Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Nowe pomys造 ???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Mar 22, 2006 12:18 am    Temat postu: Nowe pomys造 ??? Odpowiedz z cytatem

Witam

Ma這 kr璚 mnie same starty
rakiet cho to pi瘯ny widok. Bardziej ju sama praca silnika i to do czasu dop鏦i dany SR opanuj. Potem zaczynam "kombinowa", ulepsza ( i to mnie najbardziej pociaga ) itp. St康 w豉郾ie, z tej ch璚i szukania czego nowego zacz掖em testowa paliwa 篡wiczne. Korpusy 篡wiczne czyli bez metalu, jakie "swoje" materia造 na dysz itp. Dzi generalnie jestem w stanie zrobi dobry SR z wk豉danym paliwem lub z paliwem pal帷ym si kana貫m z mas paliwa do nawet 1 kg a mo瞠 wi璚ej ( tylko po co ) Question . Co prawda zaliczy貫m niewypa dla Jasieczqa no ale z豉ma貫m procedur odbiorcz "jeden z dw鏂h". Moja wina Rolling Eyes . Ten SR 2R_mini czy max te by czym co mia這 by i by這 nowe i tez mnie to znudzi這.

Po co to pisz Question . Ci庵le my郵 nad czym nowym i mo瞠 Wy macie jakie pomys造 byle te sensowne. Moje pomys造 s wst瘼nie takie.

1. SR z dwoma paliwami. Jedno odlewane np. AA/Cdrz/woda : 75/20/5 albo samo odlane AA ( z wod ) , potem wysuszone i zaipmregnowane np. w stopionej parafinie itp. Drugie "paliwko" ma na celu wymusi spalanie si pierwszego. Tym drugim by這by np. paliwo "cygaro" na bazie KNO3/Mg/浩 o sk豉dzie np. 10/80/10. Te drugie mia這 by bardzo wysok zawarto嗆 Mg. Paruje on w czasie palenia i zaczyna pali si w obszarze paliwa pierwszego.

2. SR z dwoma paliwami nr 1 z maks. ilo軼i wodoru i nr 2 dostarczaj帷e energii np. ten瞠 uk豉d z KNO3/Mg/浩 ale mniej Mg np: 60/30/10. Szukam wi璚 zwi您ku dost瘼nego i z maks. ilo軼i wodoru a potem azotu mo瞠 mocznik N2H4CO Question . Paliwko 1 ulega這 by cho熲y pirolizie i dostarcza這 gaz闚 o niskiej masie cz御teczkowej. Jednak wersja z AA czyli punkt 1 chyba bardziej mi odpowiada.

3. Rakieta z trzema SR zamocowanymi jak najwy瞠j, praktycznie tu pod czepcem balistycznym. Nawet przy nie co w徠造ch na starcie SR jak Boster m鏬豚ym poci庵n望 moj star kamer ( zamocowana na dole ) i nie ba si wiatru czy niestabilno軼i startu. Taka rakieta mog豉 by lecie w g鏎 stabilnie z pr璠ko軼i 鄴逕ia :- ).

4. Paliwo na AP ale zalewane nitrometanem ( do kilku % ) celem ograniczenia mo磧iwo軼i wyst徙ienia explozji.

5. SR karmelkowy z dysz jako zaci郾i皻 sam rurk papierow. Wtedy SR nie rozerwie bo ci郾ienia zawsze znajdzie uj軼ie ( rozewrze to co zaci郾i皻e ). Czyli SR sam sobie ustali bezpieczne ci郾ienie pracy.

6. Nowe 篡wice na korpus. Jedno nowe mam ale napisz kiedy jak porobi testy.

A na razie wym璚z kolejne Bostery zalewane denaturatem czy terpentyn albo i nitro ( oboj皻nie czym ) plus SR Olusia_max. Chcia豚ym wreszcie zrobi ten film OSZ. Ta metoda zalewania to te m鎩 wynalazek i ma sens . Mo積a zalewanie robi gor帷 parafin wtedy SR jest niemal monolitem bez por powietrza. To te m鎩 wynalazek , wtedy nie trzeba zalewa ciek造m paliwem Wink

Mi造ch sn闚 A

Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Sro Mar 22, 2006 11:29 am, w ca這軼i zmieniany 2 razy
Powr鏒 do g鏎y
fox

Do陰czy: 10 Lis 2003
Sk康: Wielkopolska

PostWys豉ny: Sro Mar 22, 2006 2:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Arkadiuszu czy nie lepiej by這 by rozwija prace nad pa雟kim wynalazkiem ZPP. Paliwo widowiskowe i obrazowo i akustycznie. Doskona豉 alternatywa, dla stosowanych przez nas paliw. My郵 瞠 prace badawcze nad tym paliwem stanowi造 by kolejne ogniwo w ewolucji naszego modelarstwa.
Je瞠li przyj望 瞠 paliwa karmelizowane to paliwa Low Power, a paliwa na AP to paliwa High Power, to prace nad ZPP da造 by formu貫 na Middle Power. A z wiedz i osi庵ni璚iami w tym zakresie mo磧iwy by by przeskok na HP.
Je瞠li si zastanowi to podwaliny ju s, jest sk豉d wyj軼iowy, teraz nale篡 si skupi nad dok豉dniejszymi badaniami i analizami. Celem by這 by np. zwi瘯szenie pr璠ko軼i spalania, zwi瘯szenie impulsu paliwa, czy nawet dopieszczenie walor闚 widowiskowych.
Uwa瘸m 瞠 odstawienie na bok tego tematu to wielka strata.
Dodam od siebie jeszcze 瞠 mimo wszystko, my( bo nie dzia豉m w pojedynk) zdecydowali鄉y si skoncentrowa nasze wysi趾i na pracy nad paliwem 篡wicznym. W tej chwili powstaje zaplecze techniczne, aktualnie budujemy aparat do odgazowywania masy paliwowej.
Wsp鏊ne obserwacje i debaty mog造 by by bardzo owocne.

pozdrawiam fox

Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Mar 22, 2006 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadal zamierzam te paliwka robi cho熲y dla filmiku OSZ a kamerk wystrzel na pewnym silniku. Ta nazwa Middle Power te mi si podoba bo jest i trafna Wink . N璚i mnie paliwko odlewane na bazie AA/Cdrz/woda. Przy 5 % wody mo積a to odla. Nie wiem tylko jak potem z usuni璚iem tej wody bo s逝chy chodzi造 , 瞠 suszenie jest bardzo ci篹kie. Z moich obserwacji wynika , 瞠 i z 5 % wody paliwko pali si gites. Mo瞠 macza w nitro z dodatkiem spirytusu a potem suszy albo moczy w stopionej parafinie ( ok. 100 C ) itp. Potem jeszcze da zap這nnik wymuszaj帷y. Nazwa "wymuszaj帷y" oznacza ,瞠 zap這nnik b璠zie robi to co nale篡 ( zap這n paliwa ) ale b璠zie pracowa d逝瞠j i wymusza palenie si paliwa oraz dostarcza par Mg.
Co do odgazowania pod pr騜ni. Na pocz徠ek zalewajcie denaturatem bo skutek ten sam a roboty znacznie mniej. Jak dopracujecie silniki to podnie軼ie sobie poprzeczk .

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum