Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[Sprzęt] - Urządzenia pomocne przy budowie SR

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia modelarza rakietowego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czarny Iwan
Gość





PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 1:19 pm    Temat postu: [Sprzęt] - Urządzenia pomocne przy budowie SR Odpowiedz z cytatem

Jest to małe narzędzie do robienia sr'ów na p.cz. lub z innymi paliwami Cool
Tym którzy są zarejestrowani na amerykańskich forach jest takie cóś znane Very Happy


Jest to forma na którą nakładamy korpus w niej ubijamy dyszę i paliwo za pomacą tych rzeczy:


jest to ubijak końcowy
A to jest ubijak początkowy: (na dole)

A tu czały zestawik Very Happy Cool


Pozdrawiam
Czarny Iwan


Ostatnio zmieniony przez Czarny Iwan dnia Pon Mar 13, 2006 10:03 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
maxlam
Gość





PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem





No i tak to urządzenie które ostatnio zrobił mi kumpel prościutkie ale chyba do razu widać do czego ma służyć Wink a mianowicie do odlewania ziarna wreszcie każde będzie jednakowe Wink

P.S.
Zmieńcie temat wątku bez Czarny Iwan bez urazy nie mam nic do ciebie moim zdaniem trzeba troszkę usystematyzować dział o rakietach i sr szczerze to należało by wywalać tematy tego typu rakieta jakaś tam, kogoś tam itd.. bo ludzie nie chcą się dopisywać do takich tematów i tworzą kolejne wątki i robi się tego co na pewno nie ułatwia korzystania z forum zmiana tego konkretnego tematu myślę że skłoni każdego kto będzie chciał coś pokazać w temacie sprzęt zrobi to tu bez zakładania nowych tematów jestem za takimi tematami np. [Sprzęt] - do wykonywania dysz; [Sprzęt] - do wykonywania ziarna paliwa itd... i fajnie by było aby ludzie się tego pilnowali wtedy naprawdę szybciej dojdzie się do lepszych wyników


A cha i temat raczej przeniósł bym do paliw jako urządzenia do formowanie ziarna
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Wrz 21, 2007 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam do was pytanie gzie mozna takie cos kupić lub dajcie jakis przepis na to Embarassed
Powrót do góry
slu_1982



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 341
Skąd: Zza Płotu

PostWysłany: Pią Wrz 21, 2007 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są zakłady w których na życzenie mogą ci coś takiego zrobić, lecz nie wiem wiem ile by to kosztowało... Na pewno u siebie w mieście znajdziesz taki zakład... u mnie na wiosce nawet wytapiają i frezują.
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napięć.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dejnol



Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 4
Skąd: z podziemia

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w miescie jest taka firma. Robią obrabiarki do drewna Razz ale mozna cos u znajomego wyprosić na zamówienie. Ja tak bralem nakretke do tlumika do swojego komara, ale zaślepkę do armaty tez mi pięknie wykonali Razz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dominik.megadeth



Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 20
Skąd: Ostrowiec Św.

PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Oto mój rocket, a raczej fuel toll Smile


Służy on do ubijania paliwa typu toffi o średnicy ziarna 25mm.
Oczywiście powie ktoś, że paliwa typu karmel częściej się odlewa. Ja jednak stosuje inną metodę:
Grzeję mieszankę na prowizorycznej, ale skutecznej łaźni wodnej. Paliwo topu toffi Pinota, nigdy mi się na takiej łaźni nie rozpuściło, ale doszło do konsystencji, no nie wiem jak to określić starej plasteliny lub bardzo zbrylonego karmelka.

Takie paliwo spokojnie biorę w ręce nie przejmując się, że się przyklei wsypuję trochę do rureczki z papierem przy ściankach i ubijam tą tulejką z 2 długimi śrubami. Dzisiaj zrobiłem 4 bloki paliwa po ok. 80 gram i muszę powiedzieć, że takie urządzonka są naprawdę przydatne. Wiem bo kiedyś ubijałem po prostu karmelka w rurce a potem prętem próbowałem zrobić kanał w samym środku. Jak to się kończyło chyba łatwo się domyśleć (szczególnie przy dłuższych silnikach) Laughing
Ogólnie zestaw składa się z podstawki na pręt, pręta (od którego formuje się kanał) , rurki, tulejki do ubijania i kartki papieru która zapobiega przyklejaniu się paliwa do rurki.
no to chyba tyle. Jak coś sobie przypomnę to zedituję Smile

_________________
Fakt niezaprzeczalny...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Mortan



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 10

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maxlam zastanawiam się jak z takiej formy wyjmujesz paliwo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beaker



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maxlam Ci raczej nie odpowie Smile
Robi się tak, że wkładasz papierową tutkę z tą formę, wtedy od razu ziarno inhibitujesz, i bezproblemowo wyciągasz z formy, bo paliwo nie przylgnęło do ścianek metalowej formy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mortan



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 10

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej marnie to widzę z tym papierkiem. Sam miałem takie formy, tylko, że z rurki PCV i drewna. Wcale nie chciał karmelek z tego wychodzić. Jak zaschną to koniec, musiałem go młotkiem w najgorszym przypadku wybijać i wyrzucać do kosza.

Teraz sobie tak pomyślałem, że pręt i spód można by czymś posmarować. Mooooże by to zadziałało, chyba że ja tylko mam takie problemy z odlewaniem Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beaker



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no smaruję się trzepień jeśli trzeba
wszystko jest tutaj
http://forumpirotechniczne.pl/viewtopic.php?t=6329
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia modelarza rakietowego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP