Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fugasy na paliwie stałym
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Pią Lut 27, 2004 3:41 pm    Temat postu: Fugasy na paliwie stałym Odpowiedz z cytatem

Dwa słowa o fugasie na paliwie stałym:
Arrow pudełeczko po filmie z FB + woreczek z wysuszoną mąką ziemniaczaną = b. duży huk (jeden z fajniejszych basowych huków jakie słyszałem podczas mojej szerokopojętej zabawy w piro) i plamy na śniegu w różnych interesujących kolorach - np. różowym Wink

Arrow pudełeczko po filmie z FB + woreczek z średnio wysuszonym, pyslitym węglem drzewnym, na dodatek lubiącym się zbrylać = >tyłek<, czyli czarny śnieg w promieniu paru metrów

OK - wyczysciłem troszkę to "pieprzenie o detonującej mące" (crave)


Ostatnio zmieniony przez crave dnia Nie Lis 20, 2005 11:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Nie Lut 29, 2004 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypróbowałem 50 gram mieszanki mąka ziemniaczana/pył al 90/10 i wyszło ciekawie - wyrażniejszy krótki błysk, huk spory (nie ogromny, bo mała ilość była). Jako mieszankę rozrzucającą dałem jak zwykle kmno4+al+s w ilości 20 gram (pół pudełeczka), w pudełeczku po filmie oklejonym taśmą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Pią Mar 05, 2004 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra przerwę tą konwersację a raczej kłótnię Smile Tego typu bomby paliwowo powietrzne są często preferowane w wojsku (nic nowego nie mówię) nadają się do obezwładniania przeciwnika (ciekawe jak to jest znaleźć się wewnątrz MW podczas wybuchu Smile Twisted Evil ) Ale nie w tym rzecz. Nasze MW pyliste są ciekawym pomysłem dla amatorskich badań, polecane paliwa są dowolne i po co się kłócić? to tak jak jedni stosują AN-FO a inni Miedziankit i też na sobie psy wieszają... Lepiej weźcie się za eksperymenty! ja czekam na dostawę pyłu al i też się za to zabiore.
pozdro!

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kapucino



Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWysłany: Pon Cze 13, 2005 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakby paliwa pyłowego uzl fotobłysku? Confused jak przygotować dokladnie taką bombe mączną. podaj uproszczony schemat Very Happy bo faktycznie bardzo tanio by wyszło
_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Pon Cze 13, 2005 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko pieknie ladnie ale co z pobudzeniem bo od iskierki powiedzmy jak pobudzisz to raczej lipa detonu nie bedzie trza by gdzies splonke tylko pytanie gdzie ??

pozdrawiam
Powrót do góry
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Sob Lis 19, 2005 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cała postać naszej jazdy z MW paliwowo-powietrznymi (Pirotechmanie Fugas nie jest tu do końca poprawną nazwą gdyż fugasy miały zadania zapalające a nie detonowanie rozpylonego paliwa, dobrze wiesz że BLU-109 nie można nazwać fugasem.) Najprostszym będzie wyprowadzenie sobie wzoru, niestety nie pomogę wam gdyż moją literaturkę szlag trafił, otóż należy użyć prędkości rozchodzenia się gazów podetonacyjnych MW, obliczyć bilans tlenowy naszego paliwa z powietrzem (ile powietrza musi "dostać" aby zdetonować) podzielić powierzchnię przez prędkość rozchodzenia się gazów i dodać około 50% (gazy podetnoacyjne nie zawierają raczej utleniacza Razz) Oczywiście można też użyć niepełnej mocy MW (z nadmiarem utleniacza, wtedy tlen posłuży do zasilenia paliwa rozpylonego) i ustawić czas zapłonu (Amonal albo FB) kiedy paliwo odpowiednio się rozprzestrzeni. Sądzę że po paru próbach można by dojść do perfekcji. Niestety nie mam możliwości prób gdyż szkoła nie pozwala czasowo. Jednak coś tam się postaram popracować. Odradzam użycie Al jako paliwa na próby gdyż chciałem kiedyś zrobić Flash-Banga więc zrobiłem coś ala fugas na Al. Skończyło się popalonymi włosami na ciele (fala temperatury) i wypalone do ziemi około 10m^2 łąki a to było tylko chyba 50g Al+petarda. Tak jak napisałem kilka postów wyżej nie fajnie byłoby znaleźć się "wewnątrz" MW.
Dla niedowiarków badania nad rozchodzeniem się fali detonacyjnej prowadzono właśnie w gazach ze względu na łatwość obserwacji, więc to jest możliwe. Jeśli im się udaje, zróbmy to samo.
Pozdrawiam. Tomash.

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
chicken2001



Dołączył: 10 Gru 2003
Posty: 67
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ten temat zostało już wszystko powiedziane i to parę razy. Jak kogoś to interesuje, to po wpisani w google fugas wszystko się wyjaśni. Ja mogę dorzucić do tego tylko tyle, że olej napędowy i 40g FB robi najlepsze wrażenie na kumplach Smile

PS Kto ten temat odgrzebał? Czytam, czytam Crave coś pieprzy o detonującej mące, nawet ja kiedyś posta tu napisałem Smile

_________________
Każdego roku 10 razy więcej osób jest ofiarą spadających kokosów niż ataków rekinów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piromarek



Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 75

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.

O ile dobrze pamiętam, trafiłem kiedyś na informację o zastosowaniu proszkowanego naftalenu jako paliwa do fugasów efektowych.
Nie były to stricte fugasy , gdyż nie posiadały funkcji bojowej a jedynie ładunki mające imitować wybuch paliwa.

Sam ładunek miał składać się z mieszanki naftalenu i prochu czarnego oraz ładunku rozrywającego, zapakowanych w niezbyt mocne opakowanie.

Nie wykonałem wtedy prób z racji braku dostępu do naftalenu.
Może dzisiaj ktoś się pokusi Smile

pozdrawiam

Piromarek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WieseK



Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 10
Skąd: PrUsZkoooooof

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mama ogladala taki program "duze dzieci" i byl tam gosc taki znany fizyk i robil wlasnie doswiadczenie z maka pszenna. Moja matka powiedziala tylko tyle. "wsypal dwie lyzeczki maki do lejka przysunal do swieczki wlozyl rurke od napoju i dmuchnal na swieczke. I mu sie zrobilo wielkie ognisko" Ma ktos pomysl jak to dokladnie ma wygladac? Bo mi to nie wychodzilo Confused
_________________
Moi znajomi mowia ze widza obled w moich oczach...Klamia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesek poczytaj książkę Sękowskiego ciekawe doświadczenia cz. 2
o pyłach...

W efektownej chemi S.Sękowskiego też jest o tym.
ps usunąć to późńiej

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WieseK



Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 10
Skąd: PrUsZkoooooof

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko kuna jest problem ... ze nie mam takowej ksiazki... jak macie ebooka to dajcie na mail wiesek.wladca@vp.pl
_________________
Moi znajomi mowia ze widza obled w moich oczach...Klamia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurde no!
czy to tak tródno rozpylić cośpalnego nad płomieniem? wysyp trochę mąki na kartkę, ustaw świeczkęi dmuchnij na mąkę, tak, żeby 'zjechała' z kartki. tylko uważaj, żeby świeczki nie zmuchnąć.
musi się udać

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WieseK



Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 10
Skąd: PrUsZkoooooof

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WLASNIE NIE Sad KUNA ROBILEM TO NAWET NAD PALNIKIEM!!! I MI NIE ZAPALA Confused Moze za malo rozpylam
_________________
Moi znajomi mowia ze widza obled w moich oczach...Klamia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to nie dmuchaj, tylko rozsyp mąkę na palnik.
a jak masz problem, to weź pył węglowy (ale nie bierz metali- sąbardzo wybuchowe i wydzielają bardzo dużo ciepła przy spalaniu- można się nieco podfajczyć)

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grinder



Dołączył: 21 Mar 2004
Posty: 14
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WieseK napisał:
Moja mama ogladala taki program "duze dzieci" i byl tam gosc taki znany fizyk i robil wlasnie doswiadczenie z maka pszenna. Moja matka powiedziala tylko tyle. "wsypal dwie lyzeczki maki do lejka przysunal do swieczki wlozyl rurke od napoju i dmuchnal na swieczke. I mu sie zrobilo wielkie ognisko" Ma ktos pomysl jak to dokladnie ma wygladac? Bo mi to nie wychodzilo Confused

Tez widzialem ten program, ale to bylo bardzo dawno temu. z tego co pamietam, to wygladalo tak: Do wezszej czesci lejka podlaczasz waz (moze byc ogrodowy, albo od sciagania winka Very Happy) do szerszej czesci sypiesz make. lejek przystawiasz pionowo, kolo zapalonej swieczki, i dmuchasz w waz. efekt murowany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tez widzialem ten program, ale to bylo bardzo dawno temu
to było 2 dni temu

Fakt- to były bardzo długie dni Razz

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojej, widocznie była powtórka, albo jakiś inny program. Ja widziałem to jakieś 10 lat temu w jakimś programie edukacyjnym tvp Smile
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
d3lta



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 35

PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto fugasik na 20g petardzie z zawartością FotoSSA (KClO3 60%, BNa 10%, PAM 30%). Paliwo to 200g mąki pszennej poznańskiej Smile

http://video.google.pl/videoplay?docid=-8218410465948673746

Odpalono w ramach testów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Czarny Iwan
Gość





PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MW P-P nie zrobisz petarda tu trzeba tylko MW.
Powrót do góry
koman



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 58

PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwan przecież to temat o fugasach Laughing .
_________________
obecnie koniec z piro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP