Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gwiazdki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matey23
Banita


Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 11
Skąd: ...z probówki :)

PostWysłany: Wto Lis 01, 2005 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze...nie moge sie pokapować, dlaczego wychodzą Wam tak ładne kuleczki. Ja jeszcze nigdy toczonych nie robiłem ale nie mam takiego urządzenia. Ale jak to sie robi ? Wlewasz ten 'glutowaty kisiel' i włączasz maszynke przeciez jak ona sie kręci to jak ci same kuli wyjda Smile
Proszę o wytłumaczenie. Pozdrawiam

_________________
Po Prostu Piro Is The Best =)
GG - 1447104
Mail - matey23@wp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sativ



Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 36

PostWysłany: Wto Lis 01, 2005 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie! Najpierw załóżmy że robisz gwiazdki z 200g mieszanki

1. 50g mieszanki wsypujesz do star rollera
2. Wlączasz najmniejsze obroty i zazynasz powoli spryskiwanie binderem
3. Podkęcasz obroty i dalej spryskujesz.
4.Teraz, w zależności jakiej wielkości gwiazdki chcesz, znów spryskujesz i dosypujesz mieszanki
5. Prezesiewasz delikatnie przez sito o rozmiarze takim jakim chcesz.
6. Powinno ci pójść 100g mieszanki
7. Powtarzaz pkt 1-6

I masz gwiazdki

Jak nie masz sr to robisz takim samym sposobem w misce


Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DNF



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Zrobilem wczoraj gwiazdy D1 Glitter o skadzie KNO3, Al, C, Dext, NaHCO3 bindowane plynem do szyb (jedyny moje rozpylacz i w dodatku z alkoholem ) i wyszly mi tylko pomaranczowe ale bardzo jasne gwiazdy co sypia czasem jakas biala iskierka. Co robic zeby migotalo..?
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczęta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Gałczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszą podstawową sprawą jest to, że najskuteczniej gwiazdy bada się za pomocą tzw. star guna, po prostu należy gwiazdkę wystrzelić, czy to zrobić rzymskie ognie, czy wyrzutnie gwiazd tudzież szelkę.
A przede wszystkim wszystkie gwiazdy nastawione na efekt >TAIL< (ogon) należy koniecznie tak sprawdzać.
Do tego z doświadczenia dodam, że czasem mieszanina w postaci kopczyka może wiele sobą nie reprezentować, ale kiedy już zostanie zbindowana w gwiazdce efekt jest znacznie lepszy. Nie mówiać już właśnie kiedy gwiazda leci na tle czarnego nieba.. to całkiem co innego (warto tutaj porównać mieszaninę niebieską na zas. węglanie miedzi, S i KClO3.. test statyczny nie pokazuje dobrego niebieskiego, a na niebie wychodzi naprawdę niezły).

Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję że dotrze to do niektórych Smile
Twoje gwiazdy DNF już troszkę przereagowały.. Al z KNO3 i rozumiem że Twój efekt to coś jak "lawa" (gwiazda się topi na pomarańczowy żużel czasem sypnie iskrami). Niestety przy użyciu Al aktywnego jest tutaj problem... pisałem o tym bo sam go miałem.
Nawet H3BO3 nie pomaga, bo w mieszaninie jest NaHCO3 i jeszcze nam bardziej dodaje zasadowego.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem zastosować lepiszcz bezwodny (lakiery, rozpusczone żywice w alkoholu itp).
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Czarny Iwan
Gość





PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno robiłem gwiazdki toczone TT, i trochę je zmodyfikowałem Wink
A więc do standardowej masy TT dodałem pył Alu w ilosci 8g na 100g mieszanki TT. Efekt przy wystrzeleniu ze starmine które miało by szelką 3" był piorunujący pełna zapalnośc i snop pomarańczowo - srebrnych iskier Cool
Zachecam do bezpiecznego eksperymentowania w celu tworzenia nowych mieszanek Very Happy

Pozdrawiam
Czarny Iwan
Powrót do góry
maxlam
Gość





PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak oni to zrobili efekt wymiata ten kształt itd...

Proponuję burzę mózgów.

Powrót do góry
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 12:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozostaje jeszcze możliwość że to zamiast gwiazd rurki z zaprasowaną mieszanką kolorową Wink
Tomash.

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eReSix



Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 34
Skąd: Kraina Czarnego Złota

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle tylko, że wtedy te rurki prawdopodobnie obracały by się wokól własnej osi i nie byłoby dokładnie takiego efektu jak na zdjęciu
Confused

POZDRAWIAM eReSix

_________________
GG: 4669010 (to dla tej kobiecej części forum Razz )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam na myśli rurki otwarte z dwóch stron, odpal, sprawdź a zobaczysz że się nie kręcą Wink
Tomash.

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eReSix



Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 34
Skąd: Kraina Czarnego Złota

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale gdyby były to rurki otwarte z dwóch stron, to nie dawałyby pokazanego na zdjęciu efektu "dywanów" Rolling Eyes

Użytkownik Dj MHz poprosił mnie, abym wkleił to tutaj, ponieważ on nie może tutaj pisać Wink

Cytat:
Według mnie to są malutkie 2 rureczki ktore wyrzucają snop iskier. sa polaczone ze sobą a na koncu mają maly cięzarek ktory powoduje ze spadają prosto. mieszanka to jakas mieszanka dająca duzo czerwonych iskier ale nie robiąca z tymi rureczkami efektu "rakiety".


_________________
GG: 4669010 (to dla tej kobiecej części forum Razz )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysytarczy, ze caly uklad sie przesuwal w lewa strone i juz macie plaskie pasma, wszystko to kwestia naswietlenia. Aparat raczej sie nie ruszal bo smugi obok sa waskie. Po co wymyslacie jakies niestworzone teorie? Rureczki, paseczki itp...ledwo co posprzatalem i znowu smiecia pelno.
To kwestia zdjecia a nie jakis szczegolnych gwiazd.

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeniesione z innego tematu dotyczącego gwiazdek

Piroman2 napisał:
Nie najgorsza jest tez taka paleta do gwiazdek : http://www.wecreate4u.net/dwilliams/starplate/starplate.html
Ogółem polecam stronke i goscia, ma bardzo wiele ciekawych i prostych konstrukcji, możliwe do zrobienia w warunkach "garażowo- piwnicznych"
pozdrawiam


Lamerwd napisał:
No i znów temat powraca. Robiłem wczoraj dwie porcje gwiazdek co prawda nie mam jeszcze urządzenia, o którym pisałem ale zrobiłem coś w tym stylu: w głęboki pojemnik sypię trochę suchej, gotowej mieszanki na gwiazdki i wykonując koliste ruchy spryskuję mieszankę wodą (oczywiście może być inny płyn w zależności od rodzaju mieszanki). Zaczynają się tworzyć małe kulki, które w miarę spryskiwania i dosypywania suchej mieszanki rosną. Odpowiedniej wielkości gwiazdki przesypuję do drugiego pojemnika a do mniejszych idzie znów porcja suchej mieszanki i tak do jej wyczerpania. Do utoczonych gwiazdek sypię następnie mielony PCz w celu ich obtoczenia. Pozostaje tylko przepuścić to przez sita aby otrzymać konkretne frakcje wielkości gwiazdek. Jak będę miał fotki to je zamieszczę. W ten sposób osiągnąłem nawet ciekawą wydajność bo w około godzinę przerobiłem ok. 1 kg suchej mieszanki w gwiazdki wielkości od 4 do 10 mm.
A i mówiąc mieszanka mam na myśli gotową mieszankę z dekstryną lub innym lepiszczem.


HellFire napisał:
metoda bardzo dobra, polecam Wink
znana zreszta i czesto praktykowana przez zachodznich pirotechnikow-amatorow, ale jest jeszcze jeden plus takiego wykonywania gwiazdeczek.
Gwiazdeczki dwukolorowe-po otrzymaniu kulek o srednicy mniej wiecej 1/2 pozzadanej podsypujemy calosc inna mieszanka, dajaca inny kolor.
Pisalem juz o tym bodajze w temacie "gwiazdki dwukolorowe" gdzie zaproponowalem taka wlasnie metode ich otrzymywania-metoda sprawdzona, a efekty sa swietne. POLECAM!

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Czarny Iwan
Gość





PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oto moje gwiazdki toczone TT z domieszka pyłu alu mają po 6-7mm bez primera stosuje je do 2" i starmine:
Sorry za jakośc Wink



Pozdrawiam
Czarny Iwan
Powrót do góry
Rosomak



Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 32
Skąd: Wiocha koło Lublina

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 2:20 am    Temat postu: Mieszanka gwiazdkowa, zielona, bez PCV Odpowiedz z cytatem

Zaczne od przedstawienia okoliczności napisania tego posta, czym pragnę usprawiedliwić tak pobieżne wyjaśnienie tematu, który traktuję na poważnie.

Jest 1:37, do szkółki budzą mnie o 6.30. Nieśpie ze względu na to że para moich gaci właśnie suszy sie na kaloryferze, a z gołym tyłkiem, nie mam ochoty spać Wink Do postu sprowokowały mnie wypowiedzi o mieszankach zielonych, i ogólnej niemocy kolorowej w tych mieszankach.

Stwierdzenie że trzeba sie trzymać sprawdzonych przepisów, i nie kombinować własnych jest według mnie jak najbardziej wtórne.
Nikogo nie urażając ale jak patrze na polskie strony internetowe o pirotechnice, często też wypowiedzi nowych na forach, to mi się żygać chce, na proporcje objętościowe, ujemne BT widoczne na pierwszy rzut oka, czyli poprostu mieszanki na odp******. Marnotrawstwo czasu i odczynników, które w tej samej masie można zużyć efektywniej.
Niby są strony zagraniczne z tysiącami przepisów, ale co z tego jeżeli nie mam czerwonej gumy, parlonu itp. ? Efekt będzie gorszy, i tak będzie trzeba to przeliczyć.

Wychodze więc z założenia robienia gwiazd z odczynników dostępnych w kraju. Nie ma odopowiednich proporcji ? Trudno oblicze je sobie sam, nie czuje sie gorszy od "profesionalistów", jak zrobie coś ciekawego to to publikuje - WWW.PIROPORTAL.ORG - strona dzięki której poznałem podstawy pirotechniki, na której znalazłem linki do pomocnych rzeczy, i która sprawiła że mogę się nazywać pirotechnikiem amatorem o małym stopniu zawansowania umiejętności. Dział pirotechnika jest tam nieco skromny, ale daje z siebie co mogę żeby ta strona była wartościowa - zwrot długu do internetu. Fajnie byłoby jakby ludzie doświadczeni zamiast trzymać przepisy dla siebie, lub mieć je w jakichś postach niewiadomo gdzie, porobili eboki, artykuły itp.

Tak więc po marnych wynikach wzgradziłem prostymi przepisami na gwiazdki typu :
KClO3 - 50%
S - 25%
sól barwiaca - 25%

Powiem tak - te mieszanki (poza z węglanem wapnia - nawet nawet jest, planuje to ulepszyć) to dno. Z zielonego wybija się niebieski z chloran + siarka, wogóle nic ciekawego.
Tyle osób twierdzi że bez PCV to zielony do kitu ... Co za brednie !

Chcąc obliczyć mieszankę składającą sięz chloranu potasu, azotanu baru i siarki, wyszedłem z założeń teoretycznych:
- KCl i BaO, w sprzyjających warunkach, przereagują w BaCl2 - PCV może iść do lamusa
- w związku z tym musiałem dopasować tak proporcje chloranu potasu do azotanu baru, żeby po redukcji, oba związki były w ilości stechiometrycznej
- teraz wystarczyło dodać do reakcji siarkę, tak żeby bilans tlenowy wyszedł na zero

Powiem tak że jest pare koncepcji przebiegu reakcji (zwłaszcza że moja wiedza się zmieniła ostatnio), więc wychodzą różne proporcje. Uproszczony wynik końcowy pamiętam z przed ok. 14 miesięcy, nie wiem jak do niego doszedłem, raczej nie metodą prób i błedów, poprostu miałem farta. Zakładałem (wychodzi na to że błędnie) że azot z azotanu baru, musi się utlenić, więc na jedną cząsteczkę azotanu baru wychodził mi "gratis" atom tlenu. Będe mieć czas i wene (która zaczyna we mnie kipieć) to poprubujęróżnych kombinacjii.

A teraz konkrety i dowody że zrobienie dość mocnego zielonego to błachostka:

KClO3 (tech.) - 40%
Ba(NO3)2 (tech.) - 40%
S (tech.) - 20%

Prosze jaki banalny skład ...
Teraz wiem że trzeba tam dodać troche węglanu baru (teraz nie mam i mam solidny debet pieniędzy, więc przez jakiś czas niebędzie badań Sad ), w celu zneutralizowania kwasów. Proszę o osąd osoby które to zrobiły - nie jestem specem, ale wydaje mi się że to jest mocny zielony. Barwa jest jasno zielona, mam pare gwiazdek może jutro wrzuce film z tej i jeszcze paru innych mieszanek gwiazdkowych, ale film nie zawsze oddaje kolor ...

Co do dalszej obróbki mieszanki. Najbardziej preferuje:

- roztwór 5 ml lakieru nitrocelulozowego, w 35 ml rozpuszczalnika nitrocelulozowego, w celu nawilżenia masy. Roztwór ma 12.5 % zawartości lakieru - zawartość NC jest śmieszna.
- do gwiazd ciętych lejemy 40 ml takiego roztworu na 100 cm3 masy. Powstaje masa o konstystencji plasteliny, po wyschnięciu gwiazdy są twarde.

Proszę o zauważenie różnicy w odważaniu odczynników objętościowo, a dodaniu płynnego lepiszcza objętościowo. Ogólnie te proporcje roztworu są uniwersalne (i sam do nich doszedłem Wink ) i można je stosować do innych mas, ale różnie z tym wychodzi, problemy były z masą z węglanu baru, chloranu potasu i siarki 22/56/22 - jakoś sie to tak mi rozlazło i kruche się wydają - no cóż nad tym poproacuje, do tej i zapewne wielu mieszanek nadaje się bardzo dobrze.

Wyniki ? Ani grama PCV, wystarczy urzyć odczynników które już często sie posiada. Wypada kupić węglan baru.

PROSZĘ FORUMOWICZÓW O TESTY I RECENZJĘ MIESZANKI

--------------------------
Ogólnie pomysłów na testy mam sporo, ale wszystko w swoim czasie. Do mieszanki doszedłem niezależnie, przepraszam jeżeli już ktoś na to wpadł.
-------------------------
Proponuje zamiast ślepo naśladować to co pisze na stronach, urzyć troche inwencji i pomyśleć nad mieszanką - to nie boli a efekty są. Pozdrowienia dla wszystkich testujących.
---------------------------

No i przypadkiem tasiemca zrobiłem ... Dobrze że za ten czas gacie mi wyschły Very Happy

_________________
W stanie spoczynku od stycznia 2007.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DJArnold



Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 46
Skąd: ja mam to wiedzieć

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż - ja np. z przyjemnością wypróbuje wyżej podany skład na kolor zielony.
Do tej pory tak prawdę powiedziawszy opracowałem gwiazdki czerwone (zupełnie przez przypadek) koloru od pomarańczowego poprzez głeboką czerwień aż do purpury i wszystko beż użycia zwiazków strontu - stosuję z powodzeniem klej, który w zależnosci od ilości, zastosowany jako lepiszcz nadaje spalanej mieszance odpowiednią barwę - do tego mieszanka jest bardzo łatwo zapalna.
Jednak jest jedna wada - nie da się na nim robić gwiazdek toczonych.
Pomysł narodził się przypadkiem ale ważne że działa i to mnie cieszy.

Skład podawałem w temacie gwiazdki (jest objetościowy) - nie miałem wtedy wagi niestety Wink

Pozdrawiam
DJArnold

_________________
W życiu rób to co kochasz, ale rób to z pasją, wtedy osiągniesz prawdziwą satysfakcję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sob Lut 18, 2006 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Arnold ciekawe próby Cool Masz jakieś zdjęcia spalanych mieszanek.. czerwony głęboki jak i purpura? Smile Z przyjemnością bym zobaczył, a było by to naprawdę ciekawe posunięcie do przodu..
Można wiedzieć jaki klej?

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DJArnold



Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 46
Skąd: ja mam to wiedzieć

PostWysłany: Sob Lut 18, 2006 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chetnie zamieszczę film ze spalania gwiazdek na tym kleju- zresztą mam filmik ze spalania wersji "czerwonej" który nakręciłem jakis czas temu na potrzeby prezentacji dla kumpla- Jeśli chodzi o klej to producentem jest firma "Den Brawen" a jego nazwa to Montagefix-N

tu jest link do filmiku, który przed chwila wrzuciłem:
http://rapidshare.de/files/13507138/czerwona.avi.html

A skład mieszanki jest taki jak na stopinę Pirotechmana + w/w klej (kclo3/s)

Postaram się zamieścić odcienie barw już niebawem - nie wiem jak to wszystko wyjdzie na moim aparacie cyfrowym - ale mogę powiedzieć jedno - wystrzeliwałem pojedyncze gwiazdki i efekt był naprawdę ładny.

Pozdrawiam

_________________
W życiu rób to co kochasz, ale rób to z pasją, wtedy osiągniesz prawdziwą satysfakcję.


Ostatnio zmieniony przez DJArnold dnia Sob Lut 18, 2006 12:39 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Sob Lut 18, 2006 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad. Rosomak.
Męczą Cię ujemne bilansy tlenowe w gwiazdkach?? To ...
1. widać że uczyli Cie amatorzy między amatorami.
2. nie masz pojęcia że - bil O2 wyśmienicie wpływa na obecność i rozmiar płomienia spalanej gwiazdki.
Z bogiem. Tomash.

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kacper



Dołączył: 17 Maj 2003
Posty: 180
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lut 18, 2006 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Co do czerwonych gwiazdek to również żywica epoksydowa zabarwia płomień na intensywny czerwony. Niedawno wystrzeliłem gwiazdką którą był kawałek ziarna paliwa z SR Zombka ,który wybuchł. Płomień jest naprawdę mocny. Zaletą tych gwiazdek jest to że są niesamowicie twarde i nawet łatwo zapalne. Składu dokładnie nie znam ale wiem że był tam PAM, Fe2O3, KNO3,ŻE i pewnie jeszcze coś. Wieczorem pewnie dam film.

Edit;
Daję film http://rapidshare.de/files/13607702/kometka.avi.html
Niestety ten czerwony trochę się zagłuszył przez inną mieszanką. Rdzeniem była czerwona gwiazdka na ŻE a do okoła mieszanka sypiąca iskrami ale zbyt się zlały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Koko



Dołączył: 27 Mar 2003
Posty: 44
Skąd: z miejsca do ktorego slonko nie dochodzi

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ello
Mam do zaprezentowania taki mały photo-instruktarz Wink
Oto machina do produkcji wegla drzewnego: Laughing




Postanowiłem, że nie będe się rozdrabniał i wypalam kilka kg węgla naraz.
Gdy mamy już węgielek to nadchodzi czas mielenia (wstępnie machina do mięska) Wink



Do gwiazd typu chryzantemum miele wegiel(sosnowy) 10h w kulowym a KNO3 + S 15h, następnie bindowanie kisielkiem/dextryna
i pod prase (Niedługo jak wybiore się do jakiegoś większego miasta to zakupie porządny podnośnik hydrauliczny i zmonuje coś lepszego, na rzie musi mi wystarczy to Wink Laughing )



A następnie placki suszymy i rozdrabniamy na dowolny rozmiar.

Albo robimy to tak:








gwiazdy prasowane są dużo twardsze i spalają się szybciej :
http://kokosek10.w.interia.pl/chryzantemum6.wmv
Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 5 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP