iem nie幢e w innych zadaniach o tyle maszynka jak razorback nie pokroi go責y zbyt dobrze....

jedno jest pewne- no瞠 do walki kosztuj. Szykuj si na wydatek minimum w granicach 500z. A je瞠li chodzi o sporadzyczn samoobron to w nie opancerzone flaki niewiele trudniej wchodz "super okazje, oszala貫m!!! taka kosa za te pieni康ze" z allegro. Koszt ok 10-20z.

No瞠 MOD s robione dla ludzi kt鏎zy u篡waj tego niemal codziennie. Mocna gruba stal, bardzo precyzyjne wyko鎍zenie. Ma這 kto wykorzystuje cechy takiego no瘸 w normalnym 篡ciu, za to krojenie 瘸rcia, kabli, drewna papier闚 tworzyw itp. jest bardzo popularn zabaw. Spyderko robi fajne no篡ki do ci璚ia, benchmade te do tego o wiele 豉dniejsze. Poda貫m akurat te dwie marki bo maj oni w swoim asortymencie ciekawe no瞠 w cenie zno郾iej dla Polaka.

Tu masz kilka przyk豉d闚 鈍ietnych no篡 do walki:
http://pm.home.pl/gunsold/crk_gb7.html

http://pm.home.pl/gunsold/strider_mt.html tym mo瞠sz podcina gasiennice w czo貪ach Wink No瞠 strider maj opini niezniszczalnych.

http://pm.home.pl/gunsold/busse_sh.html du篡, ciezki i powolny, dla osoby z siln r瘯. Nie zdziwi豚ym si gdyby jednym ciosem odr帳a r瘯, nog, g這w.

http://pm.home.pl/gunsold/bm_afck2_a.html skladany no篡k do walki. Og鏊nie ludziska go nie lubi, ale wg. mnie to 鈍ietny kawa stali, kt鏎y po z這瞠niu mo積a 豉two nosi w kieszeni.

http://pm.home.pl/gunsold/razorback_a.html wspomniany razorback. Nied逝go b璠 takiego mia.

http://pm.home.pl/gunsold/cqb1.html ten no篡k ma dobr opini, mi si wog鏊e nie podoba.
Powr鏒 do g鏎y
Jacek R.

Do陰czy: 03 Wrz 2004
Sk康: Z 陰k Arkadii a tak serio Krak闚

PostWys豉ny: Wto Mar 28, 2006 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na moje oko drogi i ostatni link maja sztych (tak sie to pisze??) ostrzony obustrnnie a to sie moze przyda w czasie walki.
outsider

PostWys豉ny: Sro Mar 29, 2006 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wiem 瞠 no do walki powinien mie d. jakies 6 cale i nie za szerokie obusiecznie grube ostrze.
te cuda za bardzo takie nie s...
Powr鏒 do g鏎y
Kr鏊ik

Do陰czy: 29 Gru 2005
Sk康: Warszawa

PostWys豉ny: Sro Mar 29, 2006 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

outsider napisa:
ja wiem 瞠 no do walki powinien mie d. jakies 6 cale i nie za szerokie obusiecznie grube ostrze.

Ma這 wiesz.
N騜 jak najbardziej do walki:

Jednosieczne ostrze, d逝窺zy ni 6 cali.

Kolejny n騜 do walki:

Jednosieczne ostrze o d逝go軼i 7 cali.

I nast瘼ny:

Jednosieczne, 7 cali.

I mo積a tak naprawd d逝go.
Powr鏒 do g鏎y
outsider

PostWys豉ny: Sro Mar 29, 2006 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam na my郵i no g這wnie do walki , a to wg mnie sa jakie taktyczno bojowe. ZAuwa 輳 takie ostrze 進e gorzej wbija ni ostrze sztyletu , dlatego lepsze jest obuszieczne. Co jak SG pentagon albo FAirbairn sykes commando knife
Powr鏒 do g鏎y
Kr鏊ik

PostWys豉ny: Sro Mar 29, 2006 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiesz co to jest ostrze fa連zywe?
Powr鏒 do g鏎y
Karol R

PostWys豉ny: Sro Mar 29, 2006 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszelkiego rodzaju kerambit'y (emerson lagriffe) czy wydziwiasy jak lik'loco to r闚ne no瞠 typowo do walki, a nie spa軟iaj 瘸dnego z Twoich za這瞠.

Walka no瞠m to nie tylko k逝cie. Poza tym przy k逝ciu istotnym czynnikiem jest wytrzyma這嗆 czubka, a tu ostrza typu tanto bij wszelk konkurencj. Do tego ich czubek dzia豉 jak gilotyna, tn帷 wszelkie wukna jak mas這. Takim no瞠m bez problemu przebijesz drzwi samochodu bez obawy 瞠 co 進 ukruszy.
Dawniej u篡wa這 si sztylet闚 g堯wnie ze wzgl璠u na to 瞠 zak豉dano je na bro. Dzisjaj odchodzi si od takich zabieg闚, 穎軟ierze dostaj w 豉pk n騜 osobno i nim dzia豉j w razie bezpo鈔edniego starcia.

Do ostatnie to co ze stajni maddog'a ? ζdny profil.
Powr鏒 do g鏎y
marco

Do陰czy: 31 Mar 2004
Sk康: Piek這, Szczecin

PostWys豉ny: Sro Mar 29, 2006 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten SOG jest ciekawy. W strzale i survivalu albo czyms podobnym mialem pare testow. Jak je odnajde to zeskanuje.
Karol R

PostWys豉ny: Sro Mar 29, 2006 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mo瞠 pewien kompromis mi璠zy waleczno軼i a cen ? CRKT Hissatsu ?

a tutaj co do poczytania. Jak to no瞠 bojowe wygl康a powinny Wink
http://www.himalayan-imports.com/gurkha.html
Powr鏒 do g鏎y
outsider

PostWys豉ny: Pon Kwi 03, 2006 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no spoko n騜 pewnie skuteczny ale jak bym chcia co podbnego to bym wola zwyk陰 siekier za 20z

mi chodzi o co jak sog , skuteczne i 豉twoukrywalne
Powr鏒 do g鏎y
Kr鏊ik

PostWys豉ny: Pon Kwi 03, 2006 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

outsider napisa:
mi chodzi o co jak sog , skuteczne i atwoukrywalne

A mo瞠sz mi powiedzie po jakie licho N荅 BOJOWY ma by 豉twy do ukrycia?
Powr鏒 do g鏎y
Lechu

Do陰czy: 22 Lis 2004

PostWys豉ny: Pon Kwi 03, 2006 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A mo瞠sz mi powiedzie po jakie licho N荅 BOJOWY ma by 豉twy do ukrycia?

砰by chodzi z nim po mie軼ie na co dzie, a je瞠li nada篡 si sytuacja ekstremalna to wyciagn望 z ukrycia i walczy. Oczywi軼ie ka盥y odradzi n騜 ze sta陰 kling i doradzi foldera (np. Benchmade AFCK) czy innego "sk豉daka" i bedzie mia racje. No, chyba, 瞠 ma to by Razorback ukryty w marynarce - kurtce na podszewce.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
Kr鏊ik

PostWys豉ny: Wto Kwi 04, 2006 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lechu napisa:
砰by chodzi z nim po mie軼ie na co dzie

Hehehe, dobre sobie.
N騜 BOJOWY z za這瞠nia nie jest przeznaczony do noszenia w ukryciu, Kropka.
Cytat:
, a je瞠li nada篡 si sytuacja ekstremalna to wyciagn望 z ukrycia i walczy.

Aha. A umiesz walczy no瞠m? Jak chcesz si sprawdzi, to zapraszam na Szmulki w Warszawie - szybko zweryfikuj Twoje zaawansowanie we w陰daniu no瞠m.
Je瞠li nie umiesz walczy no瞠m to lepiej go nie wyjmuj, bo mo瞠 si to bardzo 幢e sko鎍zy.
Cytat:
Oczywi軼ie ka盥y odradzi n騜 ze sta陰 kling i doradzi foldera

I b璠zie mia ca趾owit racj.
Powr鏒 do g鏎y
outsider

PostWys豉ny: Wto Kwi 04, 2006 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
砰by chodzi z nim po mie軼ie na co dzie, a je瞠li nada篡 si sytuacja ekstremalna to wyciagn望 z ukrycia i walczy.

dzi瘯i, o to mi chodzi這
Cytat:
Oczywi軼ie ka盥y odradzi n騜 ze sta陰 kling i doradzi foldera (np. Benchmade AFCK) czy innego "sk豉daka" i bedzie mia racje.

folder to chyba n騜 sk豉dany? nie gustuje w takich bo one ponoc sa niepewne. Poza tym w wi瘯szo軼i te nowoczesne sk豉daki sa doble najwy瞠j do przeci璚ia czegos i tp. Ze sk豉dak闚 do walki jedynie sa dobre te zwyk豉 sp瞛ynowce z d逝gim , cienkim ostrzem ale one te sa niepewne, a szkoda bo mi sie podobaj
Cytat:
Aha. A umiesz walczy no瞠m? Jak chcesz si sprawdzi, to zapraszam na Szmulki w Warszawie - szybko zweryfikuj Twoje zaawansowanie we w陰daniu no瞠m.
Je瞠li nie umiesz walczy no瞠m to lepiej go nie wyjmuj, bo mo瞠 si to bardzo 幢e sko鎍zy.

masz racje. P鏦i co nie umiem ale zamierzam i嗆 na krav mage za jaki czas i jak sie naucze to bede chcia kupi i chyba wybiore SOG pentagon
Powr鏒 do g鏎y
Karol R

PostWys豉ny: Wto Kwi 04, 2006 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ze sk豉dak闚 do walki jedynie sa dobre te zwyk豉 sp瞛ynowce z d逝gim , cienkim ostrzem ale one te sa niepewne, a szkoda bo mi sie podobaj

nie masz poj璚ia o czym piszesz.

Kup sobie SOG'a kt鏎y b璠zie ci uwiera w dupsko do czasu a go nie rzucisz w k徠. Takie no瞠 to po cz窷ci surwiwalowce, przeznaczone do cie磬ich prac. Niewiele spo鈔鏚 obecnych no篡 wojskowych to typowe fightery.
Wystarczy powiedzie 瞠 jeden designer闚 w SOG, jednoczesnie instruktor walki no瞠m w jednostkach specjalnych podczas swoich szkole u篡wa razorbacka ? Czemu... pewnie dlatego 瞠by sobie 篡cie utrudnia, nie ?
Powr鏒 do g鏎y
Lechu

Do陰czy: 22 Lis 2004

PostWys豉ny: Wto Kwi 04, 2006 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A umiesz walczy no瞠m?

Nie. I co to ma do eczy? A Ty potrafisz? Nie "strasz" mnie lud幟i, a raczej ich umiej皻no軼iami, kt鏎zy rzekomo potrafi walczy lepiej ode mnie, bo to jest dziecinada. N騜 (przynajmniej w temacie jaki teraz omawiamy, czyli samoobrona) jest po to 瞠by go trzyma na pasku i broni si nim gdy Ci napadn. Czy do tego nie s逝zy n騜 taki jak Razorback (a o takim no簑 m闚ie - tylko o takim)? Bo w lesie ga喚zi nim nie odetniesz - wi璚 jest on chyba tylko do zabijania.

Cytat:
nie jest przeznaczony do noszenia w ukryciu

Napisz czym dla ciebie jest owo "ukrycie". Noszenie w kieszeni, na pasku, w r瘯awie? A mo瞠 w plecaku? Dla mnie to drugie, w ka盥ym razie tak 瞠by nie by這 go wida. A noszenie no瘸 - "nie w ukryciu" to wymachiwanie nim w gar軼i. Wi璚 jesli nosimy jakikolwiek n騜 tak 瞠 o nie wida to jest to owo s這w klucz ukrycie?

Cytat:
Cytat:
Oczywi軼ie ka盥y odradzi n騜 ze sta陰 kling i doradzi foldera

I b璠zie mia ca趾owit racj.

Zale篡 jeszcze do czego, ale powtarzam 瞠 je郵i m闚imy o samoobronie to folder (albo ma造 i szybki Razorback) jest najlepszy.

Cytat:
N荅 BOJOWY

Widac po prostu czepiasz o zanaczenie frazy N荅 BOJOWY. S逝篡 on TYLKO do zabijania, a nie do survivalu w lesie, ci璚ia kartofli czy czegokolwiek innego. A je瞠li mamy nim ZABIJA w OBRONIE w豉snej b璠帷 ofiara napadu lepiej 瞠by nosi go na codzie. A wtedy wartoi aby nie by widoczny dla innych. I tyle.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
outsider

PostWys豉ny: Wto Kwi 04, 2006 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wi璚 jest on chyba tylko do zabijania.

rezorback o ile dobrze pami皻am ma ostrze jakies 3 cale, a ja czyta貫m w wielu ksi您kach 瞠 taki n霩 powinien mie ok 6 cali!
Cytat:
Napisz czym dla ciebie jest owo "ukrycie".

ja bym nosi przyczepiony do przedramienia w rekawie.
Zdaje sie 瞠 do samoobrony te dobry jest Bear claw?
A co s康zicie o no瘸ch z kastetem w chwycie? Jedyna wada ich chyba to to 瞠 nie da sie nimi manipulowa. Nie znam sie za bardzo na walce wr璚z wi璚 nie wiem na ile jest to konieczne. W czechach chyba by sie da這 taki w sklepie kupi?
Cytat:
Takie no瞠 to po cz窷ci surwiwalowce, przeznaczone do cie磬ich prac.

O tym nie wiedzia貫m. Na budo.net.pl powiedzieli mi 瞠 to polecali mi go jako n騜 czysto bojowy. Ufam temu co Ty m闚isz ale po prostu w moich oczach to jako dziwnie wygl康a n騜 "bojowy" kt鏎y nie jest obusieczny a d逝go嗆 ma mniejsz ni te 6 cali.
Powr鏒 do g鏎y
Karol R

PostWys豉ny: Wto Kwi 04, 2006 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no瞠 bojowe to takie jak na przyk豉d przedstawi Krulik. SOG nie ma obusiecznego ostrza, to na g鏎ze to ostrze fa連zywe.

Zalezy od terminologii ale n騜 bojowy kojarzy mi si z wojskiem... nie wiem czemu. je郵i traktowa to jako n騜 typowo do walki to przepraszam 瞠 wprowadzam w b陰d.
Na budo jest kilka os鏏 znaj帷ych si na rzeczy reszta to 貫pki pokrzykuj帷e co o czym us造szeli wczesniej.

N騜 z kastetem w chwycie ma jedn zalet- trudno go wyrwa z r瘯i. Jednoczesnie ogranicza poe manewru.
Sp鎩rz sobie na lil' loco, to r闚ne n霩typowo do walki, na stronie producenta (schivworks) jest pokazane par "zastosowa".
Bear Claw to kerambit. Przystosowany do walki z nieos這ni皻ym przeciwnikiem. Zadaje paskudne rany.
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nast瘼ny
Strona 1 z 3

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum