Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szwajcaria - pokazowe loty modeli rakiet

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Paul S



Do³±czy³: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWys³any: Pon Pa¼ 03, 2005 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
W dniach od 30.09 do 02.10. 2005 w Szwajcari odbyly sie loty pokazowe modeli rakiet.
Dla tych co interesuja sie modelarstwem rakietowym podaje adresy gdzie mozna sobie zobaczyc zdjecia ze startow i nie tylko.
Milego ogladania:
http://www.argoshpr.ch/ oraz na forum niemieckim - Termine & Flugtage > ALRS VI - Der Bilderthread

Paul
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Wto Pa¼ 04, 2005 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paul S napisa³:
W dniach od 30.09 do 02.10. 2005 w Szwajcari odbyly sie loty pokazowe modeli rakiet.


A kiedy u nas? Laughing
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Paul S



Do³±czy³: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWys³any: Sro Pa¼ 05, 2005 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie!!! Moze by cos zorganizowac? Wiem, ze modelarze z Berlina czesto jezdza do Polski ze swoimi rakietami. Gdzie dokladnie to tego nie wiem, ale podejzewam, ze gdzies w okolicach Zielonej Gory. Moze zorganizujemy cos wspolnego?

Paul
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Pi± Pa¼ 07, 2005 12:31 pm    Temat postu: To ju¿ by³o Odpowiedz z cytatem

Witam

Pomys³ nie jest nowy.
Czy jeszcze pamiêtacie temat POPSAR 2004 ?

Samo ¿ycie - ³atwiej powiedzieæ, trudniej zrobiæ.
Min±³ rok - mo¿na jeszcze raz przedyskutowaæ temat.

Zadam kilka pytañ:
1. Ilu jest chêtnych?
2. Kto przygotuje modele a ilu bêdzie obserwatorami?
3. Gdzie mo¿na zorganizowaæ loty - lokalizacja?
4. Kto podejmie siê poprowadzenia spraw organizacyjnych?
5. Jak bêdzie z legalno¶ci± takiej imprezy?

To tylko kilka znaków zapytania.
Czarno to widzê. Rolling Eyes chocia¿ sam marzê, aby wzi±æ udzia³ w takiej imprezie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Kacper



Do³±czy³: 17 Maj 2003
Posty: 180
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pi± Pa¼ 07, 2005 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Ja i zombek z pewno¶ci± mieli by¶my jakie¶ modele (przynajmniej dwa bo s± prawie skoñczone).
Co do miejsca startów to ju¿ gorzej ale chyba wiêkszo¶æ modelarzy jest z okolic Krakowa wiêc chyba te okolice(mam upatrzony ca³kiem fajny poligon-nie ³±ki nowohuckie).
Co do organizacji ja siê nie podejmê ale chêtnie pomogê.
A legalno¶æ to wiadomo(w Polsce siê tak ³atwo nie da).
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
fox



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 192
Sk±d: Wielkopolska

PostWys³any: Sob Pa¼ 08, 2005 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Confused ech Kraków. Moim zdaniem powinno to byæ jakie¶ neutralne miejsce. Chocia¿ nie mam nic przeciwko organizacji zlotu ko³o Zielonej Góry jak dlamnie to 55km od domu Laughing

Moja propozycja to podaæ termin takiego zlotu ale z du¿ym wyprzedzeniem, np. 10.10.2006. Chodzi o to by po ustaeniu organizacyjnym przyj±æ datê powiedzmy za rok. To pozwoli³o by siê przygotowaæ my¶le wiêkszej grupie. No i ca³o¶æ przedsiêw¼iêcia mog³a by na tym skorzystaæ. Warto by³o by te¿ zrobiæ stronê internetow± no i mo¿e pogadaæ z panami zza szlabanu.
Laughing
pozdrawiam

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Adres AIM
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sob Pa¼ 08, 2005 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na pierwszy zlot to rok my¶lê jest pomys³ OK tylko ¿e trzeba by wybraæ datê bardziej urlopow± przynajmniej tak mi siê wydaje...
Powrót do góry
Kacper



Do³±czy³: 17 Maj 2003
Posty: 180
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sob Pa¼ 08, 2005 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mo¿na organizowaæ raz na rok imprezê gdzie¶ w centralnej Polsce ale równie¿ takie lokalne trochê czê¶ciej bo przecie¿ ma³o kto bêdzie czeka³ na start rakiety do¶wiadczalnej rok. Ja w najbli¿szym czasie bêdê startowa³ kilka modeli(zombek te¿) wiêc mo¿na by zrobiæ tak± ma³± imprezkê a przecie¿ nie tylko ja mam modele na ukoñczeniu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Paul S



Do³±czy³: 24 Lis 2003
Posty: 252

PostWys³any: Sob Pa¼ 08, 2005 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Modelarze w Niemczech zorganizowali sobie loty pokazowo- treningowe.
Coraz czesciej pokazuja sie modele ze spadochronem pomocniczym oraz glownym. Jak to wyglada w praktyce mozna sobie zobyczyc na tym filmie.

http://web21.kunden.dynms.de/temp/raketen/Schneeberg_0002.wmv

Paul
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
nebo



Do³±czy³: 22 Lip 2004
Posty: 12

PostWys³any: Nie Pa¼ 09, 2005 7:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o miejsce to mo¿e pustynia bledowska... skoro w okolicach krakowa ....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Nie Pa¼ 09, 2005 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi siê ¿e to park krajobrazowy my¶lê ¿e organizowanie tam wiêkszych startów to nie najlepszy pomys³.
Powrót do góry
szpaner



Do³±czy³: 11 Pa¼ 2004
Posty: 561

PostWys³any: Nie Pa¼ 09, 2005 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no có¿, w parku krajobrazowym nie ma specjalnych ograniczeñ.
To nie jest rezerwat.

Nikt nie zostawi swojego modelu na pustyni, wiêc nie bêd± ¶mieciæ a poniewa¿ na pustyni nie ma czego zniszczyæ(spaliæ, po³amaæ) bo jest tylko piach i piach, i piach, i jeszcze raz piach, to nie widzê przeszkód. Nastêpnego dnia po zawodach nie bêdzie ¶ladu, a bêdzie to na pewno bardzo widowiskowe, wiêc mo¿e ci-co-siê-opiekuj±-pustyni± przyjd± popatrzeæ i zaprosz± was ponownie Wink

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Nie Pa¼ 09, 2005 10:14 am    Temat postu: £eba Odpowiedz z cytatem

Podobnie i drugi powa¿niejszy poligon rakietowy w Polsce, z którego startowa³y s³ynne Meteory, zlokalizowany by³ na terenie S³owiñskiego Parku Narodowego. (nawet rezerwat "R±bka" obejmuj±cy s³ynne wydmy)
Jak widaæ przepisy przepisami, a jednak jaka¶ luka siê znalaz³a skoro da³o siê to radê za³atwiæ Laughing.
Mo¿e to kwestia odpowiedniego sponsora albo protektora Question

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MadMax



Do³±czy³: 26 Mar 2005
Posty: 24
Sk±d: Trzebnica

PostWys³any: Nie Pa¼ 09, 2005 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

S±dzê, ¿e by³oby wielu chêtnych na tak± imrezê. Zarówno startuj±cych, jak i obserwatorów.
Niestety taki oficjalny zlot ciê¿ko bêdzie zorganizowaæ "legalnie" .
Jak wiadomo - nie korzystamy z fabrycznych silników rakietowych - i tu jest przys³owiowy "pies pogrzebany".
Gdyby warunkiem startu by³o u¿ywanie tylko fabrycznego silniku - czyli deponowanie silników i rakiet podczas zlotu + kontrola przed startem - tak± imprezê da³oby siê zorganizowaæ bezpiecznie. Ale podejrzewam, ¿e chêtnych wtedy by³oby niewielu.
Modelarze z innych dziedzin maj± trochê lepiej - nie korzystaj± z materia³ów pirotechnicznych, które s± mocno obwarowane przepisami i ustawami. Do innych ustaw i zarz±dzeñ np. URTiP. lotnictwo itd. - mo¿na spokojnie siê dostosowaæ.
Byæ mo¿e siê mylê, alê nie znajdzie siê ¿aden organizator", który chia³aby wzi±¶æ na swoje barki bezpieczeñstwo imprezy, gdzie u¿ywane s± amatorskie silniki rakietowe. Nawet firmy maj±cy pozwolenie na produkcjê i dystrybucjê materia³ów pirotechnicznych.
Pozosta³e rzeczy s± do przej¶cia, ustalenie miejsca zlotu/pikniku, opracowanie regulaminu, zasad itd. - kwestia dobrych chêci.

Pozostaj± wiêc chyba nam "zej¶cie do podziemia" i "zakamuflowane" imprezy.

Pozdrawiam
Piotrek

_________________
Piotrek
-----------
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Pa¼ 09, 2005 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MadMax napisa³:
......Jak wiadomo - nie korzystamy z fabrycznych silników rakietowych - i tu jest przys³owiowy "pies pogrzebany".


Jestem za zlotem fanów SR i rakiet . W Polsce nie ma zakazu, ¿e nie wolno robiæ nam SR ( pro¶ba do Paua aby da³ tu tlumaczenie paragrafu z niemieckiego ). Jeszcze raz podkre¶lê. Prawo musi s³u¿yæ spo³eczeñstwu i tak nalezy je interpretowac aby temu prawo s³u¿y³o. Wiêc je¶li by zadbaæ o bhp dla ludzi i otoczenia to ja bym siê nie ba³. A i sam bym jakiego "glinê" zaprosi³ Wink . Ustawa o MW dla celów cywilnych dotyczy przedsiêbiorców ( pisze jak wó³ ). Jest jeszcze KK ale w nim tez chodzi o zagro¿enia. Wiêc trzeba je wyeliminowaæ.

Zacznijcie od poszukiwañ poligonu i przedstawienia propozycji na niego. Mo¿e jakie¶ wspó³rzêdne ze zdjêæ satelitarnych i pokazanie nam obrazka Question . Od tego trzeba zacz±æ.


Pozdr. A
Powrót do góry
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Nie Pa¼ 09, 2005 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My¶lê ¿e spotkanie trzeba zorganizowaæ tam gdzie jest najwiêcej "rakieciarzy" niestety inni bêd± zmuszeni dojechaæ wydaje mi siê ¿e okolice Krakowa to jednak jedyne miejsce w którym to spotkanie mo¿e doj¶æ do skutku (z tego co widzê tam jest ich najwiêcej) ja mieszkam w centralnej Polsce wiêc gdybym w tym czasie mia³ urlop to bardzo chêtnie dojadê jak nie z modelem to chêtnie pokibicujê i poznam osobi¶cie ludzi z forum i ich osi±gniêcia.
Powrót do góry
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Pon Lis 07, 2005 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
jestem ca³kowicie ZA takim zlotem!!! Mo¿e sam bym wykona³ ma³y model. Tylko jednak kto by sie podjo³ organizacj±??? Wsumie to nie musi byæ jedena osoba tylko razem jako¶ mozna by co¶ wymy¶leæ. Sam duzo nie wymysle Razz Ale jestem ca³kowicie ZA zlotem!!!

Pozdro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Lut 10, 2006 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macie fajny film z Discovery.

Pozdr. A
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP