Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Powierzchnie inhibitowane?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrew



Dołączył: 14 Wrz 2003
Posty: 26

PostWysłany: Sro Paź 15, 2003 6:11 pm    Temat postu: Powierzchnie inhibitowane? Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Czytam wasze posty i czasami nie rozumiem niektórych pojęć Embarassed , ale szczególnie zaciekawiły mnie tzw. powierzchnie inhibitowane (czy cos takiego Rolling Eyes ).

1. Proszę o wytłumaczenie co to jest.
2. Czemu to służy.
3. Oraz jakiś prosty przykład jak takie cos wykonac.

Pozdrawiam A.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
leszek



Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 102
Skąd: TORUŃ

PostWysłany: Sro Paź 15, 2003 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko na ten temat:
http://www.jamesyawn.com/38mm/index.html
pozdrawiam.L.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrew



Dołączył: 14 Wrz 2003
Posty: 26

PostWysłany: Sro Paź 15, 2003 8:30 pm    Temat postu: EEE Odpowiedz z cytatem

Dzieki za te stronke ale nie za bardzo to rozumiem Embarassed (tu potrzeba zarombiscie dobrze znac anglika) moze ktos wytlumaczyc lopatologicznie no stronie fora lub wskazac jakas polska stronke?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
leszek



Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 102
Skąd: TORUŃ

PostWysłany: Sro Paź 15, 2003 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie aż tak zarąbiście...
najogólniej to chodzi o zabezpieczenie pewnej powierzchni (czołowej, obwodowej, itp.) przed paleniem
pozdrawiam. L.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rosomak



Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 32
Skąd: Wiocha koło Lublina

PostWysłany: Sob Lut 11, 2006 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powierzchnie inhibitowane znajdują się np. w kanałowych silnikach rakietowych. Na czym to polega ?
Jak wiemy kanał formuje się w ten sposób żeby osiągnąć przydzielone dla danego przedziału czasu ciśnienie - chodzi o to że w danym momęcie pracy silnika ma być takie i takie ciśnienie.
W eBoku pt. "Stałe paliwa rakietowe" (http://dako.tivi.net.pl/VmC/stale_paliwa_rakietowe.rar) znaleźć można schematy kanałów w silnikach kanałowych, i wykresy ciśnienia w kanale wraz z upływem czasu i wypalonym paliwem. Prócz knałów normalnych, są tam takie z powierzchnią inhibitowaną.
Inhibitory, to odwrotność katalizatorów - tutaj przez ich zastosowanie usyskano wolniejsze spalanie paliwa, w określonych częściach (rejonach) silnika (paliwa).
Polecam sięgnać do podanej przezemnie lektury, ponieważ sam tematu nie zgłebiałem, na początek pracy przy silnikach wystarczą mi podstawowe informacje o kanałach.

PS: Ciekawe czy ten post też zniknie po jakimś czasie, bo jak mam być szczery wkurza mnie że piszę coś a to potem znika, bo admin/mod sobie coś umyślił ... Confused

_________________
W stanie spoczynku od stycznia 2007.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dodo



Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 47
Skąd: z zakopalisk

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 12:40 pm    Temat postu: lopartologicznie Odpowiedz z cytatem

Andrew napisał:
szczególnie zaciekawiły mnie tzw. powierzchnie inhibitowane (czy cos takiego ).

1. Proszę o wytłumaczenie co to jest.
2. Czemu to służy.
3. Oraz jakiś prosty przykład jak takie cos wykonac.


lopatologicznie to chodzi o to że paliwo ma sie palic, a w niektorych miejscach nie ma sie palic, tam gdzie sie nai ma palic to sie to inhiibituje czyli zabezpiecza przed spalaniem, a wlasciwie zapalaniem od gorących gazow. ( krtotko i supelkowato ) Wink

najprosciej to wykonac oslaniajac te powierzchnie jakims trudniej zapalnym materialem, najczesciej to jest samo lepiszcze z drobnym piaskiem naten przyklad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP