Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Najwiêkszy
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
szpaner



Do³±czy³: 11 Pa¼ 2004
Posty: 561

PostWys³any: Sro Mar 15, 2006 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my¶lê, ¿e ten link nie ma zwi±zku z tematem- silnik nie bêdzie wykorzystany w rakiecie- zostanie "przetestowany" statycznie- czyli nie mo¿e spa¶æ.
Jedyne niebezpieczeñ¶two, to wybuch, ale je¿eli silnik zostanie odpowieznio zabezpieczony- w takiej sytuacji te¿ nic by siê nie sta³o.

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sro Mar 15, 2006 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpaner napisa³:
my¶lê, ¿e ten link nie ma zwi±zku z tematem- silnik nie bêdzie wykorzystany w rakiecie- zostanie "przetestowany" statycznie- czyli nie mo¿e spa¶æ.
Jedyne niebezpieczeñ¶two, to wybuch, ale je¿eli silnik zostanie odpowieznio zabezpieczony- w takiej sytuacji te¿ nic by siê nie sta³o.


Przeczytaj jeszcze raz ca³y w±tek i dopiero potem wci¶nij swoje trzy grosze, ¿e nie na temat mówiê, bo przeczyta³e¶ po³owê pierwszego postu i mi tu siê mêdrkujesz, ¿e nie na temat....
Powrót do góry
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Sro Mar 15, 2006 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jedyne niebezpieczeñ¶two, to wybuch


a wzioles pod uwage taka mozliwosc jak w linku zapodanym przez Maxlama? ze silnik sie urwie z chamowni i wbije Ci siê w g³owe? na przyk³ad oczywiscie. Taki silnik jak sie zerwie to (jak kazdy silnik Smile ) zaczyna ¶wirwaæ (zero stabilizacji) i moze sie ³adnie wbiæ w kogo¶ nie daj Bo¿e.

_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sro Mar 15, 2006 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla takiego silnika jedyna pewna metoda statycznej próby, to wkopanie go w ziemiê a¿ po dyszê. Je¶li tylko nie jest to sypki piach, to raczej nie powinno siê nic staæ. Generalnie raczej nie powinno siê robiæ takich gigantów (bo w sumie po co), ale jednocze¶nie wiem, ze spoko mo¿na powiedzieæ na forum: "O.K. Przekonali¶cie mnie. Nie robiê tego silnika", a jednocze¶nie go zrobiæ i odpaliæ. Dlatego oprócz dezaprobaty dla takich konstrukcji, dla bezpieczeñstwa warto sie równie¿ zastanowiæ, co mozna zrobiæ, by przeprowadziæ test statyczny takiego silnika w sposób MAX bezpieczny.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Sro Mar 15, 2006 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A powiedz mi Jaskiniowcu, po co robiæ taki SR jesli nie po to zeby sie nim na forum pochwaliæ?
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Micha³_R



Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 212
Sk±d: Mazowsze

PostWys³any: Czw Mar 16, 2006 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek R. napisa³:
A powiedz mi Jaskiniowcu, po co robiæ taki SR jesli nie po to zeby sie nim na forum pochwaliæ?


Dla w³asnej satysfakcji Wink silnik bedzie umieszczony w rowie melioracyjnym,a je bede sobie bezpieczie stal za nasypem.Praca silnikia bedzie filmowana aparatem ktury bedzie sta³ na statywie, a odpalanie silnika bedzie oczywiscie elektryczne.
A co do konstrukcji to dysza bedzie raczej z prasowanego szamotu bo cena jaka us³yszalem w zakladzie slusarskim to....no chyba ze sam siê dorwê u kogos do tokarki. Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ska³t



Do³±czy³: 22 Cze 2004
Posty: 93
Sk±d: lud

PostWys³any: Pi± Mar 17, 2006 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIe wiem o co wam chodzi skoro zachowa wszystki ¶rodki bezpieczñstwa to nic siê NIE MO¯E STAÆ !! Krzywde mo¿emy sobie zrobiæ robi±c paliwo albo odpalaj±c 20 gramow± kijanke !! MOIE ZDANIE JEST TAKIE ¿E POPROSTU KA¿DY MUSI UWA¿Aæ I MY¶LEæ O TYM ¿E TO CO W³ASNIE ROBI MO¿E SIê ¼LE SKOñCZYæ !!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
fox



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 192
Sk±d: Wielkopolska

PostWys³any: Pi± Mar 17, 2006 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
MOIE ZDANIE JEST TAKIE ¿E POPROSTU KA¿DY MUSI UWA¿Aæ I MY¶LEæ O TYM ¿E TO CO W³ASNIE ROBI MO¿E SIê ¼LE SKOñCZYæ !!

Przeczysz samemu sobie w tych s³owach.

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Sob Mar 18, 2006 1:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JaK WiDzE TaKi StYl PiSmA tO mNiE KuRwIcA ZwIJa.
JaK AuToR to przeczyta to proszê o usuniêcie tego posta.
To taka prywatna uraza.
Szanuj Jêzyk Polski.
Tomash.

p.s. Co do silnika - a pomy¶la³e¶ co bêdzie jak wybuchnie, p³on±ce paliwo spadnie na ciebie i ¿aden nasyp Ci ani twoim s±siadom nie pomo¿e.
Tsh.

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ska³t



Do³±czy³: 22 Cze 2004
Posty: 93
Sk±d: lud

PostWys³any: Sob Mar 18, 2006 1:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To niech ten nasyp i miejsce gdzie to odpala bêdzie oddalone od domów i innych rzeczy które mog± ucierpieæ chyba nikt nie odpala 2 kilogramowego silnika pod domem lub ko³o domu s±siada !! A co do postu to nie wiem co CI siê nie podoba przecie¿ nie musisz na niego patrzeæ !!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kacper



Do³±czy³: 17 Maj 2003
Posty: 180
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sob Mar 18, 2006 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam ju¿ pewne do¶wiadczenie praktyczne z du¿ymi sr i powiem ¿e wybuch to jedna z bezpieczniejszych opcji. Jak bêdziemy odpalaæ taki sr elektrycznie ze 100m to podczas wybuchu ¿adne od³amki nie dolec±. Paliwo szybko ga¶nie lec±c, po za tym ma ma³± masê i traci prêdko¶æ. Dysza przy wybuchu pêka na drobne kawa³ki (pod warunkiem ¿e jest z np; gipsu, szamotu, cementu). Gorzej je¶li zostanie wyrwana tylko zatyczka a paliwo nie zga¶nie. Wtedy silnik mo¿e do¶æ daleko zalecieæ w prawie ca³o¶ci ale to rzadko siê zdarza w dobrze zbudowanych sr. Najlepiej taki silnik nie traktowaæ jako silnik ale MW i rakietê bez stateczników w jednym.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Sob Mar 18, 2006 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o to wlasnie mi chdzi³o Very Happy jecacy przedmiot o masie 3kg przyk³adowo udezaj±cy w twoj± g³owe z prêdkoscia 100km/h na przyklad. Zgadnij co sie stanie z twoja czaszka w starciu z takiem lecacym przedmiotem? Pozatym na moje oko jak juz nie daj boze wystreli zatyczke albo cus taki silnik bedzie lata³ we wszystkie strony a znaj±c prawa Murphyego akurat wbije cI siê w g³owe. To najgosza opcja moim zdaniem. Niech Moc bedzie z wami a palce was nie opuszczaj±. Ostroznie z tymi SRami. A tak apropo lataj±cych ziaren paliwa: takie ziarenko wystrzelone z silnika potrafi zaleciec baaaaaardz daleko. i najczesciej rozpada sie jeszcez na kilka kawa³ków Smile tez nieprzyjhemne...
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Micha³_R



Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 212
Sk±d: Mazowsze

PostWys³any: Sob Mar 18, 2006 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejsce gdzie bedê odpala³ wybra³em bardzo dobrze- w tamtym roku by³ tam wykopany staw, staw jest otoczony czterema, dwu i po³ metrowymi stromymi wa³ami ziemi, za jednym z tych wa³ów odleg³osci 30m rosnie kilka drzew na brzegu suchego rowu melioracyjnego, w rowie tym lerzy kilka betonowych podkladów kolejowych, silniczek "obuduje" tymi podk³adami (wczoraj je ustawialem 1 warzy z 100kg jak nie wiecej Wink ).Jak paliwko mia³o by wyleciec to walnie w ga³ezie tych drzew i daleko niezaleci, silnik sie nie wyrwie jak go ob³o¿e tymi podk³adami, a ja i tak bede sobie sta³ bezpiecznie za nasypem Smile .Miejsce to jest jakies 2km od najbli¿szych zabudowañ.


P.S-a i to miejsce jest takie "bezpañskie" Razz koles co kopa³ ten staw mial tam cos budowac i sie rozmysli³ i odda³ teren jakiemu¶ rolnikowi w dzierzawê (ja da³em kolesiowi 0,5 litra i uz±dzi³em tam sobie poligon, koles pozwoli³ mi karpy pop drzewach wysadzaæ Smile ).
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Nie Mar 19, 2006 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potem kto¶ inny da mu 0.5l bo mu sie nie spodoba ¿e ha³asujesz i kole¶ pójdzie na policje ¿e kto¶ mu co¶ wysadza na dzia³ce. Albo jeszcze lepiej po³apie siê ¿e gazety i telewizja dobrze za taki "cynk" p³ac±.
Tsh.

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Micha³_R



Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 212
Sk±d: Mazowsze

PostWys³any: Nie Mar 19, 2006 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 km od najbli¿szych zabudowañ, w zapad³ej dziurze, otoczone z 3 stron lasem,przez to miejsce przewija siê mo¿e za 10 osób rocznie Razz i to w lato jak zworz± siano Razz ju¿ od roku tam "ha³asuje" i nikomu to nie przeszkadza Wink Dobra koniec bo sie offtop robi Evil or Very Mad.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Micha³_R



Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 212
Sk±d: Mazowsze

PostWys³any: Nie Maj 14, 2006 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mia³em wiecej wolnego czasu wiêc powazniej wzielem sie do roboty Smile i oto efekt mojej pracy-



Dzisiaj odbêdzie siê test statyczny.
Wieczorem film z testu, trzymajcie kciuki Wink

_________________
http://s3.bitefight.pl/c.php?uid=79647 - kliknij!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
szpaner



Do³±czy³: 11 Pa¼ 2004
Posty: 561

PostWys³any: Nie Maj 14, 2006 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymamy, ale na moje niewyrobione oko, to bêdzie bum.
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
fox



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 192
Sk±d: Wielkopolska

PostWys³any: Nie Maj 14, 2006 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech zgadne...
£adunek paliwa jest zawarty w jednym ziarnie z kana³em? Przy tych gabarytach bêdzie problem z zaciskiem Wink
A z t± ta¶m± to siê nie wysili³e¶ Rolling Eyes Smile .
Tak czy inaczej uwa¿aj na siebie.

pozdrawiam

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Micha³_R



Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 212
Sk±d: Mazowsze

PostWys³any: Nie Maj 14, 2006 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przybli¿ê troche szczegó³y kontrukcyjne Wink :

paliwo 1890g ,sorbitol/kno3 65/35
5 segmentów inhibitowane powie¿chnie boczne.
Dysza szamot + ¿ywica z wk³adk± grafitow±, fi. 18mm
Dysza jest zbrojona drutem stalowym , przymocowana do korpusu 5 wkrêtami , wklejona na zywicê i dodatkowo zabezpieczona kilkoma warstwami w³ókna szklanego z ¯P.
Po wklejeniu dyszy dowine³em korpus jeszcze jedn± warstw± maty z ¯P.
Silnik odpalany bêdzie "lontem" zrobionym z pakó³ konopnych i h3 loncik taki spala siê ok 15cm na sek. wiêc paliwo zostanie odpalone odrazu na ca³ej d³ugo¶ci kana³u.

Ta¶m± okrêcilem bo ostatnia warstwa lamiantu jako¶ brzydko wygl±da³a Razz

_________________
http://s3.bitefight.pl/c.php?uid=79647 - kliknij!


Ostatnio zmieniony przez Micha³_R dnia Nie Maj 14, 2006 5:36 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Nie Maj 14, 2006 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Micha³_R napisa³:

paliwo 1890g ,sorbitol/kno2 65/35


Question


A jak z wymiarami tych segmentów
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastêpny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP