Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

granat odpalany wyciagnieciem zawleczki
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
robalek



Do³±czy³: 07 Pa¼ 2005
Posty: 3
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sro Gru 28, 2005 11:16 pm    Temat postu: granat odpalany wyciagnieciem zawleczki Odpowiedz z cytatem

Jak myslicie jak to najlepiej. najprosciej i najtaniej zrobic.
Ja mam jeden pomysl. Do zawleczki przykleic draske i nia podpalic cos... ma ktos lepszy pomysl? Jak to dziala w normalnych granatach?

_________________
jaaa
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sro Gru 28, 2005 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprê¿yna - iglica - sp³onka - lont
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sro Gru 28, 2005 11:27 pm    Temat postu: Re: granat odpalany wyciagnieciem zawleczki Odpowiedz z cytatem

robalek napisa³:
....Jak to dziala w normalnych granatach?



Kliknij granat na dole ---> Pull The Safety Pin


Pozdr. A
Powrót do góry
p8p8



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2005
Posty: 180
Sk±d: granica UE.. taki kraj Polska mo¿e kto s³ysza³ :D

PostWys³any: Czw Gru 29, 2005 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja petardy które uruchamiaj± podobne mechanizmy robi³em
wyci±ga siê zawleczkê która blokuje iglice ona ude¿a w lot visco szybkopalno¶æ 1cm\s na którym jest na³o¿ona miniaturowa ilo¶æ piorunianu rtêci (³adunek wielko¶ci czubka od szpilki albo i mniejszy) dla bezpieczeñstwa PR wk³adamy przed samym wystrza³em (opracowa³em ca³y mechanizm pozwalaj±cy w ³atwy sposób w³o¿yæ PR bezpiecznie) lony o d³ugo¶ci ok 5cm idzie do ³adunku i ........ ca³a filozofia mo¿e kto¶ zna jaki¶ bezpieczniejszy materia³ od PR który mo¿na tu zastosowaæ u¿ywa³em tego mechanizmu 2 razy i za ka¿dym razem by³o ok mechanizm jest do¶æ skomplikowany (najpierw bezpieczeñstwo a potem zabawa) ja przedstawi³em tylko zasade jego dzia³ania

wiêc czekam na wasze rady
PR - piorunian rtêci

_________________
ju¿ siê w to nie bawie, jedynie doradziæ co¶ moge....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Rafa³



Do³±czy³: 27 Sty 2005
Posty: 81
Sk±d: to umiesz??

PostWys³any: Czw Gru 29, 2005 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bezpieczniejsza i mysle ze lepsza bedzie miseczka wypelniona np.
kclo3 + s +pyl szklany

b±dz mechanizm tarciowy ktory dziala od razu po wyciagnieciu zawleczki
i zapala opuzniacz ktory nastepnie odpala splonke
granaty tego typu robilem dosc dawno w ramach testow
i takze granaty ktore odpalaj± bezposrednio splonke w kontakcie z przeszkod± (uderzeniowe)

i zewzgledów bepieczenstwa lepszy jest sposob 2 bo w tych pozostalych raczej niedasie obejsc bez metalu

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
robalek



Do³±czy³: 07 Pa¼ 2005
Posty: 3
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Czw Gru 29, 2005 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi zalezy na tym zeby to bylo tanie, nie skomplikowane, szybkie do zrobiena i BEZPIECZNE. Takie granaty beda np w kamizelce po 3-4 dni... i oczywiscie korpus metalowy odpada;) bo to ma miotac groch ktory bedzie uderzac w moich kolegow informujac ich ze przegrali:) (taka rola granatu w tej grze)
_________________
jaaa
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
p8p8



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2005
Posty: 180
Sk±d: granica UE.. taki kraj Polska mo¿e kto s³ysza³ :D

PostWys³any: Czw Gru 29, 2005 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¿eby wystrzeliæ groch z takim impetem aby kole¶ oddalony o kilkana¶cie metrów poczu³ ¿e dosta³ to potrzeba nielada mocny korpus ¿eby zgromadziæ tak± si³e nie wiem czy by rurka PCV da³a rade zgromadziæ tak± moc ale to ciekawy pomys³ pomy¶le dzisiaj wieczorem i gdy mi co¶ do g³owy wpadnie to dam znaæ a oto schemat mojej zapalarki rtêciowej (tak j± nazwa³em)
_________________
ju¿ siê w to nie bawie, jedynie doradziæ co¶ moge....


Ostatnio zmieniony przez p8p8 dnia Czw Gru 29, 2005 12:43 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
robalek



Do³±czy³: 07 Pa¼ 2005
Posty: 3
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Czw Gru 29, 2005 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oooo Very Happy super!!
a myslal ktos kiedys jak zrobic cos prostego ale zeby mialo lyzke?Smile zebym po wyjeciu zawleczki mogl sobie jeszcze trzymac granacik:) £yzki mozna miec bardzo tanio. Kiedys myslalem tak: kupic normalne zapalniki od F1 na pchlim targu mozna:) tylko ze bez opozniacza;/ i jakos dorobic opozniacz... tylko w tym momencie musial bym podstawe granatu zrobic z czegos bardzo mocnego zeby go petarda nie rozerwala i granat byl by wielorazowego uzytku:)
Pytanie... jak zrobic bezpieczny opozniacz odpalany uderzeniem iglicy?

_________________
jaaa
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
p8p8



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2005
Posty: 180
Sk±d: granica UE.. taki kraj Polska mo¿e kto s³ysza³ :D

PostWys³any: Pi± Gru 30, 2005 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w³a¶nie testowa³em ten granat "ala rusak" Very Happy i ca³kiem fajny efekt
oto mój przepis

potrzebne przybory
Arrow petarda
Arrow gumka recepturka
Arrow rurka od srajta¶my
Arrow kawa³ek tekturki
Arrow ta¶ma klej±ca
Arrow ta¶ma dwustronna
Arrow zapa³ki
Arrow draska
Arrow kulki paintbalowe z farb± , groch lub m±ka (ten punkt niekonieczny) Wink

do petardy za pomoc± gumki recepturki przymocowujemy ok 4 zapa³ki pod nie podk³adamy pasek z tekturki z przyklejon± drask± (teraz ostro¿nie aby prypatkowo nie uruchomiæ granatu Smile ) - mechanizm gotowy
bierzemy rurê wycinamy zatyczki jedn± stronê zaklejamy i przy pomocy ta¶my dwustronnej przyklejamy nasz ³adunek do wewnêtrznej strony rury do ¶rodka sypiemy m±ki kulek prochu czego tam chcemy wycinamy drug± zatychkê robimy w niej szczelinê na pasek uruchamiaj±cy i zaklejamy i gotowe teraz tylko szarpn±æ i uciekaæ (tylko nie w domu Wink )

mogê komu¶ przes³aæ zdjêcie tego dzie³a ¿eby wklei³ tu bo mi nie wychodzi niech tylko swój email poda to mu wy¶lê

_________________
ju¿ siê w to nie bawie, jedynie doradziæ co¶ moge....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Adrian_92



Do³±czy³: 27 Gru 2005
Posty: 3
Sk±d: Gorzów Wlkp

PostWys³any: Pi± Gru 30, 2005 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm spodobva³ mi sie ten patent Razz du¿o nad nim my¶la³em i wymy¶li³em udoskonaleñe Razz ze tak powiem Razz
Pomy¶la³em ze by sie przeda³o odpespiecznie granata w sytuacjach przewozu itp... mo¿na by bylo zastosowac napszyk³ad takie wyciecie boczne kprzez które mozna by by³o uchyilæ i bezpiecznie wyj±æ draske (zapalnik)
i go schowac.. a potem spowrotem w³o¿yc \//co za tym idze by mozna by³o produkowac te ganaty bez problemu ko³owania 2 drqski do 2 granacie ani ku³eczka s³u¿cego do poci±gaia ... mozna by bylo wyko¿ystywaæ 1 i to samo Razz a ...hcia³bym zeby kto¶ nat tym rozwi±zaniem pomu¶la ³ Razz

_________________
Adrian
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
szpaner



Do³±czy³: 11 Pa¼ 2004
Posty: 561

PostWys³any: Sob Gru 31, 2005 1:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak wyci±gasz to ku³eczko, które nazywa siê zawleczka, to rzucasz granat, a zawleczka i draska zostaj± Ci w rêce.
Co do bezpiecznego rozbrajania i uzbrajania, to wystarczy, ¿e zapa³ki bêd± dociskane do draski gumk±, a dodatkowo bêdzie d onich doczepiony sznurek, którego poci±gniêcie spowoduje, ¿e zapa³ki przestan± dotykaæ do draski.

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
p8p8



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2005
Posty: 180
Sk±d: granica UE.. taki kraj Polska mo¿e kto s³ysza³ :D

PostWys³any: Sob Gru 31, 2005 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpaner dobrze mówi tak w³a¶nie jest tylko ¿eby rozbroiæ granat trzeba obudowê ¶ci±gaæ a ten sznurek mo¿na przeca za obudowe daæ i jest ok Wink dzisiaj zrobi³em 10 takich granatów b±d± na dzisiejsz± noc jest to praktyczne bo mo¿na to odpaliæ niepostrze¿enie bo jak podpalasz ogniem petardê to wszyscy widz± a tak tylko wyci±gasz , ¿ucasz i spierd..... Laughing i nie trzeba zapa³ek przy sobie nosiæ Very Happy
_________________
ju¿ siê w to nie bawie, jedynie doradziæ co¶ moge....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
elessar



Do³±czy³: 17 Cze 2004
Posty: 74
Sk±d: Mazowsze

PostWys³any: Pon Sty 02, 2006 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tu jest ju¿ wiele zmiennych. Du¿o zale¿y od ilo¶ci ³adunku w granacie, ciê¿aru/kszta³tu "od³amków" oraz konstrukcji samego granatu w³±czaj±c w to wytrzyma³o¶æ obudowy. Sam wezmê siê za takie cu¶ bo temat jest zdecydowanie ciekawy. Granaty odpalane zawleczk± siê ju¿ robi³o, ale by³y to jedynie granaty dymne, gdzie konstrukcja siê nie liczy³a. Teraz bêdzie to ju¿ pewne wyzwanie. £adunek najlepiej zapakowaæ samemu. Petarda jest powtarzalna i efekt bêdzie w 99% zawsze taki sam, ale je¶li robi siê wk³ad radocha jest wiêksza a i mo¿na dobraæ wszystko do potrzeb. W razie zatem braku zadowolenia z efektu wiêkszo¶æ parametrów mozna ³atwo skorygowaæ. My¶lê, ¿e zwyk³y P. Cz. marnej nawet jako¶ci siê tu nada. W ¶rodek granatu parena¶cie gram prochu chocia¿by nawet pod³ej jako¶ci w korpusie z tulejki po foli Al. Zatyczki standardowe. Sam± tulejê mo¿na okleiæ ta¶m±, a pod ni± groch, fasola i te sprawy. Jednak bardziej estetycznie bedzie je¶li zastosuje siê jaki¶ ciekawy korpus. Tu w zasadzie tak¿e panuje dowolno¶æ.
_________________
Per Aspera Ad Astra


Ostatnio zmieniony przez elessar dnia Pon Kwi 03, 2006 5:25 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sty 06, 2006 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komercyjna petarda naklejamy ¶wie¿± draskê na tward± tekturê któr± dociskamy gum± do petardy ci±gniesz za tekturê i jest odpalone teraz ³adnie to obudujmy i jest OK


Arkadiusz --->, Mia³o byæ na zawleczkê jak F1 bo "na draskê" tak¿e w wariancie przez wyci±ganie zwiniêtego drucika to proste jak ten¿e drut ( po wyprostowaniu :- ) ). Du¿o piszesz maxlam i .... hm ............ przemy¶l to :- )

maxlam-> no tak rozumiem ciê w ca³ej rozci±g³o¶ci patrz mój pierwszy post w tym temacie o ile jeszcze tam jest lecz praktycznie nikt z forowiczów tego nie wykona taki prosty zapalnik przypominaj±cy zasadê z komercyjnych (wojskowych) mo¿na wykonaæ do¶æ prosto ale by by³ on bezpieczny i niezawodny nale¿y u¿yæ komercyjnej sp³onki np. na bazie ¶lepaka lub sp³onek z naboi my¶liwskich resztê mo¿na samemu wykonaæ sprê¿ynê iglicê zawleczkê ³y¿kê opó¼niacz, lecz dzielenie w³osa na cztery nic nie pomo¿e tu raczej trzeba pomy¶leæ nad czym¶ takim jak piszê w tym po¶cie a nie mno¿yæ rozwi±zania które ju¿ kto¶ opracowa³ i s± proste jak budowa cepa. Moim zdaniem to nie ma o czym dyskutowaæ, czysta teoria.

Je¶li chodzi o to ile piszê to piszê tyle na ile mam ochotê i czas a ¿e piszê 10 palcami bo tyle jeszcze mam Wink wiêc ca³kiem sprawnie mi to idzie nie s±dzê bym by³ za aktywny i robi³ siano rzadko kiedy post który piszê nie ma warto¶ci merytorycznej a je¶li tak jest to przypadki marginalne.

Pozdrawiam Sylwek



Arkadiusz wjecha³ mi na ambicjê Wink ale to dobrze czasem trzeba kopn±æ w cztery litery by kto¶ zatrybi³ Wink mam jutro wolne w pracy i mam pewien pomys³ na ten zapalnik 0 metalu przynajmniej siê postaram no i jak co¶ wyjdzie albo nie to dam fotki.


Ostatnio zmieniony przez maxlam dnia Pi± Sty 13, 2006 4:30 pm, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
PIRO_TECH



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2005
Posty: 74

PostWys³any: Czw Sty 12, 2006 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiatm!
Przegl±da³em se tematy na forum i znalaz³em ten Very Happy No có¿ ja juz ze 2 lata temu skonstru³owa³em zapalnik elektryczny na zawleczke .¯rud³o zasilania 2 baterie paluszki .Umocowane na zakrêtce od napojów tak ¿e da siê go wkrêciæ w gwint butelki nape³nionej np KNO3 + Cukier .

Na obrazku schemat .Dzia³a to w ten sposób :wkrêcamy zapalnik w gwint butelki ,wyciagamy zawleczke i ¿ucamy .Sprê¿yna uwalnia siê i zamyka obwód .Nastepuje zap³on druta wolframowego który odpala PCz a ten lont .Lont pali sie wewn±trz tulejki papierowej .Gdy dopali siê zapa ³adunek g³ówny .Ca³a teoria Laughing .Wystaczy d³ugopis sprêzynka i kilka innych pierdó³ i mamy zapalnik Very Happy

_________________
Usuwam siê z forum ...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Czw Sty 12, 2006 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maxlam napisa³:
sprê¿yna - iglica - sp³onka - lont

...........maxlam-> no tak rozumiem ciê w ca³ej rozci±g³o¶ci patrz mój pierwszy post w tym temacie...............nikt z forowiczów tego nie wykona taki prosty zapalnik przypominaj±cy zasadê z komercyjnych (wojskowych) mo¿na wykonaæ do¶æ prosto ale by by³ on bezpieczny i niezawodny nale¿y u¿yæ komercyjnej sp³onki ..........rzadko kiedy post który piszê nie ma warto¶ci merytorycznej



Odszuka³em Twói pierwszy post i po³±czy³em z ostatnim. Widzia³em takie co¶ opisane przez Ciebie bez "³yzki" czyli od razu odci±g zwalnia sprê¿yne i mamy od razu zadzia³anie zap³onnika , wk³adanego w kostki dymne imituj±ce kostki TNT. Szkola sie na tym saperzy. Nie ma to nicw spólnego z granatem na zawleczkê.

Ustalmy jeszcze co¶. Zaliczam Ciebie do userów, ktorych lubiê, nie mam wiêc nic do Ciebie ale potrafiê napisaæ , ¿e .............. zbyt czêsto wstawiasz siano.


Moi zdaniem da radê zrobiæ pewny i prosty granat na zapalnik dzia³aj±cy jak UZRGM i do tego ca³o¶æ tego "qasi - UZRGM" bez metalu. S³owa [...]dzielenie w³osa na czworo, budowa cepa[...] zostaw sobie na inne okazje :- ).

To by³by hit ( dla mnie ) czyli ten qasi - UZRGM bez metalu. Bo inni czasami wspomn± o jakiej¶ kopi UZRGM.


Pozdr. A
Powrót do góry
fire



Do³±czy³: 11 Gru 2004
Posty: 24
Sk±d: rymanów

PostWys³any: Pon Sty 16, 2006 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Petarda z zawleczk± Cool .Fbk KClO3 + Al , opu¼nienie 6s.


A tu film
S³abo by³o s³ychaæ bo strasznie wia³o.
http://rapidshare.de/files/11142480/P1000606.MOV.html

Wszystko znalezione w sieci. Wink Very Happy Laughing

Sory za ja pier**** na koñcu filmu to by³ mój brat Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Error



Do³±czy³: 27 Pa¼ 2005
Posty: 52
Sk±d: siê wzieli¶my ?

PostWys³any: Wto Sty 17, 2006 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robilem w sylwka (( nudzac sie )) ahtungi na zawleczke a robilem to tak.

Do tasmy przylepialem Zapalki Ca³e Potem Kladlem Draskie z pudelka Sklejona 2x oby 2 draski z pudeleczka od zapalek sklejalem aby Odpalily zapalki a jak niepujda zapalki to masa opuzniajaca ahtunga ;]
Teraz kladlem i przywionzywalem Zwaleczke i doklejalem mocno zapalki
A tu macie rys

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
DVader



Do³±czy³: 31 Gru 2003
Posty: 21

PostWys³any: Sro Kwi 12, 2006 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
i ja przedstawie moje rozwi±zanie

po co drugi switch ?? bo co by by³o gdyby tak zachaczyæ o zawleczkê przypadkowo... Twisted Evil . Dzieki drugiemu switchowi niema obawy.
Tak wiêc w trakcie wyci±ganie zawleczki alby nast±p³ zap³on wymagane jest przytrzymanie switcha.
My¶lê ¿e reszta jest jasna dodam tylko ¿e najwiêksz± uwagê nale¿y zwróciæ na opó¿niaæ bno od niego zale¿y czy nasza rêka bedzie przy nas czy bêdzie le¿eæ kilka metrów dalej.

_________________
Pirotechnika uzale¿nia! Sad Wniosek: nie warto wiêcej oszukiwaæ siebie ¿e ju¿ z tym koniec Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Sro Kwi 12, 2006 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do vadera chcialbym zobaczyc jak rzucasz takim czyms
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP