Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Cebulki
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
The Chemik



Do³±czy³: 15 Lis 2003
Posty: 118
Sk±d: s nikond

PostWys³any: Sro Sty 07, 2004 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajne i chyba najtañsze kapiszony wychodz± z zapa³ek. Bierzemy 3 zapa³ki. Zrywamy 2 kawa³ki draski i na pierwszej (od strony fosforu oczywi¶cie Wink ) k³adziemy w kszta³t gwiazdy zapa³ki, tak aby styka³y sie ³epkami. Potem k³adziemy na to drug± draske, rówie¿ tak aby fosfor dotyka³ zapa³ek. Potem tylko m³otkiem i trach ! Efekt jest do¶æ dobry, jak na tak± cene, nawet sobie to z qmplami robili¶my w szkole na korutarzu na przerwie Wink . Myslê, ¿e jakby zdrapaæ fosfor z draski, albo lepiej dac odrobinke fosforu czerwonego. Potem wyt³uc miesznake z zapa³ek i zmieszaæ to efekt by³by do¶c ciekawy Twisted Evil . Mo¿e troszke prymitywne, ale bardzo dostêpne Twisted Evil . Tylko nie wiem jak wygl±da³oby miesaznie Laughing .

A co wy na to Question

_________________
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=6584 - czytaæ to Exclamation
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Sro Sty 07, 2004 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem do nich azydek jodu daj±... Ale ¿adko kiedy¶ czê¶ciej dawali... a te kamyczki to chyba kwarc, albo czasem marmur daj± bo od producentów nagrobków kupuj± Smile pozdro!
_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
BeMBeN



Do³±czy³: 21 Wrz 2003
Posty: 89
Sk±d: from the glade

PostWys³any: Sro Sty 07, 2004 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomash napisa³:
azydek jodu

w gwoli nazewnictwa. amoniakatu trojjodku azotu Wink NI3*NH3

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Czw Kwi 15, 2004 6:38 pm    Temat postu: niesprawdzone Odpowiedz z cytatem

slyszalem kiedys o takim przepisie na cos co wybucha przyuderzeniu no wiec tak saletra potasowa z kalcjum nie wiem w jakich proporcjach ktos o tym slyszal??
Question Question
Powrót do góry
mierzu



Do³±czy³: 29 Sty 2004
Posty: 76
Sk±d: Z PRZEMYTU!!!

PostWys³any: Czw Kwi 15, 2004 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Saletra potasowa z wapnem? Shocked
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
dav



Do³±czy³: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWys³any: Czw Kwi 15, 2004 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nooo, nie wiem z tym kclo3+s, ja jak w to wale m³otkiem(sporym Very Happy ) to ani drgnie...



-pozdrowienia i wyrazy
-a od kogo?
-od zygmunta 3-ego wazy Laughing


pozdr
davvv
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Pingwin



Do³±czy³: 19 Mar 2004
Posty: 110

PostWys³any: Czw Kwi 15, 2004 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davvv dajesz S+KClO3 w proporjach 50:50 (wagowo)... Kladziesz max 0,2g (no max 0,5g:P) w garazu (zeby lepiej bylo slychac) na kupeczce i walisz w to MLOTKIEM! Efekt murowany Smile

PS. Wazne, zeby podloze nie bylo z deski Razz A raczej z betony czy czegostam;)

Pozdr
Pingwin

_________________
Pirotechnika to przeszlosc w moim zyciu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mierzu



Do³±czy³: 29 Sty 2004
Posty: 76
Sk±d: Z PRZEMYTU!!!

PostWys³any: Pi± Kwi 16, 2004 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KCLO3 + s dziala "dzialanie potwierdzone naukowo" "przed urzyciem prosimy skontaktowac sie z lekarzem badz zapoznac sie z ulotka dolaczona do opakowania" Laughing
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
ku ku



Do³±czy³: 29 Wrz 2002
Posty: 72
Sk±d: ³ód¿

PostWys³any: Nie Kwi 18, 2004 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kclo3+s musi dzia³aæ bo to przecie¿ tzw, kalichlorek niegdy¶ u¿ywany do strzelania na wielkanoc
zawija³o siê t± mieszankê w szmatkê mocno skrêca³o i taki ³aduneczek traktowano du¿ym bajborem najlepiej od kiszenia kapusty
ps
niejeden klient mia³ poszarpane nogawki a huk by³ ogromny
ps2
zbli¿ony efekt daje kmno4 +al lecz oprócz huku wystêpuje ogromna ilo¶æ dymu a w nocy mocny b³ysk
ps
NAJLEPIEJ RZYCAÆ KAMIEÑ Z JAKIEGO¦ PODNIESIENIA NP. £AWKI
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
qrld



Do³±czy³: 30 Sty 2004
Posty: 50
Sk±d: Be³chatów

PostWys³any: Czw Kwi 22, 2004 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petarda z pude³ka po zapa³kach:
¦ci±gamy draskê z boku pude³ka i wk³adamy j± do ¶rodka pude³ka tak, aby g³ówki zapa³ek dotyka³y draski. Nastêpnie owijamy szczelnie pude³ko ta¶m± przezroczyst± i rzucamy w nie mocno kamieniem.
PS. Po wybuchu strasznie capi Twisted Evil
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Czw Kwi 22, 2004 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz fajny avator mierzu Wink .Ale ten jest chyba lepszy , kto chcê mo¿e sobie "wzi±æ" Wink



Pozdr. A Razz
Powrót do góry
¦ciArwA



Do³±czy³: 08 Sie 2002
Posty: 201
Sk±d: ju¿ nie st±d :)

PostWys³any: Czw Kwi 22, 2004 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ze srub ktos strzelal?

potrza bedize:

2 sruby o tamim samym rozmiarze i jedna nakretke, co ebdize od nich pasowac.

do dziela:

wkrecamy troszku 1 srubde w nakretke, sypiemy trochi lepkow od zapalek i wkrecamy droga, coby trochi scsnac nasza wspaniala meszanine wybuchowa Wink mozna zwiazac czyms te 2 sruby, zeby potem nie bylo problrmow ze znalezeniem braqjacych elementow. potem nalezey rzucic tym w ziemie, coby sruby jeszzce bardziej scisnely lepki, ktre wybuhcajac wywolaja radosc Mr. Green


robil ktos cos takiego? bo ja to osobisnie nie mialem przyjemnosci

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
¦ciArwA



Do³±czy³: 08 Sie 2002
Posty: 201
Sk±d: ju¿ nie st±d :)

PostWys³any: Czw Kwi 22, 2004 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pyrotechman napisa³:




zeby tylko kolorowa byla Cool

p.s. wracajac do tematu.... Wink to nieciekawie byloby dostac taka sruba w czolo Razz

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sob Gru 24, 2005 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa cebulek chyba siê wyja¶ni³a. W ustawie TU , na dole pkt. 17. Pisze - azydek srebra. Teraz azydek "zatê¿yæ" i .............. Wink


Pozdr. A

PS. I tak jestem zaskoczony t± informacj± Rolling Eyes
Powrót do góry
dav



Do³±czy³: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWys³any: Sob Gru 24, 2005 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie da rady tego azydku z tamt±d uzyskaæ. Specjalnie aby popbowac kupilem paczke diabelkow. Azyd nie rozpuszcza sie w wodzie, natomiast lepiej go nie krystalizowac z r-row amoniaku bo lubi sobie wybuchnac(wielkosc krysztalow).
Temat byl dla mnie ciekawy, ot paczuszka zawierajaca kilkadziesiat mg silnego mwi...


pozdr
dav
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sob Gru 24, 2005 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dav napisa³:
... Azyd nie rozpuszcza sie w wodzie, natomiast lepiej go nie krystalizowac z r-row amoniaku bo lubi sobie wybuchnac(wielkosc krysztalow).




W 1900 którym¶ tam roku So³onina ( znany ruski spec od MW ) tak krystalizowa³ azydek srebra czyli ze stê¿onego roztworu amoniaku ( zlewkê jak pisze zostawia³ na noc w eksykatorze nad stê¿. H2SO4 ). Ag to nie Cu wiêc amoniakaty siê nie tworz±. Co ciekawe So³onina otrzyma³ ig³y o d³. 20 mm i szeroko¶ci 0,3 mm. Jak pisze ig³y przy ciêciu ostrym nozem i ³amaniu nie detonowa³y Rolling Eyes . Minimalny ³adunek azydku srebra dla tetrylu to 20 mg czyli 8 cebulek ( po wydzieleniu azydku ) Wink


Pozdr. A Wink


Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Sob Gru 24, 2005 9:34 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
dav



Do³±czy³: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWys³any: Sob Gru 24, 2005 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cebulki to przyklad latwego dostepu do mwi:D Heh tylko od razy trzebaby cala paczke rozpuscic, bo jednego diabelka to raczej nieee Wink Aha, paczka zawiera 50 diabelkow, razem wydchodzi 125mg AgN3


pozdr
dav
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sro Lut 01, 2006 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa³:
Sprawa cebulek chyba siê wyja¶ni³a...........
I tak jestem zaskoczony t± informacj± Rolling Eyes


I s³usznie, ¿e by³em zaskoczony Rolling Eyes . Sprawa cebulek sie wyjasni³a. W de mówi± na to knallbersen. Wiêc jest tam nie azydek a piorunian srebra. W czasie wybuchu rozk³ada siê on :

AgOCN --> Ag(s) + 2 CO + N2 + 798 J/g

Co mi w tym azydku nie pasowa³o Question Ano to ,¿e w rêku zdetonowa³ mi u³amek miligrama azydku Pb ( ¶lady jego wtarte w zapa³kê ). Tak jeb....o , ¿e w uszach mi piszcza³o Rolling Eyes

To czarne po wybuchu cebulki to amorficzne srebro ( dlatego czarne ). No i wypada³o by chyba temat zamkn±æ Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Sro Lut 01, 2006 9:35 pm    Temat postu: ? Odpowiedz z cytatem

moze mi kto¶ powiedzieæ jak± rolê w tych mieszankach spe³niaj± te ca³e kamyczki?

DZIÊKI


Ostatnio zmieniony przez Go¶æ dnia Sro Lut 01, 2006 10:09 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
NewFarm



Do³±czy³: 01 Lut 2005
Posty: 108
Sk±d: Z pró¿ni

PostWys³any: Sro Lut 01, 2006 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te kamyczki pokryte sa bardzo ma³a ilo¶cia MWI i kiedy potr± sie o siebie to "pstryknie"...tzn. sa po to aby mwi mia³ siê o co ocieraæ(tak mi siê wydaje)
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP